431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • cikasz
    #351
    Miért nem tudok házba beosztani embert, holott van még férőhely?
  • Tuvok #350
    Dehogynem, minden épületbe tudsz tenni embert aki ott fog dolgozni, és managementnél tudod állítani melyik ottani munkát hány százalékban végezze. Van olyan épület, ahová több embert is tudsz tenni, csak figyelj rá, hogy az illető skill-jeinek megfelelő helyen dolgozzon.
  • cikasz
    #349
    Egyébként nem lehet beállítan ia jobbágyokat amolyan settlers stílusra? Hogy az egyik vadászik, a másik csinálja belőle a sült húst amia kaja nekik? Vagy a búzát termeli aztán a lisztet majd a kenyeret?
  • Tuvok #348
    Nem kizárt, hogy a megjelenés óta kiadott patch-ekben nerfelték a dolgot, ami nem is lenne baj, mert az a 9k nevetségesen magas összeg volt.
  • cikasz
    #347
    kiváncsiságból végigjártam a 9k-s videót. Az elásott pénzből egy volt ott csak. kocsit találtam, de valóban nem ott. Még nem adtam el semmit.
  • Tuvok #346
    A kocsik random helyen vannak.
  • cikasz
    #345
    Az a 9K-S videó már elavult mert pl a kezdéskor mutat egy felborult kocsit és az nincs ott!
  • Tuvok #344
    Nézd át a szigeteket. Vagy Hectic Nasari-nak van rá tutorial videója. De csak szólok, 9000 coin-t is össze lehet kaparni anélkül, hogy bármit csinálnál első nap, meg még eszközöket, ruhákat is találsz a felborult kordékban. Szóval borzasztó.
  • cikasz
    #343
    És, hogy találom meg ezeket? :)
  • Tuvok #342
    De nagyon könnyű pénzt csinálni, a full release-ben újonnan jött elásott pénzes tarisznyákkal meg már röhejesen könnyű lett az egész.
  • cikasz
    #341
    Igen oda építettem az első házam.
    Az a fura nekem a játékban, hogy bármit akarok gyártani iszonyatos pénzekért lehet csak megvenni a receptet :(
  • Tuvok #340
    Korábban Denica-tól jobbra lent a tónál rendeztem be magam, varázslatosan szép hely és egyszerű is, tudom ajánlani.
    Kép 1
    Kép 2

    A full release óta Gostovia-tól jobbra (ahol a képen a folyó három felé ágazik) levő környékkel szemezek, vagy esetleg Hornica-tól északra a kis tóhoz. De mindkettő elég nehéz terep, így még nem is kezdtem bele.
  • b-type
    #339
    ki lehet patikamérlegelni, de az is fontos hogy tetszen, jó legyen kinézni a tájra :))
  • cikasz
    #338
    Találtam egy térképet :
  • cikasz
    #337
    Mondjuk ott víz nincs :)
    Megnézem a Denica-tól kicsit lentebb/jobbra lévő tó környékét mindjárt :)
  • cikasz
    #336
    Brancia felett esetleg?
  • b-type
    #335
    valamilyen szinten kompromisszum lesz, de mivel mostanában fogom én is előlről kezdeni, így ami számomra fontos, hogy legyen sík terület, a gabonamezőknek, legyen víz, legyen fa bőven, legyen a közelben barlang, és ha lehetséges úgy kell kialakítani hogy közel legyen egy vagy több településhez.
  • cikasz
    #334
    Szerintetek hol érdemes a falut elkezdeni építeni?
  • Montanosz
    #333
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    viszi a unity fordito https://pixeldrain.com/api/file/EeB211tm
  • Montanosz
    #332
    v0.5.40 a utolso verzio
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.11.02. 09:43:06
  • Normen76
    #331
    :) Hát ez qva jónak tűnik :) Kösz a tippet. HA beleuntam az NW-be. egész biztos rárepülök :)
  • Montanosz
    #330
    bár nem középkori, de ha valakinek a gazdálkodos rész jött be ajánlom a
    Farmer's Life játékot ahol egy keleteuropai tanyát kellene menedzselni kukacos terménytől a csirkét lopó rókáig meg a haragos szomszédokig
  • szabo15
    #329
    Szia
    Igen tudunk a hibáról és javítva is lesznek.
    Utoljára szerkesztette: szabo15, 2021.10.16. 21:02:20
  • Wolwerine
    #328
    Köszönet a fordításért, mindössze két félreérthető dologgal találkoztam, az egyik, hogy a játékban kétfajta trágya van, de a neve mindkettőnek "Trágya", ha jól emlékszem a régi verzióban a földekre szórható, kész cucc "műtrágya" néven futott, illetve a VIII. fejezet: Egy nagy vad küldetés-ben "Szarvas"-t kell ölni, az nem a sima Szarvas, hanem ún.:" Dámszarvas", ami Denica mellett is él, arról ismerni fel hogy jóval szélesebb az agancsa, mint a sima szarvasnak. Nem kritika, ha valaki elakad, remélem segít neki hogy leírtam.

    Rávettem magam és indítottam egy új játékot a teljes verzióban, de nem kívántam megint több száz órát beleölni, ezért feltoltam az XP és a Dynasty pont szorzókat a maximumra, bekapcsoltam a "végtelen súly" opciót, továbbá a duplájára állítottam az építési limitet. Az eredmény egy sandbox jellegű játék lett, három év alatt lenyomtam a sztorivonalat, a vége 201.000 Dynasty pont, 26 fős népesség illetve 31/130-as építési limit lett. Ha valaki relatíve szabadon akar építkezni, ezek a beállítások kellenek hozzá. Összehasonlításként a korai hozzáférésű játékom 15 év alatt érte el a 15.000 Dynasty pontot, 69 fős népességgel és 51/55.ös építési limittel.

    Ahogy néztem a korai hozzáférésű játék és a teljes verzió közötti különbség nagyjából kimerül abban, hogy a teljes verzióban az új játéknál kezdéskor be lehet állítani jó pár dolgot (pl. XP), illetve a korai játék 55-ös építési limitje megnő akár 130-ra is. Az "Új és kibővített történet" erős túlzás, Alwin sztorija ugyanaz, Uniegost-é valamennyit változott, de jórészt csak a párbeszédeket írták újra, csak a történetért nem érdemes elkezdeni újból... Az építésért igen.

    Utoljára szerkesztette: Wolwerine, 2021.10.15. 20:20:43
  • Montanosz
    #327
    ja benne van az uj verzioban
  • LezFiddler
    #326
    Az-az, köszi!
  • Redapple
    #325
    Köszi a munkádat!
  • szabo15
    #324
    Sziasztok A tegnapi napon hivatalosan is visszakerült a játékba a Magyar nyelv igaz egyenlöre csak teszt verzióba de szerintem napok kérdése és a stabil verzió is megfogja kapni
  • Montanosz
    #323
    köszönjük+
  • szabo15
    #322
    Sziasztok
    Sikerült megcsinálni a Fordítást és már át küldtem nekik hivatalosan is vissza fog kerülni a játékba a Magyar nyelv
  • nono28
    #321
    Köszönöm szépen!
  • Montanosz
    #320
    Gépi forditásos topikbol:

    #164válaszpriváttegnap, 22:17



    https://mega.nz/folder/gTYEEJDK#mSqMOuz7a3B8qeq8VXdmzQ

    .

    Discord Elérhetősége: Butterbean1#6235


    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.09.30. 11:04:11
  • nono28
    #319
    Szia!

    Esetleg egy linket tudsz dobni?Előre is köszönöm!
  • Montanosz
    #318
    elérhető a 1.0.0.5-höz a deepl forditás
  • Montanosz
    #317
    vagy ez lesz a játékod :-)

  • Oltred
    #316
    Eddig ez áll a legközelebb ahhoz amit keresek, már csak a dinasztia építés hiányzik. :( Na meg ez online ahogy láttam, ezt picit sajnálom, de attól függetlenül nagyon várós!

    Köszönöm mégegyszer a tippet!

    Oltred
  • Oltred
    #315
    Rendben, köszönöm a segítséget!

    Oltred
  • AnuluWork #314
    Próbáld MAJD ki a Myth of Empires-t! Abban lesz az is ami itt, és harc is. Closed beta: okt. 2.


    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.09.28. 15:58:10
  • Oltred
    #313
    Sziasztok!

    Ki mit tud arról, hogy lesz-e benne harc, háborúzás, kialakítható hűbéri rendszer stb mint például a Mount & Blade 2-ben? Igazából a kettő keveréke lenne számomra a kánaán. :D

    Köszönöm a segítséget!

    Oltred
  • Wolwerine
    #312
    Az alábbi linken tételesen le van írva, mi változott, a google fordító is egész jól kezeli:

    1.0 leírás

    Kiemelem, a skillek újraosztásának lehetőségét elvették a feleségtől, egy új lötty, a "Potion of Possibility" ad rá módot.