1053
God of War 2018
  • Rage47
    #933
    lehet azért mert a bossból 1 van, a tetvedékekből meg több és több helyre kell figyelni
  • darkSectorxxx #932
    Én mindent vártam csak ezt nem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De eljátszotta ezt a GeoW4 is

    Kell a folytatás. :D

    Döbbenet a bossok nagy része mennyire easy, azt a sok kis tetvedékkel meg szopsz menet közben.
  • Rage47
    #931
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mimir mondta egyszer, hogy jobb lesz, ha felkészítem a gearem a végére, gondoltam lesz vmi battle.
  • Ulthanito
    #930
    Szerintem teljesen egyértelmű volt, hogy az lesz a vége. A játékban több alkalommal is utalnak rá, hogy ez bizony így lesz.
  • Gabe18
    #929
    Na Challenge szinten "végigvittem". A végigvittem az erősen idézőjeles, mert a Valkűrök az első kivételével még hátra vannak, és ugye még a mérgezős világban is lenne mit csinálni meg még ott van ahol időre kell ölni a népet. Csak gondoltam ezekhez még fejlődni kellene.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ehhez képest olyan hirtelen vége lett az egésznek hogy csak na. Ok, Baldur-al a csata a végén nagyon rendben volt, de valahogy semmi nem utalt rá hogy az lenne a végső boss. Igy az egész történet kicsit olyan mint mikor egy sorozatból a 0. Pilot részt nézem meg, és ott marad egy csomó feldobott szereplő meg kérdés akikről/amiről semmi se derül ki.
    De ettől függetlenül ez a játék minden várakozást igazolt, és igazi mértékadó darabja ennek a generációnak.
  • Rage47
    #928
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát én úgy csináltam, hogy késő estig toltam egyik nap, és másnapra akartam hagyni az utolsó nagy kalandot. Erre felmentek a hegyre és ennyi, kész vége. :D Néztem, hogy mi van, erre készültem fel lelkileg ennyit? :D
    De aztán elvoltam a Valkűrökkel, a Queen jó volt főbossnak. :D
  • darkSectorxxx #927
    Thx men :D
  • Ulthanito
    #926
    Kár ezt műfaji korlátok közé szuszakolni, úgy jó az a játék, ahogy van.

    Nálam egy játék iránti érdeklődésem óriásit zuhan, miután a credits lepörög, vagy előtte kell kipucolnom mindent, vagy utána nagyon valószínű, hogy sosem fogom.

    Itt annyiban más kicsit a helyzet, hogy főleg a sztorivonalra mentem rá, side contentből csináltam 6-7-et, de sok benne maradt, Így van miért elővenni megint, meg hát azért ez tényleg egy minőségi cucc,na.
  • Moby
    #925
    Hát ugye a jó roadmovieban sem az a sztori, hogy mennek :) És ha van jó roadmovie, akkor van/lehet jó roadgame is, és akkor a GOW-ra lehet így tekinteni :) És akkor most csináltunk egy új zsánert, by SG
  • yesname #924
    Jobban nem is lehetettvolna elmondani.
  • Moby
    #923
    Megengedő. Nyilván nem merték bevállalni, hogy mindenki fullra fogja pörgetni, és ezt helyesen tették, de ennek ára van, és ha viszont totál beszorítják az egészet valami nagyon feszes keretek közé, akkor a mértékében sem lenne döntés. Egy ilyen kétutas dolgo meg iszonyat veszélyes, és az elágazás után nincs visszaút. Kegyetlen az ilyen. Olyan szempontból is, hogy gyűlölöm az olyan játékokat, amikbe ilyen missable trofik vannak. Bár én naagyon nem vagyok trofivadász, de az ilyennél bele vagy kényszerítve, hogy elspoilered magadnak előre a játékot abban a pillanatban, amikor tudatosan mész rá a platinára. Szerintem ez rosszabb döntés lett volna.
  • dzsedi
    #922
    Tényleg érdekes ez az ízlés téma :). Nekem meg az volt rendben.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Talán csak akkor lettem volna boldogabb, ha a végén eldönthetem, hogy feláldozom a csajt az emberiségért.. de az meg a folytatás rovására ment volna. Persze nem azt választottam volna, csak a döntés súlya hatásosabb lett volna.

    De ahogy írtad is, nem lehet mindig mindenkinek megfelelni.
    Csak nehéz szakma lehet ez :)
  • dzsedi
    #921
    Ha így nézzük, hogy ökörség a küldetések más sorrendű végrehajtása akkor ilyenformán ökörség ez az egész félig meddig nyitott világ koncepció. Mert ugye így plusz szabadságot, hozzáadott értéket nem ad, csak elrontani lehet.
  • Tikal #920
  • Moby
    #919
    Én több, mint 50 órát töltöttem vele. Nyilván nem a sztorival ment el ennyi idő, de én nem is így játszottam. Hogy a vége főcím után mi van. Nekem a vége főcím után az volt, hogy végetért a játék. Pontosabban lement az ending, megvettem a két utolsó itemet amit csak ezután lehet, megkaptam a platinát, és itt lett vége.
    Van, amit a játék túl korán kínál fel, de még azok is elfogadhatóak akkor, csak kínlódásos. De ökörség bármit a sztori vége után hagyni. Van az egésznek egy olyan ritmusa, ami fel van építve a sztorivonallal. Nem erőlteti a játék, de ezzel az is együttjár, hogy sokan elkúrjátok sajnos így a progresszt.
  • Moby
    #918
    Szerintem a sztori ettől jóóóóóval mélyebb. Igen, ez a mission. De a sztori valójában nem ez.
  • Ulthanito
    #917
    Ízlések és pofonok.

    A játéknak a sztorija gyakorlatilag faék egyszerűségű: menj A-ból B-be és vidd el "azt".

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Innentől kezdve várható volt, hogy elmennek, elviszik a hamvat, és vége lesz. Az út minden, a végcél semmi, idézhetném Lao Ce híres mondását, erre a játékra ez pláne igaz.


    Amúgy a TLOU pont ilyen volt, én akkor éreztem pont ugyanezt. Ment a párbeszéd, és egyszer csak vége lett. Én meg ott álltam, hogy he?! Mi van?! Ne már! Ennyi? És ott is ha belegondolsz, ugyanez a faék egyszerűségű sztori működött, menj A-ból B-be, és vidd el a csajt.

    Nyilván a Sony sem tud megfelelni X millió játékos ízlésének. Olyan nincs, hogy valami mindenkinek tetszik.

    Szerintem ami sokkal fontosabb, hogy beletették az a rengeteg melót, alázatot, művészetet, igényességet, gondolkodást stb. Erre manapság szerintem két csapat képes: Rockstar, Naughty, és most már a Santa Monica.

    Slussz.

    Minden más csak silány másolat, erőlködés.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2018.05.10. 11:55:15
  • dzsedi
    #916
    Üdv mindenkinek! Tegnap végig vittem a játékot és meg kell valljam, kicsit csalódott vagyok. Végig elégedett voltam a játékkal. Tetszett a grafika, a karakterek, a történet. Egyszerűen, csak úgy sétáltam bele a vége főcímbe, hogy nem voltam rá felkészülve.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem gondoltam, hogy tényleg csak ennyi. Vártam még valamit.
    Az rendben, hogy még ott vannak a valkűrök a főcím után, meg Thor szíkret ending. Nekem olyan összecsapott, kidolgozatlan lett a végjáték.
    Egy játékhoz túl ambiciózus vállalkozásnak tartották ezt a projektet és inkább több részre szeletelték. Nyílván ez teljesen érthető, benne is van a szériában a potenciál. Viszont ez így ebben a formában egy játékba kevés lett.. nekem.
    Félreértés ne essen, abszolút elismerem a rengeteg munkát amit beletettek a játékba. Van benne tartalom, csak nem nekem tetsző arányban. Például az ezer féle páncél meg karvédő, bűbáj biszbasz helyett jobban örültem volna, ha nem használják agyon a troll-okat, jobban kidolgozzák a párhuzamos világokat vagy kevesebbet használnak, több istennel lehet küzdeni stb. Nem rossz játék, de nem is 10/10. Persze lehet csak azért vagyok bosszús, mert hamarabb vége lett mint szerettem volna. Minden esetre az eddigi részeket (kivétel Ascension) úgy tettem le, hogy hú a mindenit ez f@sza volt. Ez itt elmaradt. Egy ilyen epikus egyjátékos témába nekem nem illik bele az, hogy még menj el fabatkát szedni az erdőbe az utolsó boss és a vége főcím között, sőt még a vége főcím meg a stáblista utáni jelenet(Thor) között is. Elmarad a katarzis. Jár más is hasonló cipőben? (Bocsánat a hosszú hozzászólás miatt.)

  • Ulthanito
    #915
    Engem sem izgatnak. Én ilyen lone wolf típus vagyok, inkább elcsapatom a perszónát egymagam, minthogy menjek online a teljesen értelmetlen lövöldözésbe.
  • Rage47
    #914
    Fotómóddal készülnek már a jó kis screenshotok, Darky örömére:
  • darkSectorxxx #913
    Ha zenét nem is, de inkább kinyitom az ablakot, az utcánkba úgyis sok autó átmegy. :D
  • darkSectorxxx #912
    Ennyi. :D
  • Tatyla
    #911
    És igaz mert engem például már egyáltalán nem vonz semmilyen multi
  • Ulthanito
    #910
    "Jöhet itt a GTA milliárd dolláros mikrotranzakciós bevételeivel, a Fortnite meg a PUBG popkulturális hatásával vagy a WoW a tíz éve folyamatosan többmilliós táborával, semmi sem érhet fel azzal az élménnyel, hogy az ember leül a konzolja vagy PC-je elé, mert van pár óra szabadideje, és azalatt fantasztikus írók és fejlesztők munkáját élvezi harc vagy éppen átvezető videókon keresztül. Miközben az online-ra rákattant barátai másfél órája nem tudnak CoD-ozni, mert lassú a szerver, nem ér rá a Béla, vagy nincs pénze Janinak a legújabb puskára."

    Na!
  • Kongy
    #909
    Használd Dark módszerét: némítsd le a játékot, és hallgass zenét közben!
  • Evoluti0N
    #908
    Meg úgy látom, h a betűméreten is változtattak. Legalábbis a térképen a szövegek bazinagyok lettek.

    Más: Végigvittem a játékot és most maxolom ki 100%-ra, de a kis srác nagyon kiidegel. Félpercenként bevágja, h "Now what?" Felfedezünk baszki, az what. Nagyon fárasztó egy idő után. Ettől még az is jobb lenne, ha nem mondana semmit. :D
  • n000rbi
    #907
    Ma jön a photo-mode, változtatható arckifejezésekkel :)
  • darkSectorxxx #906
    Várj ezen még gondolkodnom kell kicsit. Mit javasolsz, melyikkel járok jobban? ;)
    Azt kivéve, hogy hagyjak fel a játékokkal. :D

    De amúgy változó.
    Van hogy only zene, van hogy 5.1 játék, van hogy a zene alatt a játék is...
    De igen azt tudtam hogy a kissrác mondja amikor hátba jönnek, meg indikátor is van.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.05.08. 16:20:08
  • darkSectorxxx #905
    Hát, de pár embernek kell amin rágódhat kicsit. :)
    Amúgy ja.
    Kivéve a BB, Das 3, Ni-oH, azokba télleg max 1-2 órát bírtam az agysüketítő hangokat.
  • Moby
    #904
    >Ezt most megjegyezte mindenki. :D
    Hátttőőőizéééöööö....Tehát akkor most hogy is kell ezt elképzelni? :D
    Most akkor van hang, nincs hang, hallod-e a varjakat, vagy csak kint az utcán harákol valami csöves? Kínzó kérdések ezek, szedd össze magad, és tegyél végre egyértelmű állásfoglalást a témában! :D
  • Rage47
    #903
    Ezzel is kezdhetted volna. Farmolás közben én sem hallgattam a hangot WOWban, vagy itt is mikor a 43. próbálkozást toltam a valkűr ellen, akkor volt, hogy levettem a fejhallgatót.
  • darkSectorxxx #902
    Pontosan a zenét szeretem. :)
    De mondom ezt ne így képzeld el, hogy akkor a játékot némán játszom először, csak arra mondtam, amikor itt írták, hogy a hátad mögött mikor szól a srác, meg ilyenek (vagyis nem kell ezt komolyan venni). Ezt most megjegyezte mindenki. :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Persze, pláne hogy kivágták azt a fasza szemből kameraállást átváltozáskor, na az pláne javít az élményen, akkor elpattant bennem egy ér mikor ezt megláttam, hogy nincs. Gecik azért kicsit. :D

    Nekem a gameplay Kratos kiabálásától még meglenne. zek első körbe, első végigjátszáskor jók, ha mész előre, stb, de amikor tolod a mellékest, meg vagy 100.-ra váltasz rage módba és hallod ugyanazt, nálam akkor már skipelem.

    Das BB mindegyik, AC, addig poén, míg egy részt egyszer látok, aztán nálam ennyi.

    Itt is, ha megállok egy résznél, és próbálkozom, harcolok, elvagyok 1-1 szakaszban, akkor nem hagyom futni a játék hangját, mert még jobban felidegesít.
    Átvezetőket szoktam.

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.05.08. 15:12:04
  • darkSectorxxx #901
    Emlékszel amit beszéltünk, a kötelező láthatatlan falak, a sok fizika baromság, amiket elkövetnek, sokszor szükséges rosszként, na nekem így szúrnak szemet ezek a dolgok, csak ezekből sokat simán kikerülhetnének, míg egy közelező pályazárat meg nem igazán, technikai korlátok miatt. :)
  • Ulthanito
    #900
    De a gameplay a zene nélkül meg a hangok nélkül élvezhetetlen! Ráadásul pont tőled fura ez, aki állítólag mennyire szereti a zenét!

    Kratos is azáltal lesz Kratos, ahogy dühöng, amikor elönti a szar az egyát, ahogy haragra gerjed, erőlködik, kiabál, vagy csak szimplán attól, ahogy megszólal. Az általa kiadott hangok nélkül Kratos is csak egy papírkutya.

    Emlékszel, hogy mit mondtam, hogy Sister Friede bossharcban melyik jelenet a kedvencem, és miért?
  • darkSectorxxx #899
    Egyel lejjebb. :)

    RZS, soha nem megy nyugdíjba, nem öregszik meg soha. :D
  • darkSectorxxx #898
    Viccnek? Miért?
    Ha nincs hang egy könyv mellé akkor az nem ér semmit? A hang egy eleme a játéknak, én a történetre írtam, ami a párbeszédekre vonatkozott, ti nekem magát a hatást beszéltétek, én meg arról beszéltem, hogy maga a tartalom nekem nem jött át.
    A hang, képi világ epic, de ettől még nem lesz a párbeszéd sokkal mélyebb. Ha érted mire gondolok.

    elfogadtad, ennek örülök, magyarázat nincs rá, ami egy normál embernek érthető, amiéért csinálom, az másnak nem érthető, nem azért mert buták, hanem mert nem az én érzéseimmel, vagy énemmel vagy az én szememmel látják, vagy érzik.
    De mondtam az előbb ennek kb az 50%-át hidd csak el. :D

    Amúgy meg a tömör válaszom: Vén fasz vagyok már. Nagyon eltorzultam a gameplay irányba, ez a nagy bajom. :)
  • Ulthanito
    #897
    Darky! Találtam egy neked való mozifilmet, a Robotzsarut ideje lesz nyugdíjba küldened!
  • darkSectorxxx #896


    jó, hogy említed.
    Nem GOW spoiler!

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.05.08. 14:49:32
  • Rage47
    #895
    Komolyan, a játék hangjaiba és zenéibe annyi energiát és pénzt fektettek sztem, mint egy mozifilmébe, vagy többet. Ezt kihagyni, nem is jutok szóhoz. :D
  • Ulthanito
    #894
    Ugye ezt a példát a könyvvel csak viccnek szántad!?

    Én elfogadom, hogy te így játszol, bár még magyarázatot mindig nem adtál rá, hogy miért csinálsz ekkora eget verő faszságot. Eddig csak az volt a válaszod rá, hogy nem megérteni kell, elfogadni. De még nem mondtad, hogy MIÉRT? MIÉRT??

    Őszintén? Szerintem a fogyatékos embereket nem számítva a világon te vagy az egyetlen, aki így játszik!