1053
God of War 2018
  • Gabe18
    #973
    Á, nem csalunk. Ahogy kezdtem, úgy is kell(ene) befejezni.
  • Rage47
    #972
    Pedig épp hogy kiszámítható minden egyes lépése. Az előző valkűröknél megtanultad már a lépéseket, most csak azokat randomizálja.
  • Moby
    #971
    Mi lenne ha szimplán visszavennéd a nehézséget? Vagy ha nincs benne elég rage meg szopás, akkor kevésbé szórakoztató?
    Nekem így sem tűnik annak...
  • Gabe18
    #970
    Persze tisztába vagyok vele hogy a DS sokkal inkább épít az rpg vonalra (tárgyak, pajzsok, fegyverek stb hatásai) , és más a harcrendszer és a gameplay alapja.
    Ez meg ugye egyfajta konzolos "hack n slash" újragondolás.
    Lényeg hogy úgy tűnik ez már nekem nem megy ezen a szinten.
    Inkább gyorsan kölcsönadom egy ismerősnek, míg túlzottan fel nem idegelem magam még rajta...
  • darkSectorxxx #969
    Mintha a számból vetted volna ki a hsz-t. Pacsit neked.
  • Gabe18
    #968
    Nem megy ez sehogy. Sikerült elérnie hogy megutáljam ezt a játékot...
    A Dark Soulsokba legalább érezte az ember minden bukás után hogy lassan jobb lesz és kitanulja. Itt semmi. Kiszámíthatatlan melyik támadásából mi jön, képtelenség lereagálni a teljesen random megoldásait. Meg annyira gyors, hogy itt már a lomha kameramozgás abszolut hátrány sokszor.
    Nyilván meg lehet csinálni,csak nem nekem. Öreg vagyok már ehhez aztán kész.
  • Rage47
    #967
    én sztem 50x próbáltam :D
    max. koncentrációt igényel. ha nem megy, akkor azt jelenti, fáradt vagy, próbáld később
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2018.05.17. 19:25:10
  • Gabe18
    #966
    Hát ez a Valkűr királynő challange-en kb lehetetlennek tűnik...
    Aztán megnéztem 1-2 Youtube videót. Na ne bassz... Van aki Level 1 karival sérülés nélkül veri agyon a legnehezebb szinten.
    Hát nem tudom hogy csinálom, de valami majd lesz.
  • Seth
    #965
    Szerintem meg inkább egy jó boss harc legyen, mint nem egy hullámokban rád törő hadsereg, az olyan unalmas már (ahogy a boss+hullámokban ömlő pribékjei kombó is :D)
  • darkSectorxxx #964
    Én nem érzem hogy ez bármikor is elavulhat.
  • Rage47
    #963
    Pl. GOW-ba kellenek bossok, Unchartedbe vagy Last of Us-ba nem, én is így gondolom.
  • dzsedi
    #962
    Abban teljesen igazad van, hogy van olyan műfaj amibe nem illik bele a boss harc, de azért egy akció játékban abszolút helye van. Ha nem szereted a kihívást akkor még mindig ott van a könnyű fokozat. De szerintem többen játszanak egy akció játékkal a kihívás és a boss harcok miatt mint a történet végett. Ez olyan mintha egy akció film végén nem lenne egy nagy csatajelenet. Visszakérnék a pénzt az emberek :)
  • Ulthanito
    #961
    Hát nem tudom, én kiválóan elvoltam számos játékban bossharc nélkül. Azt meg teljesen értelmetlennek látom, hogy egy fps-be (Wolfenstein) bossharc legyen.

    Ez a kihívás egy akkora marhaság! Ha kihívást keresel, menj, és mászd meg a Mount Everestet, vagy vegyél részt egy triatlon versenyen!

    Egy játékba nem kell kihívás. A játékba a fluid szórakoztatás kell, nem kihívás.

    Önmagában nem is a boss-szal van baj, hanem azzal, hogy olyan játékokba is helyt kap, ahol semmi keresnivalója nincs. ld. fent.


    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2018.05.16. 11:07:38
  • n000rbi
    #960
    Ne viccelj. Valamiféle visszatérő kihívás (legyen az boss, egy durvább platforming/logikai rész) kell, hogy helyet kapjon egy játékban. Anélkül szerintem teljesen ellaposodna, legyen akármilyen jó a története. Aki azt mondja, hogy nem tölti el izgalommal vegyített kíváncsisággal, amikor egy játékban megjelenik egy jó hosszú hp csík valami hidegrázós zene kíséretében, az inkább keressen más hobbit. Abban egyetértünk, hogy a bossharc, mechanikáját tekintve jó, ha fejlődik, sőt, mint minden másnak, ennek is fejlődnie kell, de szerintem van elég példa eddig is a videojátékiparban, amikor tovább tudtak annál menni, minthogy addig lődd/püföld a bosst, amíg le nem fekszik.
  • Moby
    #959
    Hmmm...valamilyen scaling mégiscsak kell a játékokba. SZerintem egy csomó kísérlet folyt és folyik most is, legfőképp a különböző zsánerek mentén, de ettől jobbat még nem dobott az iparág. Sőt, én pont valamiféle visszarendeződést látok, és bevallom, nekem ez tetszik. Pedig én aztán nem vagyok az a régenmindenjobbvótozó, és szerintem nem is volt feltétlenül jobb régen, de ezt én kifejezetten jónak tartom. Kell a fejlődés, de nem a kényszeres változtatás. Azaz a fejlődés eredménye jobb kell legyen, a más nem elég. If ain't broke, don't fix it, ahogy a művelt mongol mondaná.
  • Myselor
    #958
    szerintem ezzel nem sokan vannak így hogy utálják a boss harcokat.én pl imádom és én még örültem volna több bossnak is.persze nem lépten nyomon de na. a dark soulst mondjuk én nem csak a bossok miatt játszom mint pl darky xd de ott is kurvára imádom hogy sok van. itt is imádtam és minden játékban imádom de csak akkor ha ötletesek és élvezetesek.
  • Ulthanito
    #957
    Nem az egyes bossokkal van bajom, hanem mint játékmechanikai megoldással. Nem szeretem, ha valami nem fejlődik, Nem örülnék neki, ha végigmennék Budapest utcáin, és ugyanazt látnám, mint 20 éve. Mint ahogy annak sem, ha beülnék a moziba, és 20 évvel ezelőtti technikai színvonalat látnék. Szép-szép egy 1969-es Buick Roadmaster, de nem kérdés, hogy a jelenlegi autómat használnám továbbra is.

    20 éve oké volt, de azóta a játékiparnak is fejlődnie kéne. Nem csak technóban, tartalomban. És én a bossok erőltetésével játékokban pont nem ezt látom.
  • darkSectorxxx #956
    Mégis miért, mert nem szereted a boss-okat? :)
  • Ulthanito
    #955
    Akkor te még tévúton jársz! :-d

    Elkóborolt báránya vagy a nyájnak.
  • darkSectorxxx #954
    Nem haver, nem hiszem, hanem tudom hogy ezt imádom a játékokban. A GoW-ba is boss-ok nélkül végig se vittem volna. :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.05.15. 14:19:34
  • Ulthanito
    #953
    Dehogy is, csak azt hiszed.

    Húsz éve tényleg még elment. Akkor jellemzően még csak a játékok legvégére tették be, számomra érthetetlen okokból. Miért kell bossharccal záródjon egy játék? Aztán már elkezdték szépen a pályákra is elszórni, és minden szarban bossharcok lettek. Oké-oké, értem, hogy nem könnyű mindig újat kitalálni, de könyörgöm, 20 év az sok idő. Minden változik, fejlődik, ennek is kéne.

    Én bevallom már unom ezt a bossharcozást.

    A Wolfenstein-.ben is mi van? Amikor kinyírtál már mindenkit, lebasznak még két robotot, hogy nesze. Boldogulj velük, ahogy akarsz. Számomra nem attól lesz élvezetes egy játék, hogy úton-útfélen bossokba botlik a játékos.

    A Das és BB egész odáig elment, hogy más se számított a játékban, csak a bossharc. Te magad is így tolod: a mobokat leszarod, elfutsz előlük, irány a boss. Azaz, sarkítva, a játék nem szól másról: ölj meg 10+ bosst, és vége a játéknak. Sztori, párbeszéd stb. minek a játékba, legyen benne boss, és mindenki bódog. Nem.
  • darkSectorxxx #952
    Soha. Nekem fontosak :)
  • Ulthanito
    #951
    Elfelejteni a francba az egészet.
  • darkSectorxxx #950
    Hogy túllépni?
  • Ulthanito
    #949
    Összességében szerintem ezen a boss harcokon is már túl kéne lépniük a játékfejlesztőknek 2018-ban. Szép volt, jó volt, találjatok ki mást így 20 év után! Ugyanez vonatkozik a BRUT-ellenfelekre Ubi-játékokban meg a Naughty-nál.
  • Rage47
    #948
  • darkSectorxxx #947
    zsír.
  • Rage47
    #946
  • Kongy
    #945
    egyébként ps4 menüben újra lehet kalibrálni a screent, ha nem fullscreen a játék.
  • n000rbi
    #944
    Jaja, közben meglett a megoldás, köszi :)
  • Seth
    #943
    Tényleg elállítottak valamit.Valakinek van fekete keret, valakinek nincs
    "Same. Never had the issue until this latest patch. The previous fix works still. You just have to make sure you edit the system settings. Under Sound & Screen shrink the display area all the way down. Accept the changes. Then max the display area back out."
  • n000rbi
    #942
    Mit basztak már el az új patchel, hogy nem fullscreen a jàték?
  • darkSectorxxx #941
    A játszhatóság feláldozva a frémért....nem tudom örüljek-e. :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.05.12. 16:55:58
  • Rage47
    #940
    esetleg úgy lehetett volna megoldani, ha sok ellenfélnél nagyobb téren eltávolódik a kamera, hogy többet láthassunk
    de biztos kihozták a maxot a rendszerből, volt idejük tesztelni minden esetet
  • Moby
    #939
    Ezarésze viszonylag egyszerű, hiszen nincs a képernyőn, tehát a képernyő _felé_ lehet evadelni. Hogy mi elől az meg abban a pillanatban részletkérdés :)
  • Gabe18
    #938
    Ez igaz, de ettől még vakrepülés mikor látod a piros nyilat és tudod hogy mozdulni kell, csak azt nem hogy milyen támadás elől. Kedvencem pl. a Sötét Elfek mikor vannak vagy hárman, abból látsz egyet, a másik kettő meg a levegőből lövi rád azokat a robbanó-vakító baxásokat. Na akkor jön a vetődés szimulátor mód, mindegy merre csak távolodjunk...
  • Moby
    #937
    >De az egész rendszer bajba kerül mikor 4-5-6 ellenfél van KÖRÜLÖTTED, és annak a feléről nem tudod éppen mit csinál.

    A soulsokban nincs enemy offscreen indicator, ami ráadásul a támadását IS jelzi. Itt ugyan KIkapcsolható a soulsokban viszont nincs mit BE kapcsolni.
  • Gabe18
    #936
    Ez szerintem egyértelműen az új nézet hátránya, vagy ha úgy tetszik velejárója. Kár lenne tagadni szerintem hogy ezt a Dark Soul-ok ihlették, viszont az a játék egyértelműen az 1v1 harcokra van kiélezve. Szó se róla nagyon jól áthozták ide, és húzták rá ezt a jóval lendületesebb, kombókkal teli játékmenetet (
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az külön zseniális hogy a két penge megtalálása után is milyen jól működik, és adja vissza a régi részek mozdulatait
    ). De az egész rendszer bajba kerül mikor 4-5-6 ellenfél van KÖRÜLÖTTED, és annak a feléről nem tudod éppen mit csinál.
    Én amúgy azt is simán el tudom képzelni hogy először az új rendszert találták ki, amiben Kratos egyedül van. Csak aztán az első pár komolyabb teszten kibukott hogy ez igy nagyon nem az igazi. És Atreus csak ezután került be a történetbe igy ahogy most van. Mert a srác k...a nagy segítség lett miután az ember ráérez hogyan lehet jól használni a képességeit, és pontosan azzal lehet megfogni általában a katasztrófát mikor egy ilyen kisebb tömeg tolong ott körülötted.
  • tomi890125
    #935
    Még képeket!!!
  • darkSectorxxx #934
    Részben igen, de nem mindig csak ez a baj.
    Sok boss-nak a támadásai is gyengék nagyon. Valkyrie-k is többnyire lazák.