626
  • Borg
    #175
    A maga idejében az egész játék, főleg a grafikája, meg az afrikai setting egy nagyonújszerű és üde színfolt volt.
    Az meg ugye csak később derült ki menet közben, hogy repetitív, és gagyi az AI. Ettől még én is szívesen gondolok vissza rá.
  • jarlaxxe
    #174
    Nekem a FC2-ról csak az maradt meg, hogy lélekölően dögunalmas volt.
    Persze ha valaki arra izgul fel, hogy ég a fü, meg meg potyognak az ágak akkor neki masterpiece volt.
  • lwb
    #173
    Ez igaz, de azért volt fejlődés is. A kettőben halálra idegesített, hogy ott vagyunk az afrikai szavannán és semmi ragadozó nincs, csak pár növényevő, az is csak díszletnek. Konkrétan minden alkalommal, amikor úsztam, azt vártam, hogy mikor jön egy krokodil, de persze nem volt semmi. Ezen a téren a FC3 óriási előrelépés volt. A világ emiatt előnek tűnt a folytatásokban.

    Meg a kettőben hihetetlen volt, még az 5-höz képest is a respawn. Konkrétan küldtéshez odafelé kiírtottam egy kereszteződésnél egy checkpointot, aztán visszafelé megint tele volt. A hülye buszozás, mint fast travel sem működött, ezért a legtöbb idő azzal ment, hogy ide-oda kocsikáztunk a térképen, közben ha elkavarodtunk többször is ugyanazt az outpostot kellett kiírtanunk. Egy idő után idegesítő volt. Amúgy jó játék volt a kettő is, persze. Ilyen videót meg bármelyik nap lehetne csinálni a Crysis és pl akármelyik új COD között is.
  • levy668
    #172
    Hmm, ezeket észre sem vettem. Most megnéztem 3-ban még volt minimális rombolhatóság(kisebb növények leveleinek lelövöldözése), de az épületek már statikusak voltak. Azért az nevetséges, hogy 2008-as graf motor az akkori hardveren normálisan le tudta kezelni a dolgokat.
    Mondjuk a 2-ben a tüzet időnként erős túlzásnak tartottam.
    Viszont az ellenségek viselkedési különbsége az döbbenet. Azért kapják be, hogy lebutítottak az ellent.
  • wedge31
    #171
  • hapi
    #170
    Hát az egyetlen far cry amit végig játszottam az a 2. volt. nem konzol huszároknak való az tény de épp a lentiek miatt is csíptem nagyon.
  • wedge31
    #169
    Ettöl még messze a legrosszabb FC volt a második rész, unalmas repetitiv, egyhangü, stb.
  • grebber
    #168
    Az efféle apró részletek ma már nem pálya sajnos....akkor még probáltak arra menni ,hogy valami szép és "sok" legyen. Ma már csak a tucattermelés a lényeg meg a dlc-k aprólékos munkára nem adnak pénzt.Annak az érának vége van kb örökre.
  • Caliph
    #167
    vótmá? ennyire leadják a cégek,és sajnos mi playerek is...

  • Zsoxx
    #166
    Biztos ez az egyenruhájuk.
  • jan5650
    #165
    Még egy észrevétel: valami kis randomizációt tehetnének az ellenfelek skinjeibe, mert elég kiábrándító, hogy a 5 percen belül 20-szor ölöm le a piros felsős, taktikai mellényes raszta hajú szakállas hippit. Mondjuk ez a Divisionban is így volt. Mindenhol kapucnis néger.... pff...
  • lalakov
    #164
    Nincs visszafoglalás.

    Nekem nagyon tetszett, hogy egy terület felszabadítása után a turisták leptek el mindent.
    Számomra a történet nem számít. Hiszen az alaphelyzet úgyis az, hogy én vagyok a jófiú és megmentem a világot a rosszaktól. A köntös változhat, de a lényeg mindig ez lesz. Eddig mindig unalomba fulladtak a játékok miután minden számomra lényeges dolgot kifejlesztettem. Ez az első harmad felénél összejött most és még mindig élvezem. Változatos, főleg a rejtekhelyek. Lassan a játék kétharmadához érek, de még mindig el tudok bambulni a fákon, a tájon, olyan szép. Törés, zúzás. Észrevettétek hogy a maci békeidőben milyen kecsesen mászik át a kerítéseken, de akcióban semmi nem állja útját? :) Ki simogatta már meg a macit? ;-)
    Nálam ez az év játéka lesz, de akár még a valaha készített legjobb játék díját is elviheti.
    Utoljára szerkesztette: lalakov, 2018.04.03. 22:20:24
  • Shep
    #163
    Rohadtul idegesítő, hogy 1 métert nem lehet anélkül haladni ,hogy ne jönne egy retkes repülő aki aztán vagy addig követ amíg ő vagy a földi társai le nem szednek ,vagy pedig nagy nehezen le nem lövöd. Később biztos poén lesz ezeket lelövöldözni de így a játék elején inkább csak idegtépő. Na meg minek kipucolni egy helyet ha tőle 5 méterre mindig ugyanúgy ott fog állni az oda rendelt 2 katona, mindegy hányszor ölöd meg őket. Az 5 méterenként ellenség jön szembe dolgot meg már leírták előttem is páran.

    Ebben a részben már nem próbálják meg visszafoglalni a területeket, mint a 4-ben tették Ping-Pong emberei?
  • Zsoxx
    #162
    Kritika
  • Kotomicuki
    #161
    Nekem magával a nagyon nem átgondolt "játékkal" van bajom!

    Eleve: polgárháború és amennyi hulla, meg élő szektás van benne, akkor itt az összecsapások előtt egymást kellett volna taposniuk az itt lakóknak, de nem látom az őket befogadni tudó toronyházak dzsungelét...

    Aszondja, hogy egy völgy és a két vége lezárva..., tehát: se villany, se gáz, se benzin..., azaz: lassan mindenki gyalog jár és nyíllal, baseballütővel hadakozik, mer' a lőszer is fogyóban..., ehhez képest a játékban: mindenki, ahogy azt békeidőben megszokta, kocsival jár még a klozetra is.
    Apropó: majd minden bozótban egy repülőeszközt találni, vagy az talál ránk és még senki sem tudta elhagyni az övezetet, meg, mintha a hegymászásról sem hallottak volna még az itt élők, ugyan már!

    Atombiztos bunkerek és a felében víz áll..., a maci meg az "első" elé vetődő "jóságos idegen" füttyeire "táncol", aha!

    Falkában járó kóbor kutyák, kifosztott boltok, a gyengébbekre, náluk kisebb csoportokra vadászók, ahogy az ilyenkor "szokásos", meg sehol...

    A legnagyobb hiba meg még mindig, hogy csak egy mesterségesen egótúltengésben szenvedtetett főszereplő van, aki nélkül még a nap sem tud felkelni, de az osztódással szaporodó ellenség bármelyike kiszúrja őt a map túlvégéről is és ahogy az az embereknél megszokott: kaptártudattal mindegyikük csak rá támad!

    Szumma: az egyre tágasabb és valósághűbb környezet fejlesztési lécsőit mutatják be épp az ubi játékai, de már nagyon penetráns a rókabőrszag -> most már a játékmechanikán is ideje volna csiszolni!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2018.04.03. 15:52:19
  • Árnyvadász
    #160
    Lángszórós meg pajzsos ikonos (ellenállóbb) ellenfelekre nagyon jó taktika, hogy ne a testét, fejét lődd, hanem a hátán lévő tartályt. Oda elég egy két pontosabb célzott lövés és a közelben mindent visz a robbanás. :)

    Nekem egyedül az északi területen volt frusztráló (itt kezdtem a játékot egyébként az elején) az állandó zaklatás, szinte lépni nem lehetett kis túlzással és autózni, haladni is alig, meg akkor még alacsony életerőm volt és pikk pakk lelőttek a kocsiból vezetés közben is. De arra én is emlékszem, ha leálltam és alaposabban megtisztítottam egy területet, akkor egy darabig nyugi volt.

    Meg ha a természet lágy ölén mentem, elhagyatottabb utakon, turistaösvényeken, meg egyéb eldugottabb részeken, akkor maximum a vadállatoktól kellett csak fosni. Esetleg a hegycsúcsok közelében feltűnt néha helikopter, aztán vagy sikerült (LMG-vel sima ügy) leszedni, de ha nem volt olyan fegyver nálam, akkor fostócsává lőtt, vagy egyszerűen csak leszédültem a párkányokról a mélybe és szörnyet haltam. Mert ekkor még se ejtőernyőm se denevérruhám nem volt.

    A vidéki részek nekem sokkal nyugisabbak voltak, meg addigra már lényegesen keményebb voltam. Lehet ezért sem tűnt annyira rázósnak egy egy szitu. Például a játék elején még a horgászás is inkább rémálom volt. Aztán vettem új pecabotot, megtanultam a horgászáshoz szükséges képességet és bármilyen halat kifogtam. A nehezebbeket is, csak tovább tartott kihúzni.

    Ezt a szektás támadásokat, állandó járműforgalmat részükről valóban túltolták a készítők. Valamilyen szinten érthető, mert az ellenállás megerősítéséért járó pontokat ezek is adják, de azért tényleg sok volt időnként. Viszont amint fel van szabadítva az adott régió, onnantól már nyugodtan lehet bármerre kocsikázni, repülőzni, gyalogszerrel vagy vízen menni, mert ez megszűnik. Onnantól már csak a helyi lakosoktól fogsz agyfaszt kapni, mert mindenütt azok cikáznak. Például a játék térképének határánál gyakran mászkáltam, mert oda is raktak a készítők tartalmat. Nem értettem mi a fasz az állandó robbanás hangja ami a közelből jött, hiszen már végeztem a szektával ezen a területen. Erre kiderült a civilek repkednek és képtelenek visszafordulni, kitérni a magas sziklafalak elől és folyvást belebasszák magukat a kőfalba, mire robban az egész gép. Aztán újra beteleportálja a játék a gépeket és újra nekivágódnak a szikláknak.

    De ha megfigyelitek amikor az AI (társak, akiket felbérelünk) vezeti a járművet és ti bent ültök mellette, nem az út közepén megy, hanem félig az úton és félig a salakos részen, ahol kis bokrok egyéb vannak, amiket egy az egyben szarrá zúz. Arról nem is beszélve, hogy megy át az úton tehén, szarvas, akármi... ugyan...mi az... telibe hülyébe találja ahogy kell. :D

    Mondjuk ettől függetlenül elég jó időszakai is vannak az AI-nak, de képes ordas nagy butaságokra is.
  • Kotomicuki
    #159
    Hát, igen: ahhoz képest, hogy egy polgárháború sújtotta övezet, túl sok a "túlélő" és főként a szektás sereg száma nő jóval a még hihető fölé. Annyi ember mozog itt - az összecsapások kezdete után is - , mintha nem is egy távoli, az ember által ritkábban lakott területen játszódna, hanem egy nagyváros forgatagában!
    Szerintem is: a kevesebb több volna ebben az esetben!

    A respawn megoldása sem tökéletes, de ez a probléma már a Wildlands-ban is megmutatkozott. Kár, hogy azóta sem tudtak(/akartak?) javítani rajta...

    A kinyuvadni nem akaró ellenfelek is lehangolóak: ha a páncélzat magát a sebzést meg is akadályozza, az ütés erejétől már el kéne ájulniuk - fejlövésnél a "nyakcsigolyatörés" sem valószínűtlen esemény, hiába a golyóálló sisak/maszk...
    A fájdalomérzetet lehet tompítani "szerekkel", de ilyen fokú zombiságot előidézni még nem tud az ismert tudomány!
  • mikromanus
    #158
    Ha nem lármáztok akkor is jönnek a lemmingek ilyen nagy tömegben? A korábbi játékokban a csendes munka igen hasznos volt ilyen szempontból. Főként magasabb nehézségen. Nincs lárma - nincs erősítés. :)

    Ezt még nem próbáltam, de tervben van. Majd valamikor betárazom szűkösebb időkre, meg ki is próbálom.
  • Borg
    #157
    Áljj meg valahol egy darabig. Én pl kempeltem pár napot egy óriásplakát tetején az út mentén. Egy darabig jöttek az ellenfelek, kész roncstemető volt már az út, erdő mező felégetve, állatok elhullva, aztán volt, hogy órákig semmi akart jönni, főleg ha meg se mozdultam :)

    De az való igaz, hogy az úton útfélen zaklatás helyett inkább több és keményebb ellenfelet rakhattak volna az outpostokra. Szerintem azoknak a kitakarítása túl könnyű.
  • jan5650
    #156
    Engem egy dolog zavar nagyon a játékban: a mérhetetlen sok ellenfél, szinte levegőt sem lehet kapni tőlük. Komolyan, szinte lehetetlenség úgy átkelni az úton, hogy legalább egy ellenséges autó ne jöjjön pont akkor arra. NPC-vel is guggolva kell beszélnem, mert tuti belém kötnek duma közben. Ezt nem érezték frusztrálónak a fejlesztők?

    A repülőgépes/helikopteres ellenfeleket is jól elcseszték. Tök mindegy milyen tereptárgyak között vagy akkor is észrevesznek. Ott állok az ős dzsungel kellős közepén, tiszta bokor minden, körben csak fák ameddig ellátsz, de az arra szálló repülő simán észrevesz a levegőből a fák között.És igen, ha mögötte vagyok akkor is. Na ne etessenek már.

    A golyóálló lángszórósok is nagyon menők lettek, gratulálok! Ki a fene találta ezt ki? Már miért is halna meg 5 fejlövéstől? Tök realisztikus...

    Arról még nem is beszélve, hogy kiirtom az ellenfeleket egy kis vasútállomás körül, arrébb megyek 10m-t, mire visszafordulok már megint ott állnak és lőnek rám. Vicc.

    Ettől függetlenül a játék jó, nehéz fokozaton van benne kihívás, lehet benne horgászni, vadászni, Achievementeket gyűjteni, Challenge-eket csinálni, de a Wildlands és a Far Cry 3/4 SOKKAL jobb volt szerintem. 17.000 Ft-ot ez nem ér meg.
  • Árnyvadász
    #155
    A 3 területből nekem John-é tetszett eddig a legjobban. Az északi időnként elég idegesítő volt az állandó támadások miatt. Sokszor előfordult, hogy egy npc-vel szerettem volna beszélni, hogy elmondja a monológját, de ideje sem volt végigmondani, mert jöttek a nyakamba a szektások. Ezt a másik két terület esetén nem éreztem ennyire túlzónak.

    Az északi az a tipikus hegyvidéki, és szerintem pont ez az, ami kevéssé változatos, mert mindenhol fenyőerdők vannak. Mondjuk még így is szép és remek kis helyszínek vannak, de a másik kettőt én lényegesen változatosabbnak találtam. Aztán persze ízlés kérdése is.

    Szerencsére elég sokféle módon lehet a játékot játszani, így ha neked tényleg nem jött be, akkor a levegőből hamar letudhatod.
  • Borg
    #154
    Nekem Faith területe pont nem jön be. Amúgy is elég nyomasztó már az egyhangúsága az egész terepnek, de Faithnél még rá is tesz erre egy lapáttal ez a zombizós ijesztgetős betépett baromság. Szal kezdem unni. Leginkább csak heliből takarítgatok, semmi kihívást nem jelent így, de legalább a jelenéseivel is békén hagy.
    John déli területe jobb volt. Remélem az északi megint normálisabb lesz.
  • Árnyvadász
    #153
    Jól jött az elmúlt 4 nap. Tudtam játszani a játékkal, igaz nem annyit amennyit szerettem volna, de így is benne vagyok a 32. órában. Véleményem nem igazán változott. Most is ugyanúgy vonz befelé és nem akar ereszteni a fogásból. Eddig Jacob és John területét szabadítottam fel, de mindkettőnél maradtak küldetések, amiket be fogok pótolni, mert ebben a játékban legyen szó fő vagy mellékes tevékenységről, izgalmasak és változatosak a feladatok. A prepper stash-ek a kedvenceim egyébként.

    Faith Seed területén vagyok jelenleg, de ott még bőven akad tennivaló és még itt van egy robbantási szakértő, akihez el kell mennem és ha ez megvan, akkor teljes a brigád. Nekem az eddigi segítők közül legjobban a helikopteres és a mesterlövész csak jött be a legjobban. De összességében mindig váltogatom, ahogy épp kedvem szottyan vagy a feladatnak megfelelően. Viszont inkább az embereket preferálom jobban. Az állatokkal úgy látszik a Primal-ban már kijátszottam magam.

    Eddig egyetlen egy program leállás hibám volt, 20 óra környékén egy mentés után kilépett az asztalra a játék, de más hibába nem futottam bele. Illetve még egybe, de az legyintős kategória. (A repülős emberke, Rick ikonja nem tűnik el a térképről, holott a hozzá tartozó küldetést már megcsináltam.)

    Nem tudom mennyi idő lesz a vége, de nem sietek és biztosan nem is lesz 100%-os végigjátszásom, mert pár Clutch Nixon próba annyira nehéz, hogy én inkább feladtam a sokadik próbálkozás után, meg igazából ezeknek semmi köze a játékhoz. Kipróbáltam az Arcade módot is, egészen szórakoztató, talán a játék befejezése után még jó lesz amolyan levezetésképpen.

    Az Only You nekem is bevésődött az agyamba. Most már ha ezt a számot meghallom, tuti nem Elvis, hanem a FC5 fog eszembe jutni. :)

    Sokszor azon kapom magam, hogy elkezdem dúdolni és nem bírom abbahagyni. :D
  • Rudi50
    #152
    Igen csak ebben az esetben nem coopnak kellett volna nevezni hanem valami új nevet kitalálni neki, nagyon sokakat megtévesztettek és ugyebár előtte ott volt a wildlands ahol működött a dolog. Nem hinném, hogy olyan bonyolult lett volna mindkét játékmenetet megalkotni.
  • Lópikula
    #151
    A co-op miatt írtam az Ubisoftnak, illetve sikerült a live supportjukat elérni. Azzal indokolják, hogy csak a host progressel, hogy így bárki bármikor becsatlakozhat kalandozni máshoz. Micsoda marhaság. Hát vagy co-opban toljuk vagy egyedül... És igen 20 óra játék után haverral kezdhettük elölről nekem, mikor rájöttem, hogy nem tudom unlockolni az összes fegyverslotot. Kabaré. Maga a játék viszont zseniális. Engem lenyűgöz a világa!
  • Lópikula
    #150
    OOOOOONLYYYYY YOUUUU
  • lalakov
    #149
    Nem számolja alul a játék az időt? Mintha sokkal többet játszottam volna vele.

    Nagyon tetszenek a játékban szereplő zenék, az egész környezet hangulata megfogott.
  • Gabe18
    #148
    Üdv!
    Hát ugye én mint host csak azt látom hogy mekkora "resistance level" kell az adott fegyver megnyílásához. De az alapján csak én tudom megvenni ő nem. Mert neki még az 1-es szintűek se vehetőek mikor van terület ahol már 3-as a level.
    Vagy rosszul értelmezzük ezt az egészet...
  • wedge31
    #147
    Végére értem én is 38 óra alatt.
    Összeségében tetszett de egyet kell értenem azokal akik szerint egy helyben topog a széria bár ez inkább ugy igaz, hogy egyet elöre utána meg egyet hátra.
    A npc-k jók voltak rengeteg a tenni való viszont a story nekem nem jött be. Ez a szkriptelt föszál meg totál hülyeség, ha jól számoltam vagy kilencszer kaptak el és ennyi lehetöségböl egyszer se öltek meg...
    Talán a következö résznél nem ártana egy AC:O szintü váltás meglépése csakhogy ne mindig ugyanazt csináljuk de mivel négy évente jön egy számozott rész ez nálam belefér.

    Vagy jöhetne egy primal kettö is az nekem a korszak választás meg ugy összeségében is friss élmény volt, az első rész óta az kötött le a legjobban.
  • lalakov
    #146
    Szerintem nagy előrelépés történt a 3. rész óta(az utána következőkkel nem játszottam). Itt bármit lehet csinálni és semmi sem kötelező; maga a szabadság, egy gyönyörű környezetben.
    Eddig utáltam puszta kézzel ölni, de most a perk megszerzése után is használom néha. Nem szeretem a gépi társakat, mert csak a baj van velük, de sajtburesz nagyon kedves társnak bizonyult. 16 óra volt az első harmad befejezése, a maradék picit gyorsabb lesz, de így is olyan 40 óra lehet. Ha csak ilyen jó lesz a következő rész, én azt is elővételben veszem meg.
  • Shep
    #145
    Játszogattam pár órát a játékkal és kicsit csalódott vagyok (sejtettem azért a videok alapján), hogy a 3 óta gyakorlatilag egy helyben áll a széria, vagy inkább visszafejlődik. Ok, szebb lett, nagyobb, látványosabb, de a történet gyenge (ok a 3 első fele elég magasra tette a lécet de akkor is), AI még mindig olyan amilyen. Szóval olyan mintha a közepes 4-el játszana az ember szebb grafikával új helyszínen, csak itt nem tudok embereket menet közben kiszedni a kocsiból, vagy ha igen akkor lehet perk kell hozzá, ez esetben elnézést. Az mondjuk pozitívum, hogy nem kell tornyokat mászni, és erre még a fejlesztők is ráfűztek egy poént. Na szóval el lehet ezzel lenni, el is leszek pár hétig de akkor is szomorú, hogy nem sikerül előrébb lépni.
  • Rudi50
    #144
    FC5
    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2018.04.01. 16:25:53
  • Atika :o)
    #143
    Sziasztok tud valaki valami kedvezmenyes oldalat ahol jobb aron lenne beszerezheto a jatek? Anno a GTA V-nel volt ilyen.
  • Hexex86 #142
    Ok köszi az infót! Ha van új infó a coop-pal kapcsolatban azt írd meg légyszi mert lehet haver is megvenné.
  • bosco05 #141
    Pedig oda van írva mi kell hozzá. Azt elolvastátok?
  • Rudi50
    #140
    Megtaláltam bár ne tettem vona.
  • lalakov
    #139
    És aki belép, nem is fejlődik?
  • Rudi50
    #138
    Az északi részen a base jump jel csak jel nem küldetés, nem csinál semmit?
  • Gabe18
    #137
    Nagy bugok nincsenek a coop-ban, viszont az elég gáz hogy gyakorlatilag semmit nem ment a becsatlakozott játékosnak. Nem elég hogy a story előrehaladás csak a host-nak kerül "elszámolásra", de úgy tűnik hogy a vendég játékos még a host által megnyitott fegyverek közül sem tud vásárolni. Vagy legalábbis mi nem jöttünk rá hogyan lehetne...
    De amúgy maga a gameplay ketten jó móka, nagy csatákat lehet lenyomni a fanatikusokkal.
  • wolfy1983
    #136
    Nálam 2560X1440p felbontásban high beállításnál 25 FPS
    Sajnos muszáj ez a felbontás mert egy 140 centis 4-ks tv-n nyomom... :D
    Megelégszem full hd-val is de az rontja a képkockákat egy ekkora tv esetében...
    Amúgy nem tudja valaki az miért van hogy ha felveszem videóra ahogy játszom,akkor a videó nem érzékeli a HDR opciót,és ezáltal szürkés a környezet,tehát olyan mintha ki lenne kapcsolva a HDR opció..
    Vagyis a felvett videóban sem szép zöld a bokor hanem fakó....