626
  • Savaran
    #340
    New Dawnban lehet vezetni repülőgépeket?
  • Savaran
    #339
    Far Cry 5 kivégezve, minden küldetés megcsinálva! Most jöhet a Mars :)

    A három atombombát/vagy rakétát, a bolond Jóska robbantotta fel, vagy atomháború tört ki?
  • Savaran
    #338
    nemsokára végzek az 5-el, utána gyorsb átugrok a mars dlc-re, utána new dawn
  • Árnyvadász
    #337
    Nem beszélve az utakon történő vezetés közbeni állandó konfliktusoktól. Nem mondom, időnként jól esett ez a színtiszta, akciófilmeket megszégyenítő robbanáshalmaz meg lövöldözés örült módon, de inkább fárasztó volt. Itt elvétve akad olyan szitu, hogy vezetés közben kialakuljon egy komolyabb csetepaté, de az esetek többségében, túlnyomó részt csak haladtam a kihalt pusztaságnak beillő táj maradék töredezett aszfaltján. És jó volt ez a nyugi, ide pont ez illik, ezt vártam igazából. Állatokat sem vitték túlzásba, már ami a ragadozókat és ember állat, állat-állat konfliktust illeti. Pont jó az egész, ahogy van.

    A szintezéses rendszer is működik és élvezetes akció közben. Még erősebb outpostnál sem volt frusztráló. Most meg már mindegy is, mert minden fegyverem elite kategóriás és hangtompítós. Az expediciós küldetések menekülős része az durva. Főleg hármas szinttől. De ott érthető is. Kemény míg a mentőhelikopter meg nem érkezik. Ezeknél a részeknél, de jószerivel előbb, a társam 100% megfeküdt, nekem is újra kellett kezdenem a küldetést párszor. Sőt a hajósnál már kezdéskor megette a nagyit a cápa. :D
  • Árnyvadász
    #336
    Én most tarok 18 óránál és nagyon elégedett vagyok a játékkal. A főküldetések nagyon jók és hosszúak, a kincskeresés megint ötletes és picit talán nehezebb is, mint FC5-ben, az expedíciós küldetések és az outpost újrafoglalása teljesen összhangban van a játék alá rakott új rendszerrel és kellő kihívást ad magasabb szinten. Egy csomó ismerős szereplő és helyszín visszaköszön, emiatt magas a nosztalgiafaktor, és jól áll a világnak ez a színes küllem. Jók az új társak. Horatio meglepően erős és nem mellesleg szuperül mutat. :)

    Ez alatt az idő alatt szinte mindent megcsináltam. Ami azért furcsa, mert a harmadik fejezet elején vagyok és 60%-on áll a sztori mutató. Azt hittem már nem lesz túl sok minden. Térképen zöld pipás minden kis fontosabb loot hely, magát a térképet is bejártam, talán pár kisebb erdei szakasz van amit nem, audiofil és fotó küldik mind megvannak, helyőrségek szintén, csak nem mind maxra. Fejlesztésekből kettő nem maxos, perkek viszont mind megvannak. Bár ahogy láttam van olyan amire végtelenségig lehet pontot adni. Vízalatti levegőtartás és stamina növelés futásnál ilyen. A helyőrségeket is akárhányszor meg lehet csinálni. Én 4-szer csináltam meg az egyiket próbából, de ötödjére is engedte volna.

    FC5 is tetszett, de voltak gyengébb részei, volt olyan tartomány ami nem annyira jött be és az állandó készenlét fárasztó volt. Értem ezalatt, hogy sokszor egy dialógust nem lehetett egy npc-vel meghallgatni, mert jött a szekta, még horgászni is csak valami isten háta mögötti helyen tudtam nyugiban, mert folyton a nyakamba szakadtak. Na itt ilyen ritka, mint a fehér holló. Összességében nekem a New Dawn az újításai, a világa és az átgondoltabb rendszere miatt jobban tetszik. Nem is volt unalmas szakasza és talán nem is lesz. Azt sem bánom, ha rövidebb lesz.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.02.19. 15:31:11
  • Savaran
    #335
    Ja értem, tehát nem érdemes bevenni csak harmadjára
  • wedge31
    #334
    Az elfoglalás ugyanugy müködik mint az elözö részekben tehát azért bonusz jár ha nem vesznek észre.
    A különbség annyi, hogy miután elfoglaltad megteheted azt, hogy nem tartod meg hanem csak kifosztod a helyet és utána kvázi vissza adod nekik, ezt egy asztalnál tudod abszolválni.
    Ezek után egy szintel magasabb örök kezdik el védeni a helyet, összesen háromszor foglalhatsz el egy bázist egyre nagyobb jutalomért.
  • Rita79
    #333
    Kb. 2 órát játszottam vele, eddig nagyon durván bejövős (mondjuk én alap szemellenzős FC fan vagyok). Az újítások elég jók, bár pl. a karakter generálást fölöslegesnek és mézes madzagnak érzem. A mini fejtörők meglepően nehezek és jó hogy feltételezhetően elég sok ilyen van a játékban, melyek elég változatosaknak tűnnek, nem azonos megoldási út vezet 1-1 ilyen abszolválásához.
    A lootolás hangsúlyozása is jót tett a játéknak (bár az is igaz, hogy én notórius gyűjtögető vagyok szintén alapból), mert így erre is megvan a kellő ösztönzés és jóval több értelme is lett ennek a korábbi részekhez képest.
    A fiktív környezet is jó, legalább nem megint egy lepusztult poszt apokaliptikus képet kaptuk, mely már olyan sok játékban vissza köszönt ránk az utóbbi években és unalmassá is vált szerintem (Metro, STALKER, Fallout szériák, stb..). Ez a csili-vili virágos túlburjánzott növényi környezet egyedi és kicsit fricska az eddig megszokott sztereotípiáknak. ;)
    Egyelőre ennyit tudok mondani.
  • Savaran
    #332
    Hogyan működik a bázispontok elfoglalása a játékban(new dawn)? Néztem róla videókat de nem értem igazából! Tehát ha nem foglalod el csak kifosztod üzemanyagért, akkor visszaveszi az ellen és még erősebb katonákat rak be, ez stimt...de ha rögtön elfoglalom akkor onnan soha többé nem tudok üzemanyagot grindelni?
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.02.19. 09:31:00
  • wedge31
    #331
    Ez teljesen így van aki pinkbe meg lilába van öltözve azt mind le kell lönni...
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2019.02.17. 10:34:42
  • Borg
    #330
    Akkor ezekszerint nem annyira a píszíre mentek rá, hanem pont ezeket leszbi ribanc fajtákat kell üldözni? Az már nem hangzik olyan rosszul.
    Ha ebből a részből kihagyták a zombis halucinálós dolgokat, még lehet, hogy belevágok én is?
  • Savaran
    #329
    Az első területen letaroltam az összes küldetést gyűjthető tárgyat satöbbi, mégis 52 küldetésből 48-at ír, nem értem, pedig az egész térkép felfedve.
  • JonasSandor
    #328
    Nem lehet most már küldetésre menés közben megdögleni?,úgy mint az alapjátékban?
  • Árnyvadász
    #327
    Rátettem ma még 3 órát a 27 percre. Nagyon jól sikerült darab lett ez is. FC5 egy kicsit továbbgondolva és nagyon hangulatos és szép is. Bázisfejlesztés, fegyverek-ellenfelek szinteződése, perkek, felfedezés és a helyszínek is jól ki vannak dolgozva. A segítők is tovább lettek gondolva, fejlődni is tudnak, aszerint mennyi ellenfelet ölnek meg. Nekem az külön tetszett, hogy az elején hozzám csapódó csaj aki választható segítő is, első szinten is már kocsival jön a helyszínre. Másodikon meg dinamitokat dobál és van még egy szintje.

    Azt rosszul mondtam, hogy az Ő nemét választottam ki. Nem, a sajátomat, tehát itt is lehetsz nő vagy férfi, akár az AC:O-ben. Játék közben amúgy nem "buzis" a hangulat, ez inkább a képeken tűnt annak. Egyszerűen annyi, hogy a flóra, fauna kicsit élénkebb színvilágú és rengeteg az elburjánzott növényzet.

    Én is azt mondom, hogy akinek FC5 bejött, biztosan ez is befog. Igazából ez még jobb is, átgondoltabb és bővebb. Küldetések is jobban tetszettek eddig itt, amik voltak. Társak intelligensek, azt figyeltem meg, hogy ha én lopakodom, vagyis guggolok, és úgy adok parancsot likvidálásra, akkor a társam csendesen, késsel öli le az ellenfeleket. Kutya pedig végre beugrik a kocsiba az anyós ülésre, motoron az oldalkocsiba. Ez így sokkal jobb, mint amikor ott loholt utánam az előző részben. Megérte megvenni, én ezzel elleszek egy darabig.

    Fontos: Átdolgozták az outpost rendszert is. Itt többször is el lehet foglalni plusz nyersanyagok miatt. Másodjára már lényegesebb nehezebb például és ami a legszembetűnőbb volt a játékban, hogy lényegesen nyugisabb a játékmenete, nincs az mint az előző részben, hogy minden bokorból ellenfél lesett ránk. Szinte mozdulni nem lehetett, állandóan basztattak a szektások.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.02.15. 23:07:43
  • wedge31
    #326
    Én is toltam pár órát, ha valakinek bejött a FC5 nagy valószinüséggel ez is tetszeni fog. Az rpg elemek jól sikerültek különösen, hogy már van szintje az ellenfeleknek / mindjárt az elején belefutottam egy elit szintü mutáns bölénybe, nem sikerült elfutni elöle.../ ha valakit zavar az életcsik meg a repkedö számok a menüben kikapcsolható.
    A graffal nálam nincs gond a HD textura packkal is hozza stabilan a 60fps-t.
    A gonosz ikrek viszont egyelöre nem hozzák Joseph Seed szintjét, de összeségében nekem eddig bejön a játék.
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2019.02.15. 20:08:43
  • Árnyvadász
    #325
    Hajnalban 27 percig játszottam vele.

    Eleje szokásos FC, 10 perces történetvezetéssel. Szinte ugyanolyan formában, mint a korábbi részekben. Aztán egy küldetés fért még bele, némi csatározással és természetjárással. Amit mindjárt az arcomba kaptam és az előzetesek és beszámolók is írtak: Lootolj - Kraftolj az alappillér a játékban.

    Tehát gyűjts be mindenféle dolgot, majd ebből gyárts. Egyelőre ezt egy munkapadnál tudtam kamatoztatni egy fegyver képében. Körfűrészlövő melynek lövedéke visszapattan és tovább sebez. Az ellenfelek feje felett van életerőcsík és bár picike számmal, de szintjelzés is. Ez a házilag barkácsolt fegyver 200 sebzést adott és mindenkit leszedett egy lövésre, ha mandinerezve is kijött a lépés, akkor többet is.

    Hope megyét nem láttam még és térképem, képességeim sincsenek, de közel fél órától nem lehet sokat várni. Viszont egy dolog bizonyos: Kinézetre épphogy megfelelő a cucc. Elhaladt a kor mellette és vannak jobban kinéző részei, de ha ez tényleg DX9-es motor, legalábbis leírásban az van, akkor ebből nem lehet többet kihozni. Ráadásul a grafikával is lehet sakkozni, mert a bázisoknál, csatározások idején picit be be esik a frém, ami zavart harc közben. Beépített bench szerint 45 min, 58 átlag és 60-61 maxon volt a számláló, igaz v-sync on mellett. (Minden maxon - GTX 1070 mellett, 2560*1080-ban.)

    Azt a minimumot kell feljebb vinnem és akkor jó leszek. Valószínű AA, árnyékok, volumetrikus köd és a táj részletességének egyel lejjebb vételével ez kihozható fix 60-ra. Majd ma sakkozok vele.

    Esetleg az fontos lehet, hogy a játék elején lehet választani féri és női karakter közt, de nem magunkat választjuk meg, mint AC:O esetében, hanem egy olyan embert aki segít minket és a történetben fontos szerepe lehet. Nem választható segítőként értem, inkább egy NPC akinek dolgozunk majd a későbbiekben. Kis extra, semmi több.

    Az új Nvidia driver-ben van FC: New Dawn támogatás, optimalizálás viszont még egyelőre nincs. Én felraktam. Hátha számít valamit.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.02.15. 09:18:05
  • Voltan
    #324
    "Engem a post-apokaliptikus és hasonló játékok lelomboznak, egyszerűen szar látni azt, hogy minden oda lett, a pusztítás látványa lehangol, komorrá tesz és látványilag sem túl esztétikus. "

    Well, that´s the whole point, really...
  • grebber
    #323
    New Dawn

    Digital Trends - 8/10
    VideoGamer - 8/10
    PlayStation LifeStyle - 8/10
    GamesRadar+ 4/5
    Destructoid - 8/10
    IGN US - 7.5/10
    Game Informer - 7/10
    God is a Geek - 7/10
    GameSpot - 6/10
  • grebber
    #322
    New Dawn - Az első 20 perc
  • Árnyvadász
    #321
    Akit érdekel a játék vagy elővásárolta és szeretné tudni mikor indul:

    The digital release times for launch day - February 15th - are as follows:

    PS4: 00:00 (your local time)
    Xbox One: 00:00 (your local time)
    Uplay PC: 00:01 (your local time)
    Steam: 17:00 UTC


    Ami pedig a játék "buzis" kinézetét illeti. Meglepően furcsa volt számomra is, első videók, képek alapján. Aztán arra az álláspontra jutottam, ez még jó is lehet. Miért? Engem a post-apokaliptikus és hasonló játékok lelomboznak, egyszerűen szar látni azt, hogy minden oda lett, a pusztítás látványa lehangol, komorrá tesz és látványilag sem túl esztétikus. Nos itt jön a képbe a színesség, ami ezt meg ellensúlyozza és bár a világ képe még mindig búskomor, mégis élővé varázsolja a jelenlegi szetting. Aztán majd élőben a játékban kiderül ez tényleg így érződik e.
  • wedge31
    #320
    Launch trailer.

  • Borg
    #319
    Konkrétan undorító lett az egész...
  • Savaran
    #318
    Ezt a fancy settinget egy kicsit túltolták már szerintem.
  • wedge31
    #317
    Megvolt a 17gb-os preload.
  • grebber
    #316
    Far Cry: New Dawn - Középpontban a testreszabhatóság
  • Savaran
    #315
    ha kimaxolom ezt a részt, akkor fontolóra veszem a new dawnt, állitolag az is az egyik befejezés folytatása
  • Savaran
    #314
    köszi, gondoltam amúgy még jo hogy azt is megvettem hozzá
  • Árnyvadász
    #313
    Ennek most olvastam utána. A Lost on Mars DLC-be van ennek a küldetésnek folytatása, vagyis ott találkozhatsz újra Larry-vel. Alapjátékban már nem ezek szerint.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.02.12. 15:21:31
  • Árnyvadász
    #312
    Különálló rész, kicsit barátibb árazással. Értsd: 60 euró helyett, 45 körül. Kulcsos oldalakon 25 euró környékén már vihető a kulcs. Ennyit szerintem megér.

  • Savaran
    #311
    Van egy mellékküldetés aminek a végén a fazon elteleportálódik és vissza marad a mágneses űrfegyver, az ki fog derülni hogy hová kerül?
  • Savaran
    #310
    Különálló rész lesz vagy DLC?
  • Árnyvadász
    #309
    Lesznek olyan helyszínek, amik nem részei a korábbi pályának. Sőt környezetileg is mások, teljesen máshol vannak. Ide expedíciós küldetéseket lehet vállalni. Veszélyesebb, de a jutalom is nagyobb lesz cserébe. Egyébként meg a térkép ugyanaz az lesz, mint az ötödik részben csak 17 évvel az atomrobbanás után. Kellően mutálódott faunával és vadvilággal és egy új szektával akik jóval kegyetlenebbek, mint a szektás barátaink voltak.

    Legnagyobb újítás itt a felfedezés és az alapanyagok begyűjtése lesz, aztán ezekből lehet barkácsolgatni fegyvert, járművet, egyebet. Nem mellesleg egy bázist kell, felépíteni és menedzselni. Az ehhez szükséges szakikat meg a játékosnak kell begyűjteni segítők formájában. Ez a koncepció a Far Cry: Primal részre hajaz, de ott remekül volt alkalmazva. Itt is valami hasonlóra kell számítani.
  • Árnyvadász
    #308
    Ahhoz, hogy végleg eltűnjenek fel kell szabadítanod a régiót. Annyi a probléma ezzel, hogy ha ez megvan, akkor nagy valószínűséggel az adott területen belül már jártál mindenütt, megcsináltál jó szerivel mindent és így picit okafogyottá válik, hogy ott már nem lesz több ellenséges ember. 3 nap és jön a New Dawn, ott ezen még variáltak egy sort. Szívatósabb lesz. :)

    Én már a New Dawn-ra készülök. Előzetes beszámolók alapján nem csak egy reskin vagy dlc, annál szerencsére többet nyújt. Hétvégére pont jó lesz kikapcsolódni.
  • Savaran
    #307
    Sziasztok! Megvettem most akcióba a játékot! Nagyon tetszik! Csak lenne vele egy problémám! A háromban ha bevettem egy ellenséges tábort, akkor onnan eltűntek a kóborló ellenséges katonák! Itt nem, itt ugyanúgy grasszálnak az úton, és kicsit idegesítő hogy 100 métert nem lehet megtenni nyugodtan ha autóval vagy.
  • grebber
    #306
    Élőszereplős előzetest kapott a Far Cry: New Dawn
  • Prince23
    #305
    Letöröltem az Avast-ot és minden okés. megy a játék. érdeke am.
  • Prince23
    #304
    Nem indul el a Far Cry 5 nálam, mióta reinstalláltam a windows10-et. Hogy lehet müködöképessé tenni? nemrég még jó volt
  • Dani1024
    #303
    Az Uplay nevem: Tatamama0719
  • Dani1024
    #302
    Üdvözletem

    Arról szeretnék érdeklődni hogy valaki hajlandó lenne velem a Far Cry 5 kooperatív módba végigvinni. A New Game+ Hírhedt nehézségi fokozaton. Szeretném harmadjára is végigvinni amihez nem ártana egy segítőtárs. Akit érdekel az írjon. Nekem PC-n van meg.
  • wedge31
    #301