6900
Egosoft X4
  • RJoco
    #376
    Ámen.

    Nekem a Reunion hozta az érzést. Illetve néha napján belém nyilall az érzés, hogy milyen volt, mikor játszottam vele.
  • kisiku
    #375
    Az idő baromi gyorsan megy. Megint eltelt egy év.Október van. De hogy még jobban utáljatok, nem sokkal a megjelenés előtt fogok visszajönni az "újvilágból", úgyhogy nekem meg lesz az, ami majd kompenzálja a fájdalmat. Ugyanezt éreztem tavaly is. Elindulni nehéz, de hazajönni úgyszintén. Elsírtam magam, mikor letérdeltem az Indiai-Óceán partján, és könnyeket hullajtottam, mikor a gép leszállt Budapesten.Most kétszer olyan hosszú időre megyek, de az idő borzasztó gyorsan repül.

    És tudjátok az a durva, hogy ez a játék sorozat részben vissza tud adni ilyen érzéseket.Remélem az új rész is hatással lesz az érzelmeimre, mert akkor igazi egy játék, ha libabőrös leszel tőle!
  • RJoco
    #374
    Vágj pár dolgot a falhoz, majd menny el a dokihoz és meséld el neki, hogy stresszes a munkahelyed. Az ezt követő pszichiáter simán ki tud írni újévig. Lesz bőven időd játszani
  • Jóózsf István #373
    Azt így is, úgy is fogunk.

    A november végi megjelenés nálam különösen aggályos, mert decemberben van nálunk a legnagyobb hajtás. Éljen a kereskedelem!
    Már az is megfogalmazódott bennem, hogy akár bétatesztelő is lennék! :-)
  • TokraFan
    #372
    Ja, csak Ego-t ismerve, remélem nem XML szerkesztéssel fogunk játszani fél évig.
  • Jóózsf István #371
    Milyen gyarló is tud lenni az ember. Eddig teljesen higgadtan tudtam kezelni, hogy év végén jön(nek) az Alapok. De így, hogy tudjuk pontosan mikor... "Basszus! Be soká lesz!"
  • tomonor
    #370
    Nem értem mi bajotok van a mostani Argon dizájnal, szerintem eddig most sikerült a legjobban eltalálniuk a Nova kivételével.
  • Pares
    #369
    Remélem tele lesz a játék ilyen "rettenet ronda valamikkel", amikről még el is tudom képzelni, hogy egyszer valaki megépítene csatahajónak, ellenben például az X3 Argon M3-nál kisebb vadászainál, amik úgy néznek ki, mintha valaki olyan tervezte volna őket, aki összekeverte a játék műfaját a fantasyval...
  • Jóózsf István #368
    Anyámmal élek. Babettám sincs! Ne legyek kemény????
  • Stormbird
    #367
    "Kemény vagy Csoki!"
  • Jóózsf István #366
    Nem lacafacáztam!

    Game Registration Code #1:
    Thank you for registering your game
    X Rebirth

    Game Registration Code #2:
    Thank you for registering your game
    X4: Foundations
  • tomonor
    #365
    Ezt eddig nem értettem igazából - X Rebirthnek is ez volt a megoldása, nem? Áthaladtunk a kapun, egy világos képernyő 2-3 másodpercig, és máris minden előttünk volt.
  • Caliph
    #364
    megoldható az is hogy a jump gate rendszereket nem a legforgalmasabb legtöbb állomást tömörítő részre rakják,az is sokat segíthet a töltés nélküli átmenetben.

    De ismerve az eddigi munkájukat,szinte biztos hogy laggos bugos lesz a játék megjelenésnél,de abban is biztosak lehetünk hogy lelkiismeretesen ki fognak javítani mindent ,csak még rá kell szánni fél évet
  • RJoco
    #363
    Gondolom a grafikai részt úgy fogja tölteni és üríteni a VGA-ból, ahogy haladunk a "pályán". Kisebb memóriával ellátott kártyáknál lehet, hogy kisebb látótáv lesz elérhető. Vagy használja a fő modulokat is.
    Az egyéb dolgok számítása már a Reunion-ban is benne volt. Kimentél egy rendszerből, attól a benne lévő hajók még nem tűntek el és nem vándoroltak odébb fénysebességgel sem. Csak te nem láttad, hogy mit csinálnak.
    GTAO-ban is hasonlóan van megcsinálva, csak ott rövid távon eltűnnek a mozgó dolgok, a távoli fix dolgok csak a közeledéssel lesznek részletesen kidolgozottak.
  • dimre
    #362
    Erre nagyon kíváncsi leszek, a kapukon történő áthaladás után nem lesz töltés, és ha jumpolunk, vagyis egyben van az egész univerzum betöltve ? Persze csak ahol vagyunk azt látjuk, de háttérben meg az egész rendelkezésre áll, ez rohadt sok adat egyszerre. Kicsit belenéztem a fórum kérdések-válaszokba, a méretről, mekkora, milyen nagy kérdésekre, kitérő "spoiler" válaszok vannak. Elbizonytalanít ez a dolog, tudom van egy rendszerkövetelmény, de félek, mert egy erőmű kell majd a lagmentes, FPS drop nélküli futtatásához.
  • tomonor
    #361
    4 faj lesz kezdetben, viszont a Splitnek nem lesznek reprezentatív hajói/állomásai.

    A boronokat nehéz kidolgozni, így ők maximum tényleg csak DLC-vel jöhetnek.
  • tomonor
    #360
    Az az Argon Behemoth, a Colossus kisebb testvére. Benne van a listámban.
  • tom36
    #359
    Üdv all

    Lehet, hogy csak nem olvastam vissza eléggé, de ha jól értelmezem a leírást akkor ez egy nem egész játék lessz? és majd a kiegészítésekkel hozzák be a többit elemeket amit most nem volt idejük belerakni?
    Meg a másik, hogy 3 frakciót említetek és azok kisebb csoportjait és ezen kívül lessz más faj is vagy majd a kieggel jön az is ?
  • Caliph
    #358
    gameplay 55 sec...az a rettenet ronda valami egy HUGE carrier..látunk rajta két nagy ágyút,meg a felső részén 4 valamit ami akár ágyúnak hívható,az alján tudjuk korábbi videókból hogy van egy torony gyorslöveg...

    x rebirth arawn :
    HIT/MA Turret (Argon) x56
    Plasma/MA Turret (Argon) x22
    Hailstorm Turret x14*
    V Launcher x5
    Astrobee Launcher x1

    ....
  • RJoco
    #357
    Hű de jó, november közepén jön a fizu, van bőven időm eldönteni, hogy előre veszem e és akkor nem lesz gondom 2 kiegészítővel vagy én is várok és lehet, hogy 10 euróért be tudom szerezni frissen, mint a Rebirth-et.
    De talán nem követik el kétszer ugyanazt a hibát.
  • kisiku
    #356
    Biztos olyan, aki nem tud angolul, csak úgy körülbelülire...

    Szóval November 30. a megjelenés és 50 euró lesz a Gőzön. Kiváló. Na, ezért kell hazajönnöm Kenyából, mert ott nem tudok majd vele játszani ...ott valami mással kell
    Megnézem hol terem a kávé és a tea, akarom mondani a Spices és a Bofu.
    Utazni a világban egyébként olyan, mint itt a játékban, csak közben érzed is és utána örömmel és könnyekkel meséled el. Mert a boldogság akkor az igazi, ha meg tudod osztani másokkal.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.10.02. 14:50:02
  • Jóózsf István #355
    Vajon, ki lehet ez???:
    " Post by teknosvk » Mon, 1. Oct 18, 17:50
    who made the music for X4? Again Alexei?"
  • Jóózsf István #354
    A válasz erre: "(Requires an Egosoft community account connected with your Steam account.)"
    Ego oldalon a nevünk alatt VEZÉRLŐPULT - EGOSOFT BEÁLLÍTÁSOK - JÁTÉKREGISZTRÁCIÓ Innen már egyértelmű

    Ami viszont nem egyértelmű a Gőz gyűjtői kiadásnál:
    "Letölthető tartalom
    E tartalomhoz szükség van a(z) X4: Foundations alapjáték Steames változatára."

    És ha tovább görgetünk, valóban szó sincs róla, hogy az "Alap játék"-ot tartalmazná:

    "A TARTALOMRÓL
    The X Universe Digital Artbook 2018: Enjoy the concept art behind the X universe.
    X Novel: Nopileos by Helge Kautz as English and German eBook.
    Digital Soundtrack: Download the music, including exclusive versions of the trailer and teaser music in highest possible quality.
    Access to the first two expansions for X4: Foundations.
    First expansion planned to be released in 2019
    Second expansion planned to be released later"

    Most akkor ennyire öreg, megkeseredett, kekec lettem, vagy...?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.10.02. 07:00:12
  • TokraFan
    #353
    Rebirth után megfogadtam, hogy soha többet semmit nem rendelek elő! Nem csak Ego-tól, hanem senkitől. Az elmúlt években beigazolódott több alkalommal is, hogy ezt kell csinálni, mert több olyan cím is volt, ahol nagyon rezgett a léc nálam, de szerencsére meg tudtam állni a vásárlást, mert utólag kiderült, hogy csalódás a játék.

    Most egyetlen kivételt teszek, ez a Cyberpunk 2077, de azt is csak azért, mert évtizedek óta várok egy ilyen játékot, és mert a CDP neve számomra már garancia a minőségre. Egonak ezt a bizalmat még vissza kell szereznie. Szépen megvárom az X4-et és csak akkor veszem meg, ha jók a visszajelzések. Akkor viszont bármennyit megadok majd érte!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.10.01. 23:55:02
  • mindero
    #352
    Sok nekem az egész. Előrendelésbe 16.000 Ft? Mi van?
    Amúgy nagyon királynak tűnik, de inkább várok fél évet a félárra. Addig felpeccselik legalább.
  • Jóózsf István #351
    Most, hogy az első mámorhullámon túlvagyok. Olyan fura érzésem támadt. Nem tudom eldönteni, hogy ennyire magabiztosak vagy anyagiasak lettek?!
    Mert ugye jövő hó 30.-án kapunk "VALAMIT" (A/50 ajró) Hogy az mi lesz, majd kiderül. De már be van ígérve (1 éven belül) az első kiegészítés. Sőt, a második is!!! ( Gyűjtői kiadás: 75 ajró (24xxx pengő!!!)) Jó ebben benne van kb két rongy forint értékvesztés, de akkor is soknak tűnik így hirtelenjében. Próbálok nem szarrágónak tűnni. Nyilván én is azt a megoldást fogom választani, hogy megveszem a gyűjtőit és le van tudva az egész. De valahogy nem tölt el az elégedettség érzése!
  • TokraFan
    #350
    Yess!!! Lehet majd skálázni!! Thanks Ego!
  • TokraFan
    #349
    Jelenleg is egy viszonylag nagy monitort használok FHD-ben (bár nem akkorát, amit linkeltél), de ez natív FHD. A 4k-val az a baj, hogy ha FHD-ben használom, akkor homályosabb, életlenebb lesz a kép, mert nem az a natív felbontása.
    Mindegy, majd megoldom...Csináltatok valami spéci szemüveget...vagy mittudomén, de azért kicsit zavaró lenne, hogy 2018-ban még fix GUI méretekkel operálnának és nem lehetne skálázni. Ezndless Space, Elite:Dabgerous ezen a téren kiemelkedő. Mindent jól lehet olvasni, nagyok a betűk, kézre áll az egész felület.
    Rákérdezek Ego fórumon, hátha lehet majd skálázni.

    Egyébként szép a játék így a trailer alapján, hajók is, állomások is tetszetősek. Legjobban erre a modulos építésre leszek kíváncsi. Az is nagyon tetszik.
  • Jóózsf István #348
    Én már kinéztem magamnak egy Ilyet Ha gondolod összedobunk neked is egyre! Természetesen nem natív 4K-ban, hanem szigorúan FHD-ban üzemeltetve!!!

    Ezt meg értelmezze már nekem valaki: "(Requires an Egosoft community account connected with your Steam account.)"
    Mert nekem ugyan van mindkettő, de elképzelésem sincs hogyan fognak találkozni. Írjam fel egy cetlire és dobjam be az Ego postaládájába?

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.10.01. 17:46:20
  • TokraFan
    #347
    Rohadt jól néz ki, az első trailer eleje tiszta ribörsz, de utána jönnek a különbségek...

    Amitől viszont megrémültem, az a második trailer, mert a GUI betűméretek megint olyan aprók, hogy azt én nem fogom tudni elolvasni...Nagyon remélem, lehet majd skálázni, különben nekem, az én szememmel sajnos játszhatatlan lesz a gém...:-(
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.10.01. 17:38:25
  • dimre
    #346
    Trailer, Gameplay, és ha minden igaz nov. 30.
  • dimre
    #345
    Új trailer, megjelenési dátum bejelentése.
  • tomonor
    #344
    Hétfő délben jön ki az új trailer videó.
  • TokraFan
    #343
    Szigorúan szakmai szemmel ez minimum 10 év lemaradásban van, de nekem is bőven megfelel, úgysem ez a lényeg a játékban.
  • tomonor
    #342
    Ám mint kiderült, az a Pericles cockpitja, szóval mégiscsak szimmetrikus a hajó.
  • dimre
    #341
    Ezen a képen lehet csámcsogni. Ha ilyen kidolgozottságúak lesznek az élőlények, nekem megfelel.
  • TokraFan
    #340
    Hát ja, nekem az XR azért eleinte korántsem hozta azt a szintet, amit az X3. Nem is ment bele 3000+ órám, mint ez utóbbiba, bár az is igaz, hogy ebben sok szerepe volt olyan apróságoknak, mint az olvashatatlanul apró betűs dialógusok, az ikonos landolási procedúra, vagy a highway rendszer, amit sose tudtam megszokni, megszeretni...Konkrétan utáltam.
  • dimre
    #339
    Az eddigi bányászhajók többsége is csúnya (pl) volt egy-két kivétellel (pl), mert a játékosok ritkán használják, hozzárendelik a gyárakhoz vagy elküldik auto módban.
  • mindero
    #338
    Nekem sem jönnek be valahogy. Jó-jó, de egyenlőre nem ön át az egyediségük. Ilyen egykaptafa hajók...
  • RJoco
    #337
    Két nagy szem, három lyukú orr, picike száj. Biztos felderítő csatahajó lesz :D