2074
  • wudoORock
    #428
    Tudom, de erről bővebben olvashatsz is a facebook oldalukon. Dolgoznak az ügyön stb. mérlegjakab azt említette hogy vele máskor is előfordult és zsákokról beszélt. :)
    Szóval a zsák fogalmát kéne tisztázni mert ha valóban csak kidobálja a ház sarkába a cuccokat akkor mindig elfog tűnni perceken belül, patch ide vagy oda
  • PiszkosFred
    #427
    Nem. Egyszeruen a tegnapi patch utan rengeteg embernek eltuntek azok a cuccai, amelyeket a foldre rakott, es nem foundationra. Oltarok, Wheel of Pain, dobozok, sot, single foundationok is. Azt mondjak, hogy a decay rendszer vegre bekerult, csak kisse bugos es amiatt van. Nem tudom. Az biztos, hogy a szerveren amin jatszok (official 202-es), 40 emberbol 39 panaszkodott, hogy eltunt valamije.

    En megusztam 2 kerekkel es 1 oltarral, de van akinek fullra pakolt heavy ladaja tunt el, a tobbi nagyobb oltarrol es a hozza rendelt arch papokrol nem is beszelve.

    A vicc az, hogy az Arkban a foldre pakolni cuccokat es foldon allva klilogolni a biztonsagos a ceiling/foundation bug miatt, itt meg pont forditva. Most nalunk az egesz szerver koveket grindel es "lebetonoz" mindent :D

    Az egyetlen pozitivum, hogy a kinai/thaifoldi vpnnel nalunk jatszo faszkalapok blokkolo foundationjai is eltuntek, bar ezeket ugyis visszarakjak kesobb..
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.03. 15:53:05
  • wudoORock
    #426
    Ha zsák alatt azt érted amit kidobsz a földre és zsákba tömöríti a cuccokat akkor az persze hogy eltűnik. A kidobott tárgyak pár percen belül eltűnnek, ez így van jól. Máskülönben szarrá lenne terhelve a szerver. Nem véletlenül találták ki a ládát mint tárolási lehetőség.
    Ha meg ládára gondolsz akkor könnyen lehet hogy kiraideltek, már ha pvp szerveren játszol. Vannak olyan raiderek akik szeretik földig rombolni az épületet és nem csak a loot-ért mennek....
  • mérlegjakab
    #425
    Nekem kb 2-3 héttel ezelőtt tűnt el minden, két lépcsőben. Mikor jött a patch minden craftoló station eltűnt és tároló láda. Egyedül a camapfire nem, az megmaradt. Na most ezek mind épületen belül voltak (a kis "kastélyomban" :)) , tehát platformon és a helyükön egy nagy zsákban volt asz összes cucc amiket gyűjtögettem ill. craftoltam. Továbbá, hogy még érdekesebb legyen megmaradt a rabszolga kerekem ill. az altar és a benne lévő cuccok. Ezek meg épületen kívül voltak a homokban. Nyilván nem örültem, hogy rakhatok össze mindent, de legalább minden material megmaradt. Aztán másnap beléptem a játékba és eltűnt az összes zsák...... meg a benne lévő cuccok és nem kevés volt.

    Szóval nem véletlenül szüneteltettem, legalább a szerzett skill pontok és az épület nem veszett el (akkor valószínű reflex uninstall). Tnap, beléptem mert hiányzott a game, meg megnéztem történt-e valami változás, mert azért én eléggé csípem a Conant. Aztán újra megcsináltam mindent ami eltűnt. De ha megint ez lesz, hogy volt zsák meg a ninják akkor sokkal több szünet lesz.
    Utoljára szerkesztette: mérlegjakab, 2017.03.03. 13:00:09
  • PiszkosFred
    #424
    Nalunk (202) eltunt az osszes altalunk epitett oltar es kerekbetores kinzo alkalmatossag, illetve eltuntek az egyedul allo foundationok.

    Azt irjak masok, hogy kvazi amit a foldre raktunk, azok tuntek el, amit epuletbe vagy alapzatra epitettel, az megmaradt. Lesz ebbol hiszti, erzem :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.03. 11:54:09
  • Torzonborz
    #423
    Szerintem a harcos thrallok semmit nem érnek, legalább is tier 3-ig biztos. Nekünk ilyenek voltak a bázisunkon és simán bejöttek. Egy sziklafal oldalára építettük ahova hídon lehet bejönni szemközti magaslatról. A híd bejáratánál volt 2 T3-as fighter, a bázis meg telerakva archerekkel, hogy lőjék a betolakodókat míg a figterrel van lefoglalva. Lótúrót nem használt.
    A crafterek viszont hasznosak.

    Mondjuk a játék is még merő bughalom, a hidat hiába bontottuk le állandóan visszaspawnolt meg a hozzá vezető lépcső is, volt amikor emiatt tudtak bejönni.
    Tudom, hogy ez még early acces ami inkább alfa státuszt jelent de azért van pár olyan hiba/glitch ami miatt az egész játék, főleg pvp szerveren, full broken.

    Viszont az alap elképzelés nem rossz, bár fuckomról beszélünk szóval az, hogy helyre is lesz téve sajnos nem garantált. :(
  • Ironman2
    #422
    Boldogok lesznek akik gyüjtögettek,ez felér egy wipe-vel.
  • Ironman2
    #421
    Ez big LOL!!!

    A szerveren az összes láda,oltár,kemence,bőrcserző..stb üres lett,még a karakterem is csupaszon indul,de a bázis megvan,és a rabszolgák is.
  • PiszkosFred
    #420
    Nem igazan lett :) Talan csak egy picivel, de tenyleg csak picivel.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.03. 01:44:58
  • Ironman2
    #419
    Totál megőrültek hogy az egész játékot újra kell leszednünk,tényleg 14 gb-t tölt most.Akkor újragondolták az egész fájlszerkezetet,lehetőleg gyorsabb is lesz tőle a játék.
  • Ironman2
    #418
    Az szép!!! Most olvastam én is facebookon.
  • wudoORock
    #417
    Hát igen. Nálam most a játék pihen egyéb okok miatt, de remélem mire visszanézek már ez javítva lesz.
    Engem is ez zavar a legjobban hogy blokkolhatóak az npc-k és a másik hogy sokszor meghalnak maguktól. De a bossok is, aki tudja a folyamatot hogy lehet NPC-t öletni az lényegében minden gond nélkül kiszedheti a halott Boss tetemét.
    A harmadik óriási hiba hogy nagyon olcsó az isten leidézés és emiatt a pvp szerverek teljes káoszba fulladnak nyitás után max 1 héttel.
    Szóval vannak még szomorú dolgok, de ha tartja a tempót a funcom akkor szerintem hónapokon belül leülteti az összes többi túlélős mókát.
  • PiszkosFred
    #416
    PLEASE NOTE: Graphical materials and assets were re-calculated in this build, resulting in a large download size (~14gb). We apologize for the inconvenience!
  • PiszkosFred
    #415
    Hat igen. A gond az, hogy official szerveren jatszok (bar valoszinuleg ujrakezdem en is valahol, normalisabb kozegben - ha mas nem, singleben), ahol a gyokerek szinte az osszes npc spawn helyet blokkoljak, hiaba allitotta be a tavolsagot a funcom. Az altalad emlitett "kaloz hajoet" is, ugy meg nehez :)
  • wudoORock
    #414
    Látom elkezdtétek betörni a szolgákat. Adok pár tipped, infót megint :)

    A betörők közül a második tier-t viszonylag hamar ellehet érni, ahol egyszerre 4 szolga törhető. Mind egyszerre készül szóval nem egymás után!

    Alapból III alá ne adjatok! Semmibe! Hülyeség, időpazarlás. De próbáljatok meg inkább egyedi névvel ellátottat szerezni (ezek a 4-esek). Például jobb felső sarokban található egy nagy szikla hajó, azon az összes féle-fajta NPC megtalálható szó szerint. Egyedi nevesek is lehetnek (4es) és hármasok is. (4es van harcosból és íjjászból is)
    Például már a III-as kovács tud gyártani erősebb fegyvert a 20asnál, ami azért jó mert a 20as vas kardot alapból csak a 31-es kardra érdemes lecserélni. De alapjáraton meggyorsítják illetve olcsóbbá teeszik a kraftot.
    Tényleg nem érdemes III alá adni szóval tessék keresgélni, ne érjétek be kevesebbel.

    Közelharcost én nem ajánlom, jelenleg nagyon buták. Pazarlás és könnyen leölhető. Szóval íjjászok tömkelegét a bázis falára és minden állomásra minimum III-as szolgát, még a tábortűzbe is (de inkább az üsthöz).
    A harcosok legyen az íjjász vagy közelharcos mikor leteszed addig nem lesz fegyver a kezébe amíg nem agrozza be valami. Onnantól kezdve előveszi és már végleg amíg csak él fegyver lesz a kezébe, még ha felveszed-leveszed akkor is.

    Egyedül a táncos nincs kidolgozva rendesen mert az 1-es is ugyan azt tudja mint a 4-es. A táncos csak az átkot szedi le rólad amit a kezdőn kívül az összes barlangba, vagy démonok lakta helyen folyamatosan kapsz. (lila csík életnél és staminánál)
  • drop
    #413
    az szép azt hitem tetek be valami újdonságot erre csak szinte fix az egész
  • PiszkosFred
    #412
    PATCH 02.03.2017
    március 2. - Community Manager (Andy B)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A new patch is out! Please restart your games and update your servers to make sure you're on the latest version.

    Changelog:

    TL;DR (Patch Highlights)

    EXPLOIT FIX: You can no longer jump on top of exploding jars -not without consequences that is...
    EXPLOIT FIX: You can no longer repeatedly harvest your own body
    EXPLOIT TEMPFIX: Temporarily disabled the pike alternate attack while we fix the exploit
    Item names and item descriptions localizations are fixed
    Servers should now startup faster
    Asian servers are now running on hardware located in Asia. The game databases have been transferred over so the only change should be
    improved latency / lower ping for Asian players
    Added region-specific button for renting game servers from our preferred partner G-portal for Europe, Russia and Asia


    Server Settings

    Added ability to restrict PvP time on a server
    Added ability to set start time, end time and specific days for when PvP is enabled on a server
    Added ability to restrict when players may damage buildings owned by other players
    Added ability to set start time, end time and specific days for when players may damage the buildings owned by other players
    Added ability to restrict avatar summoning on a server
    Added ability to set start time, end time and specific days for when avatars can be summoned
    Added ability to modify damage caused by NPCs
    Added ability to modify damage caused by players


    Server Browser

    Last played server is sorted to the top of the serverlist
    Favorite servers are now marked with a star in front to more easily distinguish them
    Official servers are sorted to the top when using the "internet" filter
    Playercount now sorts by current players first and max players second
    Added region-specific button for renting game servers from our preferred partner G-portal for Europe, Russia and Asia
    Show Invalid Servers should no longer get situations where it hides valid servers
    Valid servers can no longer be shown incorrectly as invalid


    Performance and Tech Fixes

    Servers should now startup faster
    Game client memory optimizations
    Fixed crashes related to server startup
    Possible fix for an issue with server startup that could result in server wipes. Please let us know if this issue persists!


    General Bug Fixes and Improvements

    You can now partially repair buildings if you don't have all the different ingredient types
    Placeables can now auto-align with the ground if you press the middle-mouse button. This will be rebindable in the next patch (see Known Issues)
    It should now be possible to destroy Mitra and Set altars again
    Add stronger hit confirm to arrow hits, both to object hit and to crosshair
    Crossbows should now fire properly
    Captured Thralls should now spawn once again
    Relic rocks in starting desert now have collision
    Added item icons to the ingame cheat menu as well as highlighting on the currently selected item


    Balance and Gameplay Fixes

    EXPLOIT FIX: You can no longer jump on top of exploding jars -not without consequences that is...
    Fixed more issues where accessing underwater corpses was not possible
    Fixed some issues with Explosive Jar damage to buildings. Some pieces would block damage weirdly, and you could have the wrong pieces taking damage or being destroyed.
    Wells should no longer block building around them
    EXPLOIT FIX: You can no longer repeatedly harvest your own body
    EXPLOIT TEMPFIX: Temporarily disabled the pike alternate attack while we fix the exploit


    Text and Localization

    New Dialogues and Translations
    Add Subtitles to all Voiced Lore objects in the game
    Item names and item descriptions localizations are fixed


    Visual Improvements

    Added two new female hairstyles
    Added one new male hairstyle
    Fixed various floating rocks and grass issues
    Tweaked size of fiber bed and added a destructible mesh
    Added missing weapon trails for certain weapons
    Various tweaks to river volumes


    Known Issues

    Newly added binds or redefined default binds from us will not be updated if a player has changed their default keybindings. They have to delete their
    Input.ini to get the new bindings. We're working on a fix for this issue.
    You can get a female player characters with male voices. This is fixed in the next patch.
    Some players are unable to build shrines in single-player mode
    NPCs can sometimes chase players into the water.



    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.02. 21:53:08
  • drop
    #411
    mi ez a 14gb frissítés?
  • drop
    #410
    egy javításhoz oda írták már hogy big, akkor egy kilőve, igaz az még csak bug javítás volt meg bugot hozott is, igy is fel lehet fogni
    Utoljára szerkesztette: drop, 2017.03.02. 16:42:22
  • Futocsiga84
    #409
    remélem akkor még egyszer ilyen drága lesz :-) muhahaha.... :)
  • Ironman2
    #408
    Szóval egy év múlva full game lesz,addig fog tartani az early acces period.Hajrá!!
  • Ironman2
    #407
    7 nagy frissítést terveznek 2018 elejéig,kettőt vagy hármat az év első felében,a maradékot meg 2018 elejéig,amikor is teljes értéküvé akarják tenni a játékot.
    Lesznek saját tamelhető állatok is mint az ARK-ban (irják is),az hogy mennyi,vagy milyen,majd később derül ki,lényeg hogy most nem jönnek sürün frissítések,7 db lesz,de az kőkemény update.

    http://www.pcgamer.com/conan-exiles-plans-up-to-seven-significant-updates-during-12-month-early-access-period
  • Futocsiga84
    #406
    ok én csak abból indultam ki hogy összeszedtem egy harcost betörtem és utána nem volt nála semmi fegyó :-)
    ebből kiindulva ha összeszedek egy íjjászt akkor nála se lesz íj.
    vagy rosszul gondolom? :-)
  • PiszkosFred
    #405
    Miert ne lenne? Csak keress olyan tabort, amelyben vannak es hurcold el :) Barmennyi szolgad lehet, csak meg kell talalnod oket es be kell tornod oket a kerekben. (egyetlen limit a kerek minosege, mert a kezdetiben csak 1-1 szolga torheto be egy adott idoben a gepben, de egymas utan akar 100 is, elvileg a kesobbi tierek kerekeivel egyszerre tobb is mehet majd parhuzamosan - ilyenem nincs meg, csak cseten hallottam/olvastam rola)

    En is osszeszedtem mar vagy 6-7 archert, van koztuk ket II-es, egy III-as a tobbi alap I-es. Csak mentem, taborokat fosztogattam es hurcoltam haza oket. Arra figyelni kell, hogy az eszmeletre verestol kezdve talan 5-10 perced van, hogy kerekhez erj, mert kulonben eltunik a kotel vegerol. Egyszer legalabbis vittem egyet magammal banyaszni is, aztan hopp, megszokott (despawnolt) a draga.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.02. 13:43:44
  • Ironman2
    #404
    Az archer egy külön barbár,meg kell keresni,abból is van több szintben (meg többféle nemzetben)

    Tényleg a nemzetek (törzsek) számítanak valamit?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2017.03.02. 13:10:51
  • Futocsiga84
    #403
    aham... akkor nekem nem lesz íjászom ? :-(
    mert én egy harcost fogtam el akinek volt fegyvere mikor harcoltam vele, de miután elkészült semmije nem volt ott állt csupaszon
    várva az ököl harcra.
  • PiszkosFred
    #402
    Sajnos egyelore nem. Csak lerakod oket aztan neznek ki a fejukbol, vagy neha harcolnak automatikusan, de mast nem lehet veluk csinalni.
  • Futocsiga84
    #401
    kösz a részletes infót
    fel is tudom fegyverezni őket ?
    :-)
  • PiszkosFred
    #400
    Ijaszok: bazisnak en a falaira raktam oket, orbodekba :) Folyamatosan tisztan tartjak a bazisom kornyeket (rengeteg a pok, hiena es orrszarvu). Ez az elonyuk. A hatrany (nem nekem, masoknak), hogy lonek kerdezes nelkul a jatekosokra is :D Sot, atlonek neha a szomszed bazisra is. Egyelore ennyit tudnak.

    Harcosok: ugyanaz, mint az ijasz, csak melee harcosok. Ha kozel jon valaki megtamadjak.

    Szakmai szolgak: Eddig csak Blacksmith es Carpenter szolgat sikerult elkapnom. Ezek elvileg adnak uj recepteket, de en nem kaptam (mind a ketto csak I-es), viszont gyorsitjak a gyartasokat, amely 50 darabos vas alkatreszeknel fontos lehet.

    Vannak tancosok (dancers), eddig csak egyet talaltam, az is bebugzott amikor felvettem es at akartam rakni masik helyre. Azota "bad entry" es hasznalhatatlan. Addig viszont adott buffot, ha mellette alltam, es eltavolitotta a corruptiont (bizonyos barlangok es npc varosokban szerzel ilyen debuffot, ha sokaig vagy benn/lenn).

    Van meg ket papom is (mitra high priest es mitra arch priest), de mivel YoG szolgaja vagyok, egyelore nincs ilyen oltarom, oket egy faladaban tarolom :D
  • Futocsiga84
    #399
    ok majd megnézem ha haza érek köszi.
    azért haladok vele de néha nehéz rájönni hogy mit miből és hova kell tenni hogy ki tudjam kraftolni.
    ok ott van a wiki de nem valami nagy segítség
    tegnap sikerült már befognom illetve legyártani egy rabszolgát de még nem látom sok értelmét
    mert le tudom rakni azt ott van meg ügye fel tudom venni az eszköztárba.
    lehet még valamit kezdeni vele? meg fel fegyverezni mert eddig csak ott áll ahova teszem mint egy tuja :-))
    íjász rabbal már találkoztam, elég messziről elég pontosan lő majdnem kinyírt a rohadék :-)
  • PiszkosFred
    #398
    Hatha csak megjelenitesi bug. A recepteket is lehet "rendezni", probald meg, hogy a legujabbak legyenek elol, hatha akkor elokerulnek a hianyzok.
  • Futocsiga84
    #397
    nem a kard nincs ott de ok vágom mester :-)
  • Futocsiga84
    #396
    :-) de azt vágom hogy görgethető mert ott van lentebb a kard amit ki akarok kraftolni :-)
    és miutám felodja dolgokat egymás után teszi be a listába ha jól emlékszem.
    lehet hogy bug volt akkor, sajna nem indítottam újra de akkor ma ránézek hátha.
    köszi segítséget :-)
  • PiszkosFred
    #395
    Vagy bug, vagy gorgesd lentebb a recepteket es ott lesz alul :) (nem hulyenek nezes miatt, de elsore sokan nem veszik eszre, hogy gorgetheto a receptek/kezzel craftolhato cuccok listaja)
  • Futocsiga84
    #394
    Sziasztok.
    valamit nem értek ..... lehet szerverek között különbség hogy milyen cuccaid lehetnek,? mert már nekem meg van a Furnace de nincs a kraftolható cuccok között a Blacksmith's Bench pedig úgy néztem ha meg van az olvasztó akkor az fel oldja a Blacksmith's Bench -et is.
    De sehol nincs!!! :-(
    köszi a helpet :-)
  • Gilmoor
    #393
    Köszi, írtam, jeleztem.
  • PiszkosFred
    #392
    Koszonom. Nem probalkoztam, meg csak kozel sem mentem, gondoltam, hogy harap :)
  • wudoORock
    #391
    Ez egy Boss. Ez a csontsárkány (láttam valaki azt hiszi ebből van csont verzió pedig ez maga a csont verzió). Demon Blood-ot és Dragon Bone-t dob. Démon vérb a robbanó köcsöghöz kell, a Sárkány csont meg még nem jó semmire, később elméletileg az lesz a tier 4 armor alapanyaga talán. Egyedül esélytelen leölnöd, ha csak nem használsz ki egy glitchet / bugot a sok ezer közül, de alapesetben ez az egyik legkeményebb lény és max tierben lévő klánnal kell nekimenni...
  • DevLupius
    #390
    Conan Exile Magyarítási Projekt (CEMP)

    Szövegek (google docs - xls) - egy online xls munkafüzet.
    A HUN oszlopba kell a fordítást beleírni.
    Az ENG oszlopba tilos a szöveget módosítani! (az az azonosító)
    A "C" oszlop a megjegyzés, oda mehet a javítás, javaslat és ötlet.

    UI szövegek

    ITEMS szövegek

    DIALOGUS szövegek

  • Gilmoor
    #389
    Hol van az amit lehet fordítani??? :)