2074
  • wudoORock
    #348
    Shift+irány a dodge. Védekezni meg ahogy piszkosFred is mondja pajzsal kell. Láttam pár gyereknél olyan megmozdulásokat, hogy mindig újra gyártottak egy adott tárgyat ahelyett hogy javították volna. Mindig mindent javítsatok, újragyártani felesleges és több material is. Javítani pedig harc közben is lehet, pofon egyszerű. Mikor eltört a tárgy csak elkell rakni majd elővenni újból és ha van nálunk szükséges nyersanyag akkor megjavítja magától a játék.
    Harcrendszertől meg ne nagyon várj mást egy elsősorban onlinera szabott több emberes, klános túlélős játékba. Ez sose lesz DarkSouls :)
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2017.02.18. 18:01:38
  • PiszkosFred
    #347
    Hasznalj pajzsokat, azzal tudsz vedekezni. A fa pajzs kibir 2-3 utest, eleinte az is eleg (aztan repair), a nagyobb tier pajzsok mar tobbet.
    Dodge is van szerintem, neha veletlenul ugrok elore vagy oldalra, de meg nem mondom, hogy mivel csinalom, nem tudatos. :)
  • Hunor1
    #346
    egyelőre a csapkodásban merül ki a harcrendszer? nincs védekezés, dodge ?

    nabasszus, van egy kis vityilóm. csináltam egy fűágyat és a házban raktam le. amikor spawnoltam oda a ház födémjébe rakott... derékig látszom és mozogni sem tudok :) remélem ha visszamegyek most már nem így tesz vissza.
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2017.02.18. 14:33:11
  • Ironman2
    #345
    Igen,úgy lenne jó ha a spawn helyeknél,még a közelében se lehessen építkezni.Nálam azért mindig vannak npc szomszédok,egy tábortűz mellé épitkeztem pár lépésre csak,épphogy nem vesznek észre,most 3-an is vannak ott.
  • wudoORock
    #344
    Meg varázslatokat, ostromgépeket stb-stb.
    Jelenleg annak örülnék a legjobban ha a patch noteban leírtakat tényleg behoznák a játékba....
    Eszméletlenül bosszantó hogy lassan már az összes falu kivan halva és nem tudok sehonnan se szolgákat fogni mert mindig valamelyik veréb közel épít hozzájuk és megszűnik a spawnolásuk.... Hiába írták bele a legutóbbi patchbe hogy bejött, ez még se működik. Sok gyökér
  • Hunor1
    #343
    ohh, köszi .
  • Ironman2
    #342
    Azért nem lesz rossz,most nézem a töltő képernyőn miket igérnek:advanced city-life,meg new animations,new recipes,meg szocializálódást..stb.
  • PiszkosFred
    #341
    Elobb a nyilakat huzd az ijadra (az ij legyen az actionbaron) inventory nezetben, de a nyilakat viszont semmikeppen se rakd ki az actionbarra! Ha jol emlekszem, ha kirakod azokat is, akkor nem fogsz tudni loni, mert a targyak vagy az inventoryban vannak, vagy az actionbaron, es emiatt nem "talalja" meg a rendszer :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.18. 11:44:31
  • Hunor1
    #340
    Hello . craftoltam íjat és nyílvesszőket (10 db) . ezek be vannak rakva az 5-6 os slotba ( ami a karakter alatt van. kézbe veszem az íjat és még is azt írja ki hogy nincs ammo ... ez most bug ?
  • DonPedro22
    #339
    Én a 231 PVP-n vagyok
  • Ironman2
    #338
    Valamelyik officialon nincsenek magyarok? 236 vagy 239 pve elég gyors
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2017.02.18. 00:43:43
  • PiszkosFred
    #337
    Votl most valami ezzel kapcsolatban, talan az utolso 1-2 patch tiltja azt most mar, hogy az NPC torzsek taborai kozelebe lehessen epitenii, igy nem lesz blokkolva a respawn.

    #336
    En is igy jartam, ugy hogy mara ennyi volt.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.18. 00:38:30
  • Ironman2
    #336
    Jó lett volna visszamenni,de hát update után már nem tudok,amig nem frissülnek a szerverek.
  • Ironman2
    #335
    Conan Exiles
    TELJES HÍREK FŐCÍMEK
    febr. 17.PATCH 17.2.2017
    Community Announcements - Community Manager (Andy B)
    A new patch has been released!

    Please restart your game to make sure you have the latest version!

    NOTICE
    Due to an issue, all server admins are recommended to change their server's administrator password as soon as their servers are updated to the latest version.


    Changelog:

    Performance and Tech Fixes
    The game should now start more quickly

    General Bug Fixes and Improvements
    Explosive jars should no longer be stackable on top of each other
    The building placement previews are visible once again in Local play
    Character Rubberbanding has been reduced
    Placeables should no longer lose items stored inside them
    Console command 'Walk' can now only be used by admins in order to fix an exploit
    The 'History' filter is back and should now function as intended
    Dropping multiple items from inventory should no longer turn them invisible
    Using "Loot All" option on corpses and loot bags should now work correctly

    Balance and Gameplay Fixes
    Waterskins can once again be refilled from the river
    Inverted Wooden Roof Wedge and Stonebrick Frame now require Journeyman Craftsman instead of Master Craftsman
    Hyenas and spiders are now less dangerous
    Fast attacks with Two-handed hammers have been temporarily disabled
    Caves near the starting area no longer cause Corruption
    The gods of Exiles now prevent you from harvesting the same player corpse for 30 minutes. Attempting to do so will show a "Rigor Mortis" message

    Mods
    If you activate a mod that requires a restart then the game will inform you
    Renamed DevKit button to "Conan Exiles Dev Kit"
    Fixed Crash when opening the shortcut bar in DevKit
    Fixed possible issue with server admin passwords. All server admins should change their admin passwords as quickly as possible following this patch.
    Fixed broken mods loading after last patch

    Known Issues
    We are aware of some issues with Explosive Jars. We expect to have fixes for these next week.
    We are also aware of the existence of issues with related to jump "boosting" or jump-crouching. We have a fix and expect to roll it out soon.
    We are aware that players may occasionally be sent to the Main Menu while loading and can interact with the menu. We are working on a fix.

    Thank you!
  • Hunor1
    #334
    köszi. ha megölöm az npc-ket a tábortüzük körül akkor eltakarodnak onnan, vagy újra spawnolnak oda? mert kinéztem egy fasza helyet háznak csak a közelében van npc tábortűz és 3 enemy.
  • Uniel
    #333
    gyárts egy tábortüzet, lvl3-on tudod kivenni a receptet és ott megtudod sütni a húst, kell majd fa is hozzá, a húst és a fát belerakod majd az "on" gombal bekapcsolod. A mérgezést Set oltáron készült antidote-al lehet leszedni, de kell hozzá emberi szív, amit a szintén Set oltáron gyártott tőrrel tudsz szeretni, az általad leölt npc-kből. Amúgy az étel mérgezés idővel magától is elmúlik, csak bele ne halj addig :D
  • Hunor1
    #332
    na újra jelentkezem .Lv 7-es szinten vagyok . öltem már krokit nagy tekit, nyaknélkülieket, antilopot, nyulat kis tekiket. sőt npc embereket is. most már tervezném az első házamat éppen. viszont most még azt nem vágom hogy bármey húsból eszem szinte mind mérgez :(
    lehet hogy azért mert nyersen eszem meg ? meg kéne sütnöm ? ha már mérgezett vagyok van valami ellenszer amivel levihetem a mérgezés szintjét ?
    köszi.
  • Although
    #331
    Ragadt rájuk valami a koszon kívül is a funcomnál, a régi conanos csapatból Meglep.
  • wudoORock
    #330
    Gyűjtögess, kalandozz és közbe ölj. Majd ha hazaértél állj neki kraftolni, alkoss, fogyaszd ki a készleted és utána újra elölről...
    Persze azt is lehet hogy találsz egy olyan barlangot ahol bármi más van csak nem pók és azokat farmolod amíg ki nem esik a szemed, de lássuk be ezzel a kalandozós, túlélős, építkezős fílinget veszíted el vele pedig ez a játék lényege.
    Én sose hajkurásztam az expet csak játszottam, felfedeztem, gyűjtöttem mindig ami kell, na meg pvpztem sokat és a szint csak úgy jött magától.

    Egyébként lentebb volt szó sztoriról. A pályán található rengeteg irat és dokumentum, pergamentek, beszélő táblák, harcosok, küldetések barátságok NPC-től. Én például ma tanultam ki egy új Emote-t egy npctől és nem messze tőle egy másik npc teteméből kalóz verset találtam ami 16 sorból állt, jópofa kis írás :P
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2017.02.17. 22:15:40
  • DonPedro22
    #329
    Most hogy nerfelték az antilop xp farmot miből jön több xp?
  • Hunor1
    #328
    köszi, közben rájöttem: a vízbe állva nyomok az E-re. kardot épp most tanultam ki, csak anyag kell hozzá még.
  • PiszkosFred
    #327
    Ne ussz, allj meg a vizben es ugy igyal. Krokodillal vigyazz!
    Keress bokrokat (amelyekrol a fibert szeded), es azt learatva talalhatsz bogarakat, kajanak jo.
    Keress a fak mellett dagadt, feher hernyokat, az is kivalo kaja eleinte.
    Keress ilyen teknos ize feszkeket, 2-3 tojas szokott bennuk lenni, az meg kaja es nemi hidratacio is egyben.
    Ennyivel eleinte el lehet lenni, aztan ha lesz taborhelyed es tuzed, sutsz hust, azzal vegleg megoldodik minden ehseg gond.
  • wudoORock
    #326
    Sajnos a legutóbbi patch óta nem lehet úszás közben inni, ezért kénytelen vagy megállni a víz mellett és úgy E!
    Az elején kraftolgas és gyűjtögess, hamar meglesz az a szint mikor kitudod tanulni a kő kardot. Azzal majd menni fog az antilop gyorsabban, addig is az a taktika csak hogy ne fusd ki a lelked hogy:
    Ütöd-ütöd és ütöd amíg elkezd szaladni, ilyenkor te maradj egy helyben és kb 3 másodperc múlva indulj utána mert ekkor ő pont megfog állni te meg simán odaérsz és beletudsz ütni megint 2-3 csapást és folytatod tovább. Abban az esetben az antilop nem áll meg ha szűk helyen vagytok és vissza fut feléd, nagyjából tőled 20 méterre áll meg
  • Hunor1
    #325
    OK, köszi. eddig 2x éhen haltam, 2x szomjan... pedig úszom a vízben :) vagy közben kell nyomni az "E" .t ? antilopot ütöm vágom baltával, nem döglik meg, és e közben éhen halok .. vicces
  • wudoORock
    #324
    Görgess ki és TPS-be játssz. V betű lenyomásával tudod karakteredtől függetlenül mozgatni a kamerát ami futás közben nagyon hasznos. A térképre pedig akkor kerülsz fel ha elhagytad a kezdő helyet, csak kövesd az utat és beérsz a pályára.
  • PiszkosFred
    #323
    Igen, azt hiszem az a neve, nem vagyok msot jatek kozeleben, hogy megnezzem, de az remlik.
  • Hunor1
    #322
    köszi a választ. melyik az a "selfi" kamera opció? a vanity/V ?
  • PiszkosFred
    #321
    Nezd meg a bill kiosztast, hogy mit nyomhattal le akaratlanul, mert valoszinuleg veletlenul bekapcsoltad a "selfie" kamera opciot, es ugy maradhatott. Ugyanolyam TPS iranyitasa van, mint barmelyik masik jateknak.

    Jelzi a terkep, hogy hol vayg, csak elobb a sivatagbol juss "fel" a terkepre :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.17. 17:50:02
  • Hunor1
    #320
    Hali . most próbálgatom még csak mert azt hittem nem viszi a vasam.. (erre meg az AMD Athlon 2 magos viszi :)))
    pár problémám:
    nem találom hogy fordul a kamera nézet ? így kurva rossz hogy csak oldalazva tudok menni, vagy előre hátra, de ugye a kamera meg rögzítve van, csak előre látok ami ugye csőlátás és játszhatatlan
    nem látom a mapon hogy hol vagyok. nem kéne valami jelölésnek lenni ott, hogy éppen merre járok?
    singlében játszanék elsőre hogy kicsit kitapasztaljam, de itt is vannak ugye npc-k, karakterek, falvak egyebek hogy próbálgassam mit is lehet csinálni egyedül ?
    köszi a segítséget
  • PiszkosFred
    #319
    Jaja, pont msot nerfeltek, bar valoszinuleg sosem volt tervben akkora xp, most javitottak azt a "glitcht".
  • sata75
    #318
    a sok exp már nem igaz. megkapta a nerfet:(
  • wudoORock
    #317
    Ölj antilopokat ha félsz a harctól. Hamar halnak, sok exp és teli vannak hússal meg a bőre is kell armorhoz. Pár szarvas és megvan a napi élelmed... :-)
  • wudoORock
    #316
    Most írták át a wikipédián a képletét szóval már nem tudom most mi igaz, mi nem. Hogy van. Eddig ami kint volt képlet az alapján rohadtul nem érte meg a Strenght mikor is a legerősebb fegyverrel a kézbe 30 strenght pont után is alig adott +20 sebzést az amúgy is 76-ot ütő fegyvernek. Ugyanennyi pontot ha healthre raksz akkor az 360 életpont az alap 200 mellé ami igen nagy ugrás, míg az a 76+20 elég csekély.
    Viszont a mostani átírt strenght ha valós akkor egy picivel jobb már a helyzet viszont én még mindig azt mondom arányaiba az életet jobban megdobja a stat pont mint a sebzést szóval én inkább arra pakolok.
    Abba is érdemes belegondolni hogy a játék kezdeti fázisában harcolunk csak 1 az 1 ellen kis szaros szörnyek ellen, később szorosan egymás seggébe van a sok lény aminek a fele köpköd. Az ellenséges táborokról nem is beszélve, szóval én az élet növelést ajánlom de kinek mi. Na meg persze én PvP szerveren vagyok és hiába lenne 1 ütés egy hiéna, inkább megölöm két ütésből miközbe hátba csap egy játékos majd visszakézből levágom a fejét és megmarad a fél életem... :)
  • Ironman2
    #315
    Még kezdő vagyok a pályán,tegnap érkeztem csak.D
  • sata75
    #314
    Stat pont kiosztásnál még mindig az a menő ha nem rakunk str-re?
  • PiszkosFred
    #313
    Ha krokit nem is, de hienakat es emukat mindenkeppen. :) Stone sworddal mindketto 1-2 utes, kesobb a nagyobb teknosok es a krokik sem jelentenek problemat.
  • drop
    #312
    mert kb kezdő ember egyből a tojásért megy, és ne az legyen az elsődleges kaja forrásod, kb fél óra és már krokodilokat kell ölni húsért nem teknőst kis teknősök egyébként jó sokk bőrt adnak tojást kell meghagyni mert akkor lesz utánpótlás mindigde ezt te ugyis tudod hisz nem az első túlélő játékod(nem támadásnak írtam hisz tényleg vágod őket )
    Utoljára szerkesztette: drop, 2017.02.17. 12:42:54
  • Ironman2
    #311
    Komolyan felbasztam az agyamat,tegnap elkezdtem épitkezni,körülöttem 3 fészek,mondom nagyon jó,lesz kaja utánpótlás,jönnek a tojások majd mindennap.Ma belépek,látom szomszédom lett,mondom nem leszek egyedül a környéken,megyek tojásokért,fészek üres,nembaj gondoltam éhes volt a szomszéd,had gyüjtsön ő is.Nem is figyeltem a teknősöket.Második fészekhez odaérek,ottsincs tojás,nincsenek teknősök.Harmadik fészek is üres,teknősök sehol.Kiirtották még a teknősöket is a fészkek körül a drága szomszédaim.Ha most pvp lenne,simán nekimennék mindegyiknek,elvágnám a torkukat.Hogyan lehetnek ilyen barmok??? Minek kell kiirtani azokat,mikor nem bántanak,és kaja utánpótlást termelnek?
  • drop
    #310
    oké bocs nem figyeltem,tudja valaki hogy lehet letölteni a béta javítás teszt szervert nézném meg
  • PiszkosFred
    #309
    Ezt linkeltem en is :)