2074
  • DevLupius
    #468
    Sziasztok!
    A magyarítással kapcsolatos dolgokat mostantól a következő honlapon érhetitek el:
    https://devlupius.wixsite.com/home
    (rendeznem kellett az infókat valahol az átláthatóság miatt)
  • Rocco27
    #467
    Egy 1,4 Gb-os frissítés érkezett. Bővebb infó: [URL=http://store.steampowered.com/news/?appids=440900][/URL]
  • Futocsiga84
    #466
    Köszönjük szépen DevLupius! :-)
  • Norbertboy
    #465
    Köszi DevLupius!
  • Rocco27
    #464
  • Szabi #463
  • PiszkosFred
    #462
    Mennyivel jobb es szebb lenne a vilag, ha hozzad hasonlo emberek lennenek tobbsegben, azok, akik nem csak varjak a sult galambot es sopankodnak, hanem fogjak magukat, es tesznek valamit a cel erdekeben, alkotnak es gyarapitanak :)

    Oszinte elismeresem, gratulalok a hozzaallasodhoz es sok kitartast kivanok a projekt befejezesehez!
  • DevLupius
    #461
    Magyarítás: helyzetjelentés 70%

    Az online projekt kudarcba fulladt, de nem adtam fel, a szikra mely egykor oly fényesen izzott, most ismét felragyogott és fényével utat mutatott a pusztaságot átszelő homokviharban. Fáradtan néztem a magam mögött hagyott útra, az újaimmal formált szövegek érthető mondatokban forrtak egybe, amik magyarázatot adtak mindarra, mit eddig homály fedett. Az útnak még nincs vége, s bolond lennék, ha azt hinném, hogy a megpróbáltatásaimnak már vége, de tudom, ezt a szolgaságot önként vállalom, és senki sem szabhat határt ennek e világon.

  • PiszkosFred
    #460
    Official szervereken (de szerintem ez most mar default allapot mindenhol, ha az adminok nem allitjak at), az onallo "terulet foglalo" epuleteket le lehet bontani. A "dismantle" elemeket lebonto gomb mellett (ami eddig is volt) megjelent a "demolish" is, amely eddig nem votl es amellyel az egesz epuletet le lehet dozerolni. A kerdes annyi csupan, hogy van e arrol valakinek infoja, hogy mi alapjan valik egy-egy epulet (vagy foundation halmaz) lebonthatova, vagy mi kell ahhoz, hogy ne tudja barmelyik arra jaro jatekos szetkapni azt?

    Az vilagos, hogy a fobb bazisokhoz nem tud senki sem hozzanyulni. Viszont a hatarmenti kis orbodek, vagy 2x2-es hazikokat minden tovabbi nelkul el lehet pusztitani. Fugg esetleg a tulaj utolso belepesetol? Az epitmeny nagysagatol? Felhasznalt elemek (foundationok, falak, stb.) szamatol? Errol keresnek infot, de egyelore nem nagyon talalok kezzel foghato adatokat, csak tippeket es "talan..." okfejteseket.

    Vagy ez meg mindig a multkori ninja decay rendszer maradvanya es inkabb bug jelenleg, mint ficsor?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.08. 09:15:05
  • Torzonborz
    #459
    Ha még nem lett volna:





  • drop
    #458
    szervert amin voltunk full wipe és pvp let kéne megint keresni egy pve szervert
  • mérlegjakab
    #457
    Én ezt használom lassan 3 éve. Instant küldik a key-t. Soha nem volt még gondom vele. Olyan 15-20 gamét vettem már tőlük biztos (nem merem megszámolni, hogy mennyit #csodalk] ). A bankkártyás fizetés meg free és nincs más költsége. Továbbá szerintem az egyik legolcsóbb.

    https://www.instant-gaming.com/en/
  • lammaer
    #456
    Itt érdemes körbe nézni

    Bár jelenleg nem egy nagy deal, mert ugyan 30 eur helyett csak 22, de a sunyi kis árusító oldalak tesznek még rá 2-3 EUR "biztosítást", úgy meg már nem annyival olcsóbb hogy megérje (5 EURért nem éri meg bíbelődni)

    Amúgy nincs baj ezekkel a kulcsárusító oldalakkal, sokszor vásároltam rajtuk, csak most még nem olyan telítődött az exile piac hogy adják olcsón (meg még nem is volt nagy sale)

    Majd jön a nagy tavaszi sale, azt biztos lesz ez i s olcsóbb...
  • Rocco27
    #455
    Eredeti áron én pl. elég drágának tartom a játékot, de ezért mentem el az egyik CD-kucs árúsító oldalra, ahol kb. -30% volt olcsóbb, mint Steamen. Így már nem sajnáltam rá a pénzt.
  • akyyy
    #454
    de jó lenne má meg venni, de sehol semmi akció. na majd ma elvileg fizetés azt hátha tudok végre csatlakozni :D
  • Ironman2
    #453
    Itt az ismertető magyarul is,mi vár ránk
  • Ironman2
    #452
    Új map lesz! Szép zöld területekkel,havas tájakkal,hegyekkel.Nagyon jó!!
  • lammaer
    #451
    Sztem annyira korai még a játék, hogy irreális tőlük ilyeneket elvárni.
  • PiszkosFred
    #450
    hajitogepek, bazis/szolga menedzseles, jeges biome, lovas harc, stb. erkezik majd

    Hozzateszem, hogy a 202-es szerverem tegnap delutan 15:00 ora nem elerheto, tobb mas hivatalos szerverrel egyetemben, vagyis szuperek a tervek, meg minden, de jo lenne mar a supportot es a technikai oldalt is rendbe tenni, mert egy nyomorult komment nem sok, annyi jelzes nem jott a funcomtol. Hatha nem jatszak el megint mindazt, mint a csunyan megbukott AoC kapcsan csinaltak. Kar lenne a jatekert, van benne potencial rengeteg.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.06. 16:01:15
  • Ironman2
    #449
    Én nem tudom,de mióta újra van tervezve az egész játék telepitése,rendszere,azóta iszonyat lassan tölti be a pályát.
  • DevLupius
    #448
    Azt vettem észre ha tűz fele nézek vagy a közelébe megyek, akkor 10-15 Fps, egyébként 40-50.
    Amikor belépésnél a szerverre nem tudok forogni, tárhely kinyit becsuk megoldja.
    A kannibálok egyszer csak a tűznél teremnek a semmiből.
  • PiszkosFred
    #447
    Jo, de en hivatalos szerveren jatszok, ott nem tudok ilyet allitani :)
  • Uniel
    #446
    a pókok, hiénák respwnját a material respawnál belehet állítani a server settings-ban. a default az 1-es, minél kisebbre veszed annál lassabb lesz a spawn. nekem 0.5-ön volt, úgy az általad leírt problémák megszűntek, a mostani patchig. Most 0.1-re állítva van kb ugyan olyan respawn time mint a patch előtt.
  • PiszkosFred
    #445
    Nem csak single van gond, a (re)spawn es strukturak megjelenitese elegge erdekes a jatekban.

    Ha nincs senki sem a kornyeken, akkor pl az adott kornyeket kiuriti a rendszer. De online szerveren is. Vagyis ha epp senki sem jar egy npc tabor kozeleben, akkor egy darab npc sincs ott. Hirtelen beszaladsz, ures a terulet, de meg a satrak sincsenek ott. Azan egyszer csak megjelennek, elobb a satrak, aztan a nepek.

    Sot, ha az ellenfeleket nezzuk, akkor az meg elmebetegebb :) rengetegszer lehet latni, hogy megy egy ures helyre (tavolrol annak tuni), ahol hirtelen megjelenik 2 darab ellenseg (mondjuk egy hiena es egy pok). Kozelebb erve mar latod a sziluettjeit, de meg mindig tisztes tavolsagbol. Aztan ha meg kozelebb ersz, az egy-egy hienarol es pokrol kiderul, hogy az valojaban 4-4 darab, akik ahogy kozel ersz, elkezdenek elindulni sugariranyban.

    De peldaul az is vicces, hogy ha banyaszol vagy farmolsz valami nyersanyagot egy kornyeken, akkor kb. 1 perc alatt spawnol mindig, minden ott elo ellenfel. Ekkor mar nem egyszerre, hanem az eredetileg kijelolt helyeiken. Ez akkor tud gaz lenni, amikor epp 5-6 pok el a kornyeken, es mire vegzel az utolsoval, respawnolt az elso. A mereg meg dolgozik, gyogyitalok es dancer buffok ide vagy oda.

    Van mit csiszolni meg a rendszeren :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.05. 15:27:08
  • Uniel
    #444
    ja a spawnolásról még annyit, hogy ahogy már lentebb is írtam vannak ezek a láthatatlan zónák, és ha egy zónán átmész, majd vissza akkor azonnal visszaspwnol minden, npc, mob, fa, kő bokor stb. még ott is ahol előzőleg már beépítetted a terepet. vicces mikor egy böhöm nagy szikla meg egy csomó fa van a trónterem közepén :S
  • Uniel
    #443
    a respawn time most nagyon gyors, hiába rakom a csúszkát max-ra. az új patch óta nagyon radom lett az npc táborokba a spawn, ezelött pl mindig volt legalább egy lvl3-as crafter v. dancer thrall, most van hogy be se spawnolnak. a kedvencem, mikor bemegyek, egy darab npc sincs, majd egyszer csak megjelenik az összes. akkor jön a futás :d majd vissza megyek és halott az összes :(

    Vissza térve az fps dropra, sikerült kiderítenem, hogy a régió váltással van kapcsolatban, a játék elindításakor nem tölt be a teljes map, hanem mikor a-ból b-be átmész akkor tölt csak be, ilyenkor egy pillanatra meg áll a játék, pl. a stygiai városnál van egy ilyen pont, a város előtt 60fps, átlépve egy láthatatlan határt egyből le esik 6-8 fps-re. a vissza lépek ez előző régióra vissza áll a 60 fps. Mivel ahogy mondod nálad online módban nincs ilyen hiba, valszeg ez is a solo mód egy hiábája :(
    Megjegyzés: két hete játszok ezzel a karival, egy egész várost építettem már, nincs szívem törölni a saját szervert. sajna elég nagy hülyeség, hogy ahhoz hogy soloban játsszon az ember ugyan úgy privát szervert kell üzemeltetni, mint ha online játszana.
  • PiszkosFred
    #442
    Nalam nincs ilyen gond, bar gyengebb a konfigom, de stabilan fut high beallitasokkal sok-sok oran keresztul.

    Viszont ha mar singleben jatszol, akkor megkerdeznem, hogy a respawn time single jatek eseteben is kurva gyors? Illetve, hogy az egyes (nem blokkolt) taborok es "varosok" single jatekban is vagy spawnolnak vagy nem? Marmint, ez most egy altalanos bug a motorban, vagy csak online szerverekkel van a gond? Nem akartam felszintezni es jatszani offline annyit, hogy ezt megnezzem magam is, ezert inkabb rakerdezek :)
  • Rocco27
    #441
    Üdvözlet,

    Új Vanilla PvP szerver indult tegnap reggel. Szerverteremből fut, lagg-mentes és jelenleg 35 férőhelyes.
    Aggódni felesleges a szükségtelen WIPE miatt (a hivatalos WIPE-t persze nem lehet kikerülni) és 1 hónap múlva megszűnik mert elfogy anyuci zsebpénze (6 éve folyamatosan üzemeltetek magunknak játékszervereket).
    Mivel új a szerver, így a kezdetekben egy csendesebb (PvE) játék várható - de csak addig míg nem rohamozza meg mindenféle játékos.
    TeamSpeak3-on szobát tudunk biztosítani, jelszóért vagy bármi más kérdésért Steamen vegyetek fel (rocco027).

    Honlap: https://club27.eu
    Cím: 188.165.225.155:24002
    Szerver szabályok: https://club27.eu/showthread.php?tid=4
    Banner:


    További kellemes hétvégét!
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2017.03.05. 11:51:59
  • Uniel
    #440
    Nektek az utolsó patch óta nincs eszméletlen nagy FPS drop-otok? Mert nálam azóta játszhatatlan lett a játék, a gépem az ajánlott felett van. 4k mhz-es i7-es proci 16gb ram, 1070 8gb-s video kártya, a patch előtt stabil 60-80 fps-em volt, most meg a belépés után 15-20 perccel lefeleződik, és a végén 6-8 fps-re csökken, ha kilépek visszalépek újra jó lesz. Solo módban játszom.
  • DevLupius
    #439

    A hatodik lépésben nem futott le valamiért a frissítő lekérdezés, bemásoltam ezeket a sorokat a doksi végére.
    Este szánok rá még pár órát, kipróbálok még egy módszert ami már körvonalazódott a fejemben.
    Addig úgysem nyugszok amíg ezt a folyamatot nem tudom 10 perc alá vinni hiba nélkül
  • Gilmoor
    #438
    értem én hogy gőőzgép, de mi hajtja? :) és hova lett a hosszú mondatok vége?
  • DevLupius
    #437
    Jött az új frissítés és át kellett gondolnom az egész fordítási folyamatot mert túl bonyolult lett.

    Most így néz a magyarításmenete:
    - kiexportálom a szövegeket a kimentett fájlból egy txt-be
    - importálom egy access táblába sorszámozással (neve: ALAP)
    - készítek belőle egy új táblát (CSOPORT) amiben csoportosítm a szavakat mivel sokszor szerepel benne ugyanaz
    - Az így kapott táblában a memo tip. mezők csonkolódnak, azaz 255 karaktertől elveszik a szöveg
    - létrehozok az ALAP és a CSOPORT táblában egy-egy mezőt (strin/255) ezek lesznek az egyedi azonosítok
    - összekötöm a kát táblát és az úk mező alapján átrakom a teljes szövegelet a CSOPORT táblába
    - most a régi csoport táblát (a meglévő fordítást) összehasonlítom a friss csoport táblával és az új szavakat hozzáfűzőm az új táblához
    - a régi magyarítás táblát összekötöm az új CSOPORT táblával a (string/255) alapján és befrissítem az elkészült szövegeket az új táblába
    - ezt a táblát kirakom excelbe és feltöltöm (ezért néz most ki másképp)

    második fejezet: a feltöltés.

    - A magyarítást tartalmazó excel táblát betöltöm egy access táblába
    - ezt a táblát összekapcsolom az ALAP táblával (string/255) alapján és befrissítem oda a magyar szövegeket.
    - Törlöm az ALAP táblából a sorszám és string/255 oszlopokat
    - formázással kirakom txt fájlba a tábla tartalmát
    - ezt beimportálom a játék szöveg fájlba és visszamásolom a játék könyvtárába

    Ez így rövidebb mint ahogy eddig csináltam, ja és ezt mind a négy fájlal meg kell csinálni.
    Persze valamilyen szinten tudom ezt automatizálni az accessben, viszont a folyamatot kitalálni és tesztelgetni eltart egy ideig.


  • Gilmoor
    #436
    valami fura történt, történt az "items_fordítás" fájl kinézete megváltozott. Mi történt? Látom sok lefordított tartalommal bővült, de teljesen átrendeződött és a forrásszövegek hiányosak.
  • PiszkosFred
    #435
    Hat sajnos privat szervereken meg van az esely, hogy az admin nyom egy wipeot, ez olyan.
  • Futocsiga84
    #434
    ne ne ne...... ok köszi :-)
    ez valami lengyel szerver eddig hibátlanul ment nem volt semmi gond
    na jó ........ karakter készítés.. ok........ akkor megyek :-(
  • PiszkosFred
    #433
    A hivatalos szerveren igy jartunk egy hete kb. Azota nem volt ilyen gond.
  • Futocsiga84
    #432
    ha nem válaszoltok fél óránkét kivégzek egy Titanosaur :-)))))))))))))))))))))))))))))))
    bocskösz. :)
    Utoljára szerkesztette: Futocsiga84, 2017.03.03. 18:47:05
  • Futocsiga84
    #431
    hali.
    Nekem a pecs (14gb) után azon a szerveren amin voltam azt úgy hozta be hogy karakter készítés.
    egyből kiléptem !! :-)
    ügye ez most nem komoly hogy buktam mindent ????? :-)
  • mérlegjakab
    #430
    Érintőlegesen mindenki csak a zsákokat súrolta :D . Gyakorlatilag úgy történt, hogy a gerilla patch után asszem két stationnál egy az egyben eltűnt minden. A többinél meg egy-egy ember méretű bazi nagy zsákokban voltak a cuccok, és a ládák helyén is. Nyilván hüledeztem! De nem csináltam ládákat meg semmit, max szedtem ki belőlük. Aztán még vagy fél órát bóklásztam és utána is ott voltak a zsákok.

    De benyomtam a dúrcit és kiléptem ! Meg eldöntöttem vagy fél évet várok és nem cseszem el az időmet erre. Aztán másnap beléptem :D és természetesen semmi nem volt ott, de jobbára meg tök mindegy. Valószínűleg amiket mos is építettem ez lesz a sorsa, legalábbis az esély meg van rá. De akkor unistall és majd egyszer megint előveszem.

    A tapasztalatról meg annyit, hogy igen tudom x ideig van csak loot. Sőt ez elég hektikus mert valamikor egyből eltűnik (bug). Az új kedvenc bug-om: a pók 1 méterrel a föld fölött rohangál a levegőben.....
    Utoljára szerkesztette: mérlegjakab, 2017.03.03. 18:28:23
  • PiszkosFred
    #429
    Ertem. Mindenesetre en feltetelezem, ha mar oltart epit, kereket (amihez akkor mar vaskohot is stb.), akkor elert remelhetoleg olyan fejlettsegi es foleg tapasztalati (es itt gyakorlatra gondolok, nem XP-re) szintre, hogy tudja, a ledobott cuccokat tarolo (loot bag - vagy mi a neve igy hirtelen) csak par percig marad aztan eltunik :)

    De lehet neked van/lesz igazad, meglatjuk. MIndenesetre a korai decay rendszer most megtrefalt sokunkat, de hat ez van, aki EA cimmel jatszik, az keszuljon fel ilyenre is :) (meg mindig jobb, mint egy ujabb szerver wipe)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.03. 16:09:07