2074
  • Rocco27
    #548
    Yog és Mitra papokat mindig a helyükön találtam, viszont a Set papra többször rá kellett lesnem mire találkoztam vele. Hogy ez miért van, a játékfejlesztőket kellene megkérdezni...
  • Speni
    #547
    http://imgur.com/a/n7BRz

    Ez az Rocco amit keresek.. Setes nincsen néztem tegnap és mai is...
  • Speni
    #546
    Rocco Szerveren miért nincsenek meg a trener NPCk ? akiiknél meg lehet tanulni a Yog, Mitra, Setes cumókat ???
  • Rocco27
    #545
    Szívesen, az elején alapból is hamar el lehet érni 10-12-es szintet szerintem, de itt most még Event is van! Alapból 1.5X a szorzó a szerveren, de most az Event miatt 2X az XP-re, 3X a Gatheringre. Ez nem fog sokáig tartani.
  • Speni
    #544
    Köszi a cuccokat Rocco ! sokat segítettél vele már 11es vagyok :) hullanak a mobok szerintem túl könnyen lehet haladni ...
    Utólag amúgy lehet állítani a szerverbe állításokon ??
  • Speni
    #543
    Lenti térkép szerint J1 ben tanyázok ha valaki meg szánna "alap Iron csákányt, fejszét, fegyver, adna + kb 100 iron bart javítani" azt meg köszönném indulásnak :)

    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=814d2afda17512ea85ee22af7.jpg

  • Speni
    #542
    Elfogadnám :) mikor leszel fent ?:)
  • Rocco27
    #541
    Én a jó barátság ellenébe egy fém csákányt baltát szoktam ajándékozni akivel találkozom. Majdnem mindenki elfogadta eddig, volt aki inkább magának akarta kitermelni.
  • Speni
    #540
    Hátha valaki segítene az elején lehet meg lesném a szervert.
    Értem ezalatt hogy legalább ne az alap fegyvert hanem már az alap Iron csákányt, fejszét, fegyver, adna + kb 100 iron bart javítani azzal már gyorsabban tudnék fejlődni :)
  • Rocco27
    #539
    A fenti szerveren egyre többen vagyunk. Külföldiek és magyarok egyaránt megfordulnak és játszanak. Persze mivel kevesen vagyunk és nem 24/7-ben toljuk ez nem igazán látható. Emellett visztont az "elsők" között alakul ki egy közelebbi ismertség - akár szövetség is. A később érkezők szoktak a prédák lenni...
  • Speni
    #538
    Skacok Most akkor van olyan szerver ahol több magyar is fent van ahová érdemes lenne át menni vagy még mindig szét vagyunk szórva ????
  • Ironman2
    #537
    Az szép!
  • Rocco27
    #536
    Szuper! Szerver frissítve.
  • PiszkosFred
    #535
    Oka is van:
    "We've rebaked some textures to slightly improve framerate. That's why the patch is a bit big. The dungeon is also a whole new area that we've made for the game. "
  • PiszkosFred
    #534
    jaja 9.6gb

    Andromeda is kapott ma egy 2 gigas frissitest, az Ark is frissul ma is, dolgoznak a kliensek :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.04.06. 17:29:07
  • szabo15
    #533
    Neked is majd 10 giga a patch?
  • PiszkosFred
    #532
    Na vegre!
    "Further tweaks to NPC camps (especially capitals) to allow them to respawn even if players have built close by"

    van tobb is
  • bladex73
    #531
    Köszi szépen. Felnézek ide, és az oldaladra hátha lesz valami hír a frissítésről.
  • DevLupius
    #530
    Olyan sűrűn változnak a verziók, hogy ezt lekövetni a magyarítással rengeteg idő lenne, figyelem a frissítéséket, ha kijön egy stabilabb verzió, akkor elkészítem és felrakom úgy mint a 7 day to die játéknál. Persze közben a meglévő szövegeket fordítgatom.
    Mivel ez alpha verzió, így napi szintű wipe is előfordulhat.
  • bladex73
    #529
    Szeretném jelezni, hogy a utolsó egy két javítás óta megint nem működik a magyarosítás, német minden pedig jó volt egy darabig. A másik dolog, hogy már másodszor tűnik el nekem a kígyós szentély, pedig alapra lett építve nem a földre. A másik kettő az nem tűnik el. Tapasztalta más is ezt a gondot?
  • Rocco27
    #528
    Köszi, a szerver frissítve is lett reggel.

    EVENT felhívás!
    24 órán keresztül 2xXP és 3xGathering a szerveren!Kezdés péntek este 20:00 óra. Aki költözne, az most megalapozhatja a játékát. Aki nem tud bekapcsolódni ezuttal, az ne csüggedjen el, mert bár ez az első ilyen event, de nem az utolsó!
  • PiszkosFred
    #527
    Update #23 has just been released. This is the much awaited trebuchet update, with some much needed fixes as well.

    Check the video to see the trebuchet in action, and click the link below to find out patch notes:

    patch notes
  • Ironman2
    #526
    Hahaha!!!

    Ingyenes lesz a The Secret World!!

    LINK
  • Rocco27
    #525
    Na úgylátszik enged visszaépítkezni is a víz alatt ami 2-3 kocka mélységben van. Hurrá!!! Szükség volt erre a kavarásra, de nagyon...
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2017.03.29. 20:03:17
  • Rocco27
    #524
    Na kint a publikusban is a javítás, végre!
    Visszaállok akkor a szerverrel publicra!
  • PiszkosFred
    #523
    ...es vegre mukodik a lepcso :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.03.28. 18:43:37
  • PiszkosFred
    #522
    Livera jott egy 280 megas peccs.
  • Rocco27
    #521
    Még nem tökéletes az építkezés és laggol csatlakozási pont keresésénél, de legalább már be lehet foltozni a bázist, át lehet alakítani...
  • Rocco27
    #520
    Hihetetlen! Már 4 napja képtelenek kiadni egy hotfixet az építkezési bugra a publikus verzióhoz...Katasztrófa, egyesek már azt kérdezgetik kommentekben, hogy ebben vagy a következő évben tervezik ezt javítani, meg üres minden szerver, senki nem játszik, mert nem lehet építkezni, nem tudják betömni a lukas falat a bázison, stb. így senki nem játszik.

    Mivel frissítették a "testlive" depotot, megnéztem most és végre azon javítva van az építkezés. A szerver átkapcsolva a "testlive" depotra vagyis verzióra! Ahhoz, hogy csatlakozni tudjon bárki is, a kliensen (játékodban) is át kell kapcsolni a verziót! Ezt megteheted a Steam -> Conan Exileson egérrel jobb gomb -> Tulajdonságok -> Béták -> testlive verzió. Ha kikerül a frissítés a publikus verzióba, akkor majd visszaállunk.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2017.03.28. 17:29:01
  • Rocco27
    #519
    Kipróbáltam milyen 2x-en, szerintem nagyon OP. Amúgy igazából sosem értettem, hogy aki képtelen és/vagy nem akar időt szánni farmolásra, szintezésre, stb. az mit keres egy túlélő játékban. A legtöbb túlélő játékban teljesen elrugaszkodtak az eredeti játékmenettől. 10X-100X szorzós szerverek, ezért semminek(!) semmi(!) értéke, teleportálunk össze vissza mintha valami Star Trek játékban lennénk (lásd Rust), akkor is ha a játékban vannak járművek (lásd Hurtworld). Eddig egyetlen egy hasonló játékot láttam (nem kizárt persze, hogy létezik másik is), ahol a a közösség nem szállt el a szorzókkal, ez a 7 Days to Die. Még a teleport sem terjed el tudomásom szerint. Nagyon is becsülendő...

    A saját szerverem 1,5X szorzós, ez +50% dob XP-re és farmolásra. Leírtam, ki is van írva. Már ez is megkönnyíti a játékot, de érzésem szerint még nem OP. Igen lehetne ez is 2X-3X szorzós, valszeg többen jönnének rá, de erre sincs semmi garancia arra. Nekem jelenleg így tetszik, én ezt kínálom. Akinek tetszik az feljön és játszik, akinek nem az keres másik szervert. Mindenkinek nem lehet megfelelni...

    Nem sértettél meg semmivel sem, én is próbáltam tényeket közölni, csak úgy mint te.
    Az, hogy kevesen vannak nem csak az alacsony szorzó átka, hanem, hogy üres is. A legtöbb játékos inkább megy egy teli szerverre, mint egy üresre. Egy új és üres szervert felfuttatni nem olyan könnyű mint gondolod. Nagy ritkán néha persze előfordul, hogy egy egy félnótásra rá mosolyog a szerencse és akár megfelelő tudás és hozzáértés nélkül (totál noob szervertulajdonos, még lehet megvenni is segítettek neki...) hamar rátalálnak és megtöltik a szerverét. Sokat láttam és hallottam már.

    Apropó nem vagyunk mi ismerősök Steamen?
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2017.03.27. 22:35:32
  • Rocco27
    #518
    Jaja, már a péntek esti frissítésnél is megjegyezték, hogy tudnak az építkezési hibáról. Tele a net panasszal, hogy lukas a faluk/házuk/bázisuk és képtelenek befoltozni, átépíteni, stb...Minden nap vártam a hotfixet, de ha már nem jött na majd akkor hétfőn napközben, addig mást próbálok csinálni játékon belül. Erre hazaérek munkából és még most is képtelen vagyok építkezni...
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2017.03.27. 19:15:57
  • PiszkosFred
    #517
    We're working on fixing the most recent building issues and should hopefully have it resolved very soon. We're sorry for the inconvenience.
  • Normen76
    #516
    Még annyit, a Wipe-okkal sincs semmi baj, hisz közösségtömörítő hatása is lehet. Ha valaki épp szervert váltana, vagy mostanában kezdené a játékot, szívesebben kezd olyan szerveren ahol friss wipe volt. Hisz senki nem kezd szívesen úgy, hogy a többség hetek, hónapok óta játszik ő meg friss kezdő. Behozhatatlan a differencia. Sokan ha szervert váltanak, vagy hasonló játékot elkezdenek, azt nézik hol a legfrissebb a wipe, hogy egyenlő esélyekkel indulhassanak a töbiekkel szemben. A wipe nem rossz tényező egy hasonló játéknél, csak jól el kell találni az idő intervallumot, pont az általad felhozott RUS jelenséghez hasonlóan. Mivel ebben a játékban nagyon kevés a tartalom és alapvetően kő kemény PVP alapokon élvezetes játszani, nem gond a wipe. Egészséges versenyszerűség megy mindig az első napokban, és sok új játékost is hozhat. Aki lojális az adott szererrel az úgyis marad ha wipe, ha nem.. aki meg új, az lehet előbb odatalál egy wipe után, mintha már hónapok óta menne érintetlenül a szerver. Persze lehet rosszul látom, de engem spec. nem zavar a rendszeres wipe, és az 1x szorzó is jobban tetszik mint a magas.. de a többség nem iylen, Többség nélkül viszont nincs létszám :)
  • Normen76
    #515
    Ahogy érzed, de tény a 2-3 x szerón, nem 100m és nem 50x-ről beszélek... 2-3 szorzókról elég gyakori az esténként 40-60 player online. Mint mondtam, én az 1x-ben hiszek, de a tények makacs dolgok. Tőlem lehet 1x-es szervered :) Csúcsidőben 4-5 fővel. Te dolgod, ebbe semmiképp nem kívántam beleszólni, sem sértegetni nem akartalak :). Én is nálad játszanék, ha lenne 30+ esténként, de mivel nincs, és más magyar szerveren sincs, kénytelen vagyok máshol játszani. Megtoszhatom a hatalmas bázisom amit 1x alatt építettem 2 hónap alatt ha rajtam kívül 2 másik player játszik csak a szerveren :) Inkább építek 2-3 nap alatt és tolom a raideket oda vissza és a pVP-t. Sajnos ez a játék ha megvagy 50 és megvan a kecó dögunalom, ha nincs közösség, ha nincsenek haverok, ha nincsenek szomszédok és ha nincs ellenfél :). Ha egy szerveren 2-3 player lézeng egész nap, tökmindegy mekkora a szorzó, a játék nem sok élményt ad.
  • Rocco27
    #514
    1, Bármikor kitolhatom a slotot 70-re (ez a max hivatalosan jelenleg) de amíg egy 35-öt sem tudunk megtölteni nem érzem ennek a szükségességét.
    Ha elmész vásárolni Conan szervert, minek fizess 70 slotért mikor lehet hónapokig csak 5-15en lesztek, míg be nem indul. Minek fizess 2X-4X árat, ha a kisebb is kielégíti az igényeket?
    2, Mit jelent neked egy jó magyar szerver? Nem laggol? Ez nem. Nem fog bezárni szó nélkül 1-2 hónap múlva? Ez nem. A "jó" beállítások mindig szubjektiv, van aki 1X szorzót tartja jónak, van aki a 10X szorzót. Ami viszont kőbe van vésve az a gyári szorzó, ehhez képest itt 1,5X a szorzó ami +50 XP-t ad minden cselekedetre és +50% nyersanyagot farmoláskor. A fent játszók nagyon örültek ennek a csak 1,5X-nek. Nekem az 1X-es sem okozott gondot, de 1,5X szorzóval kényelmesebben lehet előre haladni. A többség hivatalos szervereken játszik ami 1X, csak böngészd át a szerverlistát és meglátod, azok mind tömve vannak, a nem hivatalos szerverek meg konganak. Attól hogy vannak nagy látogatottságú 5-10-100X szerverek még nem ők tartják fent az multiplayert (szerencsére).
    Még egy személyes megjegyzés ehhez, én azért is preferálom a kisebb szorzót, mint a nagyobbat, mert nem pár nap vagy hét alatt akarom kijátszani a játékot, hanem szeretném, hogy hosszabb ideig lekössön. Nem egy hét alatt kell felépítened álmaid városát, bázisát...
    3, Gyakori WIPE? Mennyi WIPE volt eddig a majd 2 hónap alatt? Mennyit WIPE-olnak más játék alatt? Ezzel sincs probléma.
    4, A játékos szám valszeg a nagy hype miatt volt nagy, majd csökkent le. Manapság ez kezd nagyon gyakori lenni. Lehet nem véletlen a hype generálás, nélküle kevesebben vennék meg megjelenéskor.

    Rust alatt havonta van WIPE. Régen a hónap második felétől szinte halott volt a játék, mert minek játszon, ha 2 héten belül törlik...
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2017.03.26. 15:21:30
  • PiszkosFred
    #513
    Nekem az a bajom, hogy ha en elkezdek jatszani egy szerveren, akkor az nem ket hetre szol, hanem fel evre, vagy akar hosszabb idore.

    Nem feltetlen jatszok minden nap, de amikor belepek, akkor en ragaszkodok ahhoz a kozosseghez, ahhoz a szerverhez, ahhoz a kornyezethez, amely nekem tetszik es amelyen elkezdtem anno. Persze, cserelodnek az emberek folyamatosan, de minden szerveren ott van az a 4-5 jatekos, akik kitartanak es akikkel kialakul egy fajta ismerettseg, akikhez lehet fordulni segitsegert, akiktol lehet kerdeni es akik hozzam is fordulhatnak, stb. Nem szeretem a vandorcigany eletmodot, szerverrol szerverre koltozni es mindig uj eletet kezdeni. Neha muszaj es kell is persze, de az nem a jelenleg helyett, hanem a jelenlegi mellett tortenik - nalam legalabbis.

    Es mindez ugy kapcsolodik ide, hogy jatszottam par privat szerveren (magyaron, nemeten, sveden, nem szamit a nemzet), es nagyon ritka volt az, amelyik nem zart be mondjuk 3-4 honap utan (mert alabb hagyott a lendulat), vagy az admin nem gondolt egyet es valtoztatta meg a szorzokat, adott hozza modokat, neadj'sten egyeb drasztikusabb beallitasokat es donteseket hozott (pve-bol pvp lett, cserelgette a mappokat, mert szerinte az jobb, mint a regi, stb.). Ami nem gond, tegye, szive joga, de amikor van egy faszaul osszerakott bazisom, egy kialakult ellatorendszerem, kapcsolataim, amikor tudom, hogy milyen celjaim vannak es a jelenlegi helyzetemben mire vagyok kepes, stb., akkor nekem ez a hirtelen jott, es nekem nem feltetlen tetszo restart/valtozas nem hianyzik :)

    Official ebbol a szempontbol rendben van, az amig megy a jatek, addig ott lesz. Oke a Conannal volt 2 wipe is masfel honapon belul, es az Ark is csinalt egy rollbacket nem olyan regen, de elobbi meg csak most jelent meg, utobbinal meg csak 2 nap ment a levesbe.

    Hozzateszem, hogy nagyon ugy fest, a Funcom nem tanult a regi faszsagaibol es megint jo uton halad afele, hogy elcsessze a remek startot. Nem irom le a jatekot, mert en nagyon jol elvagyok vele (eddig beletoltam 140 orat, boven megerte azt a 10e forintot, amibe kerult), de az biztos, hogy a fejlesztesek es hotfixek teren picit begyorsulhatnanak, mert lassan elfogynak a jatekosok. A kozossegi kommunikaciorol nem is beszelve, az egy fos, keves fejlesztot lattam ennyire kevest kommunikalni, es ha meg is teszik, abban sem sok koszonet van. Kellene mar jo par CM, akik legalabb jelen vannak reditten es steamen, nem csak az a 2-3, akik jelenleg probalnak... nem tudom minek is nevezzem a tevekenyseguket :)
  • Normen76
    #512
    "Apropó a szerverek helyzete sosem fog változni, ha az egyszeri játékosok nem veszik a fáradságot és kezdenek el tömörülni egy pl. magyar szerveren, hanem felmennek 272. játékosnak az egyik hivatalos szerverre szerverre vagy 126. egy nem hivatalos németre."


    Ehhez kellene egy jó magyar szerver is, korrekt beállításokkal. Én 1x vanilla párti vagyok, de tény, hogy a játék jelenlegi állapotában, a gyakori wipe-ok, és a lassú játék fejlődés miatt sokkal célszerűbb a 2-3x XP, 3x begyűjtés, korrekt hosszúságú nappal, mellé valódi éjszaka, 4-5x-es craft sebesség. A többség ezeken a szervereken játszik, és kéne legalább 50-es vagy 60-as szerver slot. Ha ez nem jön össze, nem fog összeverődni a magyar közösség. A játékos létszám rohamosan fogy, most hétvégén nincs meg 7-8000 már. Ezen a Patchek sem nagyon dobnak egyenlőre. Nagyon nehéz összehozni egy korrekt létszámú szervert, és 1x szorzókkal, 20-30 slotokkal nem is nagyon fog menni.

    Sajnos nekünk sem volt más választásunk, kénytelenek voltunk külföldi szervert keresni. Jelenleg Francia szerón toljuk, előtte németen voltunk. Nincs jó magyar alternatíva. Nem 24/7-ben onnline admin kell, csupán korrekt beállítások, és persze ami nehezebb... lagmentes szeró :)
  • Rocco27
    #511
    Na ez már működik, köszönjük!
  • DevLupius
    #510
    Szia!
    Készítettem egy videót de félálomba rosszat töltöttem fel :) ezt most javítottam.
    Fontos: az új telepítő programot le kell tölteni, a régi nem jó.

  • Rocco27
    #509
    Telepítettem újra, talált is újabb magyarosítást (26757/10965) amit fel is telepített. Német nyelvre váltva még mindig németül habratyol itt nekem.