2074
  • drop
    #308
    wiki még nem hatalmas de jó lesz talán
    Utoljára szerkesztette: drop, 2017.02.17. 08:20:26
  • Although
    #307
    Csinált már az AOC-ba is furcsa dolgokat. Tisztába vagyok vele, Fred már leírta mi ez. Elvárhatom, hogy ne szarja le a lorét. Te látod, ha eddig rendben van akkor jó. :)
  • PiszkosFred
    #306
    Szoktam azt olvasgatni (mar ha ERRE gondolsz). Tisztaban vagyok vele, hogy 2 hete jelent meg (kovettem a premiert) es azzal is, hogy emiatt egyelore se ido, se tudas nem volt meg se a kozosseg, se mas reszerol egy olyan komplett wiki osszerakasara, mint mas hasonlo jateknal. Pont ezek miatt irtam, hogy nagyon kellene mar egy normalis wiki. (Sajnos elkenyelmesedtem az elmult idoben a mindenfele fullos wiki es jatekhoz kapcsolodo telefonos appok utan)

    Bar amig franko tippeket irtok ti is, ki lehet birni nelkule. :)
  • wudoORock
    #305
    Azért írtam hogy ugyan az az eljárás mint az előbbinél, itt is az adott oltár fegyverével kell kinyerni a nyersanyagot a humanoidból ami ez esetben emberi húst ad. Én megértem hogy nem lehet megenni a rendes úton szerzett emberi húst, mert akkor túl op lenne a Yog és elnyomná a többit. Szerintem azért van minden oltár külön specializálódva hogy ne tudják a játékosok egymásnak halmozni a szükgséges nyersanyagokat hanem mindenki magának szedje és ne tucat számra hanem egyesével. Szerintem rendben van ez így :-)

    PiszkosFred egyébként van hivatalos wikipédia, én is onnan lestem pár dolgot. Bár jelenleg még hiányos, de mivel 2 hetes a játék és erősen early access nincs min meglepődni.
  • Daditsx
    #304
    Nem egészen! Az, hogy Yog "elvileg" valami kannibál istenség vagy mimég nem leszel Te is az. Sajna ugyan úgy ételmérgezést kapsz az emberhústól. Nem is tölt többet a kajás csíkon. Ezért ugyan úgy szemét az a item, mint a többi más istenbe hívőnek.
  • Ironman2
    #303
    Jó kis szerver az unofficialnal:Conan Magyar Szerver fast xp,ezt keressétek ott vagyunk.PvE
  • fluency
    #302
    The Avatar of Crom: Being the god who answers no prayers, he doesn't appear to have an avatar at this time, and probably won't in the future development. Ez szerepel a wikis leírásban. Remélem ez így is marad. Crom nem küldött semmiféle avatar-t és nem jelent meg soha a regényekben. Viszont valamiféle buffot el tudnék nála képzelni, mert Conan is hozzá fohászkodott szorult helyzetekben és mindent túlélt. Nem mellesleg ez egy MMO. :)
    Azért én nem írnám még le ezt a játékot, mert elvileg reagálnak a játékosok felvetéseire. De ez nem RPG lesz, szóval butaság lenne azt várni, hogy lesz fő sztori vagy valami hasonló. Lore lesz/van, ahogy olvastam. Esetleg erre rágyúrnak kicsit, hogy több utalás legyen a regényekre/világra. De ennyi.
  • PiszkosFred
    #301
    O baszki, akkor hat erre valo az oltarnal kratfolt kisse gyengecske bicska :) Nem igazan ertettem a funkciojat, de igy mar vilagos. Na mindjart meg is nezem, koszi a tippet. (kellene egy normalis wiki vagy tooltip a jatekba)
  • Although
    #300
    Felesleges Joel már régen is beleszart. Mondhatnánk Crom sose jelenne meg. :) De ezt te is tudod. Vicc ez az egész, meggyalázása a valaha volt egyik legjobb dark fantasynek.
  • fluency
    #299
    Ha már Yog szolgája vagy, akkor már kannibál vagy...csak szólok. :D
  • Ironman2
    #298
    Ez egy kabaré amit művel a sárkány,lábain is simán át lehet menni,mint ha ott se lenne.Szerencsétlen mintha nem is lenne kapcsolatban a körülötte zajló dolgokban.Rakhattak volna még több animációt is,mint ez a föld felé csapkodás.
  • Daditsx
    #297
    Egy kis kiegészítés amit én másképp látok:

    Yog istennél nem azt az emberi húst kell érteni, mint amit mindenki kap (lábszár forma vagy mi). Mint a Set-nél ennél is a halál után 1 ütés kell bele azzal a fegyverrel amit az oltárnál craftolunk.
    Sajna az emberi hús az szemét. Sokat ad és nehéz is. Haszontalan dolog, mint a Crom isten.
    Pár dolgot ezért furcsállok, mert viszonylag kevés dolog van a játékba és még így is tudtak beletenni semmire nem jó dolgokat. XD
    Rendes, tisztességes kannibálos dolgot pedig el tudnék képzelni benne, ha már túlélős játékról van szó.
  • Norbertboy
    #296
    javított LINK
  • Norbertboy
    #295
    Ha érdekel valakit: LIVE
  • drop
    #294

    kicsit bugos de jó lesz majd befogni öket
  • kraven54
    #293
    Nem. Ha te változnál istenné akkor a karaktered nem maradna ott.Megidézed és irányithatod
  • Ironman2
    #292
    LOL,ez jó leirás volt,én azt gondolotam idáig is hogy az a nagy darab boss,az npc,és meg kell idézni,de ezek szerint mi lehetünk olyanok.
  • Ironman2
    #291
    Na ennek örülök hogy ennyien csatlakozunk már,mindjárt be is nézek
  • Ironman2
    #290
    48 slotos az a szerver
  • drop
    #289
    gyere legalább még jobb lesz a csapat, nem tudom helyretették e már a hibákat amit írtak a fórumokon lehet letöltöm teszt rész is megnézem mi lesz csak félek nehogy tönkre vágja a játékom
  • wudoORock
    #288
    Ha már mennek a tippek én is segítek a kezdőknek pár nagyon hasznos tippel:

    Stat pontok:
    Csak három stat pontot érdemes húzni (illetve a negyediket mérsékelten), mégpedig:
    Vitality (élet növelés) - Erre a legtöbbet
    Agility (védelem) - erre második legtöbbet
    Encumbrance (teherbíróság)
    És a negyedik amit max 15-ig csak hogy ne menjen a többi kárára az a Grit (stamina)
    Minden mást felesleges még a csábító Strenght-et is mert borzalmasan alacsony rajtuk a szorzó és egyáltalán nem fog meglátszani ha az összes pontodat rá költöd akkor sem!

    Építkezés (bár ez csak a PvP szervereken fontos ahol rombolható a másik épülete):
    A Tier1-es épület (Sandstone) bontható a Steel szerszámokkal (lvl30+)
    Viszont a Tier2 (Stonebrick) és Tier3 (Reinforced Stone) már csak Explosive Jar (robbanó köcsög) segítségével bontható, illetve isten formába.
    Ebből következik hogy Tier2 és 3 között csak a fal élete növekszik, másban nem tér el, persze a kinézetét leszámítva.

    Istenségek:
    Crom: Leghaszontalanabb. Ez az isten szó szerint tojik mindenki fejére. Nincs se oltárja se semmije.
    Set: Kígyó isten. Oltárjánál emberi szíveket lehet méreg leszedő italokká alakítani. Emberi szívet játékos vagy benszülött teteméből kell kinyerni az oltárnál lekraftolt tőr segítségével.
    Yog: Polipszerű isten. Oltárjánál emberi húsokat lehet olyan hússá alakítani ami nem romlik meg és majdnem teli tölti a jóllakottságot és még a szomjúságot is oltja valamelyest. Ugyan az az eljárás mint az előbbinél csak itt nem tőr van hanem fejsze.
    Mitra: Titán isten. Oltárjánál olyan leves? gyártható ami folyamatos gyógyítást ad, hasonlóképp mint az aloevera ital. Ehhez lelkeket kell gyűjteni amit azt hiszem állatokból is lehet.

    Thrallok (szolgák):
    Ezekből van közel, táv harcos, vannak szakemberek amik a kraft állomásokhoz kellenek ezzel felgyorsítva az adott állomás kraftolási sebességét, van pap ami oltárba való és van táncos, zenész amik leveszik az ártó hatást (lila csík életnél és staminánál).
    Minden fajtából 4 típus van: I, II, III, a négyes szintűnek egyedi neve van, ők a mester szint, főleg úgy lehet felismerni hogy nincs a neve mellett római szám.
    Érdemes minden kraft állomáshoz gyűjteni egy szolgát ami már kezdetben is minimum 2es szintű és később cseréljük minimum 3asra de inkább 4esre.
    Továbbá érdemes házunk tetejére vagy falainkra, tornyainkra kihelyezni íjjászokat, valamint közelharcosokat telepíteni a ládáink közelébe vagy kapuinkhoz. Én itt 3as szint alá nem adnék még a legelején se. Nem nehéz hármas szintűeket találni és befogni, az alá ne adjatok.

    Istenné válás:
    Crom kivételével bármelyik istenné átlehet változni szervertől függően x-y másodpercre. Ehhez hármas szintű oltár kell, mester pap (4es szintű) valamint 200 "rúna" amit az oltárban végrehajtott kraftolás után kapsz és 200 oltárhoz tartozó material. például set esetében 200 szív kell a 200 rúna mellé.
    Ha ez mind megvan akkor a mester pap mellett található ikont megnyomva a játék megkérdezi biztosak vagyunk-e a dolgunkban, ugyanis ha igenre nyomunk akkor az oltár és a vele járó mester pap is törlődik viszont megkapjuk az istenné válás követ.
    Ezt érdemes a támadni kívánt hely közelében elnyomni ugyanis alap esetben alig másfél percig válunk istenné és az istenek nagyon lassan mozognak, főleg a mitra. Nem mellékesen bármin átmegyünk isten formában az azonnal lerombolódik, így ha a bázisunkhoz közel változunk át akkor búcsút is inthetünk a bázisunknak egyből....
    Azt még fontos megemlíteni hogy az istent mikor megidézzük mi irányítjuk amíg tart viszont közbe a karakterünk ott marad és ha nincs aki védjen bárki megölheti és ilyenkor az isten is eltűnik azonnal, tehát érdemes testőröket fogadni ez idő alatt (akik ne álljanak a közeledbe mikor lehívod az istent mert instant halnak)
    PvE szerveren nem tudom mit fogtok ilyen avatarként kezdeni, de talán egy Boss ölésre jó lesz :-)

    Remélem hasznos volt egyesek számára ez a kis szösszenet.
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2017.02.16. 12:14:17
  • Norbertboy
    #287
    Én is ott leszek, akit érdekel hétköznap 16:30-tól liveban játszom. Aki szeretne csatlakozhat.
  • PiszkosFred
    #286
    Lehet en is atmegyek oda, ha van meg hely, mert az en official 202-es szerverem megint allt egy jo fel napot, es inkabb most kezdem elolrol, mint kesobb :)
  • PiszkosFred
    #285
    Meg egy aprosag: mielott lerakod a foundationt (epito nezetben), akkor a shift+gorgovel tudod a melyseget beallitani, igy nem feltetlen kell oda raknod, ahova a rendszer alapbol rakja (talajszinttel egy magassagba default allapotban, ami nem mindig jo)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.16. 10:27:12
  • Ironman2
    #284
    Fúúú,kösz,azt nem is néztem.Pedig láttam videókat eleget látod.
  • PiszkosFred
    #283
    Foundationokat itt lehet egymasra is rakni, hasznald ki ezt talaj szintezesere.
  • Ironman2
    #282
    A törött híd alatti részen.Lant a map szélén délen.A lábát nem tudtam megoldani,elég hülyén néz ki,majd azt valahogy helyettesíteni kell,meg amúgyis bővítem,tegnap 2 óra alatt hoztam össze.Érdekes ha besüllyed a földbe a foundation egyik sarka,akkor oda nem lehet falat tenni,nem engedi.Ez lehet valami bug hogy besüllyed a föld alá?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2017.02.16. 10:18:15
  • drop
    #281
    hol van a bázisod? én a vizes része nyugati legvégén vagyok ha kell valami szívesen segítek
  • Ironman2
    #280
    Köszi! Ezen a szerveren indultam,tényleg rendes az egyik admin,igaz ő sokat nem volt,én meg már egy fél palotát felhúztam.Mit ne mondjak kellemesen csalódtam,a törtben katasztrófális volt a craft,itt viszont rendesen zajlik minden,nem kell órákig várni míg legyárt egy elemet.Jó ötlet lesz majd a rabszolgák csereberéje,vagy vétele hogyha bevezetnék.Gondolom a megunt alacsony szintü rabszolgákat,jó azért nem ládába tárolni,hanem elcserélgetni valami másra.Vagy azonos szintüek között is mehetne a csere-bere,pl táncosból sok van,akkor kérnék helyette ijászt.D
  • Ironman2
    #279
    Na fasza! Ez is azt csinálja nálam mint a 7days to die,szerverböngészés közben hazavágja a netet a lobbyban.Ráadásul rohadt lassan irja ki a szervereket,igy egyelőre marad a steam szerverekből való inditás közvetlenül.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2017.02.15. 22:34:37
  • drop
    #278
    gyere ahol én játszom pve szerver nagyon jó a társaság
    igaz most a javítás miatt gondok vannak nem lehet inni, a építő elemeket nem látod,npc táborok közelébe elég nagy területen nem lehet építkezni, sokk embernek a bázisa eltűnt illetve nem tud már építeni a meglevőre
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.battlemetrics.com/servers/conanexiles/773407

    Utoljára szerkesztette: drop, 2017.02.15. 20:10:18
  • Ironman2
    #277
    Már nálam is települ steamen.
  • drop
    #276
    igen de szerverekre nem tudok csatlakozni mert nincs frissítve
  • PiszkosFred
    #275
    van uj patch is.
  • drop
    #274
    Dear Exiles,

    Today we are rolling out a branch of the game called Testlive on Steam. Testlive is a version of the game where we and you, the community, can stress test upcoming game patches before they’re rolled out to the main, live version of the game.

    Testlive builds can be played online on an official Funcom server or offline locally. The Testlive server will be reset constantly, so don’t get very attached to your progress there.

    If you’re admin on a private server and want to help us stress test these patches you can install the Testlive build to your server. As long as your players are running the same build they’ll be able to get in and play. Keep in mind that you’re running Testlive builds on your own risk. The builds can be incredibly buggy and prone to breaking. They might also destroy your server databases and make characters unplayable.

    Want to join Testlive? Do the following in your Steam library:
    Right Click on Conan Exiles.
    Select “Properties”.
    Go to the “Betas” tab.
    From the drop down menu select, "Testlive".
    Close the window.
    Steam should automatically download Testlive. Once it's done, run the game. You're now running the Testlive build of Conan Exiles.
    If you want to go back to the MAIN build just repeat the steps above and choose “NONE” in the drop down list in the “Betas” tab.
    We’ll be putting up a special subforum on our Steam forum dedicated to Testlive. Only Funcom staff and forum mods is to make new threads in this subforum. When a new patch goes out to Testlive the patch notes will be posted there in an open thread where you can provide us with feedback on the latest Testlive build. Please keep all discussions productive and relevant to the Testlive patches. Shitposting and all other non-relevant posts will not be tolerated.
    na ez jó hir szerintem
  • Norbertboy
    #273
    Sziasztok!

    Létrehoztam egy steam csoportot, akinek van kedve csatlakozzon. Társakat keresek, most vettem szóval abszolút kezdő vagyok.
  • wudoORock
    #272
    Nincs rá még megoldás. Bontani kell és helyére rakni a jobb falat :-)
    Szerintem is a hangfájlok csesznek össze valamit a játékban, nálam is mindig azzal együtt üti fel a fejét.
  • drop
    #271
    én se jöttem rá még,arkba jobb az biztos
    wikit nem lehetne beteni fejléchez
    Utoljára szerkesztette: drop, 2017.02.14. 17:50:57
  • PiszkosFred
    #270
    Hja, eddig egy dolog bosszantott igazan. Vagy en vagyok vak (lehetseges), vagy tenyleg nem lehet upgradelni a bazis reszeit, csak lebontani es helyukre epiteni ujat. Megszoktam az Arkban, hogy "felulirhato" minden elem (fal, alap, kerites, stb.) egy masik tierbe tartozo elemmel (thatchbol wood, woodbol stone, stb.). Itt nem, itt egesz falreszeket kell lebontani es ujraepiteni. Akkor is, ha egy korabbi massziv fal helyett egy ablaknyilassal rendelkezo falat akarok, nem irhato felul egyelore - vagy csak en nem talaltam a modjat.
  • Ironman2
    #269
    Ez jó leírás volt,köszönjük!!