2074
  • PiszkosFred
    #268
    202-es szerveren jatszok, itt probalgatom szarnyaimat, teljes sotetsegben - ejszaka szo szerint az van, ennyire sotet az Arkban is csak ritkan van, itt meg minden ejszaka :) A bazisomat delen huztam fel, a folyo partjara, mert egy, itt volt nemi szabad fold, ketto, nem mertem eszakra menni lvl1-eskent.

    Sajnos a tobbi survival jatekhoz hasonloan itt is van egy rakas pillar/foundation spam, igy eleg sokat kell setalni, mire talal az ember ures helyet/teruletet egy bazisra.

    A bazis epitese nem egyszeru folyamat, mert nagyon sok nyersanyag kell hozza, igy az elso orak/napok azzal telnek, hogy banyaszod a kovet. De ez csak kitartas kerdese, nem veszes. A szokasos utvonalat kovettem en itt is, vagyis elobb egy 2x2-es ko alapu haz, 4 fallal, 1 ajtoval, benne egy agy es tarolo. Ha ez megvan, akkor onnantol lehet batrabban jatszani :) Agy itt is olyan, mitn Arkban a sima halozsak, vagyis az tier1 agy egyszer hasznalos fekhely, amelyet respawn utan ujra kell gyartani. Elvileg a tier2 mar vegleges, remelem elobb-utobb elerem, mert kellene.

    YOG-t valasztottam, es epitettem egy oltart az istennek, ott lehet kesziteni csontokbol es emberi husokbol par erdekes cuccot, kezdetben jol jon. Bar emberi hust meg nem szedtem, de csontokkal boven dugig vagyok.

    Epitettem aztan egy tier 1-es crafting stationt, ott most ruhakat gyartok borbol, mert nagyon sokat szamit a vedelem a jatekban, vagyis ellentetben a puceran meglovagolt dinokkal, itt most muszaj, hogy legyen rajtad vedelmet ado pancelzat, mert a pofont te kapod, nem a "dinod+nyereg".

    Aztan 11-es szint korul vegre elerhetove valtak a szolgasaggal kapcsolatos receptek (bunkosbot, kotozozsinegek, kinzoeszkozok), de akkor jottem ra, hogy basszus ehhez iron/vas is kell, amely nem sok van. Vashoz meg kellene koho is, igy epitettem egy kohot. Most ott tartok, hogy eszak fele settenkedek es vasercet keresek, mert a kovek banyaszatabol ritkan esnek. Ha meglesz 100 vas, megepitem a kinzoeszkozt es megyek szolgakert :)

    Ami a fegyvert illeti, 10-es szintet elerve egy ko kard es fa pajzs kombinacioval agyonvagok minden kornyekbeli kicsi es nagyobb teknoshatut (nem tudom mik ezek), impet, krokodilt, hienat es emut, vagyis egyelore a deli reszen mar en vagyok az ur. A rinoceroszba meg nem mertem belekotni, mert lattam elole futni par szomszedot, es nem volt termeszetes a mosolyuk :D

    Kaja es pia van dogivel, eleinte gond volt az ehseg es orultem egy-egy tojasnak es dagadtabb kukacnak, most mar van annyi hus, hogy kellene mar egy "preserving bin" itt is, mert romlik a sok draga jo kaja.

    A vegere pedig egy kurva nagy cheat, amelyet szerintem gyorsan javitani fognak, mert igy kisse konnyu a leanyzo fekvese, foleg lowlvl szinten. Szoval, ha barmikor egy a foldre lerakott foundation-re raallsz es onnan harcolsz - vagyis barkibe belekotsz majd visszafutsz az allattal egy kozeli foundationhoz es arra raallsz - akkor az alacsony allatok/ellenfelek nem tudnak megsebezni, mig te utheted oket nyugodtan, akar kezzel, akar fegyverrel.

    Ami a technikai oldalt illeti:
    - szerintem rengeteg lagot a hang okoz, valami nem nagyon stimmel a hangfajlokkal, azt majd erdemes lenne nekik vagy ujratomoriteni, vagy atszerkeszteni.
    - Az effekteket es arnyekot leveve nagyon sok fpst lehet nyerni. Minden mas maradhat high erteken.
    - A bazisok kirajzolasa sokkal jobb, mint az Arkban. Itt nincsenek hirtelen, a semmibol elotuno falak es epuletek, eddig legalabbis nem lattam ilyet, sot... minden jatekosok altal epitett hazat latok a tavolban, a latotavolsag beallitasatol fuggoen.
    - Elobbi miatt mondjuk az fps neha le is esik, ha komolyabban lakott teruletre er az ember. Az Ark es a Conan kozott kellene talalni egy arany kozeputat :)
    - A texturakon lenne meg mit javitani itt-ott, de ez ongoing folyamat ugyis.
    - A kirajzolas hasonlo, mint az Arkban, vagyis elobb a terep, aztan a jatekos/ellenfel, aztan a bazis. Igy megeshet az, hogy login utan fel perccel ott allsz a bazisod hult helyen, majd egyszer csak megjelenik melletted az epulet, te meg hirtelen a 2. emeleten talalod magad, ahol kiloggoltal. Be meg nem ragadtam viszont emiatt.
    - A toltesi ido nem keves viszont, meg nem veri meg a prim+-ra jellemzo 15 perces betoltest, de azert picit hosszunak tunik ahhoz kepest, amihez szokott az ember altalaban.

    Egyelore ennyi 14.4 ora jatek utan :) Tetszik nagyon a jatek, boven van rajta mit csiszolni, de igy elso karrierrel szorakoztato. Nem tudom, hogy kesobb mennyire fog lekotni es lesz e ez is 800+ oras, mint az Ark, de egyelore a felfedezes es az ujdonsag varazsa mukodik.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.14. 13:00:05
  • Ironman2
    #267
    Most már ahogy látom egyre többen beruháznak rá,nem bírnak várni,míg lejjebb megy az ára,Leírhatnátok élményeiteket,valaki gyűjtött már össze egy rabszolgahadsereget magának? Picit furán néznék ha velem szembe jönne egy ilyen 50-100 fős csapat,pedig nem lehetetlen.Remélem ilyen katapultot,meg bombákat nem fognak belerakni a játékba.Itt nagyon nehéz kiütni a falakat amúgy.
    Magyar szervert nem bérel senki? Ha lesz csatlakozok én is,akkor megveszem.
  • sata75
    #266
    Azt a görgess lejjebb dolgot de benyaltam én is:)
  • warbaro
    #265
    nem törtel tolom egy egyszerű halállal megoldodott a probléma :)
  • Daditsx
    #264
    Esetleg az inventory-d látható része megtelt és lejjebb került. Görgess lejjebb. Mert ha közbe kiveszel valamit az attól még ott marad és nem kerül feljebb. Single része ugyan az mint a multi csak ott magad állítod a "server" tulajdonságait. Én is törtel játszok és nem tapasztaltam ilyet. :)
  • wudoORock
    #263
    Lehet nem helytálló kérdés de a fórumozók közt van aki törtözik, esetleg te is? Mert akkor könnyen lehet hogy az a baj. Eredetin nem tapasztaltam hasonlót se. Singleplayer sose próbáltam, ott nem tudom van e ilyen.
  • warbaro
    #262
    a server settings-ben turkáltam állítgattam a saját szerveren lehet ott állítottam el valamit
  • warbaro
    #261
    800 fáról van szó :) sajnos azt észrevenném kb az actionbar fullon lenne fával
  • PiszkosFred
    #260
    Most nem vagyok a jatek elott, de ugyebar ketszer rakattintva berakja az actionbarba az adott eszkozt, akar hasznalhato az (lasd kaja, fegyver, stb.), akar nem (alapanyagok, botok, stb.). Nem raktad be te is veletlenul? Mert ilyenkor az inventorybol viszont "kiveszi".
  • warbaro
    #259
    Sziasztok! Egy olyan problémám lenne hogy az általam kivágott fa súlyként megjelenik az inventoryban de nem látszik sehol hogy ott lenne valószinű elállitottam valamit valaki tudna segiteni? (Az inventoryban felül ki van pipálva minden és próbáltam minden beállitasi sorrendet nem jön elő a fa)
  • drop
    #258
    igen tudom de officer szerveren nem szeretek arkba se mentem mert kb vagy tele van vagy tele van épülve
  • Norbertboy
    #257
    vicces :-)
  • wudoORock
    #256
    Ez csak az én személyes tapasztalatom, de az összes magyar szerver amin jártam vagy ismerősök próbálták mind vagy instabil vagy az adminok mentalitása nem megfelelő. Gondolok itt arra hogy aki az admin puszipajtása az előnyhöz jut akár mások kárára, vagy lekapcsolják/korlátozzák a szervert, laggol. Van olyan magyar szerver ahol a tulaj nem múlt el 18 :-)
    Persze mindig van kivétel, csak nehogy úgy járj hogy beleölsz x órát és utána jössz rá hogy rossz választás volt a szerver...
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2017.02.13. 14:14:23
  • drop
    #255
    megvetem én, is kérdésem lenne volt hirdetve magyar szerver 40 férő helyes tudjátok mi van vele illetve facebookra jelentkeztem de nem igazoltak vissza
  • PiszkosFred
    #254
    Vagy ITT valogatni es a connectre kattintani
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.13. 08:00:22
  • wudoORock
    #253
    Igaz. Akkor itt egy szerverkereső oldal ahonnan kitudod másolni bármelyik ip-t és direktbe tudsz csatlakozni :-)
  • Torzonborz
    #252
    Szimplán szar még a kereső, beállítom favorite-ra, minden szervert kiad, van amikor megáll vhol. Nem hoz fel olyat amit kéne.
    Viszont a direct connection müxk, érdemes azt használni.
    Majd javítják (vagy nem, fuckomnál ez benne van a pakliban).
  • wudoORock
    #251
    Az nem lehet hogy a játék indításánál a második lehetőségre mész rá? Esetleg a battleye sincs telepítve neked, mert olyankor van az hogy nem hivatalos szervereket dob csak ki
  • sztar007
    #250
    Igen az a baj hiába választom ki nem hoz be egy olyan szervert se.
  • PiszkosFred
    #249
    A server keresoben (fent) valaszd ki az official-t es akkor cska azokat listazza ki.
  • sztar007
    #248
    Offical szerverre hogy tudok csatlakozni? Csak olyanokat hoz be amiket mások elneveztek stb... olyanra meg nem akarok mert nem tudom folytatni a karakterem. Viszont Offical szervert nem is látok a szerverek között. :(
  • Although
    #247
    Nem számítottak rá, ilyen sokan lesznek ráadásul nem reklámozták ez nem mmo hanem egy szimpla multi. nem hibáztatom őket ezért. Amit borz írt azért igen kis szart készítenek, komoly cucc helyett. Oké nem voltak sikeresek, és most ezzel kell beérni. Nekem nem gond vagy nem veszem meg vagy évek múlva harmadáron.
    Edit: Reméljük a következő komoly cucc lesz.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.02.12. 17:19:26
  • PiszkosFred
    #246
    Szerintem ez meg midnig az atmeneti allapot, a korabbi szolgatato meg az uj kozott. A vicc egyebkent az, hogy ezek nagy reszen nincs battleeye sem, ami azt hittem kotelezo (mas survivalokhoz hasonloan).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.12. 14:26:52
  • Torzonborz
    #245
    Na ez a másik amit nem értek, alig van hivatalos szerver és azok is csak 40 slotosak. Sóher banda. :D
  • sata75
    #244
    Jó, hogy vannak official serverek csak baromi kevés:(
    Tegnap este a kb 20 pvp server mind 40/40 volt. Mi klánként mozognánk így kellene vagy 6-8 fix hely de így lehetetlen:(
    Esély nincs az újrakezdésre. Várni meg nem fogok, hogy valaki kilogoljon, hogy bejuthassak:(
  • Ironman2
    #243
    Nekem az állatok ide-oda ugrálnak,mintha fáziskésésben lennének,a farkasoknál lehet jobban észrevenni (singleplayer,tört).Érdekes hogy az állatokat pár nyesszintéssel el lehet intézni egy longsworddel,viszont a barbárok erősebbek,főleg a kettes szintüek.
  • PiszkosFred
    #242
    Hja, egyebkent az egy vicc, hogy meg kell varni, hogy 3 perc alatt kilistazza az osszes nyuves szerver, mire be tudsz logolni, mert a favorite itt sem mukodik, es meg egy nyomorult "csak azt mutasd, ahol a karaktered van" megoldas sincs :) A memoria szarsag miatt ctd, majd 10 perc, mire visszajutsz, lassan ugy erzem, hogy az Ark Prim+ betoltesi ideje gyorsnak szamit :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.12. 00:51:57
  • PiszkosFred
    #241
    Ertem, akkor ezek a gportal.com-osok azok, amelyek annak szamitanak? Azt hittem ez csak atmeneti allapot. A logot en is lattam, egyre be is mentem (202-esre, PVE), de nem maradtam sokaig, mert sajnos a foundation spam itt is megvan, igy jelenleg ugyanolyam szivas uj jatekoskent letelepedni, mint arkban.

    800+ ora ARK-kal a hatam mogott en raerek, nem sietek. Privat szerverekben nem bizok, mert jartam mar ugy, hogy az admin megunta 2 honap mulva es b*szhattuk az egeszet :)

    Viszont patch ide vagy oda a wiragboltihoz kepest, a jateknak nagoyn komoly memoria kezelesi gondja van. Azt ha megoldjak, nem lesz gond.
  • wudoORock
    #240
    Pedig én tegnap este Official, FunCom logóval ellátott szerveren voltam és 40-es pingem volt 25ös létszám mellett. A szerver váltásról én is olvastam de a patch noteba írták is tegnap hogy sikerült a váltás és már mennek a szerverek. Pillanatokon belül fel is nézek igazad van e és leálltak e a hivatalosok.
    Szerk.: Jelenleg is van Official, nem is kevés :-)
    Viszont aki gyorsan akar játszani annak nem biztos hogy a hivatalos való, mert ott 1x a szorzó.
    Az ajánlatom továbbra is fenn áll, ha valaki velünk tartana írjatok privátot :-)

    Daditsx: A pálya alapvetően tényleg kicsi. De építkezni-helyezkedni simán lehet egy 40 fős officialon. Sőt igazából tényleg alig látni játékost és épületet.
    A kérdésedre a válasz pedig, hogy a rendszer úgy működik mikor te kilépsz a játékból akkor a karaktered lefekszik aludni és azt bárki kifoszthatja vagy megölhető, még az ellenséges npc-k is nekimennek az alvó karakternek. Egyébként ahogy elhagyod a szervert ott rögtön lesz hely. Tehát az alvó karakter nem foglal helyet hanem egyfajta npc-ként üzemel. Mi például raktárként szoktuk használni egymás alvó testét :-)
    Tehát a létszám mindig csak az online játékosokra vonatkozik.
    Az meg ha valaki megunja mi történik az épületével az csak a szerver adminokon múlik - tehát szerver válogatja. Néhol az admin a régen belépett játékos épületét lebontja admin parancsok segítségével, de van olyan szerver is ahol csak gyűlnek az elhagyatott épületek és akkor a játékosokon múlik mikor tartanak "nagytakarítást" a pályán.

    Egyébként ötletesnek tartom hogy másik játékos épületét csak az erős szerszámokkal bontható, tehát az első napokban/héten kizárt hogy kárt tudna tenni az épületeidbe bárki. Még npc se tudja sebezni.
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2017.02.11. 23:11:53
  • Hexex86 #239
    Én is megvettem végül, de még csak single-be próbálgatom a cuccot. Nem rossz nem rossz
  • PiszkosFred
    #238
    Hat, egy gyors teszt (wiragbolt) utan par napja megvettem steamen a cuccost. Most egy Realm of Mad nevu serveren vagyok, mert officialt nem talaltam. Azt olvastam es linkeltuk is, hogy voltak nemi gondok a szolgaltatoval es ujat kerestek, azt hittem ez gyorsan meglesz, de egyelore nem latok official szervert. Ezen a Realm of Madon viszont neha lagzok, nem veszesen (Ark official 40 fonel rosszabb szokott lenni csucsidoben), de tapasztalhato.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.02.11. 20:07:11
  • Daditsx
    #237
    Mondjuk az jogos, hogy a létszám nem az egyszerre online lévőkre korlátozódik. Én meg abba gondolkodtam. Mivel, hogy kis szinten nem sok lehetőség van "helyezkedni" ezért sokalltam a létszámot. De attól függetlenül kicsinek tartom a map-ot. :)
    Kérdés még, hogy kezeli a rendszer ezt a dolgot. Pl.: valaki felmegy egy szerverre és megunja a játékot. Mikor törlik a karakterét? Vagy nem törlik, de felenged mást, ha X ideig nem lép be. stb.
  • wudoORock
    #236
    Én Official szerveren 30+ ember mellett egy pillanatra sem laggoltam be. A létszám szerintem inkább kevés, így is alig találkozik játékossal a kalandozó. Ami igazából baj hogy a klánok létszámát engedik 22 főre, úgy hogy a szerver létszám max 40 lehet. Tehát ha jön egy nagyobb banda akkor megöli az egészet. Jobb lenne max 5-re korlátozni a klánokat szerintem, legalábbis ilyen arányok mellett...
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2017.02.11. 19:36:02
  • PiszkosFred
    #235
    folytatva a gondolatot, es meg igy is lagzik, ha tele (vagy majdnem tele) van :)
  • Torzonborz
    #234
    Ennél nagyobb világban kevesebb mint 70 ember még jobban elveszne. Amúgy a szerverek többsége kevesebbre van beállítva, ~40 fős az átlag.

    De szerintem ez iszonyat rossz irány. Ahelyett, hogy nagyobb világokat alkotnának amiben szimultán több ezer játékos tudna "élni" ilyen kis lófütykös multi vackokat csinálnak. Még ha 2k elején lennénk megérteném, de a technika azóta elég komolyat fejlődött.
  • PiszkosFred
    #233
    How big is the world available at the Early Access launch? Do you plan to regularly add new biomes and if so, at which intervals?

    At the start of early access only the desert biome is available. This area is very big and varied, huge river deltas, far-reaching savannahs, cursed ruins and sulfurous springs are among the things you can explore there. More biomes will be added later through Early Access but we have not revealed when these will be made available.
  • sata75
    #232
    "Szerintem kicsi a térkép és a 70 ember egy szerveren sok."

    Ezzel teljesen egyet kell, hogy értsek.
  • Daditsx
    #231
    Semmi extra nincs benne. Konzolos rész engem alapba nem érint. A többi meg magától érthetődig. :)
    Szerintem kicsi a térkép és a 70ember egy szerveren sok.
  • fluency
    #230
    Ha esetleg nem olvasta volna valaki, készítettek egy interjút két fejlesztővel és van pár érdekesség bennt a jövőbeni terveket illetően:
    interjú
  • Ironman2
    #229
    Azért a tört játék singlében való kipróbálásával semmi gond nincs.Febr 2-i verzió van még törtben,én jól elszórakozom vele.De hamarosan megveszem,mert azért hiányzik belőle a multi élménye.Xefande,és Fridzsi élő adását néztem idáig a héten,és jól elszórakoztam rajtuk!