2461
  • phylemon
    #2261
    Nem. Hanem az eredeti csatahajó template módosításával csináltam egy másik verziót. Az auto-best mindig ki van kapcsolva egyébként. A módosított hajót upgradelte, de az eredetit nem. De megoldódott a dolog. A templat-en visszatettem az előző hiperdrive III-at, rányomtam a save-ra, és furcsa módon magától átváltotta vissza jumpdrive-ra. Ezután már upgradelhető volt. Nekem bugnak tűnik így.
  • Cobra.
    #2260
    Nem lehet, hogy talált hajó? Amit nem te gyártottál, azt nem lehet upgradelni.
  • phylemon
    #2259
    Üdv!
    Kifejlesztettem a jump drive-ot, be is állítottam minden hajó template-jén, és upgradeltem a flottát. Na most az összes hajón meg is jelent a jump drive, kivétel egy bizonyos típusú csatahajókon. Maradt rajtuk a hiper drive. Pedig a template-jükön nekik is a jump drive szerepel. Ez valami bug lenne?
  • Ainz
    #2258
    Üdv!
    Már lejárt a linked, ha lehet olyat küldj be, ami soha nem jár le.
  • Pordycus
    #2257
    Sziasztok!
    Létrehoztunk egy szervert, ahol mindenki aki szeretne játszani megtalálhatja a partnerét.
    Rendszeres időközökben szervezett játékokkal várjuk az érdeklődőket!
    DLC-k megléte nem feltétel! Mindent meg tudunk oldani!
    https://discord.gg/K9hrupd

  • inkvisitor
    #2256
    Petruz:
    De én géppel játszottam!
    Robotokkal!

    Yuppyman33:
    A jump drive adott sugárban bárhova átugrik, lehetséges útvonaltól függetlenül, toronyirányban. De utána 200 napig fele életerő és sebesség jár az ugró hajóknak.
    Pl térkaput vagy féregjáratot kombinálva egy jump drive-al a fél galaxist át lehet szelni 20 nap alatt.
  • yuppyman33
    #2255
    Na de a Jump Drive tudtommal az nem azt jelenti, hogy a határonról egyszerűen beugrik a birodalmam közepére, azzal is csak naprendszerről naprendszerre lehet ugrani, nem? Ez a flotta viszont megjelent a semmiből, vagyis több naprendszert kellett átugrania. Ugyanis nem vettem észre, hogy közeledik, csak akkor, mikor már a főbolygóm naprendszerében volt, ami több rendszer távolságra volt a határtól.
    Vagy már nem így működik a jump drive?

    A synthetic Dawn óta én szinte mindig gépi fajjal voltam, lehet, hogy ezért kapom folyton a Contingency-t? Volt valakinek mostanában olyan, hogy gépi fajjal másik krízist kapott?
    Utoljára szerkesztette: yuppyman33, 2018.07.18. 14:50:32
  • PetruZ
    #2254
    A "-phile" a kedvelő, a "-phobe" az elutasító, a "-phage" pedig az elfogyasztó. A játékban: bárki, akinek nincs Hive Mind trait-je, táplálék. :)
  • silverchain
    #2253
    Mert korán fejlesztitek ki azt a veszélyes tech-et, ami állítja az end game event kapcsolót, a többit meg később. (Positron AI a coningency-é, jump gate az unbidden, Swarm-nak nem emlékszem melyik).
  • inkvisitor
    #2252
    A vicces, hogy az első contingency crízisem akkor jött elő, amikor én magam voltam a galaxis életét fenyegető gépi fejlesztés. Akinek hadat üzentem, azt kiirtottam. A Kolosszus végigjárta a birodalom lakott bolygóit és sterilizáltam (neutron sweep) mindet. A betelepített bolygókat meg szerves létformák számára lakhatatlan machine planet-té terraformáltam.
  • inkvisitor
    #2251
    A xenophage jelölő mit jelent?
    Gépi intelligenciaként kaptam és -90 viszonyt jelentett.
  • inkvisitor
    #2250
    Nekem a legutóbb jött elő először a contingency. Szervesirtó gépi fajjal (kedvenc fegyver a neutronsugaras kolosszus) két sterilizációs központ is nyílt a területemen, ráadásul egy ugrásra a fő fejlesztőközponttól.
    Unbidden-el még nem találkoztam, scourge nem volt érdekes.
    A semmiből spawn-t úgy hívják hogy jump drive. Viszont utána 200 napig felére lassul az adott flotta. Drága, kései technológia potenciálisan halálos következményekkel. Személy szerint constructorokat szoktam csak mozgatni vele ha nagyot kell kerülni hyperlane-en.
  • yuppyman33
    #2249
    Üdv.

    Két kérdésem lenne, nem emlékszem, melyik DLC óta van az, hogy krízusként mindig a Contingency-t kapom.
    Az unbiddeneket még nagyon az elején kaptam párszor, és az az érdekes, hogy a harmadikat, a Scourge-okat SOSEM.
    Pedig jó egy éve játszom már a játékkal és kezd már unalmas lenni, hogy mindig ugyanaz a krízis van.
    A másik kérdésem pedig az, hogy nektek is szokott a háború közben a semmiből spawnolódni flottája a gépnek a birodalmad belsejében?
    Legutóbb a főbolygóm naprendeszében jelent meg egy kb a semmiből, az volt a mákom, hogy volt ott egy gateway, szóval gyorsan ott tudtam teremni, hogy visszafogaljam a csillagbázist.
  • inkvisitor
    #2248
    Ennyi volt egy Awakened Empire.
    Csatánként10-11 korvett hullott el, míg a háttérből a 180-270K tűzerő (2-3 nehézflotta) kivégezte a 61K-s haderőt.
    Viszont nem értem, hogy ha elcsípi a kolosszust, akkor az hogyan menekül el 2 hónap alatt a területem túlsó végébe, 900 nap útra.
    Még 100 nap és olcsóbb lett volna újat építeni.
    Viszont gépként megkaptam egy szerves vazallust. Egy komplett birodalmat.
  • inkvisitor
    #2247
    Úgy tűnik, az második próbára túllőttem a célon.
    2360-ra elkészült a Kolosszus is, a korvett flotta nagyobb, mint a fallen flotta, a Primary nehéz flotta harcértéke meg duplája a fallen flottáknak (101 K)
    Plussz unalomból megépítettem egy második nehéz flottát is, a navy meg 1000 fölötti.
    Mivel gép vagyok, nem akarok foglalkozni az exterminate meg purge opciókkal, egyszerűen sterilizálok minden bolygót. Kizárólag az ellenfelek lakott bolygóit támadom, végigjárom őket a neutron shower-es kolosszussal és kiirtom a fajt.
    Majd kolonizálom az arra érdemes bolygókat.
  • Pares
    #2246
    Én a helyedben először is kukáznám a cruisereket és a destroyereket, és az előző hozzászólásomban leírt korvettekkel helyettesíteném őket. A torpedókat és a rakétákat felejtsd el. A titanokat és a BB-ket egy flottába raknám, a korvetteket külön egy másikba (nyilván nem muszáj egy egy-egy flottába, itt a lényeg az, hogy csak egy hajótípusból álló flották legyenek). A BB-ket vagy a Tachyon Lance + 3 Kinetic Artillery + 1 Neutron Launcher kombóval, vagy a Focused Arc Emitter + 4 Cloud Lightning kombóval szerelném fel (ha az ellenség hajóinak armor + shield értéke lényegesen nagyobb mint a hullja, akkor utóbbi kombó talán jobb megoldás lehet, egyébként az előbbit ajánlom), a titanokat pedig ehhez hasonlóan. Jó stratégia lehet, hogy a korvett swarm flottát beküldöd a titan/BB flotta előtt, hogy az ellenség nagy ágyúi ellőjék rájuk magukat és a korvettek lekössék az ellenséges flottát (ez esetben a korvetteket akár 1 Guardian PD + 2 Stormfire AC-val is fel lehet szerelni, hogy gyorsan leszedjék a pajzsokat és megritkítsák a rakétákat/vadászokat), majd ez után beküldöd a titanokat és BB-ket tartalmazó flottát, hogy befejezzék a munkát. Azért működhet ez, mert ha a titan/BB flottát küldöd előre, akkor a nagy ágyúk alfa sebzését mind ők fogják benyelni (mindig a legnagyobb hajók kapják először a focus fire-t a csatákban), míg a gyors, nagy evasionnel rendelkező korvettek akár ki is kerülhetik, de legrosszabb esetben is overkillre, sebzés pazarlásra kényszerítik az ellenséget azzal, hogy benyelik az X-es és L-es ágyúk alfa sebzését, a túlélő korvettek pedig nagyon hatásosak a nagy hajók ellen egyébként is.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.06.17. 13:25:20
  • inkvisitor
    #2245
    Csak a 2. gen kinetic nehéztüzérség nincs kifejlesztve. Biológia már csak ismétlő kutatásban volt +5%-okat adva, technológia is kezdett ismételni, már csak fizikából voltak értelmes kutatások.
    Egyszerre 3 flottával ugrottam neki, 1 csak csatahajó és nehezebb, a többiben voltak swarmer corvettek, rövidtávú fegyverzettel meg feleannyi destroyer PD-vel és sorozatvető fegyverekkel.
    Focused Arc és cloud lightning megvolt. A distruptorokat a dreadnought használta (automated küldetésből fogtam), nem cserélhető fegyverzetként.
  • Pares
    #2244
    Ja, bocs, ha kitudod választani akkor nem tudom. Ha piros x van az opció mellett, akkor ott kiírja, hogy miért nem, ennél többet több infó hiányában nem tudok.
  • Pares
    #2243
    Alapból nem elérhető, a diplomácia tradíciókban lehet megszerezni, ahogy a vazallussá tételt is a domination tradíciókból.
  • Pares
    #2242
    Hát az nem jelent semmit, hogy a többi birodalmon átgázoltál, egy Awakened FE nagyságrendekkel erősebb bármelyiknél. Ha még a Kinetic Artillery-t sem fejlesztetted ki, akkor tőled is. Neki minden tech ki van maxolva + 5 szint az ismételhető techekből.

    Nagy hiba, ha nem használtál korvetteket, egy Guardian PD-el, Stormfire AC-al, Plasma Cannonnal, max szintű szenzorral, hajtóművel, afterburnerrel, combat computerrel (nyilván swarm módban), 1-1 slot max szintű pajzzsal és páncéllal plusz egy slot crystal-infused platinggel felszerelt korvett flotta megeszi a destoyernél nagyobb hajókat reggelire, ráadásul sokkal olcsóbbak és könnyebb őket pótolni.

    A fanatikus materialista AFE erősebb pajzsokat használ, szóval a pajzs ellen hatásos ágyúk jól jönnek (a korvettek Stormfire AC-i nagyon jók erre), Guardian PD-ket is tegyél a hajóidra. Disruptorokat csak abban az esetben használnék, ha ki van fejlesztve a Focused Arc Emitter és a Cloud Lightning is, és akkor az egész flottát csak ezekkel szerelném fel, hogy teljesen a hull sebzésre menjek, mert néhány Disruptor egymagában nagyon kevés, a sebzésük "elveszik"...
  • jocika
    #2241
    Lenne valaki olyan kedves, és elmagyarázná két mondatnál bővebben, hogy hogyan lehet föderációt létrehozni? Kiválasztottam a diplomácából, smuzolok neki(k), 160 a viszony, és még mindig nem lehet. Mi kell még? Vegyem feleségül?
  • inkvisitor
    #2240
    Materialist és militarista Awakened ellen milyen flottaösszetétel a jó? Mindent egybevontam, még egy 58K-s csupa dreadnaught, Titan és Battleship flottám is volt, összesen olyan 100K tűzerővel és 3-4 flottával ledarálta az összeset.
    A fegyverzet kinetic battery, lézer, plazma és gauss ágyú volt. Illetve a dreaden distroptor. Kimaxolt fegyverek voltak kivéve a kinetic artillery-t.
    Normál birodalmakon úgy mentem át mint a vajon, főleg hogy elkészült a kolosszus is neutron tisztogatással (gépeknek tökéletes)
  • Pares
    #2239
    90%-ban nem is játszottam máshogy, csak hyperlane-only módban, mert számomra fontosabb volt a stratégia, mint az a sekély, mindenféle stratégiai lehetőséget megölő katyvasz, amivé a másik két FTL silányította a játékot.

    A 2.0 előtti határok megvalósításán pedig tényleg csak mosolyogni lehet, annyira szar volt, hála a warp és féreglyuk FTL-nek. Ha pedig a csomópontok valósághűségén mosolyogsz, akkor remélem olyan dolgokon is mosolyogsz, hogy a bolygók nem keringenek a csillaguk körül, hogy az űrcsatáknak az égvilágon semmi köze a valósághoz, hogy létezik pszionika, hogy jó néhány anomália teljesen elrugaszkodott a valóságtól és egyenesen nevetséges, hogy a kereskedelem nonegzisztens és a nyersanyagok azonnal teleportálva vannak a galaxis egyik végéből a másikba (még ha a két egymással kereskedő birodalom nem is tud egyámshoz eljutni), és még sorolhatnám. Szóval ha valósághűséget keresel, akkor inkább telepítsd a Distant Worlds Universet, mert a Stellaris a valóság csak egy nagyon gyenge utánzata...
  • Ninju
    #2238
    Ha ennyire zavart miért nem játszottál korábban is csak hyperlane-el? Nem volt kötelező olyan játékot indítani amiben mind a 3 lehetőség benne volt.

    A csomópontokon és a határokon a világűrben még mindig jókat mosolygok. :)
  • Pares
    #2237
    Ott helyben? Hol helyben? :D Látom felesleges neked írni bármit is, te már eldöntötted, hogy szarazegész, de (ismét) leírom:

    Irányított területfoglalás (és egybefüggő birodalmak), ellenőrizhetőbb háborúk, a csomópontoknak hála lehetőség értelmes védelem felállítására (még ha nem is statikus védelem erődítményekkel, de legalább tudod, hogy az ellenség hol léphet be a birodalmadba), értelmes határok (csak az számít szomszédnak, akivel ténylegesen van összekapcsolt határrendszered), frontvonalak, stratégiai fontosságú rendszerek (pl. féreglyukak, csillagkapuk), távolságszámítás drasztikus egyszerűsödése... Az AI elég butácska maradt, és mindig lesz rajta mit javítani, de sokkal jobban le tudja reagálni a dolgokat a jelenlegi rendezettebb rendszerben (és sokkal könnyebb megtanítani is rá), mint akkor, amikor mindenki oda, úgy és akkor ugra-bugrált, ahová, ahogyan és amikor csak kedve szottyant (ráadásul mindenki más módon). A hyperlane mellett sokkal egyszerűbb implementálni olyan dolgokat is, mint a kereskedelmi útvonalak, a hálózat sajátossága miatt pl. a blokád és adóztatás is sokkal egyszerűbben és értelmesebben megvalósítható.

    De tényleg, így visszaemlékezve kurvára élveztem, amikor az ellenséges flotta beteleportált a birodalmam közepébe, aztán meg fogócskázhattam vele a végtelenségig. Imádtam, hogy olyan rendszereket fogalalok el, amiket nem akartam, vagy hogy olyan birodalmakkal leszek hirtelen határos, amikkel nem is terveztem.

    A 3 FTL-es rendszer, a naprendszerek körül körkörösen növekedő területtel teljesen kaotikus és ellenőrizhetetlen volt. És 3 FTL mellett ezt nem is tudod normálisabbra változtatni, ugyanis nincs galaktikus terep, a határ nem létező fogalom, nem lehet egyszerűen megállapítani, hogy mi szomszédos, és mi nem szomsédos rendszer, stb. A szétszakadozott sziget-birodalmak melegágya. Arról nem is beszélve, hogy erőforrás igényes, főleg az AI miatt, 3 fajta képpen számolgatni a lehetséges útvonalakat plusz valamilyen értelmes stratégiát találni és azt alkalmazni, nem csoda hogy inkompetens. El tudom képzelni mekkora rémálom lehet egy ilyen rendszert leprogramozni.

    Tipikus esete annak, amikor a mennyiség a minőség rovására megy.

    Egyébként meg, ha nem vetted volna még észre, van csúszka a hyperlane sűrűség és a féreglyuk-párok és csillagkapuk előfordulásának gyakoriságára is.
  • gabor0790
    #2236
    Plusz egy : a fejlesztések. Egyszerűen bűnrossz szerintem. Nagyon sok a fejlesztés, és úgy a háromnegyedére sosem volt szükségem, ennek ellenére random dobálja fel őket. Tegyük fel lézerre akarok csak menni a többi engem nem érdekel, de akkor is kénytelen vagyok másbe belefejleszteni mert egyszerűen van hogy nem dob fel lehetődégként egyebet.
    Vagy amikor fejlesztené az ember a power plantokat vagy a minereket, de nem, mert nem dobja fel, helyette van vagy 1000 teljesen érdektelen vagy haszontalan fejlesztés ami nélkül tökéletesen meglennék, de ott van tölteléknek.
    Most is late game-ben még mindig az ilyen biszbaszokat fejlesztem ami sosem kellett és nem is fog mert vagy felesleges, vagy mindig van más aminek tényleg van haszna.
    Megoldás: valamiféle célozható fejlesztés, nem csak a random feldobott opciók. Mikor eltelik 100 év és még mindig csak hiperdrive 2 van mert nem dobja fel , vagy mindig van helyette fontosabb pölö lézer vagy generátor, és mire lenne rá idő, addigra már nem dobja fel.
    Idgesítő.
  • gabor0790
    #2235
    Na, újra nekiálltam kipróbálni, az új dlc-vel a játékot.
    Nem nyűgözött le annyira. Gépi intelligenciát választottam, tetszett hogy a háborúban nem kell a claimekkel baszakodni órákat, egyszerűen csak megyek és asszimilálok mindenkit. Nem tudom más fajokkal milyen, de legutóbb az baszott fel a legjobban hogy minden apró szarra claimet kellett kitenni, amit rohadt drága volt, ja és még a 100 bolygó közül kikeresgetni melyikre is akarok claimet...na ott töröltem le az egészet. A bolygó inhibitorok is jók lettek, meg az army harcokon is fejlesztettek, javára.
    Meg még mindig, mióta az első kijött: nem lehet olyan kis aprósággal feldobni a játékosok idejét, hogy ne kelljen egyesével mind a 18 bolygómon rákattintani az uprgrade button-ra? Mire végzek, az kb 18x18 kattintás, midnek a legfelső kis csücskébe, mert nincs egy retkes UPGRADE ALL gomb hogy ne legyen idegbeteg az ember...ja igen van valami shift+click, de az egyet fejleszt végig, szart sem ér...
    Ilyen kis apróságokon bukik el a játék megint, meg azon hogy nagy galaxisban olyan brutál 10mp-es lagok vannak late game-ben hogy az nem igaz, KÖNYÖRGÖM ultrán viszi a doomot meg az r6-ot a gépem, ezt a kis szart miért nem? Nem lehet normálisan optimalizálni ? Vagy az majd a huszadik DLC ben lesz?

    Új DLC - kaptunk valami sztori pakkokat, jellegtelen, az egyik valami új naprendszert nyit, amitnt végzett az ember a kb 100 évnyi kutatással. Mire kifejlesztem, addigra pont nemérdekel az új naprendszer, mert már 50-100 bolygóm van, mivel late-game. Nem is tudom mi volt még, de semmi extra, valami új scrapper leviathan....
    Új anomáliák? Mivel nem vagyok anyanyelvi angol, kb. az első 20-50 után el sem olvasom csak megy a kutatásra a klikk nem is érdekel. El sincs értelme olvasni, a legtöbb teljesen jelentéktelen bónuszokat ad, talán full kezdéskor megéri figyelni rá, de mikor már 20+ bolygóval kell törődni erre pont nincs idő meg türelem.

    Ugyanaz mint az előző DLC, a titán, meg a bolygópusztító: tök jópofa, DE mire odaértek hogy na végre, 200 év alatt elértem oda hogy legyártsam azt a retkes bolygóevőt, már tökmindegy mert late-game van, és érdektelen. De azért megcsináltam újra, poénból.

    Összefoglalva: tök jó, hogy van egy ilyen játék is, de nem az igazi, csomó apró idgesítő hiba, és a legtöbb vásárlófogó kölönlegesség pedig extra-late game-re jön csak ki mikorra már teljesen felesleges, Pl. a 150k-s flottámhoz egy bolygópusztító, vagy egy titán legyártása 200 év után ami nem oszt nem szoroz a katonai értékemhez, mivel már vagy két-DLC-nyi ideje kb csak corvetteket gyártok, mert gyors, és szétszed mindent, a többi teljesen felesleges.
    Na mindegy majd olyan két DLC-nyi kieg után megint nekiállok egy-két játéknak, viszont áldom az eszem hogy nem adtam pénzt ki erre, mert csak felidegesít.
  • pocoksari
    #2234
    Annyi szol h a nyomi lassu utazás mellett h annnyi influenced ugysem lesz ami a claimgyártásra elég, tehát praktikusan nem a határon várakozol a claimra hanem utazol közben. Engem spec marhára idegesit, hogy ilyen lassu minden.
  • pocoksari
    #2233
    A menekülés szerintem is káros, nálam olyan nincs is, a doktrina nem is engedi, inkább lövök gyorsabban és menekülgessen elölem ugy h a hajoi felét mindig otthagyja...

    Én is tapasztaltam olyat h viszonylag sok hajot ki tudott menekiteni, ugyanakkor ezzel pont az én veszteségeimet minimalizálta mivel ameddigre elég közel ért volna addigra menekült el, közben meg a távolsági fegyverekkel megsoroztam.
  • Xsillione #2232
    Halljuk azt a sokmindent, ami bekerült, és bármi köze van az FTL-hez, ezt WIz is próbálta előadni, ott helyben cáfolták minden ökörségét, lássuk neked jobban megy-e majd.

    Pont annyi esélye van a te hajóidnak is túlélni a csatát (sőt, jobb), így az semmit nem jelent, a frissen elfoglalt bázis ráadásul szépen megjavítja a sérült hajóidat, mire az ő vészugrása véget ér. FE ellenn volt pontosan ez, első rendszerében ahol volt bázis összecsaptunk, ő veszetett fele harcértéket a fflottából, és harmadát. két hónap és a saját flottám érdemben sértetlen volt, a megjelenő flottája a capitalnál ekkor ismét megharcolhatott velem, még a masszív erőd sem segítet semmit, itt végleg elvesztett minden hajóját, a sérültek még csak menekülni sem tudtak, a harmadik harcra talán 10% ereje maradt, aztán vége is volt a dalnak.
  • pocoksari
    #2231
    Attol függ...nyilván ha több kicsi flotta van akkor sok helyen tudsz sokmindent támadni, ha meg egy nagy kupac, akkor nagyvadra mész. A végén ugyis az van, hogy a gépek sokkal gyengébbek, de szövetkeznek egymással és igy több irányba kell menned, tehát osztanod kell.
  • pocoksari
    #2230
    Annyiban vitatkoznék h az ideális flottaméret kb. 200 hajolimit körül van, ami 25 csatahajo ha minden igaz, ez tudja a 100k tüzeröt már, ami fallenek ellen pont jo (nálam 50-70k körüli flottáik voltak), azokat szépen biztonságosan leszedegeti. Normál gép ellen a kevesebb is elég, de alapesetben ennél kisebbre és nagyobbra sem osztanám fel öket, ahogy a helyzet megkivánja.
  • Pares
    #2229
    "Semmit nem sikerült elérni abból, hogy több flottát használj, mert az ehhez szükséges elemeket csak igérték, ám sohasem kjerültek be, cserébe kikerült a két ftl ami egyedibbé tette a játékot."

    Az, hogy mennyi az a "több", elég relatív fogalom. Szerintem a hyperlane hálózat indirektsége és az új szektoron belüli hyperlane-től hyperlane-ig szükséges utazás eléggé aktuálissá tette azt, hogy ne csak egyetlen óriási flottát tarts, mert egy nagyobbacska birodalom esetén eléggé megnövekednek az utazási idők.
    A három FTL meg lehet, hogy "egyedivé" tette a játékot (amúgy nem), de hogy jobbá nem, az hétszentség. Had ne soroljam megint, hogy mennyi jó dolog került a játékba, amit a két FTL-el vagy mellett képtelenség lett volna normálisan implementálni, arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi rendszerben sokkal könnyebb lesz olyan dolgokat beletenni a játékba, mint a kereskedelmi útvonalak és hasonlók...

    "Egyszerűen nem reális, hogy a vesztes oldal ne bukjon két-három nagyobb bázist/bolygót mire felépül újra, és így nem lehet immár több hajója mint a másiknak"

    Az új disengage rendszer mellett igenis van erre esély, nem egyszer tapasztaltam, hogy hiába nyertem meg a csatát, igazából egyetlen hajóját sem lőttem ki az ellenségnek, mert mindegyik kiszállt a csatából és visszavonult még mielőtt megsemmisült volna.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.06.05. 01:33:28
  • Pares
    #2228
    Hát szerintem erre nincs egyértelmű válasz, mert rengeteg mindentől függ: birodalom mérete, hyperlane hálózat sűrűsége, jól bevédhető csomópontok mennyisége, szomszédos ellenséges birodalmak mennyisége és elhelyezkedése, támadni vagy védekezni akarsz, ki ellen védekezel/háborúzol, stb.

    Mekkora az a kisebb, és mekkora az a nagyobb?

    Én nem a sok kicsi vs kevés nagy filozófia alapján építem a flottáimat. Általában nem keverem a hajótípusokat, szóval csak egy hajótípusból álló flottákat készítek, így mindig a hajótípushoz legjobb tulajdonságokkal rendelkező admirálist tudom rendelni, plusz a célra legalkalmasabb flottát vagy flották kombinációját tudom küldeni, a sebességkülönbséget is kiküszöböli és több kísérlet is bebizonyította, hogy jelentős mértékben hatékonyabbak a kevert flottáknál.

    Ezt figyelembe véve mindig van legalább 2 gyorsaságra épített korvett flottám, plusz 1-1 romboló/cirkáló/csatahajó flotta.
  • Xsillione #2227
    A flották ideállis mérete megegyezik az aktuális flottalimiteddel. Semmit nem sikerült elérni abból, hogy több flottát használj, mert az ehhez szükséges elemeket csak igérték, ám sohasem kjerültek be, cserébe kikerült a két ftl ami egyedibbé tette a játékot. És persze nem is lesz ez másként addig, amíg a háború az első nagy csatánál eldől. Egyszerűen nem reális, hogy a vesztes oldal ne bukjon két-három nagyobb bázist/bolygót mire felépül újra, és így nem lehet immár több hajója mint a másiknak. Még játékos gép ellen talán összetud hozni egy értelmes második flottát, fordítva ez nem opció.
  • inkvisitor
    #2226
    Jelen állás szerint több kisebb, vagy kevés nagyobb flotta éri meg jobban?
  • Xsillione #2225
    Amennyire tudom igen, csak a kutaatóhajóknak jár.
    Pontosan ezért használok kétszer szorzót a féregjáratokra és a roncs ugrókapukra, így elég ssok átjáró lesz, hogy általában ne legyen reménytelen a galaxis két fele közötti közlekedés (vagy éppen a szomszéd csillagra a clusterek csodájával:)
  • inkvisitor
    #2224
    Jelen állás szerint a bolygóvédelem egy nagy kaki.
    Bombázni sem kell. Ellenben jelentősebb flotta felállítása erős kihívást jelent a jóval alacsonyabb flottalimitek miatt.
    Ez az experimental drive csak kutatóhajókra működik? Ponttól pontig ugrik a hajó, de csak a kutatóhajók csinálják. A hadihajók megkerülik a fél világot, mert annyira töredezett a háló.
  • Xsillione #2223
    A bolygovédelem az a mostani változatban fix erőket jelent, lakosság arányában kapsz bár csapatott, illetve ha építesz védekező épületeket (nem fogsz), akkor lessz egy-két extra, így a felszini harc az alig több, mint megváros a védelem léesését és utána ledobsz max széleeségnyi elit harcost a miliciákat szétkergetni.
  • silverchain
    #2222
    Gyenge, mert normalon az AI nem kap cheat-et a gyártásra/fejlesztésre/építkezésre, nyersanyagra. Ráadásul a robotcivilizáció az egyik legerősebb player civ (az első szerintem még mindig a pszionikus, de az nagyon random), az elején kevesebb rendszere van, de gyorsabban fejlődsz, plusz erősebbek a hajóid/munkásaid, plusz ezt megfejelik a robot bónuszok.