2461
  • Xsillione #2301
    Hmm, small galaxy, 5x crisis és -100 év esetében szvsz túlzás volna gyengének mondani a krízist, bár értelemszerűen jobb volna, ha tartalmasabb lenne ezektől, nem pedig csak nagyon erős:)
  • Ainz
    #2300
    Hát pvp is lehetne, de ahhoz kéne vagy 10 ember..
    Discord nekem jó.
  • LeWyTy
    #2299
    Gondolom ilyen coop jelleggel... Valami kommunikációs lehetőség? Steam, Discord?
  • Ainz
    #2298
    Steamen
    Nekem mindennap jó délutántól.
    Crisis végéig ?
    Jó lenne többen játszani..én javasolnék 1-2 modot, amitől pl erősebb a crisis meg a grey tempest (mert amúgy elég gyengék)
  • LeWyTy
    #2297
    Én lehet jönnék. Egyszer ki kellene már próbálni. Hogy? Hol? Mikor? Meddig?
  • Ainz
    #2296
    Valaki multiplayer ?
  • SANTANTICA #2295
    Kutyafolt néven időnként induló server-t ki üzemelteti?
  • Oltred
    #2294
    Értem, köszönöm.

    Oltred
  • Xsillione #2293
    Egyet tudsz belőle építeni, ha találsz roncsot belőle, akkor lehet második példányod (elvileg és legutóbb, amikor toltam.) Ring world ezen felül kellene, hogy legyyen, azaz abból is lehet egy sajátod, meg amit még elfoglalsz/találsz/javitasz (és elvben a vazzallusodtól is megörökölheted ezeket, persze ehhez az is kell, hogy megépítsék:)
  • Oltred
    #2292
    Szóval több Titán más buffal egy csapatba működik.

    Köszönöm!

    Másik nem tudásom a mega építkezés. Minden perk ki van nyitva hozzá, kész is a science nexus ( bocs ha elírtam a nevét) gondoltam többet is csinálok belőle, de nem tudok. A körvilágot is meg akartam csinálni, de a tudósos után semmit nem enged. Tuti én néztem be valamit avagy csak 1-et enged a 4 közül?
    Kezdő világba építettem s robotokat vagyok, sima, nem Híve Mind-al.

    Oltred
  • Fenrir
    #2291
    Célszerű minden flottába más buffos titánt rakni mert nem stackel az effekt. Viszont egy gravity well-en belül mindegyik hat egyesével.
  • Ainz
    #2290
    Tudtommal nem stackel.
  • Oltred
    #2289
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy Titán hajók álltal a buff és debuff lehetősége is adott, például a tűzerő növelése vagy az ellenséges hajók tűzerejének csökkentése. Persze van még más is.
    Egy flottába több Titán buff-debuff módosító érvényesül pláne ha mindkét hajó ugyan azzal van felszerelve vagy csak minden féléből egy hat az adott flottára?

    Köszönöm a segítséget!

    Oltred
  • Laci825
    #2288
    Dunee!
    Nagyon köszönjük a fáradságos munkátokat. Sok embernek szereztetek örömöt. Laci825.
  • Oltred
    #2287
    Köszi, közbe rájöttem. Bocsánat a hülye kérdésért. :)

    Oltred
  • Ainz
    #2286
    Nem
    Oda van írva
  • Oltred
    #2285
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy ha több Energy Nexus van a bolygón akkor a hatása az halmozódik? Gondoltam tele pakolok egy planétát csak ilyennel. :D

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Oltred
  • Ainz
    #2284
    Új DLC



    CORPORATE CULTURE
    Chief Executive Officers of a MegaCorp can conduct business on a galaxy-wide scale with a host of new civics. By building Branch Offices on planets within empires they have trade agreements with, the MegaCorp can add a portion of the planet’s Trade Value to their own network. Using the new Corporate Authority, construct an economic powerhouse and dominate galactic trade - for a brighter future.

    CITY WORLD
    With Ecumenopolis, players can increase the population density of core worlds to truly epic proportions, eventually creating a planet-spanning megacity.

    CARAVANEER FLEETS
    Keep an eye out for the Caravaneers, nomadic interstellar wheelers-and-dealers who stay aloof from galactic politics, and always have a bargain up their sleeve. Expect surprises when these master traders wander through your space or when you visit their home systems.

    MORE MEGASTRUCTURES
    Budget has been approved for your own glorious Matter Decompressor, Mega-Art Installation or Strategic Coordination Center to acquire new scaling capabilities for your megalopolis.

    GALATIC SLAVE MARKET
    Buy and sell pops on an industrial scale, set them free or keep them as livestock. The choice is yours!

    VIP STATUS COMES WITH ITS PERKS
    Keep your economy competitive in a cutthroat galaxy with additional Ascension perks!
  • cobra64
    #2283
    sziasztok
    Most találtam egy érdekes bugot, miután science shippel elvégeztem egy projectett az egyik naprendszerremben lévő napon, feldobot egy eventet akkarom-e ha gaia bolygóvvá váljon, a válasz egyértelmű volt .
    Utoljára szerkesztette: cobra64, 2018.10.22. 11:29:44
  • silverchain
    #2282
    Ne hallgass rá, fejleszd ki nyugodtan, ők adják a legtöbb bónuszt, plusz úgyis "Flesh is weak" ascension perk nyerő:P
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2018.08.23. 12:35:29
  • Pares
    #2281
    Ha kifejleszted valamelyik AI-val kapcsolatos veszélyes technológiát, akkor elindul egy event chain. A robotjaid furán kezdenek el viselkedni, de aztán a tudósaid felfedezik, hogy miért, készítenek egy patchet, amit ha alkalmazol, akkor megjavulnak a robotjaid. Asszem tíz évig tart, míg alkalmazzák a patchet, és ezalatt lassabban megy minden fejlesztés. Cserébe nem lázadnak fel a robotok. Bár a syntheket ennek ellenére sem fejleszteném ki.
  • Xsillione #2280
    Semmit nem kockáztatsz, vagy kifejleszted a "veszélyes" technológiákat és élvezed az előnyeit, vagy nem és elvesztegeted ezt.
    Mindenképpen van krízis, és a legtöbb esetben a többi birodalom mind használja a veszélyes cumókat, így még csak nem is nagyon változtatsz a végkifejleten. Ha nem kimondottan az egyik krizíst segítő birodalmat építesz (és terjeszkedsz el alaposan), akkor nem tőled függ, hogy mi jön. Bár hja nem növelted a krízis méretét és esetleg nem hoztad közelebbi időre a kezdetét, akkor semmi kihívást nem jelent, már ha hajlandó vagy megvárni az érkeztét.
  • Prof William
    #2279
    A Swarm akkor jön ha egy másik krízist sem "indítasz be". Az az alapkrízis.
  • jocika
    #2278
    Patch-et? Milyen patchet?
  • Pares
    #2277
    Én előszeretettel használok bányászatra specializált robotokat, majd droidokat, de syntheket soha nem építek, pontosan a veszélyes technológiák miatt. Kifejlesztettem a veszélyes technológiákat, elkezdtek furán viselkedni a robotok, de alkalmaztam a patchet, szóval továbbra is békésen és örömmel dolgoznak a droidjaim az uránbányákban.
  • jocika
    #2276
    Köszi, értem. A swarm-nak mi a kiváltó technológiája? Próbáltam wiki-ről, de nem igazán világosodtam meg.
  • silverchain
    #2275
    Pontosan így van. Vagy kockáztatsz, és bevállalod, hogy nagyobb eséllyel jön az adott endgame event, vagy nem fejleszted ki a veszélyes technológiát, és 250k-300k-s sereggel várod az inváziót. (Én általában kockáztatni szoktam, mert a +5% kutatás jó dolog:))

    De jumpdrive tech-et pl. végére szoktam hagyni, mert nem szeretem a battleship -eket retrofittelni unbidden ellen (100k-s flotta refit nagyon sokáig tart).
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2018.08.19. 10:55:28
  • jocika
    #2274
    Ezt ki tudnád fejteni kicsit részletesebben? Pl. ha nem fejlesztem ki a prositron agyat, akkor nem lesz +5% kutatás, cserébe viszont később jön az egyik végjáték krízis?
  • Citromos_tea
    #2273
    Sziasztok! Nem tudjátok mi van a magyarosítással? Mert már rég volt frissítés és nem is lehet bejegyzést írni.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=683368781
  • Renegade
    #2272
    úgy fest a köv patchtől, már a seregek is fognak kaját fogyasztani

    2.2
  • Party Hard
    #2271
    Na majd ha holnap reggel ha kijózanodtam nekiállok. Köszönöm szépen
  • Pares
    #2270
    \common\solar_system_initializers\prescripted_species_systems.txt

    Itt van leírva a naprendszer és a szomszédos rendszerek felépítése. Kérdés, hogy milyen bolygót szeretnél a Marsból csinálni? Continental? Desert? Nem tudom mennyire értesz hozzá, de kezdetnek:

    Ezeket át kell másolni a Földtől a Marshoz:

    starting_planet = yes (nyilván a Földnél ezt ki kell törölni)
    tile_blockers = none
    modifiers = none

    (az alábbiakat is majd ki kell törölni a Földtől)
    init_effect = {
    prevent_anomaly = yes
    }

    init_effect = {
    generate_start_buildings_and_blockers = yes
    }

    Ha pl.: kontinentális típusú bolygót akarsz a Marsból csinálni, akkor:
    class = "pc_barren" -> class = "pc_continental"

    Az "entity" a bolygó kinézetét határozza meg (a Földnek, Marsnak és néhány további bolygónak egyedi textúrája van), ha nincs entity megadva, akkor egy random, class-hoz illő kinézetet ad a bolygónak.

    Vagyis ha a class-t "pc_continental"-ra állítod, akkor szerintem ki kell törölni a Marstól az entity = "barren_planet_mars_entity" sort.

    Ha ezek megvannak, akkor jöhet az, hogy a Földre generálsz kőkorszaki embereket. Nem tudom, hogy konkrétan hogyan kéne ezt megvalósítani, de egy dolgot megpróbálhatsz:

    Ugyan ebben a .txt fájlban, a nap leírásánál a flagekhez hozzáadod a primitive_sol flaget a kapcsos zárójeleken belül.
  • Party Hard
    #2269
    Üdv Már régóta próbálkozok módolni magamnak egy naprendszert továbbra is sikertelenül.
    Gondoltam beírom, hátha vannak nálam ügyesebbek.
    Tehát a koncepció az lenne, hogy a Marson kezdünk a Földön meg kőkori emberek élnek.
  • Xsillione #2268
    POP és POP közt van eltérés, annak idején a Victoria egyben a pop egy eléggé rugalmas valami volt (és a mérete pontosan ismert volt, mert az egyik paramétere volt, hogy hány emberből állt), ám az ilyen Stellaris féle POP ami ismeretlen méretű, érdekes fejlődési képességű és bizonytalan egyéb téren POP az legjobb esetben segít a játékmenetben, ám inkább csak elfedi a belső logikátlanságokat.
  • BladeW
    #2267
    Nincs matek. Játékmechanikák oltáran fel van áldozva a realitás. Ez nem csak a Stellaris sajátja, hanem nagyjábol az összes mai modern 4x jatéké.
  • Renegade
    #2266
    én már a MOO2 óta csak szükséges rosszként élem meg. Mennyi is az az 1 pop? 1 milliárd? 50.000? akkor a játék kezdetén mennyi is a föld lakossága? Ha a földön 7 pop él és építek egy kolonizáló hajót, akkor abban a hajóban mennyien is vannak, pláne, ha már 2 popot (hehe, popó...jó megyek iszok egy kávét) visz el?
    Szóval, hogyan van a matek?

    mondjuk valamennyit finomodott, mert míg a MOO2-ben az űrkorszak idején a lakosság fele a földeken dolgozott, addig a Stellarisban már csak a negyede.

    Most, hogy egy bolygón akár 100 pop is lehet majd, ez talán majd csökkenti ezt a zavaró érzést.
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2018.08.01. 10:05:50
  • gebali
    #2265
    A Pop-rendszer nem valami olyan általánosságban, amit folyamatosan piedesztára emelnek a PDX-veteránok?
  • TokraFan
    #2264
    Nekem ez bejön....De majd meglátjuk a gyakorlatban
  • Xsillione #2263
    Végre egy jó irányba tett lépés. A szektorok nem tervezett megvalósítása óta szükség volt erre, ráadásul az AI képtelen volt rendesen kezelni a bolygókat (nem tudom itt mi volt a probléma), ezzel ez a gond is megoldódik. Az új nyersanyagok meg a kereskedelem előkészítésé, ami szintén ráfért a játékra.
  • Renegade
    #2262
    megint lesz miről vitázni:





    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2018.07.31. 09:52:14