2461
  • Pluskast
    #2381
    Hát nem tudom... Azért ezt a fejlesztést kiadni DLC-ben én egy kicsit karcsúnak (és egy picit pofátlanságnak) érzem. Amúgy szívesen látnék végre egy olyan DLC-t is amiben végre kezdenek valamit a primitív civilizációkkal is. Abban szerintem még lenne fantázia, plusz érdekesség is.
  • Xsillione #2380
    Alapvetően a paraadox koncepciója, hogy negyedévente adnak ki egy nagyobb patchet minden játékukhoz, minden második patchez érkezik egy tartalom DLC is (azaz mintegy évente egy), ezen felül évi egy-két grafikai DLC is érkezik hozzá, bár ezeknek nincs sok kapcsolata semmival, ahogy haladnak a grafikusok/programozók/zenészek ezekkel, gondolom többnyire maradék időben. Érdemben nem rossz egyébként, ha az alapjáték elég jó és havointa tolsz vele egy menetett, akkor nem nagy költség beltolni azt az 5-10-20 USD-t egy komolyabb csomaghoz, plusz ami tetszik/belefér a grafikai részből, csak a menet közben beszállóknak brutális, hogy akkor a teljes és friss változat az 100-200+ USD ha épp nincs leárazva, és a majdnem teljes csomagok leárazáskor is akár 80+ környékén vannak.

    A gond, hogy az alapjátékok egyre gyérebbek, lassan tényleg egy-két év és további 40-60 USd mire elfogadható lesz, és ott már bizony erősen rezeg a léc a megvételhez.
  • LeWyTy
    #2379
    Ez az alapjaiban újragondolt játékmenet azoknak kedvez akik szeretnek mindíg valami újat kipróbálni.
    Így eléggé mgnő az újrajátszhatósága a játéknak.
    Bár az tényleg elég furcsa hogy amit egyszer kitaláltak azt újra és újra megváltoztatják.
  • TokraFan
    #2378
    Hány DLC lesz már ehhez is? Paradox elég durván nyomja. EU4-hez is meg sem tudom már számolni, mennyi van. Saccra 25-30db biztosan...Bár nem feltétlen baj, mert jó a játék, így legalább megy tovább a fejlesztés. Csak az zavar, hogy sok esetben 1-1 új DLC teljesen megkavarja, alapjaiban alakítja át a játékot, ami nem mindig jó.
  • Renegade
    #2377
  • farferi
    #2376
    Köszi
  • Renegade
    #2375
    policy
  • Xsillione #2374
    Alapvetően specializálni érdemes a bolygókat, ha csak (nagyobbrészt) kajatermelő van rajta, akkor arra kap bonuszt és pár spec épület is van, ami egy-egy témát erősít, így lehetőleg ne keverd a termékeket egy bolygón. Hogy melyik mire alkalmas, azt a bonuszok meg a helyek adják ki. Ahol nincs semmire se sok hely, ott lehet egyébre specializálni, mint kutatás vagy consumer goods. Az elején a főváros lehet a maradék dolgok termelője (alloy/kutatás, ám idővel érdemes mindent saját bolygóval megoldani, a főváros meg megy egynek ide, vagy lehet átalakítani városbolygóvá, ami egyébként is hasznos néha. Ezeket egészen extrén szintre lehet vinni, mint rabszolgakeltető bolygók meg hasonlók.
  • LeWyTy
    #2373
    Ez inkább "Exploit".
  • jocika
    #2372
    Ez valami mod?
  • farferi
    #2371
    A jatek 2.2-es verziojának gazdasági oldalárol tudna valaki pár sort irni vagy valamilyen linket betenni..el kezdtem játszani ismét és nagyon sok az ujdonság ezekkel a districkekkel, meg hogy mit épitsek az adott bolygon..mert régen pl. ha a mezo kutatás pontot adott, logikus volt hogy kutatoépuletet rakok rá de most pl nem tudom hogy azt melyik bolygora, mennyit rakjak..szoval kérnék egy kis segitséget ezzel kapcsolatban.
  • Renegade
    #2370
    lul

    a lényeg: ha a döbbenetes bőséget választja az ember életszínvonalnál, akkor a popoknak nem kell kaja, munka, kütyük, cserébe rengeteg kutatás pontot meg unityt adnak :D

  • Palaja
    #2369
    Hello!

    Hátha érdekel valakit, GOG-on akciós a stellaris meg a dlc-k:

    https://www.gog.com/game/stellaris

    Annak aki kezdő itt egy kis lista, hogy a dlc közül melyiket érdemes megvenni:

    https://www.strategygamer.com/articles/stellaris-dlc-buying-guide/
    Utoljára szerkesztette: Palaja, 2019.04.19. 19:40:33
  • juzer22
    #2368
    Azt nem tudjátok esetleg a fordítás hogyan áll. Sokszor hónapok telnek el aztán egyszer csak kijön egy nagyobb frissítés, de bevallom érdekelne havi szinten kb hogy halad a fordítással a csapat százalékban van e változás.
  • tordi
    #2367
    Köszi, de közben megtaláltam a politikai szabályok között, hogy egyszerűen be lehet tiltani a robotok használatát a birodalmamban. Így is tettem, el is tűnt az össze ócskavas, most csak úgy dől az energia
  • Ainz
    #2366
    Kapcsold ki az összeszerelést/építést és akkor nem lesz több robot, addig amíg nem készítesz újra..
    De ha jól emlékszem, minden bolygón külön kell kikapcsolni.
    Megszabadulni nem tudom h hogyan lehet.. vagyis ellenséges popot tudsz purge etc, de saját lakosokat én még soha az életben nem purgeoltam. Szóval erre nem tudok válaszolni.
    Viszont át tudod őket rakni energia termelésre és akkor csökken a fogyasztás : D
  • tordi
    #2365
    A bolygóimon sajnos túl sok a robot pop, viszik az energiát. Nem találom a módot, hogy megszabaduljak tőlük. Tudnátok ebben segíteni?
  • tordi
    #2364
    Köszönöm!
  • Ainz
    #2363
    Először outpostot kell építened a construction shippel, ha ez meg volt és van a fajod számára megfelelő kolonizálható bolygó az adott rendszerben, akkor tudsz ott kolóniát létesíteni.
    Itt egy kép, ami nem saját hanem google dobta.. bekarikáztam hogy mire kell kattintani...


    A rendszer lezárás alatt is szerintem az outpost építésre gondolsz, amit építeni kell.. ezt lehet fejleszteni nagy harci űrállomásokká.
    Utoljára szerkesztette: Ainz, 2019.03.19. 04:40:29
  • tordi
    #2362
    Sziasztok, én teljesen új vagyok ebben a játékban, ezért elnézést ha valami nagyon lámát kérdeznék. Szóval, két dologra nem tudok rájönni. Az egyik, hogy hogyan lehet kolonizálni, terjeszkedni a birodalmam határán kívül? Ugyanis az ai kis területeket hozott létre amikkel körbevett, én viszont csak a határaimon belül tudok kolonizálni. A másik pedig, hogy hogyan lehet egy rendszert lezárni? Az történt, hogy az ai, akivel nem álltam háborúban, egyszerűen magáévá tette néhány rendszeremet úgy, hogy oda nem is tudtam utána belépni. Meg persze az is érdekelne, hogy mivel lehet az ilyen einstandolásnak elejét venni.
  • TokraFan
    #2361
    Én egyetértek veled, nekem a végjáték is bejött. A történet a dialógusok, mind-mind kiváló volt. És igen, a sok háttérsztori, a sok kis olvasható infó amiből összeállt a kép a fajokról, népekről, rendszerekről, politikáról, a társadalmakról, technológiákról stb., az volt ennek a játéknak a legerősebb része! Sázmomra legalább is.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.04. 22:48:27
  • Renegade
    #2360
    hát még én...
    Off: nálam az ME pont ezért a legjobb játék evör: szörnyen szar harcrendszer, oké, de öregként értelmetlen pimpelés, de basszus a sztori az engem kicsinált, ok hogy nem feltétlenül pörgött rá mindenki a párbeszédekre, a végjátékra, de a háttértörténet, meg némelyik (N)PC monológja az bizony díjnyertes regények színvonalát üti meg és hát, amikor nagyon várod, hogy legyen új bejegyzés a játék "wikipédiájában", na az megfizethetetlen (én értem, hogy sokaknak nem adta a végjáték, de sry, nekem így volt kerek egész).Amikor meg bolygókat kellett szkennelni, sóhaj. :)
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.03.04. 21:48:11
  • Pluskast
    #2359
    Szedd le hozzá a Star Trek modot. Nagyon más lesz a játék.
  • Daermon
    #2358
    Mindegyik meg van és jó, de a Stellaris jobb szerintem.
  • Ainz
    #2357
    Én sokkal jobbat mondok neked.
    Szedd le mindkettőt valamelyik torrentoldalról és próbáld ki.. játssz velük 10-10 órát és amelyik jobban tetszik, azt vedd meg eredetiben.
  • TokraFan
    #2356
    "Szerintem a játék sava-borsa az olvasgatás,"

    Ezzel nagyon egyet tudok érteni! Rengeteg játéknak van erős háttértörténete, amit eltérő módon lehet elővarázsolni, néhol enciklopédiákból, más jétékokban könyvekből, hátrahagyott üzenetekből. Ha ezeket kihagytam volna, számos játék a közepes szintet sem érte volna el nálam, de elolvasás után egészen más élmény lesz minden. Értelmet nyernek a helyszínek, nem csak üres rendszerek, bolygók, vagy városok, hanem összetett történetekkel rendelkeznek. Ha pl. betévedek egy rendszerbe, és ott van pár roncs az úgy kit érdekel? Megyek tovább. De ha korábban olvastam róla, akkor kiderült, hogy ott korábban háború dúlt valakik között és a roncsok onnan maradtak hátra. Egészen más a hangulat, ha kibontakoznak történetek. Stellarisban külön csúcs a sok kis apró sztori, event, és ahogy fejlődnek a népek. Mondjuk döntés elé kérülök, és választani kell, hogy egy kihalás szélén lévő fajt megmentek-e a végső pusztulástól azzal, ha beengedem a saját területemen egy elhagyatott bolygóra. Volt hogy így tettem, eltelt rengeteg idő, már el is felejtettem az egészet, amikor hirtelen elkezdtek egyre többet követelni, végül fel is lázadtak ellenem, szét kellett vernem az egészet. Tele van a játék ilyen dolgokkal, aminek nincsen párja a piacon jelenleg.

    Although
    Stellarisban sokkal több tartalom van már most is!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.26. 19:24:31
  • Although
    #2355
    Köszi mindenkinek.
    Lehet egyenlőre megveszem a ES2-t ezzel meg várok egy két évet még. Hátha tartalomba fejlődik.
  • Renegade
    #2354
    örülök neked, rég láttalak
    igazad van, ha nem tudsz a játék mellé költeni történetet, akkor sajnos nagyon csupasz: terjeszkedünk...csata...nézegetjük mit csinál az AI, csata, közben...pár rendszer elbuk/megszerez...vár tíz év, csata...goto 10 (mondjuk ennyire kb mindent le lehet egyszerűsíteni a játékok terén). Szerintem a játék sava-borsa az olvasgatás, némi mikrómenedzsmenttel, és hát az eventek, felfedezés, nekem nagy szerelem.
    Átvezetőből, bemutatásból egy centivel sem kaptál többet az elmúlt egy évben (trailereket leszámítva), a többi aspektusban viszont nagyot fejlődött a játék.
    Még a diplomácia is fejlődött (ez egy elég gyenge pontja volt a játéknak), na még messze nem tökéletes, de jó az irány.
    Nyilván ízlés kérdése, hogy ez pro vagy kontra. :)


    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.02.26. 17:07:10
  • lammaer
    #2353
    Nekem az a bajom a stellarissal (illetve az volt kb 1 éve amikor próbáltam), hogy sokmindent bele kell képzelni a játékba, illetve el kell olvasni pl a bolygóleírásokat, és akkor lehet érdekes (lásd amit írtál tegnap is).

    De ez nekem kb olyan, mint amikor egy filmben a narrátor elmondja hogy "hú de mekkora harc volt a gonosz varázsló és a nagy harcos közt, pengett a kard, robbant a tűzgolyó" AHELYETT hogy ténylegesen megmutatnák az eseményeket.

    Beleképzelés nélkül meg vhogy olyan üres lesz a galaxis, és ahányszor nekikezdtem mindig unalomba fulladt a játék...:(
  • Renegade
    #2352
    hát én az ES2-ről nem tudok nyilatkozni, csak az eggyel játszottam, ami érdekes volt, de valahogy nem kapott el, így csak a Stellarisról tudok véleményt alkotni:

    Szinte már alig játszom (hetente 1-2 óra HS), viszont mivel scifi függő vagyok, így időről időre elkap a gépszíj, benne van már közel 500 órám.

    Ehhez a játékhoz szerintem hangulat kell, meg némi olvasottság, mert a játékmenet az csak egy szimpla grant strategy, de ha el tudsz veszni a részletekben, akkor nagyon-nagyon ajánlott, kis túlzással minden egyes menet egy regény. Star Trek szerű federációt akarsz játszani? Hajrá. Skynettel egy nukleáris háborúban porig égetett földről akarsz indulni? Ok. Mindent felfaló idegeneket, akiket egy anyakirálynő irányít? Naná. Lassan eljut odáig a játék, hogy nem tudsz olyan scifi klisét mondani, ami ne köszönne vissza a játékban.
    Ráadásul végre szakítottak a régi vágású 4X pop-okkal (1 mező, egy épület, egy pop), ami jót tett a játéknak.
    Na meg annyi event, hogy megőrülsz (a DLC-ket érdemes leárazásokkor venni, mert ebben a tekintetben nagyon lehúzós a kiadó).

    Persze van megosztó része is: a fent említett sima 4x vonal mellett ott van, a nyögvenyelős háborúskodás, a fárasztóan lassú, rendszerek közötti utazgatás.

    Mindent összefoglalva, az én "kissé" elfogult véleményem szerint még nem született ennyire jó 4X, talán már nem is fog. :)
  • TokraFan
    #2351
    Nem igazán hasonlítható a kettő...A Stellaris mindenesetre, sokkal összetettebb, komplexebb játék! Annak ellenére mondom ezt, hogy én szeretem az ES2-t is.
  • Although
    #2350
    Gondolkodom melyiket vegyem meg az Endless Space 2-t vagy ezt. Vélemények?
  • SANTANTICA #2349
    + :)
  • Renegade
    #2348
    hétvégén játszottam picit és megint szembejött egy új érdekesség: felfedeztem egy rendszer, amiben két primitív civilizáció is élt, miközben tartott a felfedezés rögtön továbbszőttem fejben, hogy mennyire durva lenne, ha ezek megjárták volna már a modern kort csak mondjuk kölcsönösen visszabombázták egymást az őskorba....és ekkor látom, hogy nagyon hasonló a két faj és mindkét bolygó tomb world. o0 Majd némi kutatás után megtudtam, hogy valójában egy faj voltak és az űrkor hajnalán, nem sokkal a naprendszer kolonizálása után polgárháború tört ki a két bolygó között és tényleg visszabombázták egymást a bronz korba, plusz az egy egyik új frakció vallási fanatikus lett, mert isteni eredetűnek képzelnek egy régi roncsot. Az ilyen apróságok miatt, lehet nagyon szeretni ezt a játékot. :)
  • TokraFan
    #2347
    Nekem gyönyörűen fut a játék, még nagyobb csatáknál sem f*ssa össze magát, de ez gondolom gépfüggő is. Kihagytam kb, 1 évet, de most éppen azt állapítottam meg, hogy rengeteget fejlődött a program, előnyére! Nem csak a futási teljesítményben, de a játékmechanikát illetően is.
  • Garak #2346
    A legújabb verzió (2.2.4) elég sokat javított a játék sebességén.
  • Garak #2345
    Csodára nem várok, de azt legalább megcsinálhatnák, hogy ne laggoljon minden második nap, már az elejétől kezdve, eddig ez azért nem volt, 2.2 előtt (legalábbis nekem nem volt) :D
  • Ninju
    #2344
    Például ez egy tökéletes terület az optimalizálásra. :)
  • Xsillione #2343
    Ne nagyon várj arra, hogy valaha is jó lesz, elképesztő adatmennyiséggel dolgozik a játék, és szinte semennyi felesleget levágó optimalizáció nincs benne. Mind a mai napig a hónap minden napján ellenőrzi az összes gépi biradalom, hogy rendben van-e a kutatása, miközben a hónap végén bőven elég lenne, hiszen közben nem történik semmi ami ezt megváltoztatni és azonnal kellene rá reagálni, így ez a programrészlet épp harmicszoros erőforrást zabál teljesen feleslegesen. Korábban a popok és a munkahelyiket is így kezelte, felteszem ez nem változott a 2.2 miatt, így azt is sokszorosan tolja feleslegesen, havi egyszer elég volna minden nap helyett, sőt akár ritkábban is, játékosként hányszor is nézel rá a popok munkahelyére ha épp nincs valami probléma vele?
    Utoljára szerkesztette: Xsillione, 2019.01.12. 13:48:28
  • Garak #2342
    A jelenlegi verzió elég bugos meg optimalizálatlan, sokan írták, hogy i7-en is laggol stb. A fejlesztők írták, hogy dolgoznak rajta. Szerintem még várj meg 1-2 patch-et, hátha azok megoldják.