3985
XJEn519AEL.png
  • Dzsini
    #88
    Hmmm
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    elvileg mikor megjelenik Emrakul, akkor automatikusan megnyered azt a pályát, odáig kell kibírni, míg összefarmolja rá a tizenötöt és elsüti


    Egyébként érdekes volt az az időszak, mikor ezek a stílusú lapok valóban körforgásban voltak - most ősszel folytatódik az a történet, annak az előképét látja Nissa, gyullad be a planeswalking sparkja, és próbál más világokból segítséget szerezni, hogy az otthonát megvédje a kiszabadult titánoktól.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.08.02. 17:37:18
  • Tinman #87
    Nem tudsz te semmit havas jános... KB2670838.
  • DarkHorSe
    #86
    https://www.reddit.com/r/magicTCG/comments/3f3z8e/psa_fixed_magic_duels_origins_fatal_errorunknown/

    minek szakertesz ha buta vagy hozza? :D
  • DarkHorSe
    #85
    megyek le is szavazom a gecibe, hahahaha
  • Tinman #84
    Jah, biztos nem nálad van a hiba ;-)

    Talán nem lopni kéne az op. rendszert...

    Gy.k.: Win update.
  • DarkHorSe
    #83
    Felraktam steamrol, fatal error, unknown error, ezt a rakas szart
  • Tinman #82
    Eljutottam addig, hogy megjelent egy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    15/15-ös kártya és tudod mi történt utána? Semmi. A kártya is eltűnt, minden maradt a régiben, megint üthettem tovább... eddig 66-ra tudtam leverni, aztán ott végem, a 7/7-ekkel úgy bedarál, mint a huzat, de igazából a rohadék "dobj el egy kitett kártyát" képessége a legrohadékabb :-(

    Falaznék én, de nincs tauntja ennek a szerencsétlennek... ilyen gagyor 2/3 elf zsebzsötem katonákkal még felhúzva sincs esélyem. Túl hamar tesz szert rengeteg manára a rohadék 0/1 tokenek miatt :-(


    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2015.08.02. 17:29:16
  • Dzsini
    #81
    Annihilator :)
    Kitartás,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak túl kell élni addig a játékot, amíg... majd meglátod - nem kell leverni róla a 100 hp-t. Falazd be magad, védekezz minden erőddel
  • Tinman #80
    Nissa 3-nál csúnyán elakadtam.

    Aszongya' pár körön belül ott egy 120 HP-s ellenfél, majd sorban pakolja ki az olyan 7/7-es lényeket, melyek támadásuk előtt 1 kirakott lapom leveszik. WTF?????
  • TBTPumpa
    #79
    Ezt a HS is megörökölhetné! Elég gáz, hogy a napi küldit csak PvP-ben lehet ott lenyomni. Aztán meg lehet ekézni órákig mire összejön az 2-5 win a jelenlegi rák metában.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.08.02. 17:17:24
  • Shep
    #78
    Na sikerült fehér piros kézi deckkel elverni az ézi gépet, majd nézem tovább, legalább már csak 3-at kell nyerni és kész egy küldetés. Remélem lesz azért majd itt is valami kezdőket segítő oldal, pakli összeállítások stb, mint ahogy az régi játékhoz, meg a HS-hez van.
  • Dzsini
    #77
    Nekem a farmolós paklim fekete-zöld és wizardos, nyitottam hozzá pár jó boostert, összeválogattam, hogy mit szeretnék bele (nem hagyom, hogy ő kiegészítse), és a hard AI meccseket olyan 70%-ban nyerem.

    A napi feladat két lehetőségéből az egyikhez azért csak megvan egy-két hasznos lap a legalább 10 boosterből ami a sztori + tutorialokból alapból összejön.
  • erasmus4
    #76
    Napit lehet botok ellen is csinalni. Igaz igy se konnyu mert neha akkora szarok a wizardal keszult paklik hogy nem igaz.
  • Shep
    #75
    Hát asszem ez nem az én játékom, túlságosan nehézkes az egész számomra. Valahol a HS és e között lenne nekem az ami megfelelő lenne. HS szinte már csak szerencsén múlik ez meg túlságosan összetett ahhoz, hogy gyors és könnyed kikapcsolódást nyújtson, vagy csak túlságosan kevés még a lapom ahhoz ,hogy normális decket építsek, de ahhoz, hogy több lapom legyen több gold kell, de ha nem tudom megcsinálni a küldetéseket akkor nem gyűlik, vagyis ott vagyok ahol a part szakad. Mondjuk a deckbilder is teljesen átláthatatlan számomra, összehányva 100 lap, mindig mindenre nagyítani kell, mobilon ezt el sem tudom képzelni, hogy mennyire borzalmas lehet. Ebből a szempontból a HS etalon, gyakorlatilag az összes ilyen kártyás játék itt bukik meg nálam ,hogy átláthatatlan a pakliépítő rész.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.08.02. 16:10:08
  • Shep
    #74
    Amúgy a storyban haladva ad új lapokat, vagy csak a gold jár érte?
  • Shep
    #73
    Hát ez a deck varázsló nekem nem jött be, nem bírok egy meccset megnyerni azokkal a paklikkal.
  • Dzsini
    #72
    Nem - a feladat neve az, hogy "archetype" - tehát alaptípus, amit ő mutat be a varázslóban. Zöld-fehérből sokféle stílust lehet összerakni, a feladat az, hogy az általa megadott stílust kövesd. Ott is van bőven variálási lehetőség.
  • Shep
    #71
    Az ok, de ez elég bénaság, nem?
  • dave9004
    #70
    az elég defektesen hangzik
  • Dzsini
    #69
    Mert arra nem adja meg a napi feladatot :)
  • Shep
    #68
    Miért nem jó a kézi?
  • Dzsini
    #67
    A napi küldetéseknél lehet, hogy nem egyértelmű: ha valamilyen színpárosítást kér, akkor olyan színpárosítású archetípus paklit kér, vagyis olyat, amit a wizard segítségével raktál össze (a kézzel készített paklikon van egy fogaskerék jel, az nem jó napi küldetést teljesíteni).
  • Shep
    #66
    Nem tudom, még nem nagyon tudtam mások ellen játszani, előbb még a storyt akarom befejezni ,hogy még több lapom legyen.
  • Zozo0122 #65
    Öcsém :D Madi azt mondta, hogy már kb. megjelenés estéjén kialakult a meta. Igaz ez?
  • Shep
    #64
    De :)
  • Zozo0122 #63
    Na, face is the place, ahogy azt kell :D Amúgy ugye nincs tele gyökér aggroval a konstruált?
  • Tinman #62
    ...ééés nekem kedvezett a leosztás, kaptam pár flying lényt átreppentem a taunton, aztán a végén manás charge-al egy valag dmg az arcába.

    Hmm... hát látom azért itt is majd úgy lesz, hogy adott kézzel fizikai képtelenség nyerni, lehetsz te akármekkora pro, ha szar a kezdő kezed és rosszul jönnek a lapok.
  • Shep
    #61
    Chandraval ennyire könnyű az első 3 meccs, vagy csak nagyon jól összejött minden? Eddig ez a tüzes deck tetszik legjobban.
  • Tinman #60
    Átfogalmazom: A single élmény alapján, a gép által kisorsolt kártyák alapján tőlem ez a stílus rettentő távol van és ennek alapján rettenetes gyengének is látom. A szinergia a lapok között gyenge, sok a direct dmg, aoe spell olyan ritka, mint a fehér holló és túl sok a varázslat, túl kevés a minion. Term. ha majd rakhatok össze paklit ezekből, biztos, hogy nem ilyen béna lapokat teszek bele, mint most nekem a gép...

    Most pont emiatt szívok Chandra 5.-ben... 5 db. tauntja volt már fent, mögé tette az Invisible Stalkert, nekem sehol egy aoe spell, így szépen leszedegetett 0-ra... jobb is, mert a végén az 5 db. taunt mögé (3 db. 0/7, 2 db. 0/4) meg beqrt egy 8/7 flying Sphinx-et. Esélyem nem volt.
  • Dzsini
    #59
    Gratula!
    Majd Nissánál látsz még néhány jól belakott boardot, a Chandra (ha te is képernyő szerinti sorrendben haladsz) kevésbé lesz ilyen :)

    Amúgy ritkán történik olyan egy normál meccs alatt, hogy 1-2 körnél tovább ki kell zoomolni, ha ekkora tömeg gyűlik össze, akkor hamarosan vége a játéknak. Nekem normál meccsek alatt nem nagyon történik ilyen, pedig az egyik fő paklim elf tokenes horda, ami néha körönként 4-8 új lényt is összehoz.

    Innistradra-Ravnicára: Ez a játék nem nosztalgiavonat, hanem a jelenkor történetét, az eseményeket követi, azért készült :) Új játékosokat akar fogni, azokat pedig nem úgy kell, hogy "nézd, ezzel játszottak 4 évvel ezelőtt, egyébként ma már nem látsz belőlük semmit versenyeken..." :)
    Innistrad amúgy szerepel Liliana sztorijában, Ravnica pedig Jace-nél, vannak is onnan lapok.
  • Shep
    #58
    Na Lil letudva, a boss meccs igen komoly volt, igaz kellet jó pár nekifutás mire sikerült a boardot felépíteni. Ja az amúgy nem igazán tetszik, hogy amikor már nagy a board egyre jobban kizoomol és már szinte alig látni valamit, úgy kell bogarászni a lapokat.
  • DasIsFuck
    #57
    Abszolút az eggyik kedvencem volt az innistrad témája.
    A Return to Ravnica is nagyon tetszett e tekintetben, főleg a landek artworkjei meg a többszínű felállás is feldobja :)
  • dave9004
    #56
    Innistrad block mehetne bele. A zombik vs vámpírok vs farkasemberek vs emberek
    Plusz egyik kedvenc self mill paklim is onnan volt
  • DasIsFuck
    #55
    Azt azért sajnálom, hogy régebbi kiadásból nem kerülnek be lapok.
    Engem a magic a sok lappal és a világgal vonzott be.
    Scars of Mirrodin és a Return to Ravnica között nézegettem a hivatalos oldalt meg lapokat.
  • Dzsini
    #54
    Teljesen más a kettő. A Magic Online az igazi Magic, ugyanúgy pénzbe kerül, mint papíron bármit bárhogy játszani, az gyakorlatilag a papírváltozat digitalizálva. Ez pedig egy könnyed játék (Magic Light), rengeteg szabály egyszerűsítéssel, sokkal kevesebb kártyával, lehetőséggel. Ez egy reklámprogram, aminek az a célja, hogy újabb játékosokat toborozzon, elmesélje a történetet, és azoknak, akik amúgy játszanak egy könnyed kikapcsolódást nyújtson, ingyen.

    A tervük az vele, hogy folyamatosan együtt fognak haladni a papír kiadással, és annak egy része mindig belekerül ide is (továbbra is a játékbeli aranyért beszerezhető módon, tehát nem lesz fizetős DLC az új tartalmakhoz).
  • Dzsini
    #53
    Na most akkor a te szerencséddel "van baj", vagy a "játék csal"? :)

    Gondolom te is tudod, hogy mindkettő elég valószínűtlen. Igen, a lapok keverése véletlenszerű (ezért van mulligan szabály, méghozzá itt a Duelsban nagyon megengedő, mert az első mull még ugyanúgy 7 lapra megy) hogy ne kapj csupa föld vagy nulla föld leosztást. Elég széles minta alapján (nagy a magices közösség, és rengetegen játszanak vele napok óta) a játék korrekt, nem csal, a kampány nem nehéz, jó tanító jellege van, ahogy Tinman is írta (aki most kóstolt bele először a Magicbe) pontosan arra való, hogy megismerd a színeket, és megtanuld a játék alapjait. Már délelőtt beszéltünk róla, ha megúszásra játszol (kapj egy olyan leosztást, amikor a gép csak pislog te meg ledarálod), akkor annak nem sok értelme van - nem tanulsz meg hatékonyan játszani, és nem biztos, hogy könnyen sikeres leszel a Battle módban. Ha nem élvezed a játékot (amibe beletartozik az is, hogy vannak vesztett meccseid), akkor minek nyűglődsz vele? Van ezer másik játék gondolom, ami jobban tetszik, nem? Még pénzt se fizettél ezért.
  • dave9004
    #52
    Mennyire veszi ez fel a versenyt a magic onlinenal? Népszerű lesz?
  • Shep
    #51
    Ha járnál HS topicba tisztában lennél a szerencsémmel, így viszont ...

    Na ezért nem akartam új topicba jönni, a másikban mindenki tisztában volt a dolgokkal és nem okoskodott folyton.
  • sadface #50
    Hát most van, időben jöttél nemrég indult. Nem maradtál le semmiről :)
  • DasIsFuck
    #49
    Mióta vártam egy ilyet:D

    HS kapcsán mindig az jutott az eszembe, hogy miért nincs a Magic-ből egy ilyen