3985
XJEn519AEL.png
  • Tinman #208
    21 óra előtt beléptem 1 napi questem volt, és 2 slot. 22 körül beléptem 2 napi quest és 1 szabad slot. Ergo szerintem ekörül vált.
  • Tinman #207
    Nekem 60 kártyából, ha 20 land van bent, folyamatosan beszívok azzal, hogy egyik land lap jön a másik után... néha már teljesen komikus, a valószínűségszámítást teljesen meghazudtoló dolgok kerekednek ki ebből.

    A másik ami nagyon zavar, az, hogy solo easy esetében is 99%, hogy az A.I. ellenfélnek valami tuti válasza van a te dolgaidra. Nyilván nem azt várom el, hogy csak álljon és nézzen, de az nem A.I., hogy látja a kezemben a lapjaim! Sokszor abs. az az érzésem van, hogy kivár, amikor kiteszem xy combot és azonnal szedi is le... mintha túlságosan gyakran lenne nála az éppen oda tökéletes reakció. Nyerek azért persze, de főleg olyankor, amikor sikerül kiéheztetni...
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2015.08.05. 23:31:03
  • Shep
    #206
    És megint nem megy a szerver. Hát ez komolytalan már.
  • DasIsFuck
    #205
    Na erre én is kíváncsi lennék:)

  • Shep
    #204
    Nekem 24 föld van bent. Hogy lehet legegyszerűbben kimenteni a decket, hogy ide beszúrjam?
  • DasIsFuck
    #203
    Ami viszont rendkívül idegesítő, hogy sokszor el rontotta a mana forgatást a gép, hogy lehet manuálisra állítani?
  • DasIsFuck
    #202
    Én most nyertem meg a kőkemény 2!! meccsem a blooflow conoisseuros paklival:S

    Komolyan úgy érzem már trollkodik velem az rng, mert amikor sorozatban 4-5X el muliganolom az egész kezem és egy nyamvadt landet nem kapok már kicsit sok, miközbe érdekes módon ai ellen meg közbe normális kezeket kaptam:D

    Kevés lenne a 20 land vagy mifene?

    Leginkább az a problémám a deckel, hogy a goblin+myr-t elsősorban indirekt dmg-re és üzemanyag a conoisseurnak
    Erre van még Corpse hauler, a képessége jól tud jönni visszahozni dolgokat.
    Eyeblight assasin is elsősorba képesség és hogy legyen erősebb lény
    Ezeket támogatva van még a gravedigger.
    4 5 manás dolgom pedig a rise from the grave,nightfire giant.

    és ugye a piros mind controll spellek.


    Kevesebb lényt próbáljak berakni?

  • Shep
    #201
    Nektek megy már normálisan a pvp? Nekem ha véletlenül be is hozza a meccset vagy sokkal jobb ellent kapok, vagy kilép és nyomhatom az AI ellen. A 2vs2-nél is kapásból kilépett 2 és ketten nyomtuk a 2 gép ellen.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.08.05. 21:27:36
  • Shep
    #200
    2vs2 az igen komoly, mondjuk kikaptunk, mint a huzat, mert a másik kettőnek sokkal de sokkal jobb lapjai voltak.
  • Dzsini
    #199
    Hogyne - duplaakkora esélyed van "nemföldet" húzni, mint földet. Eleinte, amíg bele nem rázódsz a játék rutinjába, addig úgyis aggro jellegű paklikkal érdemes játszani (ezeket ajánlja is a wizardban), itt sok az 1-2-3 költségű lény, és jóval kevesebb van a magasabb költségből (1-2 finisher vagy bomba)
    A #180 -ban látszik egy "átlagos" mana curve, ami a költségek szerinti lény eloszlást mutatja, a wizard ezt próbálja neked összeállítani, eszerint válogatja a lapválasztékot neked. Itt ha van 4 földed, akkor a lapjaid nagyobb részét azonnal ki tudod játszani - tehát ha kezdésből 3 vagy 4 föld megvan, akkor már nem kell nagyon attól tartanod, hogy a negyedik körig nem húzol még egyet. Elő fog fordulni, de akkor se dől össze a világ.

    Később, ha már jóval nagyobb a rutinod és a tudásod (és egy olyan wizardos paklival, amihez van pár kellemes kiegészítésed boosterből nagyobb gond nélkül nyered a hard ellenfelek elleni meccsek többségét), akkor érdemes a saját paklikkal próbálkozni, mert ott már magadnak "rontod el" a dolgokat, de addigra látod, hogy mire van szükséged egy meccs során :)
    És ne félj figyelni az ellenfelet, átgondolni, hogy mit miért csinált, és minden meccset végigjátszani. Ezt a játékot rengeteg, rengeteg, rengeteg odafigyelve játszással lehet megtanulni, nem fogja könnyen engedni magát.
  • Shep
    #198
    Tehát akkor azt mondod jobb pl 4 földdel kezdeni és 1-2 olyan lappal amit gyorsan le lehet dobni?
  • Dzsini
    #197
    Ne számíts arra, hogy "csak jönnek földek" :) Ez egy olyan hiba, amit mindenki elkövet, és nagyon tönkre tudja tenni a játékot.

    A paklid kb. harmada föld, és nem sokat számít, hogy a kezdő lapjaid között mennyi van - normál esetben 3 körönként fogsz egy földdel találkozni, ha kettő van a kezedben nyitásnál, akkor a negyedik körre talán lesz három, amikor már négynek kellene lennie, és jobb esetben az ötödiknek a kezedben.

    Mivel az első újrahúzás még mindig 7 lapot ad, így nagyon kegyes a rendszer, nyugodtan rápörgethetsz addig, amíg normális leosztást nem kapsz. Inkább legyen 5 olyan lap a kezedben, amivel tudsz kezdeni valamit, mint 7, amivel nem.
    Hét végén volt a Pro Tour (egy nagy nemzetközi verseny), ott a döntő utolsó meccsében az egyik játékos - mivel nagyon combora épít a paklija - 3 lapig ment le, míg az ellenfele héttel kezdett. Nem sokon múlt, hogy végül is nem nyert, mert az a három már elég volt ahhoz, hogy ne kenjék el egy villanás alatt az arcát.
  • erasmus4
    #196
    Köszi Dzsini a tippeket igaz amit írtál lapokat "Evolving Wilds, Infernal scarring, Read the bones, Shadows of the past." végül is kiderült egy sincs belőlük :D, de változtattam picit, meg hülye fejjel a guildgate-eket kihagytam, anno...
    Kis módosítással 5ből 4 győzelem.
    Az az egy vereség is azért mert 6-os szinten 1es ellenfél egyből kilépett a bot pedig szarrá vert :D.
    Na de majd holnap jön megint a hidegzuhany ahogy ilyenkor csak lenni szokott.
    Utoljára szerkesztette: erasmus4, 2015.08.05. 18:28:40
  • Shep
    #195
    Hát ez az ,hogy olyan volt, és mondom, egye fene ,csak jönnek a földek, aztán mégsem :)
  • Dzsini
    #194
    Ha nyitásból két földed van, és nincs mellette egy-két olyan lap, amit ki is játszhatsz az lendületből mulligan - 3-4 alatt bele se nagyon érdemes kezdeni, hacsak nem valami csupa alacsony költségű többi lap van mellette.
  • Shep
    #193
    Aha, asszem maradok az ézinél ezekkel a wizard deckekkel, mert az elég vicces, hogy már lapokat kell eldobálnom a kezemből de mana az sehol semmi az első kettőt leszámítva amit kézbe kaptam. Ő meg ilyen 5/7-es lényeket dobál kifele.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.08.05. 16:46:14
  • DasIsFuck
    #192
    2 darab van azokból a fekete+piros/kék földekből amik swamp esetén nem tappolva jönnek le.
    Nem nagyon van dupla mana költségű lapom bent, elsősorban goblin arsonist+perilius myr, illetve corpse hauler,bloodflow connoisseur,act of treason és a traitorous instinct köré építem.
    5 manás lapokból a rise from the grave és Nightfire Giant+Possessed Skaab van bent.

    gondolkodom a kék kivételén, mert most csak a Joruhai Murk Lurker az ami miatt úgy látom, hogy érdemes lehet megtartani, most mellé raktam még a Frost Lynxet is.
    Counter spellből meg csak a countermand van.
    Úgyhogy nem is raktam a pakliba.
  • Dzsini
    #191
    400 duelből kapott arany - tehát napi feladat, sztori, tutorial nem számít bele, csak a solo duel vagy ranked meccs.

    És ahogy olvasom úgy működik, hogy amint 395 fölé érsz, akkor zár le - tehát ideális esetben ki lehet centizni 415 aranyat (380-ig ranked, utána egy 15 aranyas hard, és utána még egy ranked) :)

    Tegnap reggel megcsináltam a napi feladatot egy boosterig rágyűjtve, este még egy boosternyit játszottam, ma reggel pedig nem kaptam új feladatot (sokan írják, hogy néha bugzik :( ), és ahogy még egy boosterre valót szedegettem volna össze, akkor szólt, hogy mára elég lesz :P

    szerk: még többet olvasva úgy néz ki, hogy a szerver downtime nem számít bele a küldetések idejébe, meg a 24 óránként 400 aranyba - és a mi óránk szerint tegnap éjjel volt egy leállás, valószínűleg azért nem "nullázott" még ez sem, és a community küldetés sem.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.08.05. 16:24:59
  • Shep
    #190
    Akkor nem sokat játszottál, mi? :) Amúgy mennyi a limit?
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.08.05. 16:15:39
  • Dzsini
    #189
    3 színnél nagyon kell a fixing - rengeteg duplaföld, evolving wildsok, és minél kevesebb olyan lap, ami 2 vagy több "fix" színű manát kér.

    Én tegnap reggel óta nem kaptam új küldetést, és elértem a napi farmolási limitet, nem kaphatok több aranyat "holnapig".
  • DasIsFuck
    #188
    Én is ezzel próbálkozok, de sajna mana problémákkal küzdök:D

    Bár én fekete-kék-piros összeállításba próbálkozok.
  • erasmus4
    #187
    Infernal scarring-em biztos van nem is értem miért nem használom, szerintem Evolving Wilds-em is van csak a landeket eddig hagytam automatán feltölteni, majd rázének, a többi nincs meg még. Kothophed nagyon jónak tűnik :)
  • Dzsini
    #186
    Fekete-vörös ugyanezt csinálja ezzel is:

    chump blokkolásnál (amikor az 5/5 elé beáll 1/1-el) blokk után felzabálja őket és szétégeti az arcod/lényeid.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.08.05. 10:12:05
  • erasmus4
    #185
    Van ez a

    lap. Tegnapig ezt akkora szemétnek gondoltam hogy nem igaz, 3 manáért 1/1 megölöm egy lényemet és kapok +1/+1 -et? kössz nem. De találkoztam egy fekete piros ellenféllel szétszopatott vele, ellopta a lényemet támadott vele a kör végén mielőtt visszajött volna feláladozta :), kapott egy lényem buffot és úgy támadtam beleállt egy kisebbel de mielőtt még lecsaptam volna feláladozta, ment a buff a semmibe :). Igaz megnyertem mert elfogyott a lapja, de jól csinálta.

    Utoljára szerkesztette: erasmus4, 2015.08.05. 10:10:12
  • Dzsini
    #184
    Languisht tegnap este nyitottam, nekem már van egy :) Ha kijönnek a vadállataim, akkor már pusztult bele az én oldalamról is néhány vacak elf :)) És Kothopheddel betegre húztam magam...

    Evolving Wilds és mindenáron laphúzás, filterezés a te barátod - Infernal scarring, Read the bones, Shadows of the past.
  • erasmus4
    #183
    Nem is az a baj hogy hosszú meccs, persze nem nagyon adom fel mert tényleg lehet vele fordítani sok removal is van csak tényleg ez hogy sokszor meccs végére még az 5 földet se tudom kirakni, amivel a nagy fenyegetéseket le tudnám hozni az idegesít :). Na meg ugye kellene a fekete aoe ami mindenre -4/-4 et ad, legalább a tokenhadsreget le lehetne szedni, aztán építse újra ha tudja.
  • Dzsini
    #182
    Hát, ha 5 csillagos a control, akkor hosszú meccsekre játszol :) Ott amíg 0-nál több életed van, addig ráérsz mindennel :) Nem baj az, csak más játékstílust igényel a control, és jó felszerelés nélkül elég nehéz, szemben az aggroval vagy midrange-el.
    És sajnos egy ideig a "szemetet" is bele kell tenni, mert nincs elég normális apróság, ami neked jól jön. Ezért nincs pl. normális kék paklim, mert még nem jött boosterből hozzá való common.

    Tinman: Origins Fan Kit-ben van több jó minőségű kép, és ahogy fórumokon néztem már kezdik kinyitogatni az iPad-es változat fájlokat (változtattak a Duels 2015 óta a titkosításon, de nem sokat), ha meglesznek vele, akkor várható, hogy legalább 2048x1536-os képeket mindenből fel lehet lelni.
  • erasmus4
    #181
    A deck választásnál vagy építésnél vannak számok hogy mennyire aggro controll stb. Na nekem a controll 5 csilag a többi a 2csillagot nem éri el :D, lehet az a baj. Meg a mutatotthoz képest nekem jóval több nagy költségű lapom van főleg spell, lény vagy 3, de kisebbeknél, meg a jókat beraktam, szemetet meg rossz érzés hozzátenni :D. De kösz majd ez alapján megpróbálom finomítani.
  • Dzsini
    #180
    Fekete - fehér mindenre tud válaszolni. Támadó lényt, elforgatott lényt, erős lényt, úgy egyáltalán lényt, stb. Fekete még lapot is tud húzni, életpont árán... temetőt feltölteni se nehéz az "áldozz fel egy lényt és ölj meg egyet az ellenféltől" módszerrel...
    Hiába van sok földje az ellenfélnek, ha üres az ő oldalán a csatatér, neked meg ott állnak a katonáid és a zombik :) (zöldnek közvetlen lény ölése nincs, kék ha egyszer lejött lapod, azzal nehezen tud valamit kezdeni - unsummon van esetleg, meg displacement wave)

    Földmennyiségnél meg nem csak a mennyiség, a minőség is számít - evolving wilds ha van szuper, mert fogyasztja a libraryból, van csomó féle dual land... és persze előfordul, hogy rosszul jön ki. Az mindenkivel előfordul.

    Lényeket meg kb. ilyen költség szerint érdemes (nem fix számok, az ív legyen ilyesmi):

    Hacsak nem különösen aggro vagy control irányba fejlesztesz.
  • erasmus4
    #179
    Na tegnap írtam hogy elég jól megy a fekete fehérrel, aztán az este agyba főbe vertek. Sokszor 2-es 3asként 6-7es ellenfeleket kaptam, és igazából, tartottam magam, de fekete/fehérben alig van laphúzás, vagy zöld (land húzás, vagy kék-et laphúzás kell mert nélküle jó kezdőkéz nélkül meghalsz). Csomószor azért vesztettem mert ott álltam 4 földel az ellennek megmár lent volt 6-7.
    Hiába a fekete temetőből visszahozás, ha nem tudom feltölteni a temetőt :D.
    Meg a mulligan is olyan, hogy 3 landel kezdenék de sokszor 3 csere után is 1 max két land van aztán imádkozhatok hogy hátha jön egy, csak ugye addigra kezemben is alig van lap. Pedig olvastam hogy átlag pakliknak az 1/3ada legyen föld, én betettem biztonság kedvéért 24-et mégis hiány van.
    Utoljára szerkesztette: erasmus4, 2015.08.05. 08:31:22
  • DasIsFuck
    #178
    Erre Bloodflow Connoisseur-ra egész érdekes dolgokat lehet építeni:)
  • DasIsFuck
    #177
    Na megkaptam a 1/1 counter küldetést mikor mindössze 1 lapom van amivel teljesíteni tudom:D

    de szerencsére lehet köré építeni egy paklit, fekete-piros-kék kombó.

    Szerencsére nem egy csatában kell rátenni a lényre:)

    egyébként most csak 1 küldetést kaptam, tegnap 2 volt.
    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2015.08.05. 00:51:53
  • Shep
    #176
    Szerintem is vicc.
  • dave9004
    #175
    Lol
  • Shep
    #174
    Az megvan ,hogy hiába adja fel az ellen a játékot az AI átveszi és simán lealáz?
  • sadface #173
    Jól néz ki. :D
  • Shep
    #172
    Nem 20 körül, szerintem később, vagy nem tudom. Nyitottam egy

  • Tinman #171
    Ezt a daily quest kérdést nem értem.

    Az ÚJ nap náluk nem 00:00 után kezdődik? Csak azért, mert már a 2. eset, hogy ~ 16:00-kor még nem kaptam új küldit, este belépek, akkor meg látom, hogy ott az új küldi és éjfél után nyilván nem jön újabb.

    Pontosan mikor lehet a váltás? 20:00 körül gyanítom...
  • Tinman #170
    Az úgy még jobb :-D
  • DasIsFuck
    #169
    Úgy látszik van egy olyan paklim amivel medium ai ellen tudom farmolni a goldot, hardot még nem merem megpróbálni vele, mert nem érzem elégnek, jó lenne még ha 1-2 boosterből nyitnék bele hasznos lapokat.

    Itt van amit összeállítottam
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Creature (20)
    1x Axebane Stag
    1x Battlefront Krushok
    1x Chief of the Foundry
    1x Elvish Visionary
    1x Gaea's Revenge
    4x Gatecreeper Vine
    2x Guardians of Meletis
    2x Juggernaut
    2x Kird Chieftain
    3x Perilous Myr
    2x Zendikar Incarnate
    Instant (11)
    2x Chorus of Might
    2x Fog
    3x Primal Bellow
    4x Wildsize
    Artifact (3)
    1x Sigil of Valor
    2x Strider Harness
    Land (22)
    18x Forest
    2x Mountain
    2x Rootbound Crag
    Sorcery (4)
    1x Animist's Awakening
    3x Mwonvuli Acid-Moss



    Ez mennyire lenne életképes pvp-ben?
    Illetve jó tanácsokat szívesen elfogadok amivel javíthatnám a paklit:)
    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2015.08.04. 22:14:00