3985
XJEn519AEL.png
  • yesname #529
    A játékmeneten semmit sem változtatna, ha egyéb szempontokból jobb lenne. Ha Te szívesen megmaradsz abban a helyzetben ahova éppen ejtenek az a Te bajod. Ettől még jobb lenne, neked is csak nehéz lenne elismerni.
  • Dzsini
    #528
    Origins draft lement, 10 percen belül kezdődnek a meccsek. Itt több ismerős lap lesz :)
  • DasIsFuck
    #527
    Túl nagy hangsúlyt helyezel arra amit én magasról letojok játékmenet szempontjából.
    Szerinted sokkal jobb lenne így, szerintem meg nem.


  • yesname #526
    És? Szerinted én igen? Ezt írtam volna? Honnan vetted ki ezt belőle? Te direkt beszélsz mellé és értetlenkedsz vagy tényleg ennyire... Mindegy. Hagyjuk. Bocs, vannak akiknek tényleg nehéz egy ennyire egyszerű dolog. Nem hittem volna.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2015.08.28. 14:34:03
  • DasIsFuck
    #525
    Egyáltalán nem igaz, mert én nem érzem többnek a hs-t az animációi és hangeffektjei miatt mint játékot.

  • yesname #524
    Azt senki sem mondta, hogy KELL. Azt mondom, hogy sokkal jobb lenne. Nem kell ágy sem a lakásba, hogy aludni tudj. Asztal sem, hogy ehess. De sokkal jobb ha van, növelik az élvezeti faktort. A Suzuki, az Audi vagy a Ferrari is elvisz oda, ahova mész és így tovább. Utcai állóbüfé zsírpapíron véres hurka vagy otthon asztalon, kellemesen megterítve tányéron evőeszközökkel. Esetleg étteremben egy bécsi szelet. Lehetne még sorolni a végtelenségig. Nem olyan nehéz megérteni miről van szó...
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2015.08.28. 14:18:48
  • DasIsFuck
    #523
    Én továbbra sem érzem azt, hogy ezek feltétlenül kellenének egy kártya játékba.

    Az MTGO-t viszont tényleg nagyon szükséges lenne felhasználóbarátabbá és gördülékenyebbé tenni.
    Ez az amit nem értek, hogy egy ilyen volumenű kártyajáték mint az MTG-nek ilyen rossz online felülete legyen 2015-ben.

  • Dzsini
    #522
    Viszont sokkal nagyobb befektetést is jelentene (sokkal több embert, aki csak a Duelsre koncentrál, esetleg felvásárolni egy céget, hogy házon belül legyenek) - és itt amúgy is egy több száz fős cégről van szó, akik mellesleg valamilyen szinten a Hasbro leányvállalata, nem a Magic az egyetlen termékük, tehát nagyon meg kell indokolniuk minden befektetést, minden mozdulatot. Biztos vagyok benne, hogy elég komolyan gondolkodtak-gondolkodnak azon, amit te is írsz, és úgy jöttek ki a számok, hogy nem érné meg nekik.

    Idén adtak ki amúgy táblás játékot is:
  • yesname #521
    Nem vitatom, mert igaz.
    A helyükben én több legyet is ütnék egy csapásra és jobb kivitelezés több elcsábított játékost jelentene akár a digitális, akár az élő/MTGO játékba.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2015.08.28. 10:56:21
  • Dzsini
    #520
    Én csak azt írtam itt le, amit ők nyilatkoztak a Duelsről - egy reklámtermék, aminek az a célja, hogy új játékosokat szerezzen, és azokkal az alapokat megismertetve továbbirányítsa őket a valódi termékük irányába. Az elmúlt évek Duels részei után pont azért szüntették meg a külön fizetős bővítményeket, mert egyrészt alig volt belőle bevételük, másrészt felesleges frusztrációt okoztak vele azoknak, akik játszottak vele.

    Ugyanolyan reklámanyag, mint a plakátok. Lehet, hogy hoz pár fillért az a néhány emberke, aki aranyat vesz, de bármelyik 1 napon több boostert adnak el MTGO-n és papíron, mint ebben egy hónap alatt.

    Pontosan tudják, hogy nehéz belépni az MTG világába, mert rettentő bonyolult a játék. Ezért készült a Duels, hogy rettentően egyszerűsített szabályokkal megtanítsa az alapokat ahhoz, hogy valaki összeszedje a bátorságát a valódi játékkal játszani, illetve hogy ne ijessze el az ezerféle képesség, interakció. Hat éve ezen dolgoznak, hogy egyszerűbbé tegyék a belépést a játékba, és sikerrel - a növekedésük és a sikerességük pontosan azt mutatja, hogy minden szempontból bejön a mostani irány. Digitális kártyajátékok voltak és vannak, teljesen másik pálya, mint a papír/MTGO. Sok Magices játszik Hearthstone-t is (az első pár bajnokságot veterán Magicesek nyerték :) ), nem korlátozzák egymás piacát.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.08.28. 10:32:07
  • yesname #519
    Nem csak reklám, hanem bevételi forrás is. Itt is az a termék amivel játszol. Mindegy, hogy digitálisan vagy élőben stb. Termék mindegyik. Tudják ezt a Wizardsnál is. Látják a HS sikerét és mennyi bevétel van belőle. Nem véletlenül indultak el arra, ahol a HS kezdett: booster nyitogatás, gyűjtögetés, mikrotranzakió, napi feladatok. Haladni kell a korral nekik is és szépen tevődik át minden a digitális világba. Előbb-utóbb ebből lesz az új, korszerű MTGO...
    A terméket pedig annál nagyobb számban lehet eladni, minél töményebb, élménydúsabb a kivitelezése minden szempontból. Nagyon rossz marketinges lenne belőled. :)

    Utoljára szerkesztette: yesname, 2015.08.28. 10:24:13
  • Dzsini
    #518
    Haladok: 8/10 mythic - Nissa és a Disciple of the Ring nincs meg belőlük, 52 booster, 86 játékóra.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.08.28. 10:09:26
  • Dzsini
    #517
    A Duels továbbra sem egy élvonalbeli program, nem bevétel termelési céllal készült - nem azért van, hogy rengeteg játékosa legyen, hanem hogy valamilyen jól érthető, könnyen használható módon megismertesse az új játékosokkal a játékot, hogy legyen honnan elindulni a valódi papír alapú játék vagy az MTGO felé.

    Ehhez pedig nem kell csilivili kezelőfelület, mert az nincs meg a klubban, ahol majd játszani fog a játékos, és végképp nincs meg az MTGO-n.
    Ez egy reklámtermék, és reklámra nem fognak annyi pénzt költeni design és bármi egyéb téren, mint akár egy Hearthstone-ra, akár bármelyik másik csak-digitális kártyajátékra, ahol az a termék, amivel játszol.
    A Wizardsnál a termék a papír/MTGO változat, aminek több, mint húszmillió aktív (heti szinten játszik, havi szinten költ rá pénzt) játékosa van világszerte, és az utóbbi öt évben év per év alapon 30-35%-al növekszik töretlenül.
  • yesname #516
    Megfér egymás mellett a kettő szerintem is nagyon jól, bár a Magic, mint kártyajáték, játékmechanikailag sokkal jobb. Más mélységű a kettő. De...
    Ugyan úgy meg lehetne csinálni a Magic számítógépes verzióját, mint a HS. Nem stílusra értem, hanem dinamikára, pörgésre. A Magic-hez illő laphangokkal, gyorsabb animációkkal, egyéb dinamikus akcióhangokkal stb. (Na meg normális kinézetű (nem azt jelenti, hogy interaktív) játéktér.) A Magic hangjai laposak, egyhangúak, míg a HS hangjai nagy dinamikatartományúak: odab...nak, ütnek, vágnak.
    Sajnos a Duels fejlesztői ismét nem voltak képesek erre, mert a designerei kutyaütők. Kezdetek óta nem tudnak fejlődni kivitelezés terén. A Wizard helyében már rég kukáztam volna őket...
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2015.08.28. 08:45:50
  • Dzsini
    #515
    "csilli-villi animációk, meg kamu interaktív küzdőtér?"
    MTG Battlegrounds 2003 :)


    Amúgy a közvetítésről, hogy jó-e vagy sem - én úgy érzem nagyon azon múlik, hogy azt a játékstílust, azokat a paklikat, amiket nézel ismered-e. A Modern Masters, amiből a tegnap esti draft volt egy nagyon komplex válogatás tíz év lapjaiból, pont abból a célból, hogy egy bonyolult, de élvezetes játékkörnyezetet alkossanak vele. Be is mutatták az archetípusokat, de az édeskevés volt, ha valaki a közvetítés alatt nem ismeri a lapokat, nem tudja, hogy kb. minek kellene történnie. Akkor elég valószínű, hogy kevésbé tudja élvezni a dolgot. A vintage-legacy versenyeket én se szeretem nézni, ott olyan dolgok történnek, amikhez nem sok közöm van, de azt is sokan értik, élvezik. Az MM draftot tegnap viszont élveztem, érdekes döntéseket, láttam, izgalmas meccsek voltak szerintem. Ma este Origins draft lesz, ezeket a lapokat sokkal jobban ismeritek, több ismerős archetípus lesz, egy próbát esetleg megér, hogy mennyire más lesz ez az élmény.

    Abban egyetértek, hogy egy jó, magyarázós MTGO streamből sokkal, de sokkal többet lehet tanulni, és vannak olyan streamerek, akik végigkommentálják az összes lépésüket, azok nagyon szuperek. Ez viszont a világbajnokság, ahol a krémek krémje játszik, és csütörtöktől vasárnapig ünneplik ezt a játékot, szombaton pedig minden tele lesz új információval az őszi blokkból. Nagy buli várható :)
  • DasIsFuck
    #514
    Nem is ezt vitatom, hanem azt amit generál.

    Aki a hs-el lép be a ccg vagy tcg világába annak teljesen irreális/idióta elvárásaik és értékrendszerük lesz ezekkel kapcsolatba.

    Ezt akarva, akaratlanul is ahhoz tudom hasonlítani, mikor a story és a grafika igazol egy játékot, hogy az milyen jó, miközben a játékmenet van annyira gyenge, hogy negatívan kiellensúlyozza ezeket.

    És sok emberbe kb ez lesz a márce, hogy az olyan kártya játék amibe nincsenek csilli-villi animációk az unalmas...
  • Shep
    #513
    Más a kettő, HS sokkal pörgősebb, látványosabb, Magic meg összetettebb, jobbak a lapok is, teljesen jól el van a kettő egymás mellett, szerintem.
  • DasIsFuck
    #512
    A hs csak azért mert tele van szép animációval és hangeffektel, de különben az sem túl élvezetes, ha csak nézed kívülről.

    A papír kártya stream és közvetítések meg ugyan ezek, csak még a vizualitás sincs meg benne.

    Az meg, hogy kívülről nézed miközben csak a kommentátorok csacsogását hallod és látod mindkét játékos kezét és lapjait, élvezhetetlen.

    Magicből is inkább mtgo draftokat jó nézni, ahol a játékos draftol és mondja mit miért csinál.
    Na azokból lehet tanulni és szórakoztató nézni is, persze abban az esetben, ha érted a játékot és szereted.

    A hs-t ismét lehetne hozni példának, csak ez ilyen szempontból ezt mindössze a csilli-villi megjelenésének és stílusának köszönheti.
    Többséget pl ez lenyűgözi, sajnos azt kell mondanom.

    Trump duels promociós videói alatt csak fogom a fejem olyan kommenteket lehet olvasni.

    Akit megfertőz ez a hs az pofa nélkül rávágja, hogy ez neki olyan rohadt unalmas és annyira vacak ez a játék...
    Mert nincsenek ilyen csilli-villi animációk, meg kamu interaktív küzdőtér?

    Ez ugyan az mint ami a játékiparba úgy nagy általánosságban is van, hogy interaktív filmeket akarnak már nem játékokat és ez a mérce.
    Meghatározóbb a grafika,a történet mint maga a játékmenet.

    Nekem valahogy sokkal jobban tetszik az, hogy a magic többrétegűbb és érdekesebb mint a hs a maga 2 körös kifutási idejű kombóival.
    Nekem ez többet nyom a latba egy kártyajátéknál mint a hs vizuális orgiája.

    Persze lehetne egy hs szerűbb magic játék a ui és küzdőtér esetében, ez nem ront rajta összességében, de ne ettől legyen már jó vagy nem jó egy kártya játék.
    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2015.08.27. 23:00:43
  • Shep
    #511
    Hát igen, mondjuk úgy, hogy nem éppen nézőbarát a dolog. Ebből a szempontból a HS pl nagyszerű, mert jól átlátható, látványos de hát az ugye online és nem papír alapú, ha a duelsban lesznek versenyek akkor az is élvezhető lehet majd.
  • DasIsFuck
    #510
    Az ilyen élő kártyapartik sokkal kevésbé élvezhetőek streamen vagy yt-n nézve sajnos:(

    Élőben játszani lehet jó maximum.

    Abban a formában van ezeknek értelme, hogy a streamer/játszó szemszögéből látunk mindent miközben folyamatosan megossza a gondolatait a nézőkkel, hogy mit miért és hogy csinál.
    Ezt nem digitális formában szerintem nem lehet elég látványosan és érdekesen megvalósítani.

    Én próbáltam nézni magicet,yu-gi-oh-ból is ilyeneket, de az számomra abszolút élvezhetetlen, hogy egy asztalon kártyázik 2 ember, miközben kommentátorok meg mondják a magukét.
    Ez így nem élvezhető.
  • Dzsini
    #509
    Az is legalább olyan érdekes (sőt), ha érted valamennyire a gondolatokat, a stratégiát mögötte - ezért van a kommentár, hogy magyarázzanak azoknak is, akik nincsenek annyira benne.

    De nemsokára kezdődnek a meccsek a draftolt lapokból.
  • Shep
    #508
    Hát egyelőre nem túl érdekfeszítő a dolog, mert még mindig a lapokat szedik.
  • Dzsini
    #507
    Ha valakit érdekel a "papír" változat is, most kezdődik a Twitchen és vasárnapig tart a World Championship, ma és holnap az előversenyek, szombaton parti és Battle for Zendikar bemutató, majd vasárnap a döntők.

    Az esemény Seattle-ben van, és az elmúlt évad (Magicben szeptember az "új év") 24 legjobb játékosa játszik szerte a világból több formátumban egymás ellen.
  • Tinman #506
    Köszi, akkor jól éreztem, hogy végig kell küzdenem így is :-/
  • Dzsini
    #505
    Nem nyerted meg a meccset (függetlenül attól, hogy AI ellen vagy ember ellen), tehát nem.

    Feladás =/= kilép a meccsből és az AI veszi át a kormányt.
  • Tinman #504
    Már csak 1 utolsó kérdés:

    Mi van akkor, ha kilép a srác, én meg utána. Egyikünk sem kap aranyat, vagy én kapok, hiszen az ellenfelem adta fel?
  • Dzsini
    #503
    nem csak nekem van bajom a néhány-naponta-napi questekkel - rajta vannak az ügyön...

    A kilépett játékosnak nem jár arany, és az AI-k nem játszanak egymással :)
  • Tinman #502
    Jah toltam én is valamelyik nap... mihelyst egyik lényem felerősödött kb. 4. kör, a srác nyomta is a feladást, játszhattam a.i. ellen, persze levertem.

    Jut eszembe!

    Mi van akkor ha nyer az a.i. ilyen esetben? Kilépett a srác és megkapja a goldot? Ugye nem?! Az rettentő nagy fassssssság volna!

    Mi van akkor, ha én is kilépek? 2 a.i. játszik helyettünk és amelyik nyer az kap +20Goldot? Ne már ^^
  • Tinman #501
    Érthetetlen.

    Ahogy azt sem értem, hogy nálam miért a 20:50-21:00 közötti időintervallum a csere ideje ^^
  • Dzsini
    #500
    Nálam továbbra is 48 óra "egy nap" - ennyi időnként kapok új questet, ennyi idő, hogy a napi limit nullázzon.
  • Shep
    #499
    Na rank 5, de vicc, hogy még mindig szenvedni kell ,hogy sikerüljön végre játszani valakivel.
  • Tinman #498
    Elég sok melóm van mostanában, így szépen felgyűlt 3 quest. Este már fáradt voltam 40G-s küldiből 1/2-öt azért lenyomtam, gondoltam ma a legrosszabb esetben is 1 win és újra lesz egy üres slotom.

    Hát basszus, úgy alakult, hogy napközben csak 1 meccsre volt időm, de kikaptam. 20:50-21:00 körül kapom az új questet. 20:15-kor még száguldottam haza, gyorsan be a gép elé... nyomjuk. 2x kikaptam, 20:40. Baze ne már, ezért siettem, mint állat :-(

    Aztán 20:44-kor kaptam egy elég jó kezdő kezet, 5 kör alatt lethal, 20:46-ra meglett a quest... hát ez szoros volt.

    Hülyét csinált belőlem a játék, mert amiatt siettem annyira, hogy ne veszítsek questet :-(
  • Shep
    #497
    27 booster és még mindig sehol egy planeswalker :(
  • DasIsFuck
    #496


    Nem a landek elforgatása miatt kaptak +1/+1-et a lényei, hanem ennek a lapnak a képessége miatt :)
  • Jaqen
    #495
    Na volt egy érdekes meccsem. Fehér-zöld pakli. 0/2-es gate-eket buffolt a gyerek: Flying meg attack ugye. Nekem is van olyan kártya. Csakhogy később csinált olyat, hogy elforgatta a manáit mire az összes lénye +-okat kapott. 4/10 meg ilyesmi. Nem volt egy darab enchancement vagy artifact lapja lent, csak land lapok. HOGY? Melyik lap képes erre? Kilépett de az AI ígyis elvert... Nevetséges volt az a pakli konkrétan egyszer nem támadott meg csak az AI a végén.
  • Shep
    #494
    Sikerült elvernem egy 9-es gyereket. :) Nem is kell ide planeswalker :)
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.08.24. 20:35:35
  • Dzsini
    #493
  • Shep
    #492
    Na még egy pegazus, mondom ,hogy az utolsó 5 deckben lesznek benne nekem a planeswalkerek :) Na de legalább jött egy elf harcos ami eddig még nem volt, úgyhogy bővülget az elf pakli.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.08.24. 16:43:12
  • Dzsini
    #491
    A Prowess elsősorban kék képesség (második körben vörös, és fehér is kap belőle néha), a dzsinn pedig tulajdonképpen minden lényednek azt ad. A közepes-nagy repülő lények szintén helyben vannak a kékben (dzsinnek, szfinxek, drake-félék) - teljesen kék az egész.

    (azért nem az van ráírva, hogy "minden lényed prowesst kap", mert hülyét kapnál a triggerektől MTGO-ban meg itt is, amikor a húsz tokened egyesével aktiválódik)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.08.24. 08:59:37
  • DasIsFuck
    #490
    Az lehet, de én sokkal érdekesebbnek tartom ezeket a counteres lapokat, még ha nem is feltétlen a leghatékonyabb minden esetben.
    Egyébként a soulblade is eléggé kék idegen azzal a képességgel.

    Egyébként a játék nekem nagyon a fehér-et akarja elsőnek kiamaxolni, mert szinte folyamatosan azokba kapom a common lapokat:X
    ...de előbb utóbb csak elfogynak már:D