1568
10804749371454315238.jpg
  • Grifid71
    #1328

    Egy kis előzetes. :D
  • PiszkosFred
    #1327
    Relax. One option we’ve added is, “Double the timers on missions".
  • Sir Cryalot
    #1326
    Inkább a készítőkről tárul elénk elég élénk kép, a személyiségzavaros alienektől kezdve, a dekorációs őrületen , az exhibicionista mozgáskultúrájú karaktereken át , jön össze ez a nevetséges egyben lelombozó látvány .

    Blizzard se fantasy , mint inkább "animu ", ez is az , erre buknak az infantilis idióták az usa-ban .
  • Andule
    #1325
    Hehe, poen. Inkabb tunik ez fantasy-nak mar :)
  • PiszkosFred
    #1324
    Inkabb magam mellett, mint ellenem :)
  • Kotomicuki
    #1323
    Azért tegyük hozzá, hogy nem csak akkor szorít az idő, amikor van számláló: pl. a megtorló küldetéseknél sem mindegy, hogy merre indulsz el, mert néha nagyon nehéz azt a 6-ot összeszedni, nemhogy több is maradjon a végére...
    Néha meg össze tud hozni olyan leosztásokat a gép, amikor az adott felállásban nem lehet az adott körszám alatt (8-12) megcsinálni a küldetést - még ha a csapat java ottmarad sem. (főként elmaradt kutatás-gyártás/pénzhiány esetén - az ember esze megáll: a Földért, az emberiség fönnmaradásáért megy a harc, de a pénzt, ami romba döntötte a civilizációt, azt nem lehet elhagyni - , de az alulképzett csapat is tényező tud lenni)
    A legnagyobb poén az volt, amikor az evakuációs zóna alatt teljesen megszűnt a tető és azt a kezdő pontra rakta vissza, mindezt 2 körrel a vége előtt...

    A másik, hogy a küldetésekre teljesen más katonák kellenek, mint a végjátékra, ahol a küldetésenként 1-2x használható skill-ek már nem sokat érnek, de addig meg nem lehet eljutni nélkülük - pl. sav-/plazmabomba a salvo-val és utána a (bluescreen-es,) shredder lövés (netán Saturation Fire-val), egy körben, azért tud alkotni (páncéltalanítás, ami után jöhet a deadeye a sniper-től... ) a nagyobb dögökön, de a véget nem érő végjátékban a sima, nehéz lövészek már tovább kihasználhatóak (már, ha a célzásra van pakolva rendesen (scope + Perception PCS)); de akár a kószákat is itt lehetne megemlíteni: a küldetésekben nagyon hasznos tud lenni a lopakodásuk (nagy kár, hogy ettől ugyan nem fejlődnek, mer' nem jár érte XP), de a végjátékban inkább már csak nevetségesen haszontalan az...

    Sz'al, nálam a "pszichopatákkal" (belőlük 2-őt szoktam vinni (Domination), meg kettő 2 Haywire Protocol-os gyógyítót és így mindig teljes az "elővéd" a végjátékban ) együtt a 10-12 ember a minimum, amit felhasználok/végigjátszás: ha elérte az ezredesi rangot, akkor kispadra kerül az egyén (vagy megy át-/továbbképzésre), hogy a többi is fejlődhessen.
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2017.07.08. 19:32:49
  • Maala
    #1322
    Én 8-9-et szoktam, általában... 2-2 ranger/gunner, és a rangereknek kell 1-1 tartalék... Meg ami még marad. :-)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.07.08. 11:11:44
  • PiszkosFred
    #1321
    Egyebkent nem ertem a szamokat. Annyi serules volt az alapjatekban is, hogy mar ott eleve 10-12 embert rotaltal, hattal esely sem lett volna, meg serules nelkul is kellett, hogy legyen 1-1 hacker, medic, stb. egyedi subclassok :) Itt meg bejon a kepbe a kimerultseg is, hat nem 12, hanem 15-20 lesz a barakkban az ugrasra keszen allo katonak letszama.
  • Maala
    #1320
    "The game forces you to build a very big roster of characters. You can’t just rely on six heroes. You’ll develop 12 heroes or more."

    Ennél a résznél azért hangosan felnevettem. :D Egyébként elég power creep szagú az egész ez alapján az interjú alapján...
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.07.08. 09:35:26
  • PiszkosFred
    #1319
    Hat, gondoltak azokra is, akiknek feladta a lecket a jatek :)

    > One option we’ve added is, “Double the timers on missions. Double the timers on the strategy layer.” - itt meg a teljes interju
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.07.07. 18:30:17
  • Maala
    #1318
    Az lesz. Remélhetőleg azért nem esik az alapjáték hibájába, hogy mire unlockolod az új kasztokat, addigra már rohadtul le lesznek maradva szintben...
  • PiszkosFred
    #1317
    Egyre inkabb ugy erzem, hogy inkabb EW fele "kieg" lesz ez, mint sem "mezei" DLC :)
  • Kotomicuki
    #1316
    Ahogy már írták előttem: megfelelő fegyverek és magasabb rangú katonák megléte után szabad csak a DLC-s küldiknek nekivágni, amiket akár teljesen ki is lehet hagyni és csak a fegyvereket, amiket behoznak, használni - ezek miatt csökkentették az alapjáték jó pár dolgának erejét, hogy "hasznosnak" tűnhessenek!
    Annyi igaz, hogy az alapjátékhoz képest kezdenek "elkurvulni" a készítők az egyre OP-bb tartalmakkal, amik nem biztos, hogy megfelelően illeszkednek az alapjáték sémájába... (ez a Long War 2 legnagyobb hibája is egyben)
  • Papa01 #1315
    Igen az, de nem bánom... ugyanakkor nagyon sajnálom, mert az alap X-com 2 nme volt rossz, még ha gyengébb is volt mint az első rész... de pl, amit Malaa írt, az sem segített ( Gas Grenade), csak jött a szemét... de leginkább ez a Ruler-es dolog idegesített fel... :(((

    ui: A mentett állások megvannak... ;)

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2017.07.04. 12:39:53
  • PiszkosFred
    #1314
    Jo, ez most csak hirtelen felindulas :) Lesz (lett volna) meg ilyen kilatastalan harc (foleg ha ironmanban nyomod), de kesobb, amikor lenyugszik az ember, akkor csak idegesiteni fogja a gondolat, hogy meg lehet azt csinalni, es akkor majd ujra nekifogsz a most szerzett tapasztalatokkal felvertezve.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.07.04. 12:20:17
  • Papa01 #1313
    Uninstall lett a vége, ezzel ez a bossfight nevezetű szívatással a játék tönkre lett téve, bánom, h pénzt adtam a DLC-kért, közük nincs az X-com világhoz.... :((((
  • Papa01 #1312
    Érdekes A Viper barlangos küldin túl vagyok... nem is értettem az egészet... álltak ott mint egy faszent, nem is lőttek vissza.. pulykavadászat volt...
  • Maala
    #1311
    Mert ez bossfight. Vagyis vonalzófight, akarom mondani Ruler harc. Vagymi.

    El kell odázni a Viperbarlangos küldetést, amig van már valami stabil Mag fegyver \ predator armor kombód, és utána megfelelően előkészülve (6 emberes Overwatch) várva aktiválni a Rulereket. Aztán mehet a haddelhadd. A Viper Ruler általában úgyse éli túl a barlangot, vagy ha igen, akkor az első kinti küldin meghal, mert olyan kevés HP-val menekül el. Berserker Queen taktikát már elmondtam.

    Jön még majd az Archon Ruler, ott nagyon sok taktika nincs, mint OW-ban várni, sniperrel aktiválni, és figyelni arra, hogy ne legyen egy 4x4-es mezőszettben 1nél több embered. Különben kapsz a nyakadba egy szoppantyút.

    A 12 kör a te körödben számolódik, nem a Ruler körében.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.07.03. 18:05:04
  • Papa01 #1310
    Ok, köszi a választ! :) Ez a "körönként egy ember mozoghat" mizéria miért van?

    Ja, és ezt 12 kör alatt meglehet csinálni, úgy hogy eljussak minden emberrel a kivonási ponthoz?
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2017.07.03. 18:01:52
  • Maala
    #1309
    Ha van nálad Gas Grenade/Bomb, vagy Acid Grenade/Bomb, vagy esetleg Incindiery Gren/Bomb, akkor dobd rá úgy, hogy minden körülötte lévő mezőt blokkolsz, így az AI-ját összezavarod, semmit nem tud csinálni, és te szarrálőheted (kb 30% HP-ig, aztán kaput nyit, és elszalad).
  • Papa01 #1308
    Szia Maala!

    A következő küldetés kapcsán szeretném a segítséged kérni:

    - Adott egy városi pálya,ahonnan egy embert kell kimenekíteni 12 kör alatt.
    - Egyszer csak megjelenik egy hatalmas zöld szörny, rengeted xp-vel.
    - Én egy körben csak 1(!!!) emberemmel tudok lépni...

    Egyszerűen esélyem nincs, az a dög egy dobbantásával nagy csomót sebez... meg miért nem tudom mozgatni az összes emberemet az adott körben?

    Köszi a válaszod,
    Papa
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2017.07.03. 17:29:42
  • Papa01 #1307
    A listádból, csak az első kettő volt meg.. :))
  • Maala
    #1306
    Át lehet, de szerencse kell hozzá. Meg Shen.

    Meg Tier 2 Gremlin, meg Skullmine-os Skulljack...
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.07.01. 20:58:31
  • Papa01 #1305
    *a lépegető felett... :)
  • Papa01 #1304
    Éppen ezek segítségével (mondjuk az szemétség volt, hogy nem lehetett felette átvenni az irányítást. :) ) tudtam túlélni a küldit... a baj az volt, h túl korán mentem oda... de már mindegy, megvan... :)
  • Maala
    #1303
    Hát igen, az a lényeg, hogy az X-szer használható képességeket a végéig ne használd fel... De ugye elsőre ezt még nem tudja az ember. :-)
  • Papa01 #1302
    Borzasztó volt... az 5 emberemből 4 sebesülten tért vissza, de legalább életben.Ehhez képest az előző rész végső küldetése is gyerekjáték volt. :)
  • Papa01 #1301
    Köszi az infót! :) Most jutottam el a bazi nagy 2 lábú lépegetőig.... hát kemény lesz az biztos, 5 fős a csapatom, a fegyverek nincsenek moddolva még. Mondjuk idáig sérülés nélkül jutottam el. Hosszú csata lesz. :D
  • Maala
    #1300
    Alapjátékban könnyű küldetés, csak nem egyből kell megcsinálni. Kell várni, amig lesz 5-6 embered (amúgy is mindenki automatikusan szintet lép a küldi után), így Shent leszámitva a legjobban tudsz kijönni.

    Sotit, Cannont használó emberek kellenek a nagy dmg miatt, sima Rifle-t és Snipert használó embereket kerülni kell. Rifle-t vihetsz, ha már van Mag fegyvered, mert elég lesz a DMG, hogy 1 lövésből kinyírd a robotokat.

    De persze ezt elsőre nem tudja az ember. Egyébként ez a Shen's Last Gift DLC küldetése.
  • Papa01 #1299
    Nem hiba... :) konkrétan az az effekt zavar, amit játékbetöltéskor hallani... ami ugye elég sűrűn előfordul....


    A Steam akció alkalmával megvettem az eddigi DLC-ket és elkezdtem az újrajátszást már Commander fokozaton... elég durva... Pl, úgy hogy kb a 6. küldi egy robotgyárban játszódik és a támadó robotok folyamatosan termelődnek...érdekes, ez a küldi nem is rémlik az alapjátékból.... csak úgy tudtam megcsinálni (szerencsére), hogy az egyik emberemnek szintlépéskor megadtam azt a tulajdonságot, amivel a robotok felett át lehet venni az irányítást néhány körig. Egyébként szerintem teljesíthetetlen ez a küldi... :)
    Az embereim keveset mozognak, elavultak a fegyvereik és nem tudnak lőni.... az ellen bezzeg.. :D
  • Grifid71
    #1298
    Nekem spec semmiféle zúgás nincs, lehet hogy valamelyik hangbeállításodra allergiás a játék.
    A legtöbb problémát a túl magas minőség okozza. Hülyén hangzik tudom.
    Hangszórók/tulajdonságok/speciális/ alapértelmezett formátum.
    Ezt jobb hagyni a gyári 16bit/48000Hz-en mert hanghibákat okozhat. Esetleg még konfiguráld újra a használt eszközöd beállításait.
    Utoljára szerkesztette: Grifid71, 2017.06.30. 17:10:25
  • Papa01 #1297
    Sziasztok!

    A játék betöltése közben hallható búgást/zúgást nem lehet kikapcsolni valahogy? Engem rettentően idegesít...
  • Lokker
    #1296
    Az egyik DLC-vel jönnek spéci ellenségek. Ha jót akarsz magadnak első végigjátszásra kihagyod, legalábbis én szívtam vele rendesen. Volt olyan állás amit sokszor betöltöttem hogy ne bukjam el a csapatom, mondjuk egy gyújtógránát elég jól bántja őket.
  • Shed77
    #1295
    Köszi a tanácsokat, akkor először mod nélkül csinálom végig. A vérnyomásom szinten tartása prioritás amúgy is :D
  • dartonite
    #1294
    +1

    LW azoknak valo akik az alapjatekot kiporgettek mar tobbszor, nagyon nem newbie friendly.
  • SaGa
    #1293
    Egyetértek az előttem zólóval.
    Tanulj bele az alapjátékba a DLC-kkel, csináld végig, vagy legalábbis addig, míg tetszik.
    Aztán tedd rá az LW2-t és felejtsd el, amit addig megtanultál az XCOM2-ről, mert ez egy egész más játék. Mások a prioritások, amivel haladni lehet. Jobban át kell gondolni minden lépést.
  • PiszkosFred
    #1292
    Szigoruan maganvelemeny:
    Minden jateknal, igy az XCOM2-nel is nalam alapveto dolog az, hogy elobb mindig mod nelkul jatszom vegig, vanilla allapotban, esetleg official DLC-kkel - azert, hogy lassam, mi a kiindulasi pont. En emiatt azt javaslom, hogy elobb mindenkeppen az alapjatekkal jatssz, azt probald meg vegigvinni, es ha vegeztel, akkor kezdj neki a LW2-es vegigjatszasnak! Arrol nem is beszelve, hogy teljesen mas elmenyt fogsz kapni, vagyis nem ismetles lesz, hanem teljesen uj jateknal fog tunni, illetve az LW2 kampany sokkal (szamomra legalabbis, masnak nem) nehezebb, illetve nagyobb kihivas, talan ez a jo kifejezes.

    tldr: elobb vanilla+dlc, aztan LW2 :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.06.29. 12:46:42
  • Shed77
    #1291
    Sziasztok. Korábban játszottam az X-COM előző részével, most a leértékelés miatt megvettem, jöttek hozzá a DLC-k is. Mivel dicsérték, ezért letöltöttem hozzá a long war 2 modot is. Szóval normal fokozaton játszom, tehát a második nehézségi szinten. Ezzel együtt vért izzadok. Bár még csak pár órám van benne, félelmetes mennyire nehéz. Az X-COM is nehéz volt néhol, de ez valami kegyetlen. Kérdésem az hogy a LW2 modot használjam-e, vagy az csak a vérprofiknak van. Illetve mit veszítek játékélmény szempontjából, ha csak a sima DLC-s , hivatalos játékot nyomom? Továbbá ha az LW2-őt ne, akkor melyek azok a modok, amelyek nem csalások, hanem csak a játékélményt növelik. Segítő választ előre is köszönöm.
  • jocika
    #1290
    Az ott egy Dragunov a kezében a Reaper kezében?
  • Maala
    #1289
    Oh yeah, új scout skin Long War 2-be! :-D