1568
10804749371454315238.jpg
  • Maala
    #1408
    Egyszerűen nem értem, hogy kell a Skirmisher Battlelord képességét használni. Kipróbáltam sokféleképpen, de sehogy nem megy. Néha ad, néha nem ad plusz lépést, de csak egyet.

    Googlen se találtam semmit egyelőre. Valaki tud róla valamit?

    Viszont a másik 2 új kaszt valami brutális. A reaper Banish, majd később Annihilate képessége eszméletlen (6 v 7 - utóbbi a modulerősítő kontinensbónusszal/orderrel - lövés egy ellenbe, vagy Annihilatorral az ellen halála után a következőbe, vagy amíg a tár tart), és a Claymore-ja is valami nagyon fasza, főleg később a Homing-gal, amivel a következő lövés az adott célpontra tuti, hogy találni fog... Pápá, Gatekeeper. :-P Aztán a játék perpill legOP-bb képessége, a Remote... Nem elég, hogy dupla sebzés, még a robbanás hatósugarát is megduplázza. És nem jössz ki Shadowból sem. Claymore a pod mellé, majd Remote, és pápá pod. Később ez küldetésenként 2x. Játék elején a 12 HP önmagában elég egy Pod leírtásához. Ha sikerül az elején egy 2. Reapert szerezni, akkor ott nem lesz a taktikai résszel probléma. Egyedüli veszélyforrás max a tetőről leugrás a civil közelébe lehet... Még mindig. :-D

    Aztán a Templar. A skillfa végén Ionic Storm, 3 Focus 12-18 sebzés, elvileg... Ha van armorja az ellennek, akkor sokkal többet is levon ebből, érdekes. Cserébe killekért visszakapod a Focust. Igen ám, de a Templar kiszalad a mező közepére, és nincs parry. Kétéltű fegyver képesség. Ami viszont brutál, az a Ghost. Már, ha van humanoid hulla a közelben. :-) De akkor aztán +1 tag, ráadásul megkapja az összes képességét az eredetinek. Ionic Stormot is akár.
    Void Conduitot még nem próbáltam, egyfajta Soulfire/Stasis keveréknek tűnik nekem. Ionic Stormmal talán jól kombózik, majd következő végigjátszásban kipróbálom.

    Egyébként viszont messze nem olyan erős, mint a Reaper. Nem tudom, hogy melyik az erősebb, a Skirmisher, vagy a Templar, mert mint mondtam, a Skirmisher "nyitjára" még nem jöttem rá, de ami késik, nem múlik. :-)

    Szegény Sparkok, a fasorban sincsenek már. :-D Szánalomból azért gyártottam egyet! :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.09.03. 23:43:53
  • Maala
    #1407
    :D:D:D Hát ez eszméleten.

    Van egy olyan Order, ami esélyt ad, hogy a taktikai csata elején spawnoljon az oldaladon egy Advent. Mivel már kb. csak az időt húzom, ezért beraktam. Eddig 1x adott egy Stun Lancert, meg most Tónit, történetünk főszereplőjét.

    Tóni egy Elit Troopista, vagyis traPista, Nem érti, hogy miért kell az XCOM oldalán harcolnia, amikor éveken át görcsölt az ELITbe kerülésért. Ezért amikor a küldetés során egy Sectoid megpróbálta Mindspinelni, bár ellenállt, de bepánikolt. Lányos pánikgombos zavarában előtörtek belőle a régi Adventes érzelmek, ezért a ház tetején stackolva álló társaira dobta a fejlesztett, 5x5 mezőben ható gránátját.

    Csupán azt nem értette továbbra sem, hogy a tetőről immár szilárd talaj híján a földszinten landoló társai miért mondtak köszönetet ezért a tettéért? Talán köze van ahhoz a Codexhez, ami korábban a hátuk mögé teleportált a harmadik emeletre, és rájuk dobott egy Psionic Bombot?...

    Ez a Tóni, beszarás milyen kettős ügynök, egyik szemem sír, a másik nevet. Elátkoz, és megment, kettőt az egyben, és mindezt pánik alatt! :-D

    A történet befejezéséhez hozzátartozik, hogy egy Archon is rájuk dobott egy Blazing Piniont a következő lépésben a földszinten, így hiába kerültek ki a 3 emelet zuhanással a Psionic Bomb sugarából, így is mozogniuk kellett. :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.09.03. 20:46:45
  • dartonite
    #1406
    Nekem is csak kb 20.000 pontom lett, valamiert az volt bennem hogy ha 1 kor van meg vissza akkor odaerek.
    Hat nem :d

    A legutolso save game-em corrupted lett, nem tudok jelenleg menteni es CTD lesz ha betoltom a kuldetest.
    Baromira remelem hogy nem kell ujra kezdenem.Szoval ovatosan a modolassal, nalam nagyon kiakasztotta a jatekot, hiaba irtak azokra amiket letoltottem hogy kompatibilisek.
  • Maala
    #1405
    Lol, hogy elkúrtam a mai Challenget... Pont megjött a kaja, gyorsan átvettem a futártól (közben futott az óra), erre míg nem voltam itt, egy Sectopod rám rak egy AoE attackot... Visszajövök, elkezdem lőni, marad kb. 4 hp-ja, aztán észreveszem, hogy mindenki kap 7-8 sebzést. :-D Hehehe.

    És így is 3 perpill, rofl. :-(
  • dartonite
    #1404
    Sikerult lerakni az Assassint vegleg, mar kezdett nagyon idegesiteni.A tier 3-as pancellal es fegyverekkel kozel sem volt akkora kihivas, plane hogy tudtam hogy erdemes megtartani minden granatot, specko felszerelest hozza.Jo kis fightok lesznek meg itt a masik kettovel :)

    Conceal mindenkepp erdemes egy karakternek mert most kaptam egy olyan dark eventet hogy egy honapig egyik missziot sem rejtozkodve kezdjuk, Miss Dragunova pedig epp nem ert ra.
  • Maala
    #1403
    Igen, Rangerre alapból az a sor megy végig (Rapid Fire, bár most, hogy 3 körös cooldown-ja van, nem vagyok benne biztos, hogy az kell Colonelen is majd...), aztán Conceal, implacable saját AP-ből.

    Szerencsére hiába az explosion immunitás, azért a Shred még mindig megy a gránáttól. :-P
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.09.02. 05:45:59
  • dartonite
    #1402
    Ize...nem a warlock, a hunter.
  • dartonite
    #1401
    Nagy szopoag volt megint.
    A szemetlada warlock megkapta az explosive resisztenciat, plusz mar tud robotokat is idezni kettesevel. (a fejlettebb verziokat)
    Egy retaliation misszio kellos kozepen megjelent es szepen eljatszott a fiukkal.
    Ez eddig a legnagyobb szopas hogy nem sebzi semmi granat, plusz ugye minden elhibazott loves armort ad ra.
    A kedves kis ellenallo balfaszok pedig folyamatosan lottek - melle - es epitettek ra a pajzsot....fuuuu de elegem lett a vegere, de azert sikerult :)

    Btw ebben a kiegben nagyon felertekelodtek a blademaster es a bladestorm skillek, erdemes beruhazni rajuk.
  • Maala
    #1400
    Csak jelzésképp, ha reseteled a katona skilljeit, akkor a befektetett pluszpuntok eltűnnek. :-)

    Természetesen a SAJÁT pontjait visszakapja a Combat intelligence-nek megfelelően, de a közös XCOM AP-ket nem kapod vissza. :-(
  • ttt1
    #1399
    Jah megvan tnx start menüben ott van már ..:)
  • ttt1
    #1398
    Én nem csináltattam sortcutot ,szeretem én elindítani (sima xcom2-vel indítom én a binaries dirből)..
  • Maala
    #1397
    Még amikor az asztalról elindítod a parancsikonnal a játékot, bal alul kattints a WotC ikonra. Ekkora a modlistában a legtöbb mod mellett írni fogja, hogy rosszak. Így indítsd el a játékot. :-)
  • Grifid71
    #1396
    Mintha az ablakban alul a világosabb felirat említené, hogy a játékba építve szeretnéd a dlc-ket vagy az eredeti módra külön, és innentől szabad a pálya. Beépítve frankóbb egyébként.


    PiszkosFred
    #1395
    Nálam a nortonnal együtt ment a kukába amikor megláttam mit zabál a rendszer erőforrásaiból. So-so potyára...
  • PiszkosFred
    #1395
    Kozben pontositanek, "csak" a ransomware protection reszleg kavar be, azt kell leloni amig nem frissitik. Mas virusirtonal is az a szekcio kavar be es okoz "placeholder img" bugot.

    Egyebkent nagyon ott akarom mar hagyni en is az AVG-t a picsaba. En is fizetek erte de egyre szarabb es bar masszivabb es "teljesebb" - ami jo is lehetne, ha nem a geptol vonna el az eroforrast.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.09.01. 19:26:14
  • Grifid71
    #1394
    Ez is lehetne akkor az egyik ok amiért inkább 3 évente frissítem az ESET Smart securitym előfizetését.
    Utoljára szerkesztette: Grifid71, 2017.09.01. 19:22:22
  • ttt1
    #1393
    Egy kérdés?Ha új játékot indítok akkor nekem csak a 2 "kieget" mutatja az újat nem. Az alapból belekerül vagy azt is be kéne ixelni?
  • PiszkosFred
    #1392
    Kosz, en is ott kerestem. Aztan utanaolvastam es sajnos az AVG faszsaga miatt csak akkor csinal oda fotot "fizikailag is", ha kikapcsolom a teljes vedelmet a jatek ideje alatt. Sima kivetel nem jo.
  • Maala
    #1391
    Nem tudom, nálam nincs gond az Avi projecttel, még Blacksite, Codex hack is talonban van, eddig 1 Fac-ot nyomtam le, meg a Viper Kinget, 1 kontaktnyira vagyok a következőtől (instant contakt Order van bent :-P). Nálam elég sokszor dob Covertbe AvPr reductiont, bár sztem elég mákos is voltam velük... Azóta megcsináltam a Colonelt is Covert küldetéssel (el is kúrtam, mert Chain Shotot vettem fel neki, aztán látom, hogy felveheti Rapid Fire-t 25 AP-ért... Nem baj, legalább letesztelem, hogy hogy megy a "vett" skillekkel a skillújrázás. :-D), állat, hogy Captian-ök jönnek BM-be... Igaz, mind Standard/Above Average, hogy basznák meg. :-D

    Szerencsém, hogy ez a Dupla AP gain order megmentett... (16 AP Viper King megöléséért? Köszipuszi!) Így van Medical ÉS Combat Protocol (Haywire úgy is csak majd Sectopod autopsy után ér valamit), meg Holotarget és duplagránát. :-P Még a Conceal+Bladestormon gondolkodom, nem tudom, mit kéne adni duplába a Rangereknek, lehet, Reaper+Rapid Fire?

    Nekem ilyen Lightning Strike, 15% Supply, instant kontakt, 33% BM olcsósítás (bár most bezárt 6 hétre. :-D), dupla AP, meg +15% minden mission rewardhoz Orderek aktívak most kb.

    És haladok a Hunter otthona felé, az Assassint még mindig nem látogattam meg, cserébe a 12 emberrel szinte Flawlessre csináltam az Avenger Defenset. :-P Bluescreent épphogy megcsináltam, de még Sectopodot eddig nem láttam. :-( Pedig a Grenadierek szeretik! :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.09.01. 13:44:25
  • dartonite
    #1390
    Te hogy tudod kordaban tartani az Avatar projectet?

    Spoilerbe rakom inkabb, hatha valaki mindent maganak akarna felfedezni:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem nagy nehezseget okoz, szinte folyamatosan maxoljak, hiaba van mar 9 teruletem..
    Raadasul a fatigue es shaken rendszerrel van hogy 2 hetre is kiesnek a magas szintu embereim.Nem beszelve a will csokkenesrol, amivel kb minden pszi/mind controll sikeres, a papok rettegett ellenfelek lettek.

    Tegnap csinaltam meg a Blacksite-ot, de azzal is csak egyet nyertem, amit ket heten belul visszaepitenek.Raadasul dark eventbol is egyfolytaban aktiv 2-3 es ezek nem a nyamvadt vanilla eventek, ezek nagyon kemenyek. (megosztjak a Chosenek egymassal a tudasukat, overwatchban nem lehet sebezni a troopereket, tobb intel koltseg, sokkal tobb hp es explosive usage az ellenfeleknel, allando ambushok, stb)
    Szoval most mar egy sima moderate kuldinel is 12+ hpja van egy normal troopernek, volt olyan pap akinek 15+ (es akkor hol vannak a berserkerek, sectopodokhoz kepest).
    Csinalom a covert opokat is, de ott sem mindig dobja fel az Avatar project csokkentest.

    Mindenesetre egyaltalan nem biztos hogy nem lesz egy baromi nagy fail ez a hadjaratom, kozel jar mindharom Chosen a kimaxolt tudashoz.Sot, elerium core-bol nagyon keveset kapok valamiert, nem tudok granatokat, nehezfegyvereket gyartani, vagy kihasznalni az infarmary uj kepesseget.
    Tegnap jott szembe az elso sectopod, mazli hogy mar volt egy bluescreen roundom, anelkul eleg ketseges lett volna a harc kimenetele.
    Van mar plazma shotgun es cannon is, a fejlesztes folyamatosan zajlik de valahogy mindig ugy erzem csak a sajat farkam kergetem mert mindig elottem jarnak egy lepessel.

    Szoval baromi kemeny, igaz veszettul elvezem is :)


  • Grifid71
    #1389
    C:\users\Neved\Documents\MyGames\xcom2 war of the chosen\XcomGame\Photobooth\Campaign\Userphotos


    Ami legfontosabbak egyike szerintem: A betöltési idő iszonyatosan lerövidült. :D


    Utoljára szerkesztette: Grifid71, 2017.09.01. 08:07:31
  • Maala
    #1388
    Hát ez a kieg egyszerűen kurva jó lett...

    Olyan interakciók voltak csak a mai játékban, mint az eddigi 600 óra alatt sosem. :-D

    Az eggyel előbbi bugot úgy oldottam meg, hogy a Lost kinyírta a Chosent, még a köre előtt. :-D
    Szereztem egy Ability pont duplázót... Ami MINDEN taktikai layeren szedett ability pontot megdupláz (rulerek, chosenekért kapottat, meg a szokásos height-combo-flank-ambush-ost is).
    Mox az előbb hagyott ki egy 97%-ot, hogy aztán 2. lövésre Execute-oljon. :-D
    Június 23-án már Majorom volt, és csak a szeszélyemnek köszönhető, hogy nem mentem rá a Colonelre. Mert minek? Én hülye. :-D (a Resistance Ring Promotion bónuszok repítették a SGT. Grenadieremet fel a magaslatokba)
    Elena Claymore+Remote Control 17 dmg 5 enemybe, mert beálltak egy robbanó tartálypark mellé. :-D
    4 emberrel kellett mennem Július közepéig, mert az elején a Training Centert csináltam, nem a GTS-t vagy az Infirmaryt... Csak hogy konstatáljam, van összesen 3-4 db Gifted, és 5-6 db Above Average katonám, mindenki más Standard. :-D
    No nem mintha kellett volna a +2 slot, ezzel a 3 überkatonával simán döglött mindenki. Kivéve, amikor "Savage" sitrepet bevállaltam, hogy majd szépen farmolok Facelesseket a Mimic Beaconhöz... A kevés DMG miatt (hiába a Mag Weapon) evacelni kellett. :-D
    Alapvetően csak azért kell a GTS először, mert 1) a 2. épületed mindenképp a Resistance Ring lesz. Tutira. 2) Infirmary nem létfontosságú, ez a +3 überkatona bőven helyettesíti az első pár hónapra.
    Rámosonó Viper King, aki kikerülte(!!!) Elenat, és 2 másik poddal együtt becserkészett engem, miután megneszelte, hogy elintéztem egy podot.
    Első Archonom most a 3. (vagy 4?) Retaliation missionön belémszalad, hogy 6-ból a 5 Overwatch eltalálja, a 6. sajnos egy Troopert talált. :-D

    Áh, érzelmi hullámvasút ez a kieg., ami kibaszottul bejön.

    És akkor most jöjjön az első átdolgozott Avenger Defense... Aztán az Assassin Strongholdja. :-D
    Megy az adok-kapok. :-)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.09.01. 01:46:25
  • Maala
    #1387
    Okkkééé... Crash Loopba került a játék. Még jó, hogy nem Ironmant indítottam. Valszeg az a baja, hogy amikor Dazeli a Chosen az embert, és te Reviveolod, akkor kap egy Disorientet, amire viszont nincsen időkorlát.

    Aztán mikor eltűnne a Disorient 2 action múlva, akkor crash.

    Más anomáliát nem nagyon láttam ezekben a körökben. :-s

    Nem is tudom, mit kellene csinálni, talán egy restartot missiont? :-s
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.08.31. 15:50:05
  • Maala
    #1386
    ... Azért néha az anyját a játéknak...

    Megüti a Lost a Rangeremet, dob egyet a Woundra, megvan. Aztán jön még egy dobás Squadmate Woundedra (első Factionös küldetés utolsó etapja), mert az első etapban egy Lost megütötte (az akkor még nem squadmate) rookiet.

    Bepánikol a Ranger, és bedob egy gránátot az embereim közé (mert hát Lost ellen stackelve célszerűbb, a cover semmit sem jelent ellenük úgysem.

    Egy halott, 4 sérült... :-D

    Sose jártam ilyen közel egy Dismiss Soldierhez.
  • PiszkosFred
    #1385
    Hat, ejfel volt mire leert a cuccos, igy mar nem akartam nagy dologba belekezdeni, ezert gondoltam inditok egy gyors partyt es megnezem a performance javulast es az uj karakter opciokat. Aztan bennmaradt veletlenul a tutorial resz, es mivel furcsanak tunt az elso par masodperc, gondoltam vegignezek minden cinematicot. :) A foszereplok bemutatkozasa (Tygen, Shen, stb.) is valtozott, tobbet beszelnek, jobban elmagyarazzak a hatterinfokat, stb. Nagy dozist kapott a lore es a immersion a kieggel, az mar biztos.
  • Maala
    #1384
    Ah, a tutorial missiont nem láttam még, Legenden kezdtem, de lehet, most gyorsan letolom akkor. :-D

    24. eddig a mai Challenge-ben, tök jó. -.-"
  • PiszkosFred
    #1383
    Mindegyik cinematic bovebb, masabb, a kieghez van igazitva, kvazi rebootolva van az egesz.

    Maga a tutorial misszio is valtozott, bar a sarokpontjai azonosak (felvonulas, figyelemelteres, ambush az adventen, commander stasis kamra megkereses, kimentes, csapat fele meghal, Kelly es a Central marad, stb.), de az osszes atvezeto animacio es kommentar bovult, valtozott. A cinematic meg olyan, hogy bar ezerszer lattam, de megis, egy huncut mosolyt eleresztettem alatta, amikor a csapat elindult (mint a regi gijoe vagy 80-as akcio filmek 1-1 masodperces montazsai - cipobekotes, kes a tokba, tar a fegyverbe, stb.) Szoval a korites is jocskan valtozott, nem csak a gameplay. Az alapjan legalabbis, amit eddig lattam.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.08.31. 13:05:05
  • dartonite
    #1382
    Aanem, en csak a single kampanyt csinalom.

    Tegnap gondoltam meglatogatom az egyik Chosent a lakhelyen:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1 ornaggyal, 2 szazadossal, a tobbiek hadnagyok voltak.Magnetic fegyverekkel es predator armorban.Nagy pofaval na mondom most aztan szetkaplak hulyegyerek.Akkora squadwipe lett a vege hogy orom volt nezni :D Meg jo hogy nem ironmant inditottam, szoval aki tul koran kezd bele ilyen missziokba az kosse fel a gatyajat.


  • Maala
    #1381
    Melyik van kiegészítve?
  • PiszkosFred
    #1380
    En meg nem :) Nekem csak tegnap estere csorgott le a cucc (mert mit ad isten, egyszerre kellett jonnie tobb giga patchnek az Arkhoz, Conanhoz, XComhoz), igy csak a rebootolt tutorial jellegu elso ket kvesztet csinaltam meg es neztem vegig ujra minden - jocskan kiegeszitett - cinematicot. Na de majd mostantol...
  • Maala
    #1379
    Challenge mode-okat csinálgatjátok? :-P
  • PiszkosFred
    #1378
    A "propaganda" kepeket nem menti le jpg/png/xx formatumban a jatek? Harom helyen is neztem, ahol esetleg szoktak lenni a mentett kepek, de nem talaltam nyomukat. Marad a hagyomanyos steames/egyeb screenshot opcio, vagy bamba vagyok?
  • dartonite
    #1377
    Kibebaszott jo ez a dlc.
    En is megvettem, nem sokat aludtam az ejjel.
    Mondjuk az fura hogy a kb 30-as rosterembol egyetlen genius vagy savant sincs.Ossz-vissz van 2 db gifted karakterem.(pedig hogy elhataroztam hogy csak magas CI-s karaktereket fogok megtartani, de igy eleg nehez lenne)
  • Maala
    #1376
    Jaja, hiába tűnik el, ott lesz, csak stealthben... Egy gránát máris kihozza... Oh wait. :-D Flankelni kell akkor.
  • Grifid71
    #1375
    Az első támadása a szopató, mert megszakíthatatlan üss és fuss. Fix sebzéssel és öntudatlansággal. Szerencsére nem csak medikus tudja kihozni belőle az áldozatot, viszont akkor zavarodott marad pár körre. Figyelni kell hova menekül utána, és tele kell pumpálni ólommal.
  • Maala
    #1374
    Azzal az Immune to Explosionnel jól beszoptad, gondolom Shreddelni sem lehet akkor gránáttal, maradnak a shreddelés cannonnal. :-D

    Minél előbb irtsd ki, tűzzel, vassal.
  • Grifid71
    #1373
    Kitartás!
  • wedge31
    #1372
    Neked még jó, nekem nem volt feltelepitve ugyhogy most a teljes játékot töltöm nem csak az updatet...
  • PiszkosFred
    #1371
    Bekaphatja mindenki. Csak ma jott a steamre
    - 2gb ARK
    - 2gb Fallout 4
    - Par mega Path of Exile
    - 30 gb XCom 2
    frissites. Mire leer minden es kezdhetnek jatszani, mar itt is a Before the Storm. Meg van bolondulva mindenki?
  • PiszkosFred
    #1370
    Mondtak, hogy ujrairtak a motor egy reszet, de a 30 gb meglepett :)
    Akkor nalam megsem lesz ma este premier, majd csak holnap.
  • Grifid71
    #1369
    Nagyon vaddisznó lett ez a "kis" 30 gigás hozzáadás.
    A 2K simán elviszi vele idén a legjobb stratégia díjat. Megérte.