1568
10804749371454315238.jpg
  • PiszkosFred
    #1448
    Hat, ezeket nem is neztem, nalam a jatekkal van valami. Vagy a vilag, vagy a gameplay, nem tudom, pedig xcom osatyak csinaljak, regi xcom ficsorokkel es az ujabb jatekok megoldasaival, de... nem tudom :) Mindenkeppen be fogom szerezni, az biztos, de szerintem ezuttal megvarom a premiert, pedig minden hasonlo klont azonnal rendelek/tem (lasd Hard West pl.)
  • Maala
    #1447
    Nálam az, hogy 50es csomagban van 2 OP szett, amit kb szégyenérzet lenne használni 1nél több alkalommal. 40esben van early access, ami talán még érdekes is lehet.

    A 30as meg... Valahogy úgy érzem, bejött az, hogy mostanában megveszem instant-gamingről megjelenés előtt 1-2 héttel azt, amire kiváncsi vagyok, ugyanúgy nyomott áron.

    És ugye mindegyikhez megkapod még a Chaos Rebornt is.
  • PiszkosFred
    #1446
    Nagyon gondolkodtam es gondolkodok en is rajta, de barmennyire is jonak tunik a koncepcio, van valami - nem tudnam megmondani, hogy mi -, ami miatt en sem tettem meg eddig.
  • Maala
    #1445
    Preorderen gondolkodom, de... Meh... :-D
  • PiszkosFred
    #1444
    Igen, kovetem oket az elejetol kezdve, varos :)
  • Maala
    #1443
    Erről hallottatok már? Kíváncsi vagyok, milyen lesz. :-)
  • TomStorm
    #1442
    Köszi szépen!
  • Maala
    #1441
    A Can appear as VIP azt jelenti, hogy az általad generált kinézetű karakter megjelenhet mentőakcióban (extraction, és börtönből/szállítójárműből kiszabadítós is). Ha sikeres az akció, akkor enginner/scientist lesz belőle, a küldetés jutalmának megfelelően.

    Dark VIP ellentéte, a karid megjelenhet Neutralize VIP küldetésekben, mint kinyírható/elfogható VIP. Ha elfogod, akkor küldi végén a jutalomképernyőn látod majd közelről is.

    Soldier meg, hogy csak, mint recruitolható katona jelenhet meg a roosterben. Soldier classt nem tudsz megadni sztem, azt játék közben automatán sorsolja, vagy te állítod be GTS-ben.
  • TomStorm
    #1440
    Karakter generálásnál mi ez a 2 opció?
    "Can appear as vip"+"can appear as dark vip" és a Soldier.

    Ja és Soldier class-t meg kell adni?Vagy azt majd játék közben?
  • gravicam
    #1439
    Nos kipróbáltam a legendary ironmant. Életemben először. Annyi helyen írták, hogy az xcom igazi íze az ironmanen jön elő. Na, nekem előjött. Csak nem legendaryn, mert ott tenyleg nem lehet hibázni. Visszavettem ironman commanderre és ez így elég király. Tenyleg megtortennek a drámák, meghal vki, a bondos haverja pedig bepánikol, berohan az ellenbe, riasztja az új podot, elrabolják rescue mission, megint meghal vki. Leesett állal bámulom, ahogy a kimaxolt war suitos agyontuningolt sharpshooteremet szarrá lövi egy meglepi sectopod+2 mec. Amikor körbevesz százezer lost, pedig lövöd őket mint a rongy, de hiába puffantasz le 10-et, 20 terem a helyébe és ekkor megjelenik egy chosen. Lopakodsz a háztetőkön, dübörög az xcom zene.. a reaper és skirmisher cover missionön vannak, de akkor jön pont a Chosen az avenger támadással. Rettenet vigyázol, h podonként haladj és ne riassz fel még egy podot, de úgy alakul h csak a ranger slash-e segít az egyik már csak egyéletemaradt katonán... és a ranger feléleszt 3!!! podot... és tölteném vissza, de nem lehet, ez a kialakult visszafordíthatatlan helyzet. És nincs skyranger kimenekítés, mert avenger támadás van. Megint meghal vki. Egyszerűen kurvajó ez az ironman! Ez a painfulság sokkal izgibb mint visszatöltögetni állandóan.
  • Fenrir
    #1438
    Elsőre nekem sem dobta fel, új játékot kellett megint kezdenem, azután már aktív volt ez a választási lehetőség.
  • Gear
    #1437
    Köszi *Fred és Maala , hogy nem találtam ezt meg .
  • PiszkosFred
    #1436
    Inditas utan az "Advanced Optionsban" van, lasd #1435
    Ilyen egyeb lehetosegek vannak:

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.01. 11:26:19
  • Maala
    #1435
    Ha megvan a War of the Chosen, akkor az új játék indításakor feldobja a plusz opciókat a nehézségválasztó képernyőn.
  • Gear
    #1434
    Ezt hogyan kell ? Nem találok ilyen lehetőséget. Valami plusz parancs begépelése vagy hogyan ?
  • Nyugis
    #1433
    na ez egy hasznos fontos info volt! nem is tudtam!

    köszönöm szépen!
  • PiszkosFred
    #1432
    Azert beleraktak egy opciot is az inditasi parameterek koze (advanced options), amiben megduplazhatod az Avatar projekt hosszat (tobb idod lesz) es a missiok idokeretet (szinten tobb idod/korod lesz).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.09.28. 15:50:04
  • Nyugis
    #1431
    szia!

    köszönöm szépen!
    akkor még várok az ujra játszással. ;) nekem a hard timer tette be a kaput, hogy nem volt elég idő hanem agyatlanul menni kelett.
  • Maala
    #1430
    Hmm, talán most már 1/3 hard timer, 1/3 soft timer és 1/3 timer nélküli küldetés van.

    A soft timer alatt olyasmire gondolj, mint pl. új supply raid, vagy célpont eliminálása. Előbbinél mikor kijössz Concealből, utóbbinál a commander pod aktiválása után indul el az időzítő.

    Hard timer meg a "csináld meg X körön belül, különben "you dieded"!".
  • Nyugis
    #1429
    üdv!

    az lenne a kérdésem, hogy azon változtattak -e már esetleg a fejlesztők, hogy az alapjátékkal sok -sok külkdetés időre ment ergo nem volt lehetőség olyan mélységben taktikázni vele.
  • Maala
    #1428
    Akkor challengeld magad: minél előbb befejezni a játékot, kb ott, ahol meglesz a plasma\plated armor, nem kell, hogy az összes chosen kimúljon, stbstb... Úgy állitólag Waterworld is izgalmasabb. :-)

    Én legenden játszottam végig, és ott is early és mid game nagyon jó, late game uncsi volt... a te technikáddal (mindent kifejleszteni maxra). :-)

    Javaslom, próbáld ki, amit ajánlottam, esetleg hajts rá a júliusi befejezéses Achire Commanderen. :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.09.20. 16:40:20
  • gravicam
    #1427
    Az a helyzet, hogy a játék eleje és közepe nagggyon izgi, de most a vegefelé már mindent kifejlesztve és a katonákat szarrá fejlesztve már elég uncsi és tétnélküli. Özönlik a pénz, összes chosen kimúlt, szuper pszi katona, szuperspark...katonabondok kimaxolva.avatar projekt 1-es szinten...hát jöhet andromedon, sectopod, bármi...megszűnt az “egészséges” félelemérzetem. Commander fokozaton jatszom es ugy erzem nincs eleg ellenfel a palyakon. Úgy kéne éreznem h minden el vanveszve, hatalmas tulero es epphogy átcsusszanva sikerulnek a dolgok. Lehet legkozelebb legenden kezdek neki. Van itt vki legendes? Olvasgattam a nehezsegi szintek kulonbsegerol... de annyit h comm es legend kozott hatalmas szakadek van. A commander early es mid game viszont elegge jo. Ironmantől parázok. :D
  • PiszkosFred
    #1426
    Millio es egy dologgal kiegesziti, es egyuttal rebootolja az egesz sztorit az uj frakciokkal, teendokkel.
  • molnibalage83
    #1425
    Pech. Majd 3 év múlva 5 EUR-ót sale-n megér akkor. :)
    Köszi.
  • Maala
    #1424
    Kiegészíti az alap sztoriját a 3 frakcióval és a 3 Chosennel, Waterworld 2 részre lett osztva.

    Az early és a midgame sokkal jobb lett, a late game sokkal unalmasabb.
  • molnibalage83
    #1423
    Ez most kiegészti az alapon úgy, mint az első résznél az a mittomén milyen nevű szervezet, vagy egy teljesen új párhuzamos sztori?
  • Micsu
    #1422
    nem sírtad már eléggé tele a topikot mikor megjelent az alapjáték? :D
  • molnibalage83
    #1421
    Ez a kieg mit ad hozzá akkor a játékhoz?
  • Rahar
    #1420
    Pontosan mitől függ, hogy egy katona fáradtá válik? Értem ez alatt, hogy például akcióban eltöltött köridő, lövések száma, mozgás? Csak mert ugyanazok a küldetésen részt vett bizonyos katonák megkapják a tired besorolást, míg mások nem. Valamint mit tudok ellene tenni, hogy gyorsabban kipihenjék magukat?
    A kiegészítővel ki milyen építési sorrendet követ?
  • Maala
    #1419
    De, persze, fognak jönni Trooperek, csak ki tudja, mikor lesz meg újra a 14...
  • gravicam
    #1418
    Na várjatok, akkor már nem is fognak jönni trooperek? Visszamentem egy állásra, amit közvetlenül a stronghold előtt mentettem el és folytatnám onnan, de azt nem gondolnám, h más küldikben nem fognak újabb trooperek jönni. Bár már egy jó ideje nem jöttek, csak azt várom..
  • dartonite
    #1417
    Engem siman ledaralt Commander fokozaton amikor odamentem magnetic cuccokkal, predatorban :)
    Erdemes kivarni a tier 3-at, addig pedig valahogy tulelni azt hogy fokozatosan kapjak a durvabbnal durvabb skilleket.
    Normalis felszerelesben mar nem lesz gond.Ket pszi emberket is erdemes kepezni, azok felvaltva kuldizhetnek es mondanom sem kell, felbecsulhetetlenek.
  • Maala
    #1416
    Mivel nem időkorlátos, ezért haladhatsz nyugisan, podonként a Strongholdban. :-)

    A 2. szinten ha nem mész túl közel, nyugisan elintézheted a benn lévő podot, aztán lesz egy köröd a követ lőni mndennel... 2. körben elintézed az assassint, harmadik körben meg a követ. 4. körben az Assassin újra beteleportál, de nem teljes élettel, csak 1\3 v 2\3-al. A többi ellenféllel nem kell nagyon foglalkozni, mert ha kinyirod az assassint, akkor vége a küldetésnek, akárhányan is maradjanak.

    Sok youtubert is láttam, akik elfelejtették, hogy Trooperek kellenek a plated armorhoz, sőt, nekem is ráment egyszer egy Ironman végigjátszásom. :-) Egyszerűen töltsd vissza, bár sztem egy életre megjegyezted, a továbbiakban nem lesz gond. :-D
  • gravicam
    #1415
    Első Chosen Stronghold küldetésem...Assassin (Commander fokozat) (Nem Ironman, mégcsak azt kéne!!!). Eladtam az összes advent trooperemet és ez igencsak kellene a predator armorhoz, de egyszerűen nem jönnek az advent trooperek és már hetek óta ingben gatyában harcolok. A fegyvereim is még csak a mag szint. De én már a Strongholdba megyek, mert nem tudom mi vár rám. Assassin 2. szint hát nanemá! Végtelen teleportoló ellenfél és a kő amit szét kell lőni meg 100ezer életű. Hát úgy érzem magam mintha csúzlival és fakarddal jöttem volna ide.
  • Maala
    #1414
    A maiban én is felhúztam magam, hát tetején az ablakból nem tudtam gránátot dobni se a Sectopodra, se a Gatekeeperre... Úgyhogy leszartam, és megölettem az egész csapatot. :-P
  • dartonite
    #1413
    Pont mert sosem jott be, talan 1000 lovesbol 1x :D
    Meg mert volt olyan covert op kuldi aminek eredmenyekent mar 3 kieget lehetett rakni a puskara es semmi masom nem maradt csak a repeater.
    Itt epp a 'legjobbkor' sult el.Se elotte se azota mondjuk...:)

    Csodalkoztam volna ha epp innen hianyoznanak a csalok.Igaz volt valami advent + gatekeeper csapat a mutonok ellen kuldi, ott 6! db 74% flank shotot misseltem.Na akkor befigyelt a ragequit, szoval en sem mindig csinalom meg ezeket a napi kuldiket.
  • Maala
    #1412
    Nem egyszer tűnt már el csaló az első helyről...
  • Grifid71
    #1411
    Nekem még egyetlen execute sem volt mióta a kieg kijött, pedig mindig van valaki akinek a csúzliján ott figyel a repeater. Mázlista!
    A challenge mód első 300 helyezettjének a 90 százaléka sajnos csaló,ami tisztán látszik ha visszanézi az ember a játékokat. Sajna a 2k le se xarja, pedig kaphatnának egy perm bant a challenge szériából.
  • Maala
    #1410
    Ha nem tetszik a repeater, akkor miért használod? :D Lol.

    Ennél már csak az lenne viccesebb, ha 6-ból 6 emberednek lenne Superior repeaterje a +5%-os bónusszal, és úgy panaszkodnál, hogy túl OP a cucc. :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.09.06. 00:32:44
  • dartonite
    #1409
    Sajnos ebben nem tudok segiteni.
    Nekem a Reaperek es Templarok jocskan megelozik hasznossagban a Skirmishert.
    Reaper a musthave,Templar helyett azonban meg mindig jobban szeretem a rangereket valamiert :)

    Amugy total win reinstallom volt, es egyelore nem volt kedvem folytatni a kampanyom mert a jatek kozepetol (tier 3-as cuccok) mar facerollorozok mindent es mindenkit.Igaz ehhez kellett egy maxra huzott pszi harcos is.

    Most varakozo allasponton vagyok hogy kicsit a modderek aktivizaljak magukat es uj kihivasokat talaljak a fagyasok nelkul.Ironmant nem merek kezdeni, ott is akadnak bugok - save game eltunesek, stb.

    Amugy a repeater meg mindig bugos, szerintem baromira nem kene egy lovesbol EXECUTED felirattal leirtanom egy rulert, marpedig ez meg mindig benne van es sajnos meg is dobta a karakterem.
    Utoljára szerkesztette: dartonite, 2017.09.05. 16:14:18