11538
  • morcosqtya
    #120
    Mikor lesz kapható?
    Steam-es vagy dobozos?
    Árban olyan 12 körül kell számítani?
    660 Ti-n elmegy szerintetek élvezhetően?
  • Fernandooo #119
    Te benne vagy a Fallout 4 fejlesztő csapatában, esetleg rendelkezel egy működő kristálygömbbel, hogy ilyen elhamarkodottnak tűnő következtetéseket fogalmazol meg? Ismered a Fallout 4 történetét, rendszerét? Mert szerintem annyit tudsz a Fallout 4-ről, mint például én. Vagyis láttad a nyitó weboldalt, megnézted a trailert, és elolvastál néhány pletykát. A kérdés, hogy akkor mi alapján vonsz le konzekvenciákat…

    Egyébként még így is lehet, hogy beletrafáltál, és nem lesz olyan ”komoly” játék a Fallout 4, mint a Witcher 3. Szerencsére engem meg pont a Witcher 3 nem érdekel, ugyanis az értékrendemmel összeegyeztethetetlen az abban megtalálható szexuális tartalom – marha indokolt lehet egy játékot ezzel telerakni, pont mint a C-kategóriás horrorfilmeket... ja, nem, mostanában már minden szar filmet... - és maga a főhős is egy unszimpatikus görény nálam. Illetve eleve a fantasy műfaj is távol van mindentől, amit értékelni tudok. Szóval szerintem sokan lesznek, akiknek nem egy Witcher 3 lesz az összehasonlítási alapjuk, hanem – mit ad isten… - egy Fallout 3 vagy egy New Vegas. Sőt, olyan is előfordulhat, hogy - horribile dictu - önmagában a Fallout 4-et fogják megítélni az emberek! :)
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.06.10. 06:38:18
  • mike01010101
    #118
    Bár ne lenne, de sajnos teljesen igazad van.
  • StrikeFor
    #117
    2077-ben :D
  • Shiwo
    #116
    majd a Cyberpunk 2077
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2015.06.09. 21:38:23
  • Anonymusxx
    #115
    a Falloutokban sose voltak MMO szintű küldetések, a 3-ban szerintem épp hogy túl kevés volt a küldetés és egy se volt mmo szintű..
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2015.06.09. 20:56:55
  • Nikknev
    #114
    Nem kérem hogy megugorja csak azt hogy nője ki az MMO szintű küldetéseket amik a fallout/skyrim világának 99%-át kitették.......Csak megközelítőleg legalább.....:)
    Utoljára szerkesztette: Nikknev, 2015.06.09. 20:37:16
  • PiszkosFred
    #113
    Nem fogja megugrani a Witcher 3 szintjét, se ez, se semmi a következő években. Ahhoz újra kell(ene) kezdeni a fejlesztést, de mivel legalább 2-3 éve tart, esély sincs rá a megjelenés előtt fél évvel. Majd a 2-3 év múlva érkező RPG-k, addig semmi. De, ne legyen igazam.
  • Nikknev
    #112
    Engem nem érdekel hogy néz ki, milyenek a színek, ha kell úgyis rendbevágja egy moddercsapat.
    Engem az rdekel hogy a Witcher 3 brutálisan magasra rakott lécét változatosságban- fő és mellékküldetések színvonalában akár csak megközelíti-e, avagy megy tovább a fallout 3/Skyrim féle MMO szintű unalmas repetitív vonal sztori és mellékküldetés vonal....
  • PiszkosFred
    #111
    Mar csak 5 nap. Aztan minden kiderul.
  • wednes
    #110
    Grafika elmegy. Ha nem is arra gyúrnak rá azt se bánom. Viszont a karakteranimációkon, a mozgáson igazán javíthatnának(az mintha nem változna)...sokkal többet dob az élethűségen, az összhatáson, mint valami csilivili vakítás.

    Egy kis fizikai modellezésről meg már nem is merek álmodni.
  • Fpocok
    #109
    Ne legyél ilyen negatív!!! :D
  • kissssss
    #108
    majdnem kiköptem a kajámat mikor ezt olvastam....
  • karajjj
    #107
    fake
  • Jim Morrison
    #106
    Ja, valaki lesz a kutya :D
  • Fpocok
    #105
    Ha lesz benne coop, körbe fosom magam :D
  • PiszkosFred
    #104

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kamu, naná, még mielőtt... :)
  • Malachit
    #103
    Jó de Vegasban érthető is volt (történeti főszálat követve kiderül/kikövetkeztethető), hogy a robotok mért voltak fejlettek viszonylag.
  • Ryder62
    #102
    Egyébként aki emlékszik, volt a Fallout 3-ban egy android aki a Commonwealth-ből szökött meg. (sidequest)

    Ez DC-hez képest északon található, és már a Fallout 3 idején is sokkal fejlettebb volt. A keresésére indult öreg meg is lepődött a primitív Protectron robotokon.

    Itt fog játszódni a Fallout 4, ergo ezért is előrehaladottabb a civilizáció.

    New Vegasban is milyen fejlett volt a F3-hoz képest.
  • Ryder62
    #101
    Nekem néhol a Bioshock Infinite ugrott be; léghajók, színek stb.

    Többször megnézve a trailert, nekem tetszik bár ahogy látom a LOD most is hulladék lesz. A múltbéli visszatekintések meg túlságosan színesek meg valahogyan műek.
    A helyszínek meg sokkal változatosabbak lesznek, és lesz időjárás is.

    Várom az infókat és képeket.
  • Micsu
    #100
    lehet az volt a baj hogy többször végigjátszotta :D

    egyébként meg vegas jobb volt mint a 3 sztem, az e3 után többet tudunk majd
  • karajjj
    #99
    Nem csilivili legújabb uncryengine17 van alatta, már jó nem lehet, az biztos.
  • Fernandooo #98
    Értem. Tehát a barátod képviseli a teljes Falloutos rajongótábort. Majd eltöprengek azon, hogy vajon mihez lehet kezdeni egy ilyesféle kinyilatkoztatással. Ráaadásul oda biggyesztettem egy olyat, hogy "ha a belbecs rendben lesz", mint a játék részéről teljesítendő opciót. Egy videó előzetesből levonta a barátod azt a következtetést, hogy nem lesz rendben ez a belbecs?
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.06.05. 11:03:47
  • karajjj
    #97
    Ez mind a két oldalról egy-egy random eset általánosítása. Egyik sem jelenti automatikusan azt, hogy csak ez a 2 lehetőség létezik.
  • Federation
    #96
    Állítom, hogy azok, akiknek kedvenc játékuk a Fallout 3 – szerintem a világ legjobb játéka -, nem igazán fognak elégedetlenkedni a külsővel kapcsolatban, és ha a belbecs rendben lesz, akkor szavunk nem lehet.


    Egyik ismerősöm Fallout 3 megszállott. Többször végigjátszotta, imádta, még a dögcédulát is a nyakában hordta, amit külön vett az 576 boltban. Megnézte ezt a videót és egyáltalán nem tetszett neki. Gépe bőven megvan hozzá, de nem érdekli, nem várja, leszarja. Ennyit erről.
  • Myselor
    #95
    de gondolom te nem vagy hüLYE :D
  • StrikeFor
    #94
    aki a grafra rinyál az vagy huje vagy huje és punktum :)
  • Fernandooo #93
    Szerintem az elhamarkodott ítélkezések megfogalmazása helyett először meg kellene várni egy gameplay videót – erre hamarosan sor fog kerülni (június 15) -, és akkor majd kiderül (legalábbis részben), hogy milyen lesz az egész összképe, hangulata, mennyire stimmel ez a színesebb világ, stb.

    A grafika kérdésen sokan rágódnak szerte a hálón, ami azért nem annyira érthető, mert a Fallout-széria soha nem egy techdemó volt, mint pl. a Crysis, és inkább a művészibb megközelítést választották a csiribiri csicsamicsa helyett, no meg persze a minőségi tartalmakat, amik garantálták a 100+ órás játékidőt. (Jómagam közel 150 órát tettem bele a Fallout 3-ba és egyetlen percét sem bántam meg, sőt, még mindig bennem van egy új végigjátszás.) Szóval a grafika valóban nem egy élmenő, de azért annyira mégsem szörnyű, hogy ezen kelljen kattogni – legfeljebb azoknak, akiknek ez a mindenük. Állítom, hogy azok, akiknek kedvenc játékuk a Fallout 3 – szerintem a világ legjobb játéka -, nem igazán fognak elégedetlenkedni a külsővel kapcsolatban, és ha a belbecs rendben lesz, akkor szavunk nem lehet.

    A Fallout-világ „kiszínesedésével”, illetve annak elítélésével meg azért várjunk még egy picit, egyrészt az előzetes videó tetemes hányada a múltba ugrál vissza, egy olyan világba, ahol még minden rendben volt (vagyis épp kezdett végzetesen elromlani ez a „minden rendben”-állapot…), és hát az van, hogy ha most kinézek az ablakon, akkor bizony látok színeket.

    Az meg, hogy a poszt-apokaliptikus világban mennyire elfogadhatóak a színek… A Fallout 4 jól érzékelhetően ugrik egyet előre az időben a 3-hoz képest, és mivel az emberiség nem pusztult el, és nem egy tökéletesen totális termonukleáris világháborúról volt szó, ami végképp mindent eltörölt volna, így törvényszerű, hogy előbb-utóbb ismét elkezdődik egy új civilizáció felépítése. Abban pedig óhatatlan módon lesznek színek is, sőt, akár pszichológiával is meg lehet magyarázni ezek tudatos, akár már erőltetett használatát: Adva volt évtizedeken át egy komor, szomorú világ a szürke minden (ötvennél is több…) árnyalatával. Az embereknek vélhetően keményen elegük volt ebből, és amint módjuk nyílt rá, azonnal, akár tudat alatti késztetéstől vezérelve kezdhettek el egy olyan világot építeni, ahol hangsúlyosabb szerepet kaptak a színek. Az apokaliptikus múlt egyfajta temetése is lehet ez. Szóval meg lehet ezt ideologizálni, és akkor még szót nem ejtettünk arról, hogy a vegetáció erőre kapásával a természetes árnyalatok is visszatérőben lehetnek, hovatovább, a légkör regenerációja következtében az égbolt is normalizálódhat, a levegőben szálló por koncentrációjának elkerülhetetlen csökkentésével több a napfény, ebből következően előbújnak a színek…

    Azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy a háború során voltak térségek, amik nem kaptak annyi atom-áldást, és viszonylagos épségben átvészelhették a krízist. Pl. New Vegas, ugyebár. Ezek eleve előnnyel indulnak és az évek múlásával sokkal jobban kinyílhatnak, virágozhatnak, vagyis sokkal hamarabb visszanyerhetnek egy civilizáltabb formát.

    Multit én nem várok a Fallout 4-től, nekem nem hiányzik a sok, boldog-boldogtalanra lövöldöző hülyegyerek, ők maradjanak csak meg a CoD és BF szériánál, de mondjuk egy co-op játéklehetőséget azért el tudnék viselni. Minden esetre a Fallout egy tipikusan single player játék, egy multi mindenképpen csak rontana rajta. Ha mégis lesz benne ilyen, legfeljebb akad majd a menüben egy opció, amire soha nem kattintok rá.
  • Although
    #92
    hahaha
  • grebber
    #91
    Ez eddig gagyi .Remélem kap a kutya valami hairworksőt mert ez így nem állapot.
  • Maala
    #90
    Ez nem a Mad Max posztapok világa, hogy mindenkinek küzdenie kell akár még a egy pohár vízért is az egész emberiséggel. Ez már egy későbbi fázis inkább, amikor már az emberek kezdenek visszatalálni önmagukhoz, és az alapvető szükségleteiket ki tudják elégíteni, eltekintve pár "oh, már megint" renitens banditától. Akitől viszont az általunk alakított badass főhős mit sem fél. :)

    Ebbe viszont már belefér a "let's go, pal". Szerintem. Várós.
  • Micsu
    #89
    f3 e3 trailer nagyobbat ütött anno nekem, bár ezt is várom
  • Lengyel2
    #88
    Tényleg meghökkentő a sok szín a "városokban", de zöld növényt mondjuk nem látok sehol a poszt-apoc részeken.
    Nekem személy szerint a vége nem jött be, ez "let's go, pal" inkább olyan, mintha egy vidám gondtalan sétára indulnának, nem érzem benne azt a torokszorító, kiszámíthatatlan fallout-érzést, amikor a szél felkapja előtted a papírszemetet, átsöpri a tájon, és végignézel a szemhatáron, hogy látsz-e mozgást valahol, mert lehet, hogy lelőnek lesből a következő lepusztult benzinkútnál. Ez a fíling nincs meg nekem a végén. :(
  • Terawatt
    #87
    Volt az a robot ami effektíven házi munkát végzet ahogy láttam. A seggéből meg okádta a meleget hogy lebegjen.

    1. Télen szépen befűt
    2. Nyáron megőrjíti a családot
    3. Amíg alszol kitakarít, miközben felgyújtja véletlen a lakást De legalább értesíti a tűzoltókat

  • Zozo0122 #86
    Ez a színes múltbeli visszatekintés remélem csak az introban lesz benne :D
  • karajjj
    #85
  • Kandurex
    #84
    Egyébként ja, 1,5 perctől már határozottan ütős a grafika...az elejét nem kell nézni...
  • Zozo0122 #83
    Annyira jó ez a trailer amúgy...főleg a vége. Let's go pal :D A trailerkészítés az nagyon megy a bethesdának amúgy, Skyrim trailere is valami brutális volt anno, taps azoknak akik ezeket így összedobják.
  • kissssss
    #82
    hmm... co-op? ez nem is lenne olyan rossz ötlet, az biztos hogy érdekes lenne a játékmenet vagy hasonló a borderlandshoz csak nem olyan örült intenzitással.
  • Zozo0122 #81
    Nem kellenek ilyenek a Falloutba, ez magányos kaland :) Persze gondolom pár érdekes companion lesz, Dogmeat tuti :D