1393
Hearts of Iron 4
  • Zoli105
    #899
    nekem egy ilyen gépem van :
    proci: Intel I5-2500k
    videókártya: NV GTX960 4gb DDR5 ram
    +8gb DDR3 ram
    már nem csak közepes sebességen de a legalacsonyabban is kurva lassú :D kb 1940-ig meg megy mint a villám teljesen élvezhető ! :D De ez egy térképháborús játék nem egy War Thunder vagy BF1 hogy így egye a gépet ! Amúgy HOI 2 Doomsday+Armageddon mod-nál akkor lassult be mikor a németek befoglalták az oroszokat és minden területre raktak egységet ! :(
    Amúgy az oroszok meg a jenkik még nincsenek benne a buliba , vannak a Brittek németek olaszok meg a japók és kínaiak akik háborúznak (franciák kiestek , Magyarokkal úgyan bent vagyok a tengelyben de a szöviknek nem üzentem hadat ! mert inkább készülök az oroszok ellen , gyártanám a Turnán II Zrinyi I meg a németektől kértem el az Oswindet ,meg majd a Tigrist akarom még tőlük :P ) de így valahogy már nem élvezhető hogy belassult :(
  • PetruZ
    #898
    Én mindig közepes sebességen tartom, ott nincs ilyen. A leggyorsabb fokozaton tényleg szétakad, de hát ki akarná ennyire pörgetni a játékot? :)
  • Kotomicuki
    #897
    Nálam az i5-4690 + 16 GB RAM mellett is érezhetően lelassul '40-'41 környékére, sőt, néha meg is torpan (nem békekonferenciáknál (is)). Ekkor legfeljebb már csak közepes sebességen hajtom, mert csak ott lesz (nagyjából) egyenletes.
    Harcok közben, meg amúgy sem mehet gyorsan az idő, mert állandóan felügyelni kell az MI-t, hogy ne csináljon baromságot.

    Vegyél erősebb gépet.
    Ha azt nem vegyél bele SSD-t.
    Ha már van, de nem javul, akkor op.rendszer újrahúzás; netán HDD defrag', ilyesmik...
  • Zoli105
    #896
    hát akkor mivel van a gond ? :D mert nem hiszem hogy ennyire megfogná a gépemet ! :O
    most megint elővettem kb fél óra alatt ment kb 2 hónapot a játékon belüli idő ! :(
  • Kotomicuki
    #895
    ...és a CCCP, meg az USA, nekik nincs hadseregük?! ;) (+ az idő előrehaladtával a kis államoknak is felfejlődhet a haderejük)
    Meg különben is, ahogy az MI kezeli az egységeket...
    ...és hogyan javítanák ki ezt? Írjanak nagyáltalánosságú srcipt-et, ami nagy vonalakban modellezné a dolgokat?! :)
    Ha számítgatni kell, akkor számítgatni kell - próbáltak már spórolni,pl. itt, a hoi 4-ben a repülőkkel, de az sem nyerte el a tömegek tetszését!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2017.07.01. 15:31:29
  • PetruZ
    #894
    Ez azért már régóta nem így van. A HoI4 alapverziója volt csak ilyen, de ezt már rég kijavították. Nekem közepes gépem van, de simán megy a játék a legnagyobb háborús időszakokban is (mondjuk időjárást, egység animációkat én lekapcsoltam, ezek nekem egyébként sem kellenek).
  • Zoli105
    #893
    de hogyha legyőzzük a franciákat britteket kínaiakat akkor helyreáll ez a bugos lassulás ? :O amúgy a fejlesztők miért nem javítják ezt ki !? :O
  • Kotomicuki
    #892
    Ez minden hoi-nál előferdül, mert ahogy nő a hadseregekben az egységek száma (+ légierő és hadiflották), úgy nő az egységnyi időre jutó számítási feladat is - amíg nem háborúzik mindenki, mindenkivel, addig statikusak a haderők, nincs nagy számítási igény, de amint az összes nagyhatalom pályára lép...
  • Zoli105
    #891
    Hali :)
    ésmiét jövök a hülye kérdéseimmel bocsi :(
    Szóval sikerült 1940ig eljutni a brittek nem garantálták a jugok és a románok függetlenségét és így befoglaltam őket (persze a románokat nem teljesen ,mert az oroszok kérik majd Besszarábiát így azt meghagytam a többit viszont elvettem tőlük :D amíg nincs rendesen felszerelve a Turán tank hadosztályom addig nem akarok háborúzni az oroszokkal ! )Szóval olyan szinten belassult a játék mint a húzat ! :O mint a lassított felvétel 1940-ig meg úgy ment mint a villám :( most meg mint az éticsiga ! Ez miért van !? De már az előző HOIknál is volt ez a gond (jó a Hoi2-3 még a régi gépen ment gondolom azért ) de most egy atomerőművem van és nem értem hogy ez mi ,a játék bugos vagy a géppel van a gond !? Mert így eléggé élvezhetetlen ! :(
  • PetruZ
    #890
    Az osztrákok az elején baromi gyengék, kb. 15 magyar gyalogság és kb. 6-8 lovasság elég ellenük. Nincsenek garantálva sem, hadüzenettel elfoglalhatók. Ha elfoglalod őket, a németek nem kapják meg a területet, az Anschluss nem történik meg (de a bécsi döntések többnyire lefutnak; ez mondjuk függ a német AI-tól is, mit választ). Irányítás mindegy, Horthy-val ugyanúgy meg lehet csinálni (sőt, szerintem vele a legjobb, mert őt kb. senki nem utálja a játékban) és végig meg lehet tartani, csak nem szabad belépni egyetlen szövetségbe sem. És igen, érdemes a britekkel és a németekkel is megnemtámadásit kötni, de előbbiekkel nem lesz könnyű, meg kell dolgozni őket diplomáciailag is és nem szabad semminek nekimenni, amit ők garantálnak. Persze, ha netán a németek legyőzik őket, akkor kb. az egész világ szabad préda. :)
    A kis országok garanciája még I. világháborús történelmi örökség, többségük akkoriban alakult meg és lett független, a hűség kedvéért a kezdőállapotok ezért ugyanolyanok.
  • Zoli105
    #889
    ohh vagy úgy :D bár Ausztria kivételével mind event kapcsán vennem el a területeiket ! De ha meg nem Szálasi van hatalmon akkor elbukom Ausztriát ! :D Mert a németek 38 január végén február elején már nyomják az anschulss-t szóval szorít az idő ! Aztán ott vannak a sarkamban a szovjetek ! am Magyarokkal nem lehet valahogy meg nem támadási szereződést kötni a brittekkel ? De érdekes a cseheket kínaiakt finneket valahogy nem garantálják a brittek csak a jugokat meg a románokat ! szóval valahogy értelems lenne a World tension-t 20%on vagy alatta tartani és akkor okés lenne a dolog ? szóval akkor Ausztria befoglalása után akkor nem a fasizmust nyomjam hanem a demokráciát vagy a kommunizmust egy ideig vagy hogy !? :D Bocsi a hülye kérdésekért ! Am kurva jó game , igaz vannak hibái de eddig elég jó :D
  • PetruZ
    #888
    A kis államok szinte mind garantálva vannak valamelyik nagyhatalom által, szóval ilyenekbe nem érdemes beleugrani. Ausztria viszont többnyire könnyű préda még az elején, utána ki kell várni, milyen eredménnyel járnak a bécsi döntések, és akkor általában harc nélkül megoldható mindaz, amit szeretnél. Kis szerencséd van, a franciáknál komcsi hatalom kerül előre és ilyenkor egy csomó garancia megszűnik (a briteknél sajnos ez jóval ritkább). Figyelni kell a world tension-t is, minél magasabb, annál jobban harapnak a nagyhatalmak minden provokációra, a megtámadott kicsik meg rögtön beugranak valamelyik szövetségbe.
  • Zoli105
    #887
    Üdv mindenkinek :D
    Lenne egy égető kérdésem hozzátok ! Magyarokkal játszok és ugye csatolnám vissza a területeket de vagy Erdély esetében vagy Jugoszlávia esetében azonnal hadat üzennek a brittek és a franciák ! Kicsit irritáló , hogy mindig beleugatnak a dolgomba , de érdekes hogy a németeket vagy a japánokat nem basztatják ! -.-
    Valakinek ötlete hogy lehetne a háborút megúszni !? vagy megnemtámadási szerződést kötni a brittekkel !? amúgy a HUN FLAVOR MOD-dal játszom :)
  • PetruZ
    #886
    Oak 1.4.1 patch notes
  • MuldR
    #885
    Köszi, akkor ha jól látom a különbség csak ez: Tank and Cruiser Packs
    Többi az zene.
    Alszom még rá egyet :)
  • PetruZ
    #884
    Ezek a DLC-k léteznek jelenleg. Eldöntheted, hogy megéri-e (szerintem nem).
  • MuldR
    #883
    Mi a különbség a HOI4 verziók között?
    Hearts of Iron IV: Cadet Edition: Includes Poland: United and Ready DLC, Forum Avatar and Wallpapers
    Hearts of Iron IV: Colonel Edition: Includes Several cosmetic DLCs, Colonel Forum Icon, Poland: United and Ready, Forum Avatar and Wallpapers

    Akkor a Cadet verzióban kevesebb DLC van? Csak wallpaper meg avatar miatt nem adnék ki 5 euróval többet.
  • yamato41
    #882
    Láthatóan ezt a részét is eeeek*rták. Nem kicsit, nagyon! Túlbonyolították (túlscriptelték) az egészet.Mennyivel jobb is a 3 diplorendszere (fejlesztés-diplo-officiers elosztástól kezdve)... Az ottani merevségeket kellett volna oldani, illetve sok triggerelhető, egymásból esetleg következő, vagy feltételhez köthető eventet kellett volna csinálni. Ehelyett kidobták az alapjaiban jó rendszert és raktak a helyére egy koncepcionálisan rossz, ráadásul bugos vackot.
  • Amergin
    #881
    Kezdtem egyet németekkel, hogy akkor márpedig én meg fogom csinálni a jugó focus treet, hogy legyen Horvátország. Ez a rögeszmém
    Na mostan a gép viszont láthatóan eldöntötte, hogy márpedig azért sem fogja ezt megengedni...
    1940 márciusa van, eddig minden a történelemhez hűen ment. Ekkor puccs van a jugóknál és a háromhatalmi egyezményhez csatlakozó királyt megbuktatják: annex war goalom lett a yugókra, minden fasza...LENNE! Van ám egy kis gond...
    Az angolok ezt megelőzően 1 héttel HADAT ÜZENTEK A JUGÓKNAK! Ezzel azonnal axis lett Jugoszlávia, így a war goalommal kitörölhetem a seggem.
    Figyu, anyádat nem akarod megrakni? Csak úgy éritőlegesen orrbaszájba?
    Na most ilyenkor lenne jó ha eldönthetném, hogy a jugókat felveszem-e az axisba vagy nem, elvégre én vagyok a faction leader. Ha viszont így lenne, akkor ezen a módon nem tudna megszopatni a gép és hogy jön egy mezei játékos ahhoz, hogy ne legyen megszopatva, ugyebár.

    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2017.06.28. 17:48:32
  • MuldR
    #880
    Azt a cheat kódot nem ismerem. :)
  • Renegade
    #879
    :)

    na, ezt nem is tudtam, azt hittem elgépelés és WH40K-s Space Marine-okat vizionáltam :)
  • MuldR
    #878
    Vizen nem tud átmenni. :)

    Amúgy paradoxéknál Gyaloghadosztály+1 heavy tank kombót hívják így. Multiból sok helyen ki is tiltják, ami hülyeség, mert a franciák és az angolok tényleg így használták. Eléggé durván léehet vele tarolni, de erődök+dzsungel ellen szerintem ez sem fog működni.
  • Renegade
    #877
    szerintem space marines-okkal meg sem állsz Londonig :)
  • MuldR
    #876
    Köszi a tippeket. Sose gyártottam még bombázókat, mert nem kellettek. Hát most fogok.
    Bár lehet a space marines-t még kipróbálom előtte. Azt legyártom fél év alatt, míg bombázóknál a fejlesztés+gyártás kb 2 év. :(
  • sakkay
    #875
    Bocs , hogy ide írok,(talán ez áll a legközelebb itt az sg-n)de van itt olyan aki ott van a Gary Grigsby's War in the East-ben?
  • Paladin
    #874
    Most hirtelen meg nem mondom, melyik bombázó melyik missionje rombolja a kikötőt (Strat?), de ha azt lenullázod, nincs utánpótlás, org szépen lemegy magától.
    Segít még, ha tervet használsz, nem lebecsülendő bónuszok jönnek abból is.
  • Kotomicuki
    #873
    Akkor, sajnos, fordítani kell a helyzeten: védekezésbe átmenni és megvárni, míg kimozdulnak a beásottságukból és visszakézből nekik ugrani.
    Az STR a stratégiai bombázókat jelentené: ezeknek a fő szerepe a terep "megtisztítása" a infrastructure-tól és az erődöktől is.
    A közepes bombázók még vmennyire hatékonyak ebben, de a CAS már csak alig-alig.

    Ha a terület mocsár, akkor a tengerészgyalogság, ha dombos, hegyes, akkor a hegyivadászok bevetése a célszerű a bónuszaik miatt - a sima gyalogság helyett. Remélhetőleg a land doktrínád is támogatja az efféle dolgokat és kellően fejlett is hozzá.
  • PetruZ
    #872
    STR - stratégiai bombázó, kifejezetten város támadásra kell beállítani, rombolja az erődök szintjét is
    Egyébként a CAS beállítható hajós és kikötős missziókra is, elég jók ebben is (ha nem akarsz külön naval bomber-eket gyártani csak ezért). Ha a kikötőt szétbombázod, minden elvesztett kikötő szint csökkenti a supportját. A város miatt lesz valamennyi minimumja állandóan, de nem lesz elég minden egységére. A flottát valahogy el kell zavarni, vagy lerombolni a támadásokkal, mert partmenti régiókból a csatahajók képesek tüzérségként besegíteni (ami az ő oldalukon pluszként jelentkezik).
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2017.06.27. 18:11:40
  • MuldR
    #871
    Mi az STR?
    7INF/2ART gyalogság + minden support slotban van valami (ENG+ART+REC+nemtommi) + légifölény + CAS (80-100 db) + 10-es infrastructure .
    Ott szenvedek a 3 kikötővel +2 extra erőddel, mert hiába 4-5 fölénnyel támadom 5-ös field marshallal kiröhögnek.
    Bekeríteni nem lehet, a kikötők utánpótlását meg lehetetlen elvágni a rohadt mindenhol ottlevő elpusztíthatatlan angol flotta miatt. (kommunista kínával vagyok, nem egy hajós nemzet.)

    Eddig 600 000 katonám halt bele ebbe az 5 területbe.
  • Paladin
    #870
    Utánpótlás elvágása is segít, mondjuk Szingapúrnál ez convoy raidinget, és a kikötő lebombázását jelenti.
  • PetruZ
    #869
    Alapvetően CAS/STR puhítás és gyalogság + Engineer.
  • MuldR
    #868
    Erődöket mivel érdemes támadni?
    Szar angolokat nem birom kiverni szingapúr - kuala lumpur térségből a sok erőd miatt.
  • Amergin
    #867
    Kicsit kutattam itt és úgy tűnik az egyetlen mód Horvátországot behozni a németekkel a Fate of Yugoslavia event megcsinálása.
    És persze rájöttem, hogy azért nem jött össze ez, mert soha nem volt időm végigfejleszteni azt a fát, ami a Demand Slovenia-val kezdődik.
    Mindig fontosabb volt más fókusz...
    És persze, ha neki is kezdtem, befejezni nem tudtam, mert a hülye olaszok mindig betámadták a jugókat már előbb és akkor ugrik az egész.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2017.06.26. 13:01:26
  • Amergin
    #866
    Mint említettem a magyarokkal kívülről nézve amikor a németek támadtak egyből megalakult Horvátország. Nem kellett legyőzni a franciákat, briteket, de még a jugókat sem. Ahogy megindult a támadás azonnal lett Horvátország. Nem volt se békekonferencia se semmi.
    Szóval akkor marad a kérdés: miként lehet előhozni Horvátországot?
    Vagy lehet, hogy ez csak a DLC tartozéka és csak ott működik, amikor a közép-európai nemzetek valamelyikével játszik az ember?

    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2017.06.26. 12:27:22
  • PetruZ
    #865
    Igen, ez lehet. A másik, hogy a háború conquer céllal indult és nem liberate, vagy milyen név alatt.

    Békekonf akkor lesz, ha a briteket és a franciákat legyőzöd.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2017.06.26. 12:15:30
  • Amergin
    #864
    Természetesen belépett, viszont nincs békekonferencia, ahogy pl. a lengyeleknél, meg az összes többi elfoglalt allied nemzetnél sincs.
    Egyszerűen kiírja, hogy az ország kapitulált és kész.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2017.06.26. 12:15:28
  • MuldR
    #863
    Ha belépett jugo az alliesbe akkor lehet csak békekonferencia után tudod felszabaditani. :(
  • Amergin
    #862
    OK.
    És itt mit kell csinálni?
  • PetruZ
    #861
    Azt szerintem a "Manage occupied lands", vagy miféle nevű képernyőn lehet megcsinálni. A gombja ott van alul a politikai lapon.
  • Amergin
    #860
    Mit kell ahhoz tenni németekkel, hogy Horvátország létrejöjjön?
    Az új DLC-t megvettem és amikor játszottam a magyarokkal, akkor láttam, hogy Jugoszláviát megtámadja az AXIS és a támadás megkezdésekor már meg is alakul Horvátország.
    Mikor németekkel játszom, akkor viszont sosem alakult még így. Most pl. Franciaország megtámadása előtt közölte a gép, hogy fenyegessük-e meg a jugókat? Legyen. Miután győztem a nyugat-Európában ismét feljön egy ablak, hogy Jugoszlávia figyelmen kívül hagyott minden figyelmeztetést, indítunk-e háborút? Mondom persze!
    (Érdekes, hogy nem kezdtem neki a "Demand Slovenia" fának és Justify war goal sem volt folyamatban...)
    Szóval mindezek miatt kicsit váratlanul ért az, hogy így tálcán kínálta fel a háborút a gép. Mindemellett gyorsan odavezényeltem a csapatokat és lenyomtam. Belgrádot, Zágrábot, Szarajevót én foglaltam el, Ljubjanát az olaszok és övék lett egész Jugoszlávia....
    Persze egy barbatrükkel "átvettem" a Ducsétól az országot, de semmi opció arra, hogy kikiáltsam Horvátországot.