2151
Rise of the Tomb Raider
  • molnibalage83
    #1369
    Ez te vagy. Én egyszer végigtoltam és a végén 95% tája volt a belső számláló. Soha többé nem veszem elő. Minek?
  • MerlinW
    #1368
    Ez hülyeség szerintem. Új sztori, sok tomb, kiegészített játékmenet, nagyobb terület, több aktivitás. Szerintem teljesen rendben van. Ezzel az erővel egy folytatás sem ér pár ezresnél többet mert mind x.0.
  • TBTPumpa
    #1367
    Ez a Lara 3 év alatt mily sokat változott!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    2013:


    2016:


    2019:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.01. 15:58:11
  • TBTPumpa
    #1366
    Menüben kikapcsolható. Első dolgom volt kilőni, sőt inkább ki is venném a játékból. Remélem a harmadik részben már nem lesz benne. Hadd szenvedjen a sok tápos.
  • Shep
    #1365
    Hát azt már az előző részben sem használtam, ah meglesz a játék ebben sem igen fogom szerintem.
  • TBTPumpa
    #1364
    Igen, gyakorlatilag az első 5 rész koppra ugyanaz volt (csak a grafika változott + a helyszínek). Az Angel of Darkness-ben volt valami kis vérfrissítés (új mozdulatok, új karakter, új ellenségek, új szinkronszínészek, teljesen új grafikus motor és rengeteg bug), de a játék halálszar lett. Aztán jött a Legend 2006-ban. Ahhoz képest van itt újítás, bár sokaknak ez is kevés. De ez amúgy minden mai folytatásos játékra elmondható. Minimális újítás van az egyes részek között.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.01. 15:48:26
  • Gruandag
    #1363
    én szerettem a régieket(2000 elottieket) de akkor azok ujdonsagok voltak
  • Evoluti0N
    #1362
    Játszottátok a régi sorozatot? Ott se voltak hatalmas, világmegváltó újítások a részek között. Mindig pár újítás, pár új finta, de a lényeg ugyanaz volt.
  • Gruandag
    #1361
    Én néha bemegyek GW2ben pvpzni..random emberekkel 90% hogy agyvérzésed lesz..3 pontbol kettot kell elfoglani és tartani de nem jut el az agyukig..de ez mindenre jellemzo..
  • TBTPumpa
    #1360
    Pedig ez is nehéz ám. Megannyi Stream-et néztem a hétvégén erről. Mindegyikben, kivétel nélkül ment a Túlélő ösztön (Q billentyű) nyomkodása. No comment. Mondjuk szerencsére már ki lehet kapcsolni, de akkor is. Ennyire nem nehéz ez. Már értem miért van annyi veréb fiatal a F2P játékokban, ha magukra vannak utalva és gondolkodni kéne, akkor CPU 100% van és a Windows hibát észlelt az emeleten...
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.01. 15:44:41
  • Shep
    #1359
    Az utóbbi tuti nem lesz, ma már nem menő gondolkodni egy játékban :)
  • Árnyvadász
    #1358
    Még annyit fűznék hozzá, ha lesz harmadik rész és az is csak tartalmilag lesz több, akkor már nem fogom megvenni. Ott már valami újat kell villantaniuk. Mondjuk ilyeneket tudnék elképzelni az elvárt igényeimhez:

    - Skyrim szerű szabadon bebarangolható RPG elemekkel alaposan megspékelt játékot, ami sandbox jellegű lenne, és azt sem bánnám ha a világban bejárható területek teljesen más felépítésűek lennének. Értem ezalatt: lenne sivatag, erdős, mocsaras, havas, mindenféle tájegység, rá jellemző faunával, állatvilággal stb. Far Cry, GTA, Skyrim egyveleg Tomb Raider módra. Ha értitek mire gondolok.

    Vagy lehetne az is, de ilyen biztosan nem lesz: Visszatérni a régi recepthez és a kornak megfelelő grafikával megcsinálni egy akciótól mentes vérbeli régi Tomb Raider játékot, ahol minden továbbhaladáshoz puzzle, logikai, ügyességi részeket kellene megoldani, de akár jöhet egy TR remake is a régi részekből. Elvégre mégiscsak azok voltak az igazi TR játékok, nem ez ami most van. Legalábbis nekem ez a véleményem.
  • grebber
    #1357
    Dehogy is. Előzőt is 4x vittem végig és most nyomom majd az 5x-re!
  • TBTPumpa
    #1356
    Mind eddig minden Tomb Raider játék. Nem értem, mi a gond? Ebben legalább hozza a klasszikus részek színvonalát!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.01. 15:33:29
  • Gruandag
    #1355
    Ez az a jatek amire 2 honap mulva mar a kutya sem fog emlekezni. Max tesztekben olvashatunk rola. 1 vegigjatszas aztan game over..
  • Árnyvadász
    #1354
    Minőségileg nem, tartalmilag lesz több. Viszont nagyon jó hasonlatnak tartom amit írtál. Tényleg néha az az érzésem támadt, hogy a következő részt akár már hívhatnánk így is: Tomb Raider Online. MMO-s hasonlatodra értve. Tény, hogy telerakták ilyen dolgokkal és loptak pár alapot RPG játékokból is, és a sztori sem az amitől elájul az ember. De rossznak nem mondanám.

    A craftolást nem érzem erőltetettnek. Az tényleg szükséges, mert kifogysz az alapanyagokból egy idő után. Ha Te azt mondod, TR 2.0, én inkább azt mondom TR 2.5. De abban egyetérthetünk, nem TR 3.0 vagyis teljesen új rész. Több, szebb a jobbat meg eldönti mindenkinek az ízlése.
  • Gruandag
    #1353
    Én ezért nem játszom már single player játékokat. Csak MMO vagy multi mint BF4. az mindig más a többi játékos miatt, ezekben meg haladsz előre egy csőben, craftolhatsz de kb fölösleges..
  • molnibalage83
    #1352
    Ezek mind inkább kis túlzással MMO és farmolás húzások. Több fajta van most belőle, de ennyi. Ettől mitől lesz minőségileg több egy történet alapú TPS játék...? Attól, hogy veszel húsz Trabantot, attól azok által nyúított minőség nem lesz egy 5 millás kocsié...

    A Witcher III is elsőre egy félelmetesen jó craft rendszerrel bíró játéknak tűnt, de legfeljebb 8-10 óra játék után ott is leesett, hogy az egésznek semmi értelme, mert olyan nyersanyag bőség és arany bőség van, ahogy tökre nem számít. Megkereshetted az összse W. iskola vért szettet, teljesen mindegy volt, mert a te LVL és a szörny LVL közötti differencia döntött el mindent. 24 vs 30 = a szörny sérthetetlen. 27 vs 30 100%-ban ugyanazzal a felszerellésel legyakom a szörnyet. Mitől volt sikeres a W III? Nagyon jól megírt fővonal és sok jó sidequest. Szép grafika és ehhez jó voice acting. Ez vitte el a hátán.

    Namármost, ha a RoTR-ben a sztori lapos és nem vagy a "mindent 100%", farmolni akarok, stb. akkor miben is nyújt sokat, többet, jobbat ez. Grafika és kb. ennyi.

    Én még csak Szibériában vagyok, de a sztori eddig sajnos tökátlagos. Az első részben a környezet sokkal inkább volt egyszerre nyomasztó és szép is. A táj gyönyörű volt, de a szigetet belengte azt, amit áthat egy reménytelen rabokkal teli elátkozott börtönszigeté.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.01. 15:08:40
  • molnibalage83
    #1351
    Ez mennyiségi és nem minőségi fejlődés. A kettő nagyon nem ugyanaz.
  • Árnyvadász
    #1350
    Sok újdonság van benne. Fel is sorolnék belőle:

    - Egy gombos, egyszerűsített craft rendszer. Vonatkozik az eldobható (molotov, konzervdoboz, olajlámpás stb.) tárgyakra is.
    - Új felfedezhető barlangok, sírok stb. Amiben teljesen sötét van.
    - Fáklya helyett fényrúd, amit nem kell állandóan meggyújtani és Lara el tudja tenni, mindkét keze szabadon használható így.
    - Mellékküldetéseket lehet teljesíteni. Jutalom is jár érte cserébe! Általában fegyverekhez kiegészítők, de lehet speciális tárgy is. (Álkulcs pl.)
    - Régi pénzérméket lehet felkutatni, melyekből fegyvereket és kiegészítőket lehet vásárolni. Van erre egy helyszín és oda kell menni.
    - Van értelme állatokat vadászni és alapanyagokat gyűjteni. Főleg az állatok fontosak, nem úgy, mint az első részben. Ahol mondjuk inkább opcionálisan volt jelen. Vannak exotikus állatok is.
    - Az opcionálisan felfedezhető sírok képességeket adnak cserébe!
    - Lehet fára mászni, bokorban megbújni. Lesben támadáshoz nagyon jók.
    - Mély hóban Lara nehezebben halad.
    - Vannak kihívások is, amik pénzt adnak cserébe, amiből kártyákat lehet szerezni. Ez a sztorivonalhoz nem kötődik, de vannak új játékmódok is, amiben hasznukat lehet venni. Ebből következik, hogy:
    - Új játékmódok lettek.
    - Több típusú helyszín is van, nem egy úgy, mint az első részben.
    - Lehet bányászni és omladozó falat kibontani. Előbbi nyersanyagforrásként szolgál, utóbbi titkos részekhez átjáróként.
    - Kommandós kés. Feladatokhoz is kell, küldetésekhez is és ellenfelek ellen közelharcra is jó.

    És még biztos van pár új dolog. Alapjában véve persze ugyanazt kell benne csinálni, mint az előzőben, de sokkalta több az elvégezhető feladat és szerintem a helyszínek is jobbak, kidolgozottabbak és a grafikai is szebb. Történet az kb. hasonlóan jó, mint mondjuk az elődnek, ehhez a játékhoz ez passzol is, ezzel nincs probléma. Probléma inkább a jóval magasabb gépigénnyel van. VRAM igénye rohadt nagy a játéknak és ezzel kalkulálni kell.

    Egyébként hosszra meg jónak mondható. 50%-nál járok és 18 órám van benne. 30 körülire saccolnám most a végét, persze 100%-os kijátszásra értve. Ez elég korrekt szerintem.
  • Evoluti0N
    #1349
    Közben rátaláltam gugli segítségével. Játék vége után lehet utazgatni mindenhova. Akkor majd bepótolom a kihagyott dolgokat. :)
  • Evoluti0N
    #1348
    Szibérián belül tudok gyorsutazni, de Szíriába nem lehet. Egyelőre legalábbis. Tábor sincs ott. Gyorsutazó térképen meg tudom nézni, hogy mi minden hiányzik onnan, de tábor nincs, ahova utazhatnék. Szal arra vagyok kíváncsi, hogy később lesz-e valami mód rá.
  • Bandicoot
    #1347
    Gyorsutazással visszamész egy szibériai táborba?
  • Evoluti0N
    #1346
    Ha kimaradt valami összegyűjteni való Szíriában, akkor azt összetudom valahogy szedni? Van valami olyan, hogy az ember összeszedje a dolgokat utólag, ilyen collectible mód megoldás valami (ilyen LiS szerű), akár a játék vége után? Vagy az egyetlen mód, ha újrajátszom az egészet és ezúttal jobban figyelek?
  • MerlinW
    #1345
    20 órám van benne és 54%-nál tartok.
  • Bandicoot
    #1344
    Nemigen értem azokat akik szerint nem fejlődött, csak kicsit, de ti tudjátok.
    Nagyobb placcok, jobb vadászat, több fejlesztési lehetőség, sokkal jobb harcrendszer, kiforrott lopakodás, jòval több kaland és mászkálòs elem, több féle helyszín. Fejlődött ez bőven.
  • Kandurex
    #1343
    Pont én is ezen filóztam,.. az itteni vélemények alapján alapvetően ez egy 2013 Tomb Raider 2.0.

    Ez alapján egy drága dlc -re lövöm be, ...6-7 db ezresre.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2016.02.01. 13:44:27
  • Shep
    #1342
    Akkor mennyit ér?
  • Maxtreme
    #1341
    Tegnap én is a végére értem.
    Nem volt rossz, de a mostani árát azt kell mondjam nem éri meg. Kb ugyanaz mint az előd, se több se kevesebb. (ami mondom nem rossz, csak nem ennyiért :D)
    Buggal nem nagyon találkoztam, az optimizációs bakikat meg majd gondolom javítják.
  • Krisztiam #1340
    sziasztok megjött a játék :D
  • MRF1RE
    #1339
    Készítettem egy unboxing videót a gyűjtői kiadásról. Próbáltam minél részletesebben bemutatni, elsősorban gyűjtői szemmel: https://youtu.be/B39MOqgcEyE Sorry a felvétel minőségéért, tudom, hogy gyatra. :(
  • molnibalage83
    #1338
    Ha lesz T3.0, azt én már nem biztos, hogy megveszem az első nap. Azért 15k, egy HD remaster nem ér meg. Viszont grafikailag tényleg beszarok tőle.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.01. 09:17:30
  • MertHogy
    #1337
    Azért alapjában véve hibamentes a játék, technikai oldalról vannak gondok, de azokat talán patchekkel megoldanak, abban is igazad van, hogy ez csak egy 2.0-s verzió, de ez igaz sok folytatásos címre(COD, AC, Batman, FarCry...), minimális változtatások, szebb látvány, több tartalom(vagy nem), de ezt tudtuk és láttuk az Xboxos verzió megjelenése előtt is, mondhatni nem lóg ki a sorból.
  • molnibalage83
    #1336
    Nekem enterre sem. Egy reload megoldotta a térkép problémát.
  • MertHogy
    #1335
    Itt találsz egy leírást a játékmódokról. Pont a legutolsó érdekelne(Remnant Resistance), csak épp az nem működik nálam.
    A térkép bug nálam is meg van, nem azt mutatja ahol vagyok, a toggle waypointra is hiába kattintok, csak akkor jelöli meg, ha entert nyomok.
  • MerlinW
    #1334
    Ládákat felgyújthatod molotovval, vagy később tüzes nyíllal, ha meglesz.
  • molnibalage83
    #1333
    A marketplace alatt található izék mire jók?

    Jól értem, hogy az expedíció mód az valami mini survivor játékmód?
  • Bandicoot
    #1332
    Köszi, bîztatò.:)
    Végigtolás után megfontolom.:)
  • Bandicoot
    #1331
    Mivel a 2013-as sikeres volt és jòl is sikerült, várhatò volt hogy az alapokhoz nem fognak nyúlni. Viszont frankòn kiegészítették. A fejlesztgetés, cuccgyűjtés nagyobb-több lett, a kincsek keresése is bonyolòdott (pl nyelvtanulás), vannak csapdák, több a mászkálòs felfedezős kalandelem, új kütyük, új lehetőségek, nagyobb sandbox jellegű mappok, és a harc is rengeteget fejlődött, főként lopakodás vonalon.
  • molnibalage83
    #1330
    Egy éve a Witcher III-nál lepetéztem a grafikától, a voice actingtől. Ehhez képest ez olyan, hogy tényleg az ember elélvez a monitor előtt. Ha ilyen grafikával normáls sztorijú RPG-t csinál bárki, akkor hej de jó lesz nekünk. Mert eddig nekem sajnos nagyon lapos a RoTR.

    Szép, van néhány új játékmechanikai elem, de ez a 2013-as rész bővített 2.0-ás változata eddig. Semmi több. Nagyobb és szebb, de hogy mitől lenne jobb, eddig számomra nem derült ki.

    Más. A katona bázisos pályán van egy épület, ahol fellógatva raklapon ládák és egy csomag sárga. Mit lehet azokkal csinálni?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.01.31. 23:40:45