2151
Rise of the Tomb Raider
  • IMYke2.0.0.0
    #39
    Nos, akkor bekaphatják...
  • TBTPumpa
    #38
    A 2014-es Gamescom Microsoft konferencián bejelentésre került, hogy a játék 2015-ben XBox One Exkluzív cím lesz.

    Persze gondolom később tuti érkezik PC-re és PS4-re (2016 tavaszán), de most nem nagyon lennék a Crystal helyében. Amit most kapni fognak a rajongóktól ezért a húzásukért, azt nem fogják zsebre tenni.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2014.08.12. 14:48:09
  • IMYke2.0.0.0
    #37
    Ne menjünk ebbe bele olyan dialógusba, melynek a végkimenetel pusztán sejtésekkel, és a végtermék által meg- és elítélt PR-elmélkedésre ad okot.

    A lényeg, hogy az első rész alapján csinosították Larát. Sosem volt cél egy ultra-realisztikus, "esendő és sérülékeny" Croftot megalkotni. Azt a reboottal találták ki.
    Emellett, a fejlesztők tudták-érezték, hogy kell a vérfrissítés [engine, textúrák, modellek, hang], különben a rajongók letépik a fejüket, ha Előző-Generációs-Lara-Croft + 1 lesz minden...
  • Evoluti0N
    #36
    Ez logikus és érthető, hogy grafikailag fejlődnek az epizódok és emiatt Lara is egyre szebb. Ugyanakkor ha megnézed, akkor az új trilógiában (Legend, Anniversary, Underworld - különösen az utóbbinál) igencsak babaszerű lett a feje, pedig már megvoltak a technikai lehetőségek ahhoz, hogy reálisabb kinézetű, szebb nőt készítsenek.
  • IMYke2.0.0.0
    #35
    Részről részre szebb lett Lara.
    Azért azt remélem nem kell túlpörgetni, hogy elvárható egy prevgen/nextgen játéktól, hogy SZEBB legyen, mint az előzmények...

    Emlékeztető, kiadási évszámokat nézni:

    Tomb Raider - 1996
    Tomb Raider II - 1997
    Tomb Raider III - 1998
    Tomb Raider - The Last Revelation - 1999
    Tomb Raider Chronicles - 2000
    Lara Croft: Tomb Raider - The Angel Of Darkness - 2003
    Lara Croft: Tomb Raider Legend - 2006
    Lara Croft: Tomb Raider Anniversary - 2007
    Lara Croft: Tomb Raider Underworld - 2008

    De akár kiegészíthetem az alábbi képet az ingame Larákkal is...
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2014.08.11. 15:01:20
  • TBTPumpa
    #34
    Rajongó által készített kép, melyet a Rise of the Tomb Raider 2014-es E3 Trailere ihletett:



    Háttérképnek is ideális.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2014.08.11. 14:41:45
  • Evoluti0N
    #33
    Az új Larának hivatalosan egyébként nincs is IRL képviselője, mint a korábbiaknak. Luddington kisasszony csak a hangját adja, ahogy a lenti képen a felső sorban található hölgyek. Szóval ő NEM a hivatalos új IRL Lara model (mint a második sorban szereplő hölgyemények), csak a hang.
    Ami ugyanakkor a játékbeli Larát illeti, a mostani valóban a legszebb. A korábbiak túlságosan mű, szexjátékbaba hatást keltettek. Sőt, ebben megoszlanak a vélemények, de szerintem a jelenlegi generációs Lara, amit az új konzolokra is kiadtak, még annál is jobban néz ki.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2014.08.11. 14:16:59
  • TBTPumpa
    #32
    Igen, a játékbeli karakterre gondoltam.

  • IMYke2.0.0.0
    #31
    "de az eddigi Lara Croft-ok közül még ő tetszik a legjobban. Mind küllemre, mind előadásmódra/hangra"

    Remélem, a JÁTÉKBELI karakterre gondoltál... Mert ebben a mezőnyben a lejjebb látható fejjel és alakkal... hááát...



    Camilla Luddington:
  • TBTPumpa
    #30
    Vizes ruci:


    Vizes Lara:


    PC-n bezzeg ilyen nincs!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2014.08.11. 11:29:16
  • grebber
    #29
    Olyan dolgok mindig is lesznek ami a pc-s verzió fölé emelik a konzolosat ,ezt hívják ingnek marketingnek!
  • TBTPumpa
    #28
    Csupán szemet szúrt ez a hanyagság, mert ez az, és nem nextgen feature. Amit 2006-ban meg tudtak valósítani jól (és a 2008-as Underworld-ben is), az 2014-ben ne legyen már nextgen dolog. És nem mellesleg vizesruciban jobban is néz ki Lara.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2014.08.11. 10:48:55
  • TBTPumpa
    #27
    Teljesen jó ez. Itt legalább megvan a vizesruci effektus, nem úgy, mint a PC-s verzióban. Megmártózik Lara a vízben, 5 másodperc múlva már teljesen száraz lesz. Még a 2006-os Legend-nél is jobban megoldották ezt. Ott kellett 2-3 perc, mire megszáradt. Definitive Edition-ban is jól van ez kivitelezve, csak a PC-s verzió szenved ebben hiányt. És ez nem Nextgen dolog szerintem.
    De majd a következő részben valószínűleg PC-n már erre is figyelni fognak.
  • TBTPumpa
    #26
    + Grace klinikában is szerepel már jóideje.
    Persze én sem mondom, hogy ő a legtökéletesebb nőci a világon, de az eddigi Lara Croft-ok közül még ő tetszik a legjobban. Mind küllemre, mind előadásmódra/hangra. A Definitive Edition-os Larát is megfelelőnek tartom, bár a PC-s a legjobb.
  • IMYke2.0.0.0
    #25
    Akkor: "Igaz, nem is vagyok Kaliforgia-függő" (Californication)

    //Elgépelés jav.
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2014.08.11. 09:40:18
  • Evoluti0N
    #24
    Nem sok köze van neki a Trónok Harcához.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2014.08.11. 09:28:41
  • IMYke2.0.0.0
    #23
    Ízlések és pofonok...
    Szerintem (!) Camilla Luddington nem néz ki olyan hú-de-nagyon-jól.
    Igaz, én nem is vagyok Hrónok Arca függő...
  • Evoluti0N
    #22
  • ldavid
    #21
    volt valami feljavított verzió PS-re, abban már nem nézett ki jól szerintem
  • TBTPumpa
    #20
    Örülök neki. Az biztos, hogy Lara szép lesz, mert ő szép, mint mindig. És ugye a technológia előrehaladtával mindig szebb és szebb lesz. Remélem, most tetőtől-talpig Camilla Luddington kisasszonyról mintázzák az új Larát, mert a 2013-as részben csak a teste volt Camilláé, a fejét más csajsziról modellezték. Bár volt néhány jelenet a játékban, ahol Lara arca nagyon is hasonlított Camilla arcára...
    Mondom én, hogy több modellel dolgoztak, főleg Lara sérülésein és ruhájának változásain vehető ez különösen észre.

    Nagyon szuper képecske, még az előző részbeni Laráról:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2014.08.10. 21:36:40
  • grebber
    #19
    Mindennél részletesebb lesz a Rise of the Tomb Raider
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    Első végigjátszást "súgó" nélkül játszottam végig.
    A második [Hard] esetében meg már nem is volt szükség rá, mert 99%-ban mindenre emlékeztem.
    Aztán multiztam keveset, és megint Single.

    Viszont, azzal egyetértek, hogy nekünk, akik egyre több és MINŐSÉGI Lara Croft kalandot akarunk, kellenek a a pénzes kazuárok, akiknek a "legújabb Lara-kaland végiglövöldözése" élményt jelent...
  • TBTPumpa
    #17
    Én sem használtam, sőt azokat a "segítő" DLC-ket is kilőttem. De akkor sem akarok hasonlót a következő részbe.
  • Evoluti0N
    #16
    Mindig ott a lehetőség, hogy ne használd a segítséget. Én végig úgy játszottam. Ha pedig a segítség több noobot vonz a játékhoz, mert nem akadnak el a feladványoknál, az nekünk is jó, nem csak a fejlesztőknek. Több bevétel, több pénz és nagyobb esély a folytatásra.
  • TBTPumpa
    #15
    Az új marketing bullshit szöveg szerint visszahozzák a hatalmas Tomb-okat a játékba, fejtörőkkel megspékelve. Remélem, hogy itt a fejtörőknél tényleg fejtörőkre gondoltak és nem arra, mint tavaly...
    "Ha elakadtál nyomd le a Q billentyűt az majd megmutatja mit kell csinálnod." Csak remélni merem, hogy az ilyen és ehhez hasonló segítségeket elfelejtik. Tomb Raider-ről beszélünk, nem valami cumis játékról, ne segítsen már a játék ilyen módon. Izzadjon meg a játékos, ha előre akar jutni - régen is ez volt, legyen most is ez.
    Elvégre 18+ a játék besorolása basszus, 18 év alatti ne játsszon vele, egy 18 éves pedig talán már "tud gondolkodni" vagy tévednék?
    És különben is, az előző rész már megtanított minket 2 dologra:
    1. Ha elakadtál, gyújts fel mindent körülötted!
    2. Ha olajoshordót látsz, mindenképp lőj bele!

    A játék noob-szűrője (QTE) is visszatér, bár elvileg nem olyan mennyiségben, mint az előző részben.

    Illetve azt mondta az új producer (az előző - Karl ugye kilépett a cégből, pedig "neki" köszönhető a Legend ötlete és az új Reboot is), hogy ez lesz a legteljesebb Nextgen Tomb Raider élmény (ezek szerint a Tomb Raider Definitive Edition mégsem annyira "nextgen" élmény? :D ) és Lara Croft most lesz a legszebb. Közel CGI szintű a játék grafikája.

    Gondolom azért nem mutattak még Gameplay-t, mert az univerzumban nincs olyan VGA, ami elvinné élvezhető sebességgel a TressFX 2.0-át.

    Viszont arra, hogy lesz-e multiplayer, még nem érkezett válasz. Nem lepne meg, ha nem lenne, mert az előző is teljesen fölösleges volt.
    De valami többjátékos móka biztosan lesz, mert csak Singelpayer játékot ma már nem lehet eladni teljes áron. Már 2008-ban is bukta volt, lásd: Tomb Raider: Underworld esete.
  • Malakai
    #14
    Az új TR eléggé megosztotta a régi fanokat, én spec abba a csoportba tartozom, akinek tetszett a régi és az új is. Az egyetlen amit a régiből visszavárnék picit ebbe a folytatásba, azok az érdekesebb platform részek, az azért TR-eknek mindig része volt, a rebootban pedig eléggé laposra sikerült.

    A trailerről viszont nekem kb az ugrik be, azt emelné ki, hogy valószínűleg arra helyezik a hangsúlyt, hogy a sok akciós gyilok helyett inkább sunnyogósabb gyilkolászás legyen.
  • TBTPumpa
    #13
    Camilla Luddington a Twitter csatornáján hivatalosan is megerősítette a hírt:
    "I am excited to FINALLY confirm that I have already started work on @SquareEnix's #RiseOfTheTombRaider !! &yes I mocap'd&voiced that trailer"
  • Molnibalage
    #12
    A műfajt úgy értettem, hogy ilyen kalandozós külső nézetes ügyességi akármi. Persze a TLuO esetén máshol van a hangsúly, de a műfaj az én szememben ugyanaz. Ez kb. olyan, hogy a II. Vh és modern jet repszim is repszim, de nagyon más a stílusuk azért.
  • Evoluti0N
    #11
    Eléggé más kategória a két játék. A The Last of Us tényleg túlélésre helyezi a hangsúlyt, ameddig a TR-ben halomra lehet és néha kell is az ellenségeket mészárolni. Annyi, hogy vannak részek, amik lopakodva is teljesíthetőek. Nagyon jó lett az "első" rész, de a TLoU-val ellentétben csak a nevében túlélő játék.
  • Molnibalage
    #10
    Köszi a választ. Anno az első TR kipróbáltam, de nem tetszett. A reboot viszont a videók és értékelések alapján jónak tűnik. Ha lesz folytatása is, akkor adok neki egy esélyt, ilyen műfajba eső játékkal nem is játszottam talán soha.

    (A Last of Us-t kipróbáltam volna, de ugyebár PC-re nincs...)
  • ldavid
    #9
    aham
  • Molnibalage
    #8
    Ez a rebootolt résznek a folytatása?
  • Evoluti0N
    #7
    Fapiti fap-fap. Elnézést. Akarom mondani +fav.
  • ldavid
    #6
    örülök hogy marad Luddington, tetszett a hangja
  • akyyy
    #5
    jónak néz ki
  • TBTPumpa
    #4
    Artwork-ok az új részből:







    E3 2014 Trailer magyar felirattal:



    Hivatalos sajtóközlemény:
    REDWOOD CITY, Kalifornia (2014. június 9.) – a Square Enix egyik stúdiója, a Crystal Dynamics bejelentette a jó kritikákat kapott, díjnyertes Tomb Raider sorozat folytatását, Rise of Tomb Raider néven. A játék újraértelmezi a túlélő-akció fogalmát 2015-ben.

    Első kalandja során Lara Croftból igazi túlélő kovácsolódott, de megpillantott egy mélyebb, titkos világot. Útjának következő fejezetében Larának használnia kell túlélési képességeit és tudását, meg kell tanulnia bíznia az új barátokban, és sírrablóként végleg el kell fogadnia sorsát.

    „Az új generáció erejével, és saját Foundation motorunkkal a felemelő akciódús pillanatok még lenyűgözőbbek lesznek. Több helyszín a Föld körül tele lesz felfedezésre váró területekkel, melyek a világ egyik legcsodálatosabban ellenséges helyszínei, és több, mint háromszor akkorák, mint amit eddig el tudtunk érni.” jelentette ki Darrel Gallagher, a Square Enix termékfejlesztési igazgatója. „Digitális szereplőink CG minőséggel vetekednek majd, és miután tisztán hallottuk a rajongók kérését, visszahozzuk a sírokat a Tomb Raiderbe, mindezt véres túlélés-akció stílusban.”

    A Rise of the Tomb Raider arra épít, ami a Tomb Raidert sikeressé tette, illetve Lara Croftként Camilla Luddington is visszatér. Camilla a karaktert újabb szintre emeli, amint Lara emberfeletti megpróbáltatásokon megy keresztül, és szembesül azzal, mit jelent hőssé válni. A Crystal Dynamics azzal büszkélkedhet, hogy a díjnyertes írónő, Rhianna Pratchett vezető íróként segít megalkotni egy olyan történetet, mely Lara belső zűrzavarába és motivációiba enged bepillantást utazásának e fontos fejezetében.

    Forrás: TombRaiders.hu
  • TBTPumpa
    #3
    Videó a hivatalos csatornáról:
  • TBTPumpa
    #2
    Teaser trailer:
  • TBTPumpa
    #1
    A Microsoft konferenciáján hivatalosan is bejelentésre került a tavalyi Tomb Raider folytatása, mely a Rise of the Tomb Raider címet kapta.

    Várható megjelenés: 2015. Karácsony