2151
Rise of the Tomb Raider
  • MerlinW
    #1449
    "Úgy néz ki, mintha egy windows alkalmazást indítanék el."

    Alt+Enter ?
  • FartingSquirrel
    #1448
    4K-s ultrához minimum Titán kell. :D De még ha túlzott is az NVidia, 980Ti az minimum.
  • Bandicoot
    #1447
    Efs nem működik FS nélkül. Ez a b*ziskodás az előző részben is benne volt, a lényeg hogy a valós fullscreen az EFS amihez bekell pipálni az FS-t és EFS-t egyaránt,a játék ekkor fut jól.
  • Árnyvadász
    #1446
    Megnéztem. Nálam ha csak az E FS van kiválasztva, akkor egy kisebb méretű ablakban tudok játszani. Úgy néz ki, mintha egy windows alkalmazást indítanék el, és fent a jobb sarokban ott a vonal, négyzet és az X. Ezt ki tudom nagyítani, de akkor is ablakban marad és a windows tálca is látszik alul.

    Ha FS és E FS is be van kapcsolva, akkor rendesen megy teljes képernyőn. Egyébként megvan a beállítás amivel teljesen problémamentesen (tényleg csak nagyon ritkán van valami drop) megy. Nagyjából az amit lent leírtam, picit megemelve pár dolgot. Egyébként mintha stabilabb lenne ha az E FS + FS van, mintha csak a FS. Szóval azért köszi a tippet.

    Néztem Very High textúrákkal is. Végül is elmegy, de fordulásoknál, futásnál meg időnként ha sokat mászkálok, azért befigyelnek akadások. Kevés a VRam hozzá. Sőt ha a játékban állítottam át, nem kint windowsban high-ról very high-ra, akkor szinte állóképeket kaptam, játszhatatlan lett teljesen. Gondolom azért, mert már a játék betöltötte magának a textúrákat és erre még rátöltötte a nagyobb felbontásút és kész...

    Kártya memória betelt és mozdulni alig bírtam. De ezen nem csodálkozom. Ja és a felbontás az maradt végül a 21:9 arányú 2560*1080.
    Nekem ez így ahogy most fut teljesen megfelel. Aztán majd ha lesz egy új vga, majd csapatom ultrán 4k-ban.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2016.02.02. 19:10:59
  • FartingSquirrel
    #1445
    Nagyon nem értek hozzá, de a lényegét leírtam egyel lejjebb.
  • Evoluti0N
    #1444
    Az az igazi fullscreen. A másik a borderless.
  • Krisztiam #1443
    ez micsoda ez az Exclusive Fullscreen?
  • FartingSquirrel
    #1442
    Maradnia kell a teljes képernyőnek. :) Nem hinném, hogy Exclusive fullscreenben ablakosan indulna el, de mindenesetre mind a kettő legyen pipálva.
    Ha E fullscreenben van, akkor a videókártya nem foglalkozik mással, csak a játékkal. (Ezért lehetett az, hogy nem használta ki teljesen a kártyádat.)

    Bár azt hozzá kell tenni, hogy E FS-ben nehezebben teszed tálcára a játékot, de gondolom, ez nem gond azért, hogy jobban fusson. :)
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2016.02.02. 15:45:35
  • Árnyvadász
    #1441
    Oké azt még megnézem. Azt nem próbáltam. Sima fullscreen-ben van egyébként. Az exclusive fullscreen-re ablakos módban indul a játék. Ha mindkettő be van kapcsolva (fullscreen és exclusive), akkor azt hiszem szintén, vagy marad a teljes képernyő már nem emlékszem pontosan.

  • FartingSquirrel
    #1440
    Akkor próbáld meg NV vezérlőpultban beállítani. Másra nem tudok gondolni, ha úgy akad, hogy megvan a 40 FPS-ed.
    Exclusive fullscreenben van?
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2016.02.02. 15:40:00
  • Árnyvadász
    #1439
    Nem oldja meg. Próbáltam azt is. Az fps több lesz, de a laggolás és egyebek ugyanúgy előjönnek. De elvileg tegnap megtaláltam azokat a beállításokat, amivel szerintem már a játék végéig nem lesz különösebb probléma.




    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2016.02.02. 15:37:31
  • FartingSquirrel
    #1438
    Akkor azért akad neked (úgy, hogy 40 FPS alá nem megy), mert be van kapcsolva a V-Sync. Az 60 FPS alatt értelmetlen, sőt, csak ront a helyzeten, hacsak NVidia vezérlőpultban nincs beállítva adaptívra. (Bár úgy tapasztalom, hogy nem sokat ér...)
    Szóval, offold a V-Sync-et, és nem lesz akadás. :)
  • Krisztiam #1437
    dobozos verzióban a cd alatt van a steam kód, a műanyagtól nem látszik :)
    amúgy nekem gtx970-en full grafikán megy szaggatás nélkül, csak a vsync-et kapcsoltam ki meg a motion blurt..
    Utoljára szerkesztette: Krisztiam, 2016.02.02. 13:22:59
  • RatBaG #1436
    depth of field very high-on van? esetleg az lehet rá hatással. nálam csak ON-on, very high-on szerintem már túlságosan elmossa a dolgokat.
  • Rita79
    #1435
    Mondjuk akkor lehet hogy rosszul fogalmaztam a very high-al, mert akkor úgy értsd: minden maxra van húzva, csak az árnyék közepes, meg a haj. Így van 30-35 fps.
  • rage
    #1434
    Biztosan így van. De nekem amikor állandóan ugrik egyet így, kicsit szédítő, így zavaró.
    Pedig az elmúlt 30 évben nem volt soha semmilyen játék, amitől elszédültem volna :)
  • Bandicoot
    #1433
    Pedig kéne, a 970-el very high-on fix 60-on kellene tolnod. Maxon ne várd.
    A 680-al átlag 40-45 fpst tartok, ruszkibázison 38 volt a minimum, veryhigh 1080p-ben... A proci 4.5-ön ketyeg a 680 alatt.
  • Árnyvadász
    #1432
    Na ez a baj. Én a tökéletes futási sebességet akarom kihozni. A teljesen jól játszható és az mikor tükörsimán fut valami az nem ugyanaz. Nekem tegnap sikerült ezekkel az alant írt beállításokkal elérni a tükörsimát. És úgy teljesen más élmény, mint amikor jól játszható, mert az esetek nagy részében nálam is "jól" játszható, de az nekem nem igazán felelt meg.

    Bandicoot: Idővel meglesz, de egyelőre nem érzem szükségességét.
  • molnibalage83
    #1431
    Szeritnem ez beépített effekt. Mi más lenne... Sprintelés közben az ember máshogy lát. Ezt próbálja sanszosane ezzel visszaadni. A FOV és a kamera távolság változtatásával.
  • Maxtreme
    #1430
    így van w10, 16gb vram, i5 2500k@4ghz.
    Nem azt mondom hogy tökéletes (főleg a ruszki bázison) de teljesen jól játszható volt, pedig érzékeny vagyok a framedropra és az fps esésre.

    Az meg hogy mit hiszel, a Te dolgod :)
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2016.02.02. 11:31:17
  • Bandicoot
    #1429
    Egy 4-4.5-re pattintást megérne. Szerintem.:)
  • rage
    #1428
    Nálam van egy zavaró jelenség, ez mindenkinél így van?
    Amikor sprintelek (főleg nagy, nyílt terepeken látszik legjobban) mintha a képet megnyújtaná, a hátteret hátrébb tolná a játék, mikor megállok, a háttér visszaáll közelebb. Számomra ez elég zavaró, nem tudom, másnál is ugyanígy van ez?
    Vagy ez valami effekt? Vagy így működik az engine?
  • Árnyvadász
    #1427
    Géppel nincsen gond. i5 4670k, 3.8Ghz és a szokásos 8 GB memória.

    Persze futottam már bele optimalizálatlan vackokba, példáúl Warhammer: Vermintide, ahol jócskán butítani kellett, de alapjában véve ezzel a géppel és vga kártyával azért tisztességesen lehet játszani. Néha ultra beállításokkal néha high és ultra közt. Játéktól függ. Általában V-Sync mellett játszom.

    De hogy egy példát mondjak, nemrég jelent meg a The Witness. Ha nincs V-Sync, akkor 110-120 fps megvan maxon. SW: Battlefront-nak sem okoz komolyabb gondot az ultra, de én inkább maradtam high beállításnál, mert úgy azért folyamatosabb. Online lövöldéknél az meg jól jön.
  • TBTPumpa
    #1426
    Dat:
  • Árnyvadász
    #1425
    Így van GTX 970. Érdekes. Én próbáltam az 1080p felbontást is, de annyira nem hozott sokat, hogy megérje ezt használnom. Bár meglepődve tapasztaltam, hogy ha ezt a felbontást választom, nem vágja le a monitorom a kép két szélét, vagy csinál olyat, hogy széthúzza szélesre és akkor torz lesz. Megmaradnak az arányok, picit homályosabb lesz a kép, mivel nem a natív felbontást használja, de nem vészes. Viszont 1080p esetén is változó a teljesítmény és megmaradnak az akadások, laggok. Így inkább maradok a natívon.

    Egyébként 45 alatt nem láttam még az fps értéket, de nem ez a gond. A gond ott van, hogy laggol külső tereken, mikróakadások lesznek és szemmel láthatóan nem megy szépen. Közepesen pl. tükörsimán fut, tökéletes. Na valahogy így kéne magassal is, amit alapból beállít.

    Nehezem hiszem el amit írsz. Ultra beállítással képtelenség, hogy normálisan menjen a kártyádon/kártyánkon. Ott elvileg már 6 GB VRam kéne neki. Amúgy Win10-et használsz? Mert nálam az van fent és az új TR-es Nvidia meghajtó, ami a játékhoz lett készítve.
  • Bandicoot
    #1424
    Mivel van az a 970 meghajtva hogy ilyen küszködés a játék?
  • Maxtreme
    #1423
    biztos írtad, d miylen vga? (970?)
    Mert én szintén 970-el toltam végig ultra beállítások mellett (fhd) és 1-2től eltekintve semmilyen komoly problémát nem érzékeltem.
    Olyan nálam is volt hogy ugyanazon helyszínen 1x 32 fps, 5-6 sec múlva meg 70...
  • molnibalage83
    #1422
    Nem aggódok, mert a kommentem arról szólt, hogy ilyen gépen is elmegy. Azért valljuk be az én konfigom egy teljesen átlagos gamer konfig szeritnem. Ez kb. 250k-ból kijön.
  • molnibalage83
    #1421
    A marketplace mire jó?
  • Árnyvadász
    #1420
    Szerintem nálam a 3.5 GB VRam a ludas. Neked teljes a 4 GB. Hétvégén egyszer kipróbáltam nagyon magas textúrákkal is, meg teljesen felhúzva a grafikát (AA nélkül persze), de egyrészt nagyom lomha volt, másrészt, ha visszavettem pár beállítást és a textúrákat meghagytam nagyon magasra, akkor meg 10-20 másodpercenként akkorát akadt a játék, hogy egy pillanatra megállt. Ez így nem ok.
  • TBTPumpa
    #1419
    Lesz még patch bőven, nem kell aggódni. Mire a PS4-es verzió megjelenik, addigra ez is tökéletes lesz. XBox időleges exkluzivitást meg kell őrizni! A Microsoft szerződése szent és sérthetetlen! Látod a Batman Arkham Knight-ból is a megjelenéskor micsoda konzol exkluzív játékot csináltak! Csak fél évet kellett várni rá, hogy a peasant PC-s réteg is játszhasson a 12 000 Ft-os játékkal.
    Az új Tömbradírnak vannak teljesítménybeli hibái, de még mindig jobb, mint az a sok hulladék PC-s port, amivel az elmúlt években előálltak a fejlesztők.

    Amúgy tegnap belefutottam egy érdekességbe. Nem igazán bug, inkább csak glitch. Amikor Larát elkapják, a vallatás közben lekapcsolódik a lámpa és a karakterek szürkületben pofáznak egymással. Hót sötét van egyik jelenetben. Mondom ez tiszta AC Unity, hogy eltűnnek a karakterek. XBox-nál úgy emlékszem, egész végig világított a lámpa. Valószínűleg rohadtmocskosfujjAMD feature lesz ez is.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.02. 10:43:59
  • Árnyvadász
    #1418
    Egyébként elég jól haladtam tegnap este. Véleményem szerint ez a rész sokkal hangulatosabb és alaposabban, művészileg szebben megvalósított helyszínekkel van tele. Némelyik tényleg állejtősen jól néz ki. Sokszor éreztem azt, hogy bizonyos helyszíneken a legelső Tomb Raider hangulata köszön vissza, ami jól eső érzéssel töltött el. Közben új felszereléseket kaptam, amivel végre már elérhetem azokat a sírokat és egyéb rejtett helyeket, ahova eleddig nem tudtam bemenni.

    És végre realizálódott, hogy az utolsó helyszín:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy víz alatti részen fog játszódni, vagy legalábbis egy része biztos.


    Nagyon várom, hogy oldották meg a kinézetét, dizájnját. De addig is még van bőven feladatom, tennivaló mielőtt azt célba venném.

    Érdekességképpen kipróbáltam egy Expedíciót is. Egész hangulatos, bár nem hiszem, hogy ez engem le fog kötni. Ahogy láttam ez pénzt ad cserébe jutalmul amit el lehet költeni a piactéren, de annyira nem hozott lázba, mert már így is bőven 100 ezer környékén vagyok ami a pénzt illeti. Köszönhetően annak, hogy minden szart felfedezek és megcsinálok ami egy pályán található. Az Endurance viszont érdekelne és a Baba Yaga DLC is. Majd alszok rá párat, hogy megéri e ez nekem.
  • molnibalage83
    #1417
    Az aláírásomban levő konfiggal néha beszaggat gyors fordulásnál vagy az ösztön + gyors fordulásoknál, de fullra húzva is 30-35 FPS a legroszabb helyeken az átlag, sok helyen meg 50-60 full HD-n.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.02. 10:34:54
  • Árnyvadász
    #1416
    Tegnap visszavettem közepes beállításra a fő grafikai beállítást. Ez annyit jelent, hogy kikapcsolja a tesszelációt és a napfény lágy árnyékait a játék, aztán visszaveszi közepesre a fő árnyékolást, 2X értékre rakja az anizotróp szűrést és a textúrák méretét közepes felbontásúra. A képernyő felbontás maradt 2560*1080 a vertikális szinkron 2X bufferelt, az élsimítást pedig kikapcsoltam. A játék tökéletesen fixen tartotta a képkocka értékeket. Még külső tereken is rendben volt, leszámítva pár esést, de ez már élvezhető játékmenetet adott. Ja és a dinamikus fooliage (jelentsen ez bármit is angolul) is közepes, de ez akkor is közepes, ha a fő grafikai beállítás magasra van téve.

    Aztán közepesről felvettem magasra a textúrákat + a fő árnyékolást is magas értékre a többi pedig maradt úgy ahogy a gép beállította. Belső tereken (még ha nagyobb is volt, mondjuk nagy belmagasságú és kiterjedésű barlang vagy sír) nem változott a helyzet, fix maradt a képkocka, külső tereken meg picit esett, de alapjában véve ott is fix maradt. Tehát nem laggolt, akadt vagy tűnt belassultnak.

    Ma még tesztelem, mert a szovjet bázison és a geotermikus völgyben is szeretném leellenőrizni, csak most épp egy olyan helyen vagyok, ahol nem lehet a gyors utazást megtenni, le van tiltva a tábornál. Ha így normálisan futna, azt mondom ok. A látvány rendben van így is, sőt kifejezetten szép. Az anizotrópikus szűrést meg felteszem 16X értékre, mert az nem fog lassítani, ellenben még élesebb és tisztább lesz a kép. Ez abban az esetben lenne fontos, ha esetleg a magas felbontású textúrák mégis bezavarnának. Mondjuk újra elkezdene laggolni a játék vagy ilyesmi. Aztán emiatt újra vissza kellene rakni a textúrákat közepesre. De ez majd ma este kiderül. Remélem ahogy most be van állítva az oké lesz és akkor egyelőre ez nekem megfelel.

    Ettől függetlenül várok javítást a Nixxes részéről. Ok, a nagyon magas beállítást azt elfelejtem, de ha kicsit gatyába rázzák, talán a magassal is meglehet az amit eredetileg ígértek egy GTX 970-es kártyával. Mert jelenleg ez nincsen meg. Félreértés ne essék, ez nem arról szól, hogy a 970 kezd avulni vagy nem lenne elég ereje. Nem. Van annak még bőven, és biztosra veszem, hogy idén még használható lesz a gépigényesebb játékok alatt is. Ez mindössze azt jelenti, hogy kevés idő állt rendelkezésre a PC-s portot gatyába rázni. De idővel megoldják, ebben biztos vagyok.

    Olvastam fórumokat, még 980, 980Ti kártyákkal is vannak időnként problémák, szóval ezen még van mit dolgozni. 970 kártyákkal meg főleg.
  • molnibalage83
    #1415
    És ki az a mindenki...? Még a cég vezérigazgatójánál sem, pedig neki ez a mellényzsebből kategória lenne... Azért ennyire túlzásokba nem kellene esni...

    Abban igazad van, hogy ATI-val lassan csak a fanatikus márkahűséggel bírók szopatják magukat.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.02. 10:10:38
  • MerlinW
    #1414
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "És ne legyünk álszentek, már mindenki 250e Ft -os telefonokkal mászkál az utcán". 150 ezres átlag fizetés, 300 ezeres munkanélküliség és 3 millió minimálbéren élők országában ezt te sem gondolhatod komolyan:) Az hogy tehetős szociális körökben mozogsz (ahogy én is), nem jelenti azt hogy nem kell kinézned néha a burokból. Egyébkét nem kell mások pénztárcájában turkálni.

    Mindenki addig nyújtózkodik, ameddig a takarója ér. Megjegyzem, ha megnézed Rita adatlapját, láthatod, hogy köztisztviselő, ami jelenthet jobb keresetet ugyan, de az esetek nagy részében nem jelent.

    Ha megteheti megveszi a drágább hardvert. A videójáték még mindig az egyik legdrágább általános hobbi. A korodat tekintve szerintem tisztában lehetsz azzal, hogy rezsi, család/gyerekek stb mellett nem olyan könnyű nagyobb összegeket erre félretenni.

    GTX980 pedig még mindig felesleges luxus. 100k pluszért nyújt 10% többletet.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.02. 10:07:32
  • TBTPumpa
    #1413
    Tömbradírra kihegyezett AMD Driver
  • simonl #1412
    Az utolsó valamirevaló AMD kártya a 4870 x2 volt. Na az odacsapott minden játéknak....
  • simonl #1411
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most komolyan: lassan már években mérhető az az idő amióta sokkal jobbak az nVidia kártyák. Könyörgöm, ha valaki high-end játékokkal játszik akkor miért kínozza magát AMD kártyával?
    Jöhettek most nekem diagramokkal, megahertz -ekkel, stb. Önigazolás.
    Egy 970 -est már jó áron lehet használtan garival vásárolni, locsolópénzt hozzáadod áprilisban lecseréled egy 980 -ra, nyáron dolgozol kicsit, őszre meg is van a 980Ti.
    És ne legyünk álszentek, már mindenki 250e Ft -os telefonokkal mászkál az utcán. Ha valakinek a PC game a hobbyja, akkor áldozzon rá.
    Bocs az OFF témáért.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.02. 20:26:54
  • Rita79
    #1410
    Nekem végül is a 30 is elég, mert folyamatosnak látom a képet pöccenés nélkül, tehát nem tartok igényt a 60-ra HD-ben.