2151
Rise of the Tomb Raider
  • sata75
    #1289
    Fast travel az hogy működik? Valamit fel kell oldani hozzá? Vagy vennem kell jegyet/bérletet?
  • Evoluti0N
    #1288
    Nah, Deluxe verziót vettem. Töprengtem rajta, de végül csak becsúszott. Aztán majd meglátjuk, hogy mi sül ki a DLC-kből.
  • Bandicoot
    #1287
    Veryhighon fhd-ben 2900 megás használatot mértek, vagyis a 2gb kártyán látszòdnia kéne a "problémànak". Nem látszik csak inengine videòkban ritkán (az új nvidia driverig sűrű volt) framedroppolva. Játékban semmi. Amd-n nemtom mi a helyzet.

  • FartingSquirrel
    #1286
    "2gb-al is (legalábbis nvidián) bőven mehet veryhighra,..."
    Akkor elég kettő. :D
  • Bandicoot
    #1285
    2gb-al is (legalábbis nvidián) bőven mehet veryhighra, semmi galibát nem okozott az inengine videòk apròbb beröccenéseit leszámítva. A 680 2gb (igaz szarráhúzva) viszi 1080p/ Very Highon átlag 40-45 fps-el fxaa-val.
  • FartingSquirrel
    #1284
    AA mire van állítva? Ha azzal spórolsz (FXAA vagy SMAA), akkor a textúrákat felrakhatod Very High-ra (már ha van 4 GB VRAM-od), vagy akár megpróbálhatod a haját feltenni VH-ra (bár túl sokat nem ad hozzá). Mindenesetre ha kell még FPS, akkor javaslom, hogy az AA-t vedd lejjebb.
  • FartingSquirrel
    #1283
    Első rész jobban volt optimalizálva? Nekem ez jobban fut, mint az előző (vagy talán ugyan úgy), és szebb. Szerintem ez nagyon jól van optimalizálva. :D
  • MertHogy
    #1282
    Tegnap átvettem a dobozos verziót, lengyel és angol leírás a borítón, nem erőltette meg magát a Cenega, de mindegy is, a játék nekem bejön, szebb lett, picit több, de semmi extra, viszont ezt tudtam előre, így nem panaszkodom, azt kaptam, amit vártam, nekem ez a legfontosabb. Viszont a ramot eszi, kb 1 óra alatt plusz egy gigát foglal el, két óra játék alatt 4-ről 5,8-ig ment. Most jutottam el Szibériába, itt már vannak fps esések, de nem vészes, 40 alá nem nagyon megy, szinte minden maxon van + SMAA, csak motion blurt kapcsoltam ki, azt valahogy nem tudom szeretni egy játékban se.

    Egyébként ha Szíriában nem vettem fel mindent, akkor azt gondolom buktam, oda már nem tudok visszamenni?

    Ja, majd elfelejtetem, Lara haja havas!
    Utoljára szerkesztette: MertHogy, 2016.01.30. 12:10:24
  • Maxtreme
    #1281
    Igen ez itt is tapasztalható, de pár lépés után normalizálódik a helyzet.
  • Bandicoot
    #1280
    Én játék loadolás után tapasztaltam hasonlòt, csak nem állítgattam... Game indít mentett állás betölt, elindulok... Miafranc ez szaggat.... Folyamatosan pedig mikor abbahagytam jòval 30 fölött voltam olyan folyékony volt... Mentett állás újra betölt... Voálá, minden fasza.:)
    Vannak azért kisebb gondok, majd peccsölik.:)
  • Maxtreme
    #1279
    jesszus ezt aztán csodásan megfogamzottam..
    Mindegy, a lényeg érthető :)
  • Maxtreme
    #1278
    Azért van baja a játéknak, viszont ez tuti javítva lesz mert itt nem szimpla optimizálatlanságról van szó, hanem bugos az engine. :)

    Tegnap este volt 1 hely ahol ilyen 25 fps körül ment a játék. Mondom ez így nem maradhat,, valamit lejjebb kell vennem. Elkezdtem játszani az árnyék beállításokkal, de semmit nem gyorsult a játék, még akkor sem mikor kikapcsoltam. VISZONT ez után ahogy visszanőttem Very highra, hirtelen beállt 72 fps-re az fps érték.. Szóval van itt baj :D
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2016.01.30. 05:33:27
  • RatBaG #1277
    FYI itt a fullscreen a borderless-t jelenti, és az exclusive (micsoda baromság, még sose hallottam ilyet) az igazi fullscreen.
    s lőn stuttering-mentes fix 60 fps.
  • böröczk
    #1276
    Az még tegnap volt, csak most jutottam oda, hogy írjak ide :D
    Azóta már jó pár órám benne van, egyelőre semmi gond nincs ugyanazokkal a beállításokkal. Gondolom, az 1680x1050 miatt bírja ilyen jól. És még a hajat is feldobtam very high-ra :,D
  • Árnyvadász
    #1275
    Hiába a GTX 970 a szovjet bázison már komolyan rányomja a bélyegét a belassulás a játékra. Igaz én picivel 1080p felett játszom, de ha olyan a játék (értsd optimalizálatlan), akkor pár dolgot még akár közepes beállításra is leveszek. Inkább fusson jól. Itt már az sem segít. Ezektől az fps ingadozásoktól meg fps esésektől eléggé élvezhetetlen. Erre remélem lesz valami javítás, mert ez hazavágja az egészet.

    A játék viszonylag jó eddig, bár az eleje igen nyögvenyelős. Vannak új dolgok benne, de alapvetően az előző rész jól működő receptjét alkalmazza. Tetszik, de a pár napja megjelent The Witness sokkal jobban leköt. Az új élmény, ez meg olyan "deja vu" kissé. Előző rész sokkal jobban volt optimizálva, nem értem itt mi a probléma.

    Most vagy nem foglalkoztak ezzel, vagy a grafikus motor elérte a korlátait és minden anyám kínja effektek beraktak, hogy szebbnek tűnjön és ez így nem ok. Erre tudnék gondolni első körben, de eléggé idegesítő azt kell mondjam.
  • Ironman2
    #1274
    khm...
  • Maxtreme
    #1273
    ha az elején vagy, később lassabb lesz :D Most már nálam is beesik 40 fps alá elég sok helyen :)
  • böröczk
    #1272
    Én az első flashbackes résznél majdnem bepisiltem, olyan jól néz ki. Aztán a hóról nem is beszélve, sose láttam még ilyen gyönyörű havat játékban, a bőrkabiról nem is beszélve :D
    Minden very highon, kivéve a textúrák, az csak high, meg Lara haja a második opció (nem tudom, mi), nem pedig a very high.
    Nálam az árnyékok nem nagyon befolyásolták a teljesítményt, inkább a textúra, míg very high-on volt, főleg a cutsceeneknél, akadozott.
    Plusz 1680x1050-es monitoron játszom. Gtx960, tök elégedett vagyok.
  • Maxtreme
    #1271
    Ezeket a kártyákat amit marketplacen kapunk/veszünk, hol lehet alkalmazni?

    szerk: Meg van, expedition módban.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2016.01.29. 21:40:18
  • Rita79
    #1270
    A Digital Deluxe Editiont érdemes megvenni a Steamen, vagy jobb választás most még a Standard?
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2016.01.29. 21:18:23
  • Krisztiam #1269
    szép ez, havas Lara haja, akkor megveszem :DD
  • Maxtreme
    #1268
    hát. Ahogy nézem a shadow-n illetve az AA-n kívül kb semminek nem számottevő az erőforrásigénye :) ..és ez azt is jelenti hogy ha valakinél highon nagyon szarul megy, lowon sem lesz igazán jó.
  • AnuluWork #1267
    Próbálgattam, próbálgattam. Ez most ilyen:

  • bakkerman
    #1266
    gtx750,magát a játék FHD medium-high-ra rakta amin csodálkoztam levettem minden mediumra és a legelső havas pályán eddig nem volt gond

    köszi a linket!
    Utoljára szerkesztette: bakkerman, 2016.01.29. 18:08:48
  • Bandicoot
    #1265
    Egyébként akinek kell (akár topikfejléc alá is mehet) ITT talál komplett segítséget beállítások összehasonlításával képekkel, illetve grafikonokkal mi mennyit zabál framerate-ből. Hasznos. :)
  • Bandicoot
    #1264
    Milyen vga?:)
  • bakkerman
    #1263
    na megjött az én példányom is,fel is pattintottam a rendszerre,az lenne a kérdésem,milyen opciókat szedjek ki a grafikai beállításoknál,amik nagyon zabálják a VGA-t?
  • Bandicoot
    #1262
  • TBTPumpa
    #1261
    Naná!
  • Evoluti0N
    #1260
  • Shep
    #1259
    Ja tényleg, jótól kérdem én is .DD
  • Bandicoot
    #1258
    Nem tudja, a seggét nézi, a frameszàmlálòt is mellérakta.:D
  • Shep
    #1257
    Na de a haja havas? :D
  • TBTPumpa
    #1256
    Nem gondoltam volna, hogy így megy. 25 csak az elején volt, illetve néha beáll, amikor elfogy a Videomemória, de amúgy 31 alá nem is megy. Hmm, akkor mégsem kell Nvidia egyelőre.
  • Bandicoot
    #1255
    Nincs, főként az új driverrel. A régivel amivel először néztem volt frémzuhanás néha csúnyán.
    Abszolút korrekt a gépigény a látvány mellett.
    Ráadásul vannak beállításokròl összehasonlítò képek, például árnyék mediumon teljesen jò, homályosabb valamivel és ennyi. Lehet vele fps-t nyerni és a látvány is fasza.
  • Evoluti0N
    #1254
    A Crimson driver csodákra képes. Én se akartam hinni a szememnek. Dying Lightban akkora FPS emelkedésem volt, hogy az valami hihetetlen.
  • Maxtreme
    #1253
    ja meg van, kint a menüben lol..
  • Maxtreme
    #1252
    De egyébként azoknál sincs gond, szal nem tudom mire volt ez az óriási vasigény para.
  • Bandicoot
    #1251
    Inengine-es nem 30-ra korlátozott videòknál tud zuhanni az fps, ott az amúgy is szép graf még brutálabbra vált és a dof is többet elvesz mint játék alatt.
  • Maxtreme
    #1250
    ja hogy ok, csak pont akkor néztem rá az fpsre mert ott láthatóan lassabb volt, így már érthető. :D (azt amúgy eddig is láttam hogy van bent sok előre renderelt vid, csak azt nem tudtam hogy az is az volt :D)

    Am a story gifgtet hogy lehet beváltani? market place-t ír.. (steam?)