2151
Rise of the Tomb Raider
  • TBTPumpa
    #1249
    Mikor elvisz a lavina, az mindenkinek 30FPS lesz, mivel előre renderelt átvezető videó (BIK formátumban). Lesz még néhány belőle.

    Crimson driver után High beállítás mellett 40-50FPS körül van. Very High beállítás mellett 25-40 FPS, úgyhogy nem szóltam. Magam sem értem, hogyan lehetséges ez vagy csak a Steam számlálója téved.
    Very High textúrákhoz gondolom kötelező a 4GB video memória. Fut vele a játék ennél kevesebb memóriával is (2-3GB), csak érezhetően lassabban tölt be, szórakozni meg nem akarok vele, úgyhogy marad a High.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.29. 16:11:05
  • Evoluti0N
    #1248
    Sejtettem, hogy nincs vele gáz, mert különben nem 91 százalékon lenne Steamen, hanem valahol vegyesen állna, ahogy a Just Cause 3 vagy a Mortal Kombat X kezdte.
  • Maxtreme
    #1247
    Nincs ezzel semmi baj emberek.
    Játék közben 40-70 között van a frame, átvezetőknél (pl mikor elvitt minket a lavina) esett le 30 körülire.
    FHD-ban játszok ultrán (textúrák is) és fxaa mellett.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2016.01.29. 15:07:24
  • grebber
    #1246
    Fraps-ban van egy fantasztikus funkció nem kell ide benchmark.
  • MerlinW
    #1245
    Mégis mi a fenével játsszunk, ha még nincs benchmark?:)
  • Bandicoot
    #1244
    Tülkönülve várjuk a benchmark patchet, addig elő se vesszük!! :D
  • Evoluti0N
    #1243
    Játszani kell ahhoz, hogy leírják, kinek hogyan fut. :D
  • Béluska74
    #1242
    Egyáltalán játszik valaki a játékkal? Vagy csak azt irkáljátok ide,hogy kinek hogyan fut.
  • FartingSquirrel
    #1241
    Én 970-en tolom maxon (leszámítva az élsimítást), és átlag 45-50 FPS megvan. Szerintem 960-nal VHQ-n is meglenne ez.
  • Bandicoot
    #1240
    960 bár gyengébb, sok játékban hasonlòan teljesít mint a 680/770.
    #1182 és #1155 kommentekben megtalálod képekkel, írással hogy fut nálam a 680-on. Nem hiszem hogy sokkal rosszabb lenne 960-on.
    Lényegében very high-on tolom 35-55 közt ingázva. Olyan 40-45 az átlag.
  • MerlinW
    #1239
    970-en VHQ-ban stabil 30fps, vagy ugrálós 35-45 viszont high és a very high között max állóképeken van látványos különbség, ami ebben a játékban alapvetően ritka momentum, viszont 30 fps az ára, így sok értelmét nem látom amennyiben játszik valaki és nem "fotómódozik"
  • Kandurex
    #1238
    milyen videó-kártyád van?
  • TBTPumpa
    #1237
    GTX960 4GB kártyán játszik valaki? Hogyan fut a játék VHQ minőségben FullHD felbontásban? Vagy mindenkinek GTX970 kártyája van?
    Tesztek nem érdekelnek, videókban meg össze-vissza állogatott beállításokkal játszanak. Játékos általi tapasztalatra vagyok kíváncsi, nem egy tesztoldal steril adataira. Ha jól fut, akkor lecserélem az AMD-t.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.29. 13:09:06
  • TBTPumpa
    #1236
    Endurance jó móka, a Baba Yaga viszont nagyon rövid. Februárban jön még egy DLC, amely egy hordamód lesz (ellenfelek özönlenek különböző hullámokban és Larának kell visszavernie őket).
    De így kb ennyi is a Season Pass, szóval lóf@sz lett ez is. Ezek szerint semmi lényeges nem hiányzik az alapjátékból. Majd olcsón behúzzuk a Season Pass-t (mert érdekelnek a DLC-k), de 27 euróért biztosan nem.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.29. 12:57:07
  • Kandurex
    #1235
    hát, 8k volt utoljára, ennyiért bármikor veszek

    szerk: sztronó, már nem
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2016.01.29. 12:36:04
  • Bandicoot
    #1234
    *prohardveren.:)
  • Bandicoot
    #1233
    Aki meg kuponkòdra vadászna, célszerű 150 forintért mondjuk a Raider szòra pc játék topikban mentett keresést csinálni. Rögtön megy az email ha felkerül hirdetés, én is így lőttem tegnap ismerősnek kòdot.
    Azonnal elkapkodják.
  • Bandicoot
    #1232
    Amíg a sima játékot tolod biztos kerül fel legalább user teszt a Baba Yagáròl, én is kiváncsi vagyok megéri-e.
  • wedge31
    #1231
    Tényleg nem, csak első nekifutásra inkább nem tülélő turázok.
  • jarlaxxe
    #1230
    A kettö nem zárja ki egymást.
  • wedge31
    #1229
    Az Endurance dlc-t megvettem jónak és nehéznek tünt elsőre, de még csak egy órát tettem bele, elöbb a story jön.
  • Evoluti0N
    #1228
    A DLC-k közül érdemes valamit megvenni? A hülye ruha DLC-k, amik ráadásul még könnyítik is a játékot különböző extrákkal nem érdekelnek, de a Baba Yaga és az Endurance azok normálisak? Habár lehet, hogy kicsit korai kérdés ennyi idővel a megjelenés után. :D
  • grebber
    #1227
    Sajnos van ilyen. Megjelenés előtti napokon volt live stream ott a csókának akinek a kezébe adták a kontrollert konkrétan beégett a mellette ülő (talán az egyik fejlesztő?) mondta neki ,hogy te paraszt most már ne bohóckodjál és lődd már le azt a szaros ládát a kötélről ami kiveri a szemed....mindez a "komoly" feladvány a játék 2. percében volt kb és elakadt a csákó. Ha nem látom élőbe nem hiszem el, hogy van ilyen.
  • FartingSquirrel
    #1226
    Lehet... De lehet, hogy közben Fraps-szal vették fel... :D
  • Although
    #1225


    És még volt egy kettő ami nem volt rossz. A megváltozott játékmenethez tökéletesen illeszkedett.
    Nekem tetszettek, mégha nem is olyan hű de bonyolultak voltak.
    Elmondanám ez a kettő is sok embernek komoly problémát jelentett. Vagy akár a harangos vagy a szeles, stb.
    Mégha szerinted egy se volt benne.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.01.29. 10:48:53
  • Bandicoot
    #1224
    Nem elég hogy nem vhq, de szerintem mégcsak nem is a véglegest tesztelték...
    Ha mindent feltolok akkor is 25-30 közé esik az átlagom a 680-ason...
  • MerlinW
    #1223
    Ha a TR 2013-ról van szó, abban egy fejtörő sem volt. Legalábbis olyan nem ami megerőltette volna egy 10 éves kicsi agyát:) Ha meg a 1996-ös TR1-ről van szó, abban nem volt mellékszál:)
  • MerlinW
    #1222
    Process-enként is állíthatsz be profilokat bármihez. Sőt, az experience profilok mellett több játék ajánlott profilja is elérhető.
  • Although
    #1221
    Emlékeim szerint a TR1-be is mellékágon voltak színvonalasabb fejtörők. Gondolom, hogy a játékot gyorsan végigtolni akaró akciójátékosok ne akadjanak el. Bízom benne itt is lesz pár érdekes dlc fejtörőkkel.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.01.29. 10:11:16
  • MerlinW
    #1220
    Nem tudom, nem, igen.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.01.29. 10:04:34
  • TBTPumpa
    #1219
    Igen, a VHQ séma nem tol mindent maxra, ahogy a 2013-as résznél az Ultimate beállításnál is csak High értéken maradtak az árnyékok, manuálisan fel lehetett tolni Ultrára is, de akkor már Custom kategória volt.
    A Maximum annyit takar, hogy Custom módban minden értéket csutira toltak, azért borzalmasabb ott 1-2 érték a VHQ beállításhoz képest.
    De fölösleges ezen izgulni. Medium/High beállításon is gyönyörű a játék. A VHQ pedig bőven elég egy GTX970/GTX980 kártyánál, nem kell Maxolni semmit sem, mert akkora látványbeli különbséget nem hoz, ellenben rontja a teljesítményt.
  • FartingSquirrel
    #1218
    A VHQ nem max beállítás a játékban: a Shadow-t és a Sun Soft Shadows-t High-ra rakja, míg a Purehairt csak On-ra.
    Egyébként azt a tesztet én sem értem. Nekem a grafikai beállítások maxon voltak, és jobb FPS-t értem el a GTX 970-nel, úgy, hogy nekem is FXAA-n van az élsimítás.
  • FartingSquirrel
    #1217
    A vezérlőpultban sem csak globálisan lehet, hanem minden játékhoz külön...
  • Bandicoot
    #1216
    Nem fáj a lelkem ek, látom nincs meg a játék de ontod az észt a játékban a vhq bizony nem a max. De nyomjad tovább fullba.:)
  • grebber
    #1215
    LOL most csattogtam fel a weboldalukra és ez még csak FXAA mindig ,SSAA4x-el meglesz a 30 fps remélem
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.01.29. 08:19:12
  • grebber
    #1214
    A csirák oda is írják mit nem kapcsoltak be rajta azért gyorsabb egyik tesztoldalban mint a másikban.
    Pl az említett Computer Base tesztben

    De igen VH=Max sok helyen ha fáj a lelkednek ha nem
  • Bandicoot
    #1213
    Ő, nem. Más oldalakon is vhq tesztek vannak sokkal jobb framerate-el. És van oldal ahol szintén max, de ott maxnak is hívják.
    A játékban a vhq az nem max. Eképp megtévesztő. És nem a vhq a játékban nem max. Jòreggelt.
  • grebber
    #1212
    A maxot hívják sok tesztben very highnak jó reggelt... Játékban sem az a nevű a beállításnak ha legnagyobbra teszed hogy maximum hanem Very High/High
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.01.29. 08:03:08
  • Bandicoot
    #1211
    Ezt papoltam, ez nem vhq hanem max, gépzabálò felesleges opciòkat is belőve.
    Vagyis megtévesztő.
  • Bandicoot
    #1210
    Eladásban nincs esélye. De mint játék van, és addig jò amíg nem hasonlít akciòban és rendezésben az UC szériára...