2151
Rise of the Tomb Raider
  • Ragnar360
    #1490
    Húha, ez tényleg nem rossz. Pont ott vagyok, a 2. képnél. Érdekes, a fényeket ennyire nem figyeltem. Belső tereknél jobb a játék.
    Annyira idegesít már. Felhúztam ultrára, egy dolgot kivéve, és alig van változás, szórakozom a bloom, meg ezekkel amit írtál, már ne mtudom eldönteni bekapcsolva, vagy kikapcsolva a jó.

    Felhúztam, és akkor is bírta (bár már nem teljesen játszható, de 30 fps fölött van ígyis. Mintha les se szarná a beállításokat.
    Mondom szarok bele, feltoltam 16x Antit, minden very high stb. 33-35 fps. És a GPU még mindig MAXIMUM 85% a program szerint. Kajak nem értem. Am annyira betölthette már a ramba ezt a részt lásd neki a 2. kép - ott egy kis nyílt terep van, hogy nem érdekelte hova húzogatom annyira. Bár odatekerve a Triple pufferes V sync nem sokat ér és nem annyira folytonos, de azért lehet vele szaladgálni.

    Aztán a lényeg. és csak ez tudja megfogni úgy igazából a gémet, semelyik más beállítás nem. az SXAA - 4X- esre felraktam egyből 15 FPS. 2x-nél ~25 Simán 30. FXAA 35.
    Ez húzta le igazán. De ennek nincs köze a képekhez amiket ő is csinált. Ezektől csak éles lesz a játék meg ilyesmi.

    HBAO+ meg mindenféle bevilágítás megy. Árnyékok is lényegtelen, de azt is felhúztam Very high-ra, FPS-ben semmi számottevőt nem csinált. Igaz ez egy pálya szakasz.
    Csinálnék képeket, de milyen megosztó van ahonnét lehet törölni később?

    Szerk.: bárcsak így nézne ki Lara arca mindig: http://postimg.org/image/5ntsf883r/full/

    De van mikor semmilyen bevilágítás nincs és akkor elég ronda, főleg hogy nem tudsz ráközelíteni mindig a kamerával, hiába forgatod.

    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.03. 21:05:45
  • CalebJoe
    #1489
    #1453
    Utoljára szerkesztette: CalebJoe, 2016.02.03. 20:44:56
  • Ragnar360
    #1488
    Link az ő képeihez pls : d Amúgy én is tudok szép képet csinálni belőle, meg van is, csak nem minden pont olyan húú de szép.
    Gpu kihasználtság h csak ilyen "kevés" az mitől lehet. Proci i7 6700 (non k) ki kell hajtsa a gtx960-t lazán)
  • kill3r21
    #1486
    Látom más videósnál is volt gond...akkor menjen Highra és jobb lesZ?
  • TBTPumpa
    #1485
    Vedd vissza a grafikát.
  • CalebJoe
    #1484
    Ha letöltöd azt a rar fájlt amit felrakott a képeken tényleg elég rondának tűnik a játék legalábbis nála, viszont a te képeiden gyönyörű.
  • MerlinW
    #1483
    Korábban kifejtettem olvass vissza. Expedition / Endurance mode-ban (főmenü)
  • CalebJoe
    #1482
    Nem hinném hogy csúnyább lenne mert ezek minden mai játékban megtalálható, ez a sok felesleges effekt ami nem teszi szebbé a játékot viszont lehúzza a gépet.
    Szépen lobog a sérója a szélben, de ennyit nem ér hogy miatta nem fut normálisan a játék, ja meg a vsync kilővése az ilyen AC Syndicate szintű gépigényes játékoknál alap.
  • kill3r21
    #1481
    Srácok, megvettem a játékot, és meghaltam, akkora laggokat produkál, hogy sírni tudnék...van már erre valami okosság?
  • Ragnar360
    #1480
    Hupsz, depth of field kikapcsolva kicsit megdobta, öööö Bár mivel nincs mosódás, talán kevesebb lett az fps (bár amúgyis droppos részen vagyok) talán tudom vinni ma egy kicsit.

    Bandicot: nézz szét jól. Kérdésedre a válasz a részletekben rejlik : d (Objektek, shaderek, tereptárgyak talaj/fűcsomok szimpla rádobálása, meg ilyesmi) de persze az összkép nem rossz: d)
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.03. 19:54:27
  • Bandicoot
    #1479
    "a graf sok helyen nem egy nagy szám"
    Hol??

    "Csomó minden az előző TR szintjén van."

    Mi?


    Nem tudom milyen beállításokkal játszol,de very highon jelenleg az egyik legszebb játék, minden téren előrelépés a 2013-hoz képest. Épp ezaz hogy a környezet is durva lett,sokkal részletesebb élesebb textúrák sokkal több tereptárgy. A fény a hab a tortán.
  • Ragnar360
    #1478
    Hogy még csúnyább legyen?:d Pure hair-el is sokkal jobb (bár jobban ezt is csak közelről látni.
  • CalebJoe
    #1477
    Amiket egyből kilőnék az, ambient occlusion, depth of field, tessellation, bloom, motion blur, pure hair ha ki lehet, sun soft shadow egy próbát megér szerintem.
  • Ragnar360
    #1476
    http://data.hu/get/9474600/RoTT.rar
    Lőttem pár képet. A másik, hogy a graf sok helyen nem egy nagy szám, és ez kicsit elkeserítő,. Legalábbis néhol látni hogy valami nem oké. GPU Usage van hogy 85% alatt van. (Lehet program hiba? Afterburner)
    - Ahol van bevilágítás ott sokkal szebb, de a terep, környezet néhol elég vicc, felrakom már full ultrára hogy ott milyen, de faszért nem csinálták meg rendesen. Csomó minden az előző TR szintjén van. És akkor ehhez kell 970 minimum? Ami egy-két képen látszik,(bár a kép azért ront egy kicsit) ahhoz a látványhoz egy 750Ti-nek elég kéne lennie 50 fps-el legalább : d
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.03. 19:20:46
  • Ragnar360
    #1475
    Hát ez furcsa. nálam ex. fullscreenbe, kicsit szarabbul megy, nem olyan folyamatos a mozgás, kevésbé reagál gyorsan vagy nem is tudom. Visszakpcsoltam, folykékonyab lett a gameplay. Pedig az FPS lehet kevesebb lett/vagy nem is változott.

    Amit továbbra sem értek, hogy Ex. fullscreenbe is a GPU 85%-tól nem megy fentebb, ez mi a francért van? Mi nem hajtja ki?

    Illetve általában betöltés után szokott lenni, vagy cinematic után, - vagy csak random, hogy akkorát belaggol...mint régen mikor megtelt a m,emória és cserélődik, vagy csak hirtelen indulsz meg :D Ez másnál is jelentkezett? Annyira még nem zavaró. (Bár lehet néha megugrik és kevés a 8 giga ram, főleg hogy a böngésző is eszik majd 1 gigát)
  • Ragnar360
    #1474
    Lol, pedig nem tünik fel. (Mondjuk az tény, hogy simában meglepően gyorsan ledobta tálcára, nagyon pörgött)
  • Bandicoot
    #1473
    Azért valódi mert nem ablakban fut.:)
    A játékban a sima fullscreen gyakorlatilag ablakban fut "keret" nélkül teljes képen.
  • Evoluti0N
    #1472
    A másik a borderless. Az nem fullscreen, hanem valójában ablakban van, csak az egész képernyőt kitölti és nincs ablakkeret.
  • Ragnar360
    #1471
    Ja igen és hogy érted hogy valódi full screen?: d Ezt többször írták, akkor is csak lestem : ) Közelebbről látod a karaktert vagy mi?: D
    Nekem a sima fullscreenben is minden ok-nak tünt, semmi furcsát nem vettme észre, vagy különbséget Exclusive-al, de akkor megnézem megint, hátha. : ). (Pár napja nem indítottam el, lol: d)
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.03. 18:45:37
  • Bandicoot
    #1470
    Exclusive FS nem is működik sima FS bekapcsolása nélkül,és igen mindkettőt be kell pipálni,az a valódi fullscreen, jobb teljesítménnyel.
  • Ragnar360
    #1469
    Akkor Exlusiveot FS-t érdemes használni a mégjobb teljesítmény érdekében? Illetve egyszerre lehet a kettőt is? Ilyet is hablatyolt valaki (Késpbb kipróbálom) Anno mikor bekapcsoltam, túl sok különbséget nem vettem észre. De ha jobb, és akár több fps is elérhető Exclusive-al akkor ok.
  • sata75
    #1468
    oh..
    ez az ty:)
  • wedge31
    #1467
    #882
  • Gruandag
    #1466
    Ha nem hivatalos magyaritas, akkor arra meg varni kell. Hivatalos meg nem hiszem hogy lesz
  • sata75
    #1465
    Tényleg a magyarításról van érdemi infó? Vagy volt már róla szó, csak a sok szar az fps hozzászólásban elveszett:)
  • grebber
    #1464
    Magyarítás hiánya + a fraps miatt jó döntés volt ,hogy nem vettem meg ott ez már 100%
  • nfrequency
    #1463
    Sziasztok, van bármi megoldás, hogy a microsoft store verziónál kijelezze az FPS-t? FRAPS, Shadowplay nem megy és az Afterburner sem jelenik meg :S
    Előre is köszi szépen :)

    Ha nincs megoldás, akkor segítene valaki hasonló konfiggal a beállítások kapcsán, hogy közel 60 FPS-sel menjen a játék. Minden maxon van 1080p, nem akad, de szerintem nem 50-60, inkább kevesebb. A PureHair csak On, nem High és FXAA az élsimítás.
    Utoljára szerkesztette: nfrequency, 2016.02.03. 10:55:04
  • Gruandag
    #1462
    Jah meg CF profilt kapott
  • Gruandag
    #1461
    Ha elolvastad volna a driver notot akkor nem irnal ide marhasagot. A fury meg nano kartyak sutteret javitottak.ennyi tortent
  • Nesuten
    #1460
    már meg van egy ideje pc -re de még nem jutottam oda hogy játszak vele ...
  • FartingSquirrel
    #1459
    Na jó, de úgy általában a fényekkel, tükröződés és fényeffektekkel lehet feldobni egy szinte "üres" képet. :) Sokat számít.
  • Bandicoot
    #1458
    Háát azért nem. Mármint nem csak azért.
    Eleve sokkal de sokkal több az objektum a képernyőn, a felületek is tisztábbak,élesebbek, a karakter kidolgozása is komolyabb. Látszik jócskán a fejlődés,de a fények azok amik nagyon komolyak.
  • FartingSquirrel
    #1457
    Érthető is, hogy a fényekre mentek rá, hiszen mással nem nagyon tudták volna turbózni a grafikát. Szerintem a fényekkel lehet a legjobb vizuális hatást elérni. Az előzőnél talán csak a fényhatások miatt szebb ez.
  • macleody
    #1456
    Skacok, van 3D beállítási lehetőség a játékban, úgy mint az előző részben?
  • Shep
    #1455
    Kaptam valami kártyákat ezeket hol tudom használni?
  • Rita79
    #1454
    Hát nem tudom az AMD-nél miket optimalizálnak rendre egy-egy újabb játék megjelenésekor kiadott új driverrel, de nálam 1 fia fps-t sem javult a helyzet. Ha mit tudom én javítan 3-4fps-t (ami nem olyan sok), már azt mondom, hogy hű meg ha, de ez így paraszt vakítás.
  • Bandicoot
    #1453
    Azért a fényhatásokat elnézve valahol érthető az átlagosnál picit magasabb gépigény.
    Elég durva fényátmenetek ás vetett árnyékok vannak a játékban ráadásul jórésze dinamikus fényforrás. A lámpák fénye is úgy veti az árnyékot és úgy változik a fényerejük ahogyan kell, nagyon frankó. Ritka szokott lenni a játékokban az ilyen szintű fény/árnyék hatás dinamikus világítás mellett....Rendszerint vagy gagyibbak a fények és árnyékok vagy a forrás nem távolítható el és statikusan világít.

  • simonl #1452
    Amint lesz lehetőségetek: lesz egy olyasmi kioldható skill, hogy "headshot indicator" .
    Na azt élesítsétek mihamarabb, később szükség lesz rá
  • Krisztiam #1451
    jó ez a ruci :D
  • FartingSquirrel
    #1450
    Nem kell alt+enter. Exclusive-ban kell indítani.