2151
Rise of the Tomb Raider
  • grebber
    #1209
    Semmi fail nincs a tesztbe. Így megy a játék ha a menüben felraksz mindent a lehető legnagyobbra.
    A ComputerBase oldalon pedig van egy olyan teszt hogy hogy lehet belőni a game-et hogy "jól" menjen mit kell nem maxra tenni mert hogy a látványhoz szinte semmit nem ad hozzá.
  • grebber
    #1208
    Kár hasonlítani az Unchartedekhez semmi esélye a Tombnak azzal szemben. Kb olyan értelmetlen hasonlítani mint a már régóta halott Medal of Honor szériát a szinte mindig rekordokat döntögeti Cod-hoz.

    A Tomb Raider csak szeretne olyan lenni mint az Unchated mind színvonalba mind eladásilag ,de soha nem lesz olyan ezt tudjuk jól...
  • Bandicoot
    #1207
    Ez jò nagy fail teszt. A játékot Vhq-ra rakva 1080p-ben nekem a 680-al van átlagba vagy 35-40 fps-em. A minimum meg 33...
    Vagy fel volt manuálisan tolva az élsimítás is durván, vagy még felkapcsolták külön azon opciòkat amiket automatán vhq-n nem tesz fel a játék.
    Vagyis nem Vhq-n teszteltek hanem maxon. Rosszabb esetben ha vhq akkor valamit nagyon elszabtak...
  • Bandicoot
    #1206
    y hogy a logikai elemek kimerülnek egy 6 éves gyerek szinvonalán, miközben a régi részekben néha rendesen gondolkodni kellett, ez hiányzik. De mit vár az ember miközben a játékos generáciò szinvonala annyira degenerálòdott, hogy állítom ha jönne egy új Myst játék, hònapokig nem lenne végigtolva....:)



    Ugyanakkor az esős kelős akciòzással nemigazán értem kinek mi a gondja, egyesek úgy csinálnak mintha a régi tomb raider játékokban nem lettek volna nevetségesen túlzott akciòjelenetek, avagy ne lett volna akciò, holott a tr 1 után egyre több és több lett. Nyögdécselés ugyan így volt, Lara pedig automata célzással ugrálva szaltò közben osztotta duplastukkerral az áldást....



    Az Unchartedhez lehet hasonlítani bár nálam az Uc széria pont azért bukott el illetve lett részről részre egyre népszerűtlenebb, mert egy indiana jones szerű játékbòl/ karakterből fokozatosan egy Chuck Norris-t csináltak. A lehető legnevetségesebb mòdon csupa csupa eröltetett jelenetben leölsz vagy 100 ellenfelet. 50 perc fullos henrelésre jutott pár perc kalandelem. Van túlzás a TR-ben is, de könyörgöm, nincs beleerőltetve nevetségesen az akciò....Példának okáért a Tr2013-ban volt mikor égett le alattunk az épület. Állítom hogy a jelenet egy fricska volt az unchartedre... Az ellenfelek menekültek, az összeomlani készülő égő épületből. Az egyik résznél ránklő egy ellenfél miközben társai rohannak el mellette és az egyik kiabálja neki hogy hülye vagy?! Összedől a ház!! Mire az is menekülni kezd. Ezzel szemben a szintén égőházas összedőlős jelenet az UC3-ban úgy nézett ki, hogy az ellenfél szobár szobára haladva csak jött, nyugisan fedezékbe vonult és lövöldözött, nyomni kellett az akciòt mert memkora epik!!!

    Az UC4-et várom kiváncsi vagyok mit is hoznak ki belöle. Ugyanakkor az első komolyabb bemutatòn már jòkorát zuhant a szememben a játék. Van iszonyatos fizika benne, minden tárgy esik potyog...Mindnnek van fizikája csak Drake-nek nincs. Úgy mászik a falakon mintha nem lenne gravitáciò és úgy osztja a fejeseket hogy Chuck Norris is kalapot emel... Volt egy rész, mikor is egy autòt üldöz e Drake egy kötélen kapaszkodik... Egy kézzel kapaszkodva a kötélbe néha uffogva tartja magát miközben vízből kiállò oszlopokbak vágòdik, vízbelòg odaverődik mindenhez, de nembaj mert Ő Drake... De még ezt is lehetett fokozni!! Draket húzta a kocsi maga mögött kötélen a földúton de Drake gond nélkül húzza magát közelebb az autòhoz SŐT!! Drake mellé kerül egy másik ellenséges autò, de Drake nem az a földúton hasoncsüszòs pattogòs fajta! Egy kézzel kapaszkodik, másik kezével halálpontosan lövi a mellé érkezőket....Drake meséjét a kalandhősből gyakorlatilag a Bollywoodi csudaakciò szintjére redukálták a nagy epik akciòerőltetéssel.
    Ebben a részben sehol nem vagyok de remélem csakúgy mint a 2013-ban, földhözragadtabb az egész és nem egy antigravitáciòs bollywoodos főhősnőt kaptunk. Persze örülnék ha a kalandelemekben több logikai feladvány lenne, gondolkozni kéne. Mégis a Tr 2013 és remélem ez is inkább egy kaland akciòjáték, miközben Drake meséje egy hallovány kalandelemekkel fűszerezett akciòhentelés bollywoodi rendezéssel... Persze az Uc is csak játék. Mégis a TR lett az aminek az UC1 után a folytatásoknak lenni kellett volna.
  • Maxtreme
    #1205


    Azért ez elég siralmas :D
  • AnuluWork #1204
    Pedig van ott állítani való dögivel ...
  • Mike333 #1203
    Nem jól tudod. A vezérlőpultban globálisan állítja be a dolgokat. Az experience meg a játékon belül állítja át a grafikát kívülről, magyarul olyan mintha te magad állítanád be a játékon belül a grafikát.
  • xido
    #1202
    kérdéseim:
    első részhez kapcsolódó történet vagy karakter?
    importálható mentés?
    a dobozos verzió steamen regisztrálható kulcsos-e?
  • FartingSquirrel
    #1201
    Valóban méltó folytatása. Szerintem eddig mindenben jobb:
    - Optimalizáltabb; az előző rész nem ment ilyen jól, pedig szerintem ez még szebb is.
    - Ebben már tényleg van egy normális craft-rendszer. Az előző részben kb. csak a szemetet kellett összeszedned, és azzal tudtad fejleszteni a fegyvereidet. Ebben már tényleg kell vadászni, gyűjtögetni, és jobban is tudod fejleszteni a felszerelésedet.
    - A Shifttel végre _futok_ és nem dodge-olok - bár ennek lehet, csak én örülök.
    - Kissé felújított (Assassin's Creed-szerű) harcrendszer: magasból/susnyásból támadás
    ...és most így hirtelen ennyi jutott eszembe.
  • FartingSquirrel
    #1200
    Szóval elég a vezérlőpultban állítgatni... Ok, köszi!
  • CalebJoe
    #1199
    Ja annyira gyerekcipőben járt még akkor a grafika hogy alig lehetett látni mibe lehet megkapaszkodni meg hogy hova ugrunk ezért is volt hogy napokig vittünk egy egy pályát annyira nehéz volt, de ez akkor nem érdekelt mert megvolt a játékélmény.
    Az Uncharted sorozat meg szerintem az egyik legjobb akciójáték aminek persze Lara adta a kezdő lökést, de szerintem jócskán túl is szárnyalta, csak a 2013-as TR tudta hozni azt a szintet az új rendszerrel.
    Az Underworld-re emlékszem nagyon bejött az embereknek mert vizes ruha effekt nagy szám volt Lara testén. jöttek is ki a ruhamodok aztán
  • grebber
    #1198
    Ezért irtam akkor nem tudom minek kapcsolgatja a "V-Sync double buffert" lehet csak mert jól hangzik. :D
  • MerlinW
    #1197
    Pl. kőkemény logikai játékot mint az első 5 rész volt:) Szeretem a reboot-ot is de, a régi TR volt az igazi TR. Ez amolyan Uncharted féle hátradölős interaktív film. Teljesen jó, csak a cím félrevezető az öreg játékosok számára:)
  • MerlinW
    #1196
    Valószínűleg nem GSync-es a monitora azért. Jó GSync-es monitor kevés van és azok is 200k felett indulnak. FreeSync-es monitor meg semmit sem ér NV VGA-val.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.01.28. 23:58:26
  • MerlinW
    #1195
    Vezérlőpultban azt állítasz amit akarsz, Experience-ben meg előre definiált ajánlott beállítások vannak, az is a vezérlőpulttal játszik.
  • grebber
    #1194
    A túlélők már csak ilyenek. Ennél jobb 10/10-es game nem kell. Méltó folytatása lett a korábbi résznek.
  • Myselor
    #1193
    másról se szól mint nyüszítésről esik kel közben nyög mégis badass a dual csákánnyal az új lara:)
  • unrealnoise
    #1192
    még is mit lehetett volna csinálni egy ilyen TPS-ből? Milyen játékmechanikai újdonságra vágynál? komolyan érdekel.

    Az esésekkel, filmes bejátszásokkal nincs bajom, sőt, az adja el nekem, az teszi hitelessé, hogy szenved, stb. emberi, élő lélegző karakternek érzi ilyenkor az ember, akkor is ha utána a gyilok mod bekapcsol. :D
  • xido
    #1191
    szóval ez is tele lett sírós nyöszörgős betétekkel,ami után fejjel lefelé kétkezes lőpárbajt tud vívni 12 ember ellen? :)))
  • nxs
    #1190
    Érdekes ez a reboot széria. Régen egy csöcsös akcióhős alázta a tombokat,most pedig a cuki tinilány esik le innen,töri össze magát máshol,sántikál itt-ott,és blablabla. Komolyan ennyivel akarnak empátiát kipréselni a játékosokból? Az első rész jó volt,és újdonságként hatott,de így másodikra már ez a sok QTE az új "badass" larababával nagyon izzadságszagú,zavaró.
    A játékmenettel nincsen bajom kis ugrabugra vagdalkozás ami elég szórakoztató.
  • grebber
    #1189
    Fogalmam sincs sose léptem be oda. Ott a játék menüje ott szoktam állítgatni.
  • FartingSquirrel
    #1188
    Ki lehet.
  • FartingSquirrel
    #1187
    Nvidia vezérlőpultban adaptívra van állítva, és néha azért eléri a 60-at...

    Más:
    Amúgy nem egészen értem, hogy mi a különbség abban, ha az NVidia Experience-ben optimalizálod a játékot vagy az NVidia vezérlőpultban. Melyik írja felül melyiket?
  • CalebJoe
    #1186
    Látom van rajta bőven blur meg film grain, remélem ki lehet valahogy kapcsolni mert utálom.
  • grebber
    #1185
    Nem értek hozzá meg ki vagyok én hogy magyarázzak de gondolom nem free/G-Synces a monitorod akkor 40-50 fps-hez mi a ráknak vsync ??? Attól csak szarabb lesz.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.01.28. 23:10:10
  • FartingSquirrel
    #1184
    Az én tapasztalataim (GTX 970-nel):
    Először majdnem mindent kimaxoltam, aztán tényleg mindent... :D Azzal 25-30 átlag megvolt, de aztán egy cinematic-nál lement 20 körülire... Ekkor az élsimítást levittem FXAA-ra, és rögtön visszakaptam vagy 20 fps-t. Most úgy, hogy az Anti-A FXAA-n van és a V-Sync double bufferen, azon kívül minden maxon, 40 alá nem nagyon megy, de az átlag inkább 50 ...eddig. Voltam eddig havas részen, meg sivatagoson is...

    Néhány screenshot ;):
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Szerintem gyönyörű :)







    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2016.01.28. 23:07:33
  • grebber
    #1183
    Birja az bőven csak nem fix 60 fps-el ahogy MerlinW is írta!
  • Bandicoot
    #1182
    Na a #1155 -ös írást kiegészíteném illetve javítanám. Felraktam a játékhoz ajánlott Driver-t. A framerate jobb lett, stabilabb, az átlag jobb. Ugyanakkor minimalizálódott az inengine videókban tapasztalt be-beakadás, most ugyan azoknál a videóknál nem tapasztaltam olyan durva akadást.
    Részemről ennyi a framerate jelentés, mentem élvezni a gámát.:)
  • Ironman2
    #1181
    jaj.ne.....
  • Krisztiam #1180
    :DDDD
  • Bandicoot
    #1179
    #1155
    Utolsó kép, nvidián is van.:)
  • Shep
    #1178
    Na akkor most van hó Lara haján, vagy nincsen, engem ez érdekel, ha nincsen tuti nem veszem meg .D
  • Evoluti0N
    #1177
    Hát, akkor szerintem megveszem. Azért az mondjuk szép, hogy majd' 30 eurónyi DLC-vel nyit a játék. :D
  • Bandicoot
    #1176
    Laptopba nem tudom hogy cserélsz videókártyát,nekem ez új...:)
    Mindenesetre a legjobb-leggyorsabb amit tehetsz - megnézed van-e frisseb AMD driver.
  • CalebJoe
    #1175
    Jó recés az egész karakter (nem éheznek-et akartál írni?) a AA-t már nem bírja a gépe.
    Utoljára szerkesztette: CalebJoe, 2016.01.28. 20:53:12
  • Perszepeta
    #1174
    Vmi tipp mit lehet tenni? Asztali gépre most nincs lehetőségem, mobilisnek kell lennem... várjak driverre, esetleg cseréljem le a videókártyát újabb nvidiára. Arra még esetleg áldoznék...
  • TBTPumpa
    #1173
    4K-s kép Neogafról PNG-ben. Ezek sem éreznek!

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.28. 20:43:15
  • Krisztiam #1172
    GTX980Ti -vel se lehet max-on futtatni ? az 6 gigás
  • MerlinW
    #1171
    Valami ott nem kóser, mondjuk ilyenkor jön ki a laptop VS gaming hátrányai. Mert ugye a gamer laptop mint olyan csak a reklámokban létezik. Mobil GPU-ra nagyon kevesen optimalizálnak.
  • Ironman2
    #1170
    Hú b.szki,majdnem adtam neki egy nyelvest