2151
Rise of the Tomb Raider
  • Bandicoot
    #1530
    Nem írtam senkire hogy birka lenne.
    Ugyanakkor ettől függetlenül írsz az nagybetűs bullshit.
  • Gruandag
    #1529
    És az fejlődés, hogy 6 helyett 10 ruhád lehet? Esetleg ha neked kell megvarrni a játékon belül, akkor az. De egyebként nem az, csak nagyobb választék lesz.
  • Gruandag
    #1528
    Attól hogy te ezt nem látod be, még nem biztos hogy mások a birkák..:) A hozzászólásaidból az jon le , hogy nagyopn igazolni akarod magadnak hogy hudejot vasaroltal..
  • TBTPumpa
    #1527
    Itt 2x annyi van.
  • Gruandag
    #1526
    A CoD-ot nem azért veszik, mert hu de jo a single modja..hanem azert mert multiban szetlohetik egymast..és ahogy jon egy uj ugy tunnek el a regi jatek serverekrol..ezert veszik a kovetkezot es igy tovabb
  • Gruandag
    #1525
    TR2013 ban is volt larának mittomén hány szett ruhája..aztan a tabortuznel valtogathattad
  • Gruandag
    #1524
    A minőségi fejlődés itt az lett volna , ha nem ugyan azt kapod mint az előzőben szebb körítésben..mert megkaptad a tr2013at HD kiadásban, par extra funkcioval, ami opcionalisan hasznalhato, ha akarod
  • TBTPumpa
    #1523
    Azért biztonsági, mert felismerték az előző rész hibáit, próbálták javítani őket (a mentési rendszert nem sikerült). Több gyűjthető cucc van és tomb, emellett Lara is öltöztethető - az már más kérdés, hogy egyik-másik ruha nagyon viccesen néz ki rajta. Így mellélőni nem lehetett és nem is sikerült rosszul ez, csak nekem kicsit sok ez már a 2013-as rész után. Ha amnéziám lenne és nem ismerném az előzményt, akkor nagyon érdekelne ez. De mivel már ismerem, illetve ennek a sztoriját is ismerem, így kissé megcsappant az érdeklődésem. És az, hogy ez előző rész karaktereit a két részt összekötő képregénysorozatban intézték el, kicsit fájó (persze az elején lévő utalások aranyosak, de ott véget is ér ez a dolog). Főleg úgy, hogy ott Sam volt az egyik kulcsfontosságú karakter, most épp hűvösön van. És erről semmit sem árul el ez a játék, ami elvileg folytatás lenne?! Itt is lesz majd képregény, ami összeköti ezt majd a trilógia záró darabjával.
    Valószínűleg, ha a 2013-as részt közvetlenül ezelőtt végigjátszottam volna, akkor még addig sem jutottam volna el ebben a részben, mint most. És nem rossz ez, csak számomra kissé monoton, de még mindig jobb, mint a Dragon Age IQ lelketlen és hulladék grindfesztiválja.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.04. 12:11:33
  • Bandicoot
    #1522
    Illetve az előző résznél ment a sírás, túl sok az akciò, kevés a platform rész, kicsik és ötlettelenek a tombok.
    Erre itt több a platformer rész sokkal jobban egyensúlyba hozták az akciòval, a tombok is jòval nagyobbak, és nehezebbek.
    Vagyis fejlődtek azokban a dolgokban amiket az elődben kritizáltak? Igen. Akkor ez miért nem minőségi fejlődés?:)
  • Bandicoot
    #1521
    Én csak azt nem értem, ha ez biztonsági folytatás, akkor a Cod, Ac, de még a nagyramagasztalt Uncharted folytatásai is mik?:)
    Csak mert a fentebb említett játékokban az új sztorit/eseményeket leszámítva 1-1 rész között még ennyi különbség sincs.
  • Bandicoot
    #1520
    Lol, hogyne.:)
  • TBTPumpa
    #1519
    Ez már egy másik generáció. Péhán is azon megy a sírás, hogy milyen szarul fut GTX980-on, meg hogy nincs meg a 60 efpées a legelső barlangban, így mindjárt be is rendelek még egy GTX980-at, hogy legalább a virtuális világban nekem legyen a legnagyobb farkam. De komolyan az összes magyar fórumon alig olvasni erről a játékról. Mindenhol csak a hardverezés megy, így szar az AMD, úgy szar az Nvidia. Fárasztó. Nagyon szar játék lehet ez, hogyha az FPS szám jobban érdekli a játékost, mint maga a játék.
    Nekem tetszik, leszarom, hogyha még 30 alá is bemegy az efpées. Majd javítják, vagy majd a következő hardveremmel jobban fog futni. Nem dől össze a világ, ellenben ez sem gátol meg abban, hogy élvezzem a játékot 1-2 óráig. Sajnos mivel a sztorit már ismerem, így annyira nem mozgat az a része. A 2013-as részt nehezen tudtam letenni, annyira beszívott, ezt viszont akár több napra is le tudom tenni. Mennyiségi fejlődés történt, csak épp minőségi nem (pedig 2013 óta generációváltás is történt - mindjárt jön Totti ragelni). Minél többet játszom vele, annál inkább azt érzem, mintha a 2013-as rész valami expansion változatával játszanék. Persze ettől függetlenül ideig-óráig tud szórakoztatni, de már nem tudok sok órát előtte ülni, mint a 2013-as rész előtt, mert annyira nem kiemelkedő játék ez számomra. A kritikusoknak igaza volt, tényleg egy biztonsági folytatás volt ez, semmi több.
    Persze régen sem voltak eget rengető különbségek a TR játékok között, ellenben az 20 éve volt. Közel sem volt ennyi játék a piacon és nem is egy hadsereg dolgozott a játékokon, mint manapság.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.04. 11:55:23
  • Gruandag
    #1518
    Ez a játék konkrétan a TR2013 Javított grafikával, más területeken.3. napon kértem a refoundot..attól hogy valami szebb lett, nem lett más vagy jobb.
  • Bandicoot
    #1517
    Nem tudom, én 1-2-t aktívan használok, például lopakodòs harcmodorhoz.
    Vagy vadak kereséséhez követéséhez.
    De tény feleslegek is vannak.
  • molnibalage83
    #1516
    Ezt a brutálisan elszállt hardverigényt nem értem. Amennyivel jobban néz ki a Witcher III-nál, annyival többet követel. Vagy nem. Ha ott bekapcsolmo a hariworks-ot és nem maxon, akkor ott sincs meg a 30 FPS a gépemen belső terek esetén, ha párbeszéd van és Geralt feje nagyon betölti a képernyőt. Ehhez képest a itt belső tér és több szereplő esetén is a gépemen 40-50 FPS is simán van egy 250k-s gépen. Ez ma egy átlag játék gép...

    Egyesek úgy érzem, hogy nagyon fordítva ülnek a lovon....
  • Bandicoot
    #1515
    * azt nem is értem hogy egy folytatástòl miért várja el bárki hogy teljesen új játék legyen.
    A folytatás dolga egy játékban az új események mellett a fejlődés. És ezekben a Rise kivállòan teljesít, bőven eleget ahhoz hogy ne csak "copypaste" és ne csak "dlc" szájízzel játszon a player.
  • Although
    #1514
    Ez a normális ha valami fejlődik nem. Ez egy új lépés volt az ismeretlenbe mindig azt a legnehezebb megtenni.
    És szerintem jópofák voltak abban is a fejtörők. A videok alapján azt láttam a tombok itt nagyobbak lesznek.
    Viszont brutálisan elszállt a hardverigény amivel magukkal basztak ki nem is kicsit. Lényegesen leszűkítették a vásárlókört.
  • molnibalage83
    #1513
    A skillfa szép nagy, de eddig nem igazán vágom, hogy mire jó. A passzív skilleket leszámíva a legnehezabb alatti szinten sincs szükség egyikre sem. Olyan, mint a Witcher III craft rendszere. Szép, jól néz ki, csak éppen, ha nem lenne, akkor fel sem tűnne a hiánya. Nem ad hozzá semmit a játékoz. Tökmindegy, hogy melyik skillt veszem fel, egyik hiányát sem érezném meg...
  • Bandicoot
    #1512
    Egyeseknek nagyon megszépítette az idő a TR2013- as emlékeket.
    A Rise előtt toltam végig újra. A harc és a lopakodás sokkal gyengébb volt benne. A tombok pedik nagyjábòl 2-3 percet vettek igénybe 1-1 aprò 5 évesnek valò fejtörővel. Az egész játékban egyetlen komolyabb hosszabb tomb volt, az is dkc volt. Rögtön a játék elején, a repülő ronccsal. Na ott voltam 10 percet is.

    Ehhez képest a Rise-ban ami tombokat eddig találtam jòval hosszabbak voltak talán 1 árnyalattal nehezebb fejtörőkkel. Ebben is fejlődött egyet a játék, állítom hogy van akinek ezek a rejtvények már problémát jelentenek.
    A játékban sokkal de sokkal nagyobb szerepet kapott a mászkálás, a felfedezés, sokkal jobban egyensúlyba került mint a 2013-ban ahol a játék döntő többségében embereket daráltunk.
    Mindehhez hozzájön a nyelvtanulgatás szükségessége ha mindent akarunk, a tombokban fellelhető skillek és eszközök (a 2013-ban a tomb kincse rendszerint egy csodàlkozás volt xp-vel és térképpel a kincsek helyéről, nem több). Hozzájön a craftolás a shoppolás, a vadászat, a jòval nagyobb skillfa. Nomeg a látványosan szebb grafika és sokkal de sokkal jobban kiforrott játékmechanikai elemek (lopakodás, harc, platformer részek, kütyühasználat, stb).

    A sztoriròl még nem nyilatkoznék, de ez a 2013-ban sem volt egy hatalmas durranás. Kiderül. Mindenesetre a Rise minden tekintetben egy pozitív fejlődés a 2013-hoz képest. Itt ott kisebb fejlődés, de javarészt nagyobb. Abszolút nem érzem úgy mint az Assassins Creed vagy hasonlò jàtékoknàl hogy csak új helyszínt és 1-2 alibikütyüt vágtak hozzám. Méltò folytatás lett, rengeteget fejlődött és a jobb platform/harc aránynak hála egy hajszállal de közelebb áll a régi kalandornős Raiderekhez. Persze lehetne erősebb fejtörőrész- de valjuk be, sajnos már nem azt a világot éljük ahol az AAA játékokba gondolkodtatò feladatokat tegyenek...
  • Árnyvadász
    #1511
    Ja és azt elfelejtettem a negatívokhoz írni, hogy 3 vagy 4 alkalommal ki is fagyott. Volt mikor gyors utazás közbeni töltéskor, volt amikor egyszerűen a játék futása közben. Ez a szokásos a program működése leállt hibaüzenettel párosult egyébként. Ez annyira nem zavart, mert a mentési rendszere jó a játéknak, de ez is mutatja van itt még kódolni való feladat kedves Nixxes.
  • Árnyvadász
    #1510
    Így 2-3 órával a befejezés előtt írnék egy értékelést, összefoglalót a játékról.

    Nézzük a pozitív dolgokat:

    - Újítások, amik jól illeszkednek a játékmenetbe
    - Szép grafika, főleg az effektek dobnak sokat rajta (fények, árnyékok, egyebek)
    - Remekül kivitelezett helyszínek
    - Végig szinten tartja az érdeklődést, nem ül le
    - Sztori átlagos, de vannak benne meglepő fordulatok
    - Lara visszaemlékezései
    - Hosszúnak mondható játékidő
    - Új játékmódok


    Most jöjjön a negatív:

    - Időnként bugos térkép
    - A hangok és zenék elhalkulnak az átvezetők alatt
    - Optimalizálatlan a játék
    - Nevetségesen nagy VRam igény
    - Túl egyszerű opcionálisan teljesíthető Tombok

    Alapvetően ez is egy jó TR játék lett, de egyre kevesebb köze van már a régi címhez. De szerintem a Reboot résszel ellentétben, ha kihagyod, nem vesztesz sokat, mert ugyanazt kapod, csak más helyszínekkel és eltérő sztorival. Vannak benne persze újítások, de ez nem változtat rajta annyira, hogy egy teljesen új játék legyen belőle. Azt nem mondom, hogy nem érte meg és nem élveztem, de ha őszinte akarok lenni, ez a játék olyan 6-7 ezer forintnál többet nem ér.

    Ha nagyon szigorúan pontoznám akkor olyan 7.5/10 részemről. Ha nem lenne ennyire hektikus a gépigénye, akkor 8/10, de egy dekával sem több. Nincs több benne.
  • Ragnar360
    #1509
    Egyetértek a véleményeddel. :)

    molnibalage: Nem tudom melyik bányára gondolsz, lehet nem tartok még ott. Btw örülök hogy megvan, eddig nem bántam meg a vételt végülis, de nem siettet (még) : ) Nálam meg SSD-ről megy ráadásul: d
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 00:35:51
  • molnibalage83
    #1508
    Én sosem voltam poligonhuszár, de hosszú kemény munkával egyes stílusok esetén lassan azzá válok.
  • MerlinW
    #1507
    Engem a grafika mindig is egy esetben érdekelt: ha szar a játékmenet:) Ha a játék jó, felőlem vonalakból is állhat. Tehát a válaszom: szép, de az előző is szép volt, de ez számomra nem igazán jelent semmit. A legszebb játék egyébként még mindig a Trine 2, akárki akármit is mond:)

    Witcher 3 szintén zenész. A játék a sztori és a karakterek elvinnék a hátán akkor is, ha úgy nézne ki, mint a DA:O. Ahogy a Dragon's Dogma-t is 100%-ig elviszi a játékmenet és a stílus, pedig szépnek nem nevezhető. Vagy akár a Dark Souls-ok.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.04. 00:21:10
  • molnibalage83
    #1506
    Grafikailag is? A RotT-ban látható karaktereknél szebb kidolgozottságot sehol nem láttam. Tavaly a Witcher III seggre ültem, de emellett a W III is elbújhat. Nagyon. Ez valami brutális. Ha a RotT 10/10, akkor az legfeljebb 8/10. Persze a WIII sokkal nagyobb tereket kezel, de maga a szintje, a mimika és voice acting. Nálam ez most a mérce, de nagyon durván.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.04. 00:11:18
  • MerlinW
    #1505
    No, végeztem a sztorival. 95%, kerek 30 óra. Kellemes volt, de nekem az előző rész jobban tetszett minden téren.
  • molnibalage83
    #1504
    A bánya felfelé mászásnál volt 24 FPS alatt és gyors fejrángatásnál és új helyszín töltődésnél beszaggat itt ott. Átlagban 40-60 FPS fullra húzva. Nem SSD-n van...
  • Ragnar360
    #1503
    Latom ugyanolyan kártyád van:) Nalad hogy fut?: d
  • molnibalage83
    #1502
    Én sem értem ezt a hardver rinyálást. Egyáltalán nincs túlzott igénye.
  • grebber
    #1501
    PC maszterrész , ez már csak ilyen.És még a Crysis a techdemo. Most már új sheriff érkezett a városba :)
  • wedge31
    #1500
  • Ragnar360
    #1499
    :O Lol ilyen jól megy azon?. Az enyémnek is kéne annyit tudni, ha nem tévedek és így fut a tieden? Nem photoshoppoltad meg ezeket a képeket véletlenül?
    (Kis tuningon gondolkodom en is, de nem sürgős)
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.03. 22:31:20
  • jarlaxxe
    #1498
    Tetessétek át a topikot a hardware fórumba, mert ez a sok szarság oda való...a játékról meg még egy szó se esett a megjelenés óta.
  • Bandicoot
    #1497
    Gtx 680 2gb nagyon meghúzva.
    Automata Very High beállítás, 1080p.

    Nem tudom milyen géped van de a játék koxra rakva még a titanokat is kicsinálja 4x-es élsimogatással. A látvány miatt pedig érthető hogy magasabb a gépigény mint az átlag.
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.02.03. 22:27:28
  • Ragnar360
    #1496
    Az csak teszt volt, a móka kedvéért. de akkor is ratyi. Lazán faszán bírnia kéne : d
  • Bandicoot
    #1495
    4x-es SSAA-val ne csodálkozz ha meghal a framerate...
    Egyébként FXAA és az OFF között szinte nulla a különbség nyugodtan kapcsold ki még több frame. A játékban az árnyékok illetve az élsimítás kaszálja a legtöbb fps-t.
    Árnyéknak Veryhighon nincs is értelme max screenshotolni, egyébként zabálja a framerate-et és alig szebb a high-nál.
    Illetve a DOF is eszik de az főként inengine videókban érezhető
  • Ragnar360
    #1494
    Milyen beállításokon tolod? Írd már le, illetve hogy milyen kártyád van.
  • Bandicoot
    #1493
    Nem szoktam így letöltögetni fórumra kirakott fájlokat.:)

    Nem tudom mi az oka nála,gondolom le van véve a grafika a játék brutálisan tud kinézni, és a tereptárgyak is korrekt éles textúrákat kaptak, a falakról, és egyéb anyagokról nem beszélve.:)

    Pár mai (igen én ilyen lassan haladós kiélvezős vagyok )

  • Ragnar360
    #1492
    Értem, köszi. Ezt néztzem, belekezdtem, de nincs hozzá türelmem annyira hosszú. Sok a rizsa benne, bár hsaznos cikk lehet, de sokat nem hiszem hogy változtatna.
  • CalebJoe
    #1491
    Úgy tudom hogy ezek a mai kártyák azt szeretik hogy ha terhelik őket jobb teljesítményt nyújtanak magasabb felbontáson.
    Van sok képmegosztó oldal gondolom ahová be lehet regisztrálni ott törölni is tudod a képeidet, én nem használom.
    Amúgy többet én se tudok mivel nincs meg a játék csak videók meg a hozzászólások alapján tudok nyilatkozni.

    Ezt a leírást érdemes végignézni.