2151
Rise of the Tomb Raider
  • molnibalage83
    #1570
    A Metro ráadásul egy rakás szar sajnos.
  • Rita79
    #1569
    Konkrétan, ahogy írtam is, az AC: Syindicate, ha nem is jobb mindenhol, de sok területen lehagyja a TR-t. Nyilván a textúrák részletessége kicsit jobb ennél a játéknál, de más dolgokban valóban szebbnek tűnik pl. az AC.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2016.02.04. 20:27:05
  • Mike333 #1568
    Nem az a baj, hogy beszélünk a játék technikai oldaláról is hanem az, hogy már vagy 5 oldalon keresztül, phn meg legalább 20 oldalon keresztül. És ez már rohadt unalmas. Valamelyik elvetemült phn írta, hogy ő csak úgy szeret játszani ha mindent MAXXXXRAAA rak fel, és a Metrót 20 fps-el vitte ki. Kérdem én mi a fasz baja van az ilyennek? Önigazolás kell a lelkének, hogy jó gépet vett ami 20 fps-el tudja kihajtani az optimalizálatlan és láthatatlan effektű játékot vagy mi? Valaki magyarázza már el ezt nekem pls.
  • Ragnar360
    #1567
    A felsoroltak közül kurvára sok minden látszik: d
  • Ragnar360
    #1566
    Szerintem se annyira nagy was ist das: d a fények, bevilágítás miatt ennyire szép.
    Sok játéknak sok esetben, ha mashogy nézzük jobb a grafikája.
    Sőt biz. értelemben véve konzolon, nagy tv-n szebb is lehet ez a cucc. Ehhez egy 23-as monitoron hamar hozzászoktam, de az előző rész érdekes többször meglepett.
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 20:11:39
  • molnibalage83
    #1565
    Azok a helyek, ahol azt írja ki, hogy bombával lehet kinyitni mikor lesznek elérhetőek? Mert ott még dobozok sem voltak akármilyen bombához..

    Ezen felül az egy tier 3-as skill érdekes. A napalm arrow-hoz flaming arrow skill kéne, de az nem is tanulható. Akkor az csak tombban érhető el?
  • CalebJoe
    #1564
    annyira azért nem az szerintem
  • molnibalage83
    #1563
    Nem értem. Miféle patch? Ilyen kinézet mellett teljesen normális, hogy ennyi az FPS...
  • Rita79
    #1562
    Jó értem, de nem az volt a kérdésem, hogy milyen látványbeli különbség mutatkozik ki a beállítások mellett, hanem hogy mekkora hátránya van az fps-re bizonyos beállításoknak.
  • CalebJoe
    #1561
    Majd néhány peccs megoldja mint általában csak ki kell várni.
  • molnibalage83
    #1560
    Felhúztam most mindent maxra a játékon belül. A GT völgyben a tábor alatti barlangál rohangálva így az FPS 29-34, ha gyorsan fordulok, akkor leesik 24-25-re. Különbség alig van. Akkor meg minek?

    Egy 250k-s vas ennyit tud. A tököm költ el készerennyit, hogy tudja ezen a 40-50FPS-t. Telne rá, de minek? Ennyire nem vagyok kocka. Nem is voltam soha.
  • Rita79
    #1559
    Oké-oké, csak akkor nem kell azt mondani, hogy minden max. Ennyi a lényeg, mert így félrevezető voltál.
  • molnibalage83
    #1558
    És ezekből mi az, amit látsz? Felraktam és lószar difit sem láttam HD-ben. Akor meg minek? A diagnózisom pontos volt. Pöcsméregetés...

    Ezze la beállítással 35-40 FPS-em van átlagosan a geotermal valleyben. A lems flare-t nem FPS csökkentés miatt kapcsoltam ki. Utálom. Az egyik leggyagyibb és feleslegesebb effekt. Ki a tököm haszálja azt...?


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.04. 19:49:32
  • Rita79
    #1557
    Hú hát neked azért sok minden nem max.
    - Anisotropic, nem 16x, csak 4x
    - Sun soft Shadows, csak ON, nem very high
    - Depth of field csak ON, nem very high
    - Ambient occlussion csak ON, nem HBAO+
    - Pure Hair csak ON, nem very high
    - lens flares nincs pipálva

    Így azért már más a kása mása.
  • molnibalage83
    #1556
    Az árnyék igen, a hariworks nem. Viszont kell ennél több? Nem. Annyit nem ér meg.


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.04. 19:33:17
  • Rita79
    #1555
    Árnyákok, hairworks is maxon? Mert akkor tényleg az a konklúzió, hogy van egy felső határa a játéknak, ami után mindegy a hardver, nem növekszik a frame rate (optimalizálatlanság?). Mondjuk nálam nagy tereken is marad a 45-50, néha ott is megvan az 50-55, de pl. ott azon a magaslaton, ahol lement neked 24-re, ott is marad 40 felett vastagon. Akkor viszont csak-csak számít valamit a hardver erőssége. Viszont az, hogy gyakorlatilag a 290X dupláját!!! hozza fps-ben, arra nem számítottam (még úgy is, hogy ott azon a kártyán azért sok minden volt nem very highon..). Valószínű ez az nVidiára való "optimalizáslásnak" tudható be. Egyébként meg kár, hogy ezt faszméregetésnek fogják fel egyesek, azért véleményem szerint nem árt ha ki van beszélve a játéknak ez az oldala is.
    De egyébként meg annyira azért nem gáz a helyzet, mert pl. az Assassin Creed: Syndicate-t is totálisan maxra húzva, csak 5-8 fps-el ad többet a hardverom, holott az is borzasztóan gyönyörű játék, meg roppant sok benne a karakter és tárgy (sokkal több mint a RoTR-ben szvsz)
  • molnibalage83
    #1554
    Olyan 4 opció nincs maxra húzva, csak eggyel alá. Akkor is így néz ki. Az átvezető videók sem tűnnek nekem pre rendereltnek, mert az FPS folyamatosan változik és a hariworks is megy. (A Witcher III-ban tisztán látszott a FPS-en, hogy voltak pre renderelt cutscene-ek azzal szemben, ahol a motor dolgozott és vezérelve voltak a játékbeli modellek.) Ezeknél a cutsceneknél is ritkán ment az FPS 35-40 alá.

    1

    2

    3

    4

    5 - Itt volt 22-23 FPS. Baromi sok poligon és textúra van.

    Ezek után kérdem én, a péniszméregetésen kívül mi értelme van maxra tenni mindent? Hol látod meg a difit...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.04. 19:29:40
  • Shep
    #1553
    Köszi!
  • MerlinW
    #1552
    Ebben igazad is volt, csak nem ez volt a kérdés:)
  • TBTPumpa
    #1551
    Most megint miért kellett beszólni?
    Van Cloudsave is a Steam szerint, szóval igazamvót!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.04. 19:11:25
  • MerlinW
    #1550
    Én végül úgy hagytam, ahogy a játék ajánlotta - (többnyire high-on). Fix 60 fps, fluid játékmenet.

    Kell ennél több?


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.04. 19:10:18
  • MerlinW
    #1549
    Ha nem tudsz valamit ne válaszolj pls:)
  • MerlinW
    #1548
    Steamworks játék mindig a Steam könyvtárba mentett. Esetünkben a Steam\userdata\[userid]\391220\remote -ban vannak a mentések.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.04. 19:04:53
  • Mike333 #1547
    Úgy látom két féle ember létezik:

    -aki a gépéhez mérten úgy lövi be a grafikát, hogy minél szebb legyen DE játszható maradjon a játék,
    -és az, aki mindent agyatlanul maxra tol, mert akkor jöhet az sg/ph/ipon/stb fórumra keménykedni, hogy ő neki MAAXXXXXXXOON van a játék, hiába megy 20 fps-el de akkoris neki MAXXXXONN van és kész, ő a fasza gyerek!

    Tanulság: olyan effekteket amik nulla különbséget eredményeznek ne kapcsoljunk be feleslegesen, ha csak nem e-penis növelés a cél. SSAA semmire sem jó, max ha van 4k-s monitorod akkor látod a különbséget 4x-es beállításon. De cserébe ahogy az egyik kolléga is írta -30 fpst eredményez.
    Utoljára szerkesztette: Mike333, 2016.02.04. 18:06:07
  • molnibalage83
    #1546
    Nem, tényleg mindent maxra húztam. A soviet base nagy területén, ahol annyiar sok minden nincs, hogy 30-40FPS azért van. Belsőbb terekben a 45-60 FPS simán. Amikor felmászol a bányához, hogy találkozz xy-nal, akkor ott volt 24 alatt tartósan, mert eszméletlen sok épületre és mindenre láttam rá. Az az izé szorzó asszem 4x-en volt alapól és mivel bőven nem nem tettem feljebb. Meg sem néztem, hogy van -e.

    Egyévként meg nem kurvára mindegy, ha a rece ismeretlen fogalom...? Ez a felesleges péniszmérés csúcsa. A végigjátszáokat több száz screenshottel szoktem dokumentálni. Feltegyem a legszebbeket, hogy hogyan néz ki nálam?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.04. 17:26:58
  • TBTPumpa
    #1545
    A sztímes igen. A Windózos pedig a System32-be!
  • kill3r21
    #1544
    Pont így voltam tegnap, ahogy mondod :D
  • Shep
    #1543
    Akkor nem is ment csak a felhőbe?
  • FartingSquirrel
    #1542
    Szerintem azért, mert nincs maxon a Dynamic Foliage és a Level of Detail
  • TBTPumpa
    #1541
    Kláudszéving van. A dokumentumokban nincs.
  • Árnyvadász
    #1540
    maxra húzva hogy mehet egyeseknek pl. 960-al 40-60 FPS-t?


    Ezt úgy hívják népmese. Én neked és a steam, prohardvare és egyéb más fórumokon olvasottaknak hiszek és magam is látom a saját gépemen, hogy a very high kerülendő de nagyon. No meg Nixxes, Nvidia által közölt infók alapján is le van írva, hogy mi az ábra és milyen beállításokhoz, milyen vga kell. Arról nem beszélve, hogy YT is olyan videókkal van tele, hogy a játék első 20-30 perce, felhúzva és örül, hogy micsoda faszán fut.

    Aztán jön a szovjet bázis, a második nagy helyszín, meg az utolsó résznél is van egy nagyobb és hopp már dugába dől minden. Egyébként még medium-on is hajlamos érdekes dolgokat produkálni. Lényeg, hogy mindegy mit állítasz be valami gebasz lesz. Ezt úgy hívják: optimalizálatlan. Majd javítják vagy nem. Ennyi a történet.
  • Shep
    #1539
    Hol tárolja a játék a mentéseket?
  • Rita79
    #1538
    Az lehet, nekem SSAA4X-el értendő amit magamhoz értelmeztem, plusz az árnyékok is very high, stb... sb. hadd ne soroljam, elég annyi, hogy minden max.
  • grebber
    #1537
    Azért mert sokan ha very highon van a game de csak FXAA-n azt már maxként ünneplik.
    SSAA4X-es és máris nem lesz 40-60 fps a 960-on ,de sokszor még a 980Ti-n sem.

    YT tele van "MAX"-os videókkal és legalább 4-5 beállítás nincs is very high-on és FXAA.
    Ha terheljük a gépet akkor menjen minden maxon nehogy már malmozzon a HW
  • Rita79
    #1536
    Egyébként nem értem, hogy maxra húzva hogy mehet egyeseknek pl. 960-al 40-60 FPS-t? Én tegnap váltottam 980 Ti-re (gyárilag durván húzottra, értsd 22% az alaphoz képest) és hát nekem van 40-50 fps, gyakran 60 is. Viszont itt most tényleg minden a maxra van húzva, minden beállítás a legjobb értéken, minden kipipálva ami létezik (HD felbontásban). Az R9 290X-et meg eladom a francba, már nagyon rég óta terveztem hogy váltok nVidiára, manapság ez az érlelődés be is érett bennem a több játékban nyújtott gyenge teljesítmények miatt.
    Akinek kell a Radeon, amin van még 1 év gari, az szólhat, bár felraktam a PH-ra is, szal nem adok neki 1 hetet. :)
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2016.02.04. 14:35:42
  • Although
    #1535
    Nem játék szempontjából írtam, azt hiszem ez érthető volt az irományból. Még a minimumigény sem alap szerintem nagy tömegekben. De ne legyen igazam. Úgy gondolom lényegesen többet adhattak volna el ha a minimum szintet lejjebb veszik.
    Persze tudom xbox oneról portolt és ez már normális. Mégis nekem a fallout 4 szint az elfogadható. ez az én véleményem de majd meglátjuk többet adnak e el belőle mint az elsőből ami tényleg szép volt szintén.
  • Bandicoot
    #1534
    Ez is igaz.:)
  • molnibalage83
    #1533
    És ki mondta, hogy nem azok...? Szó se róla, egyiknek sem mentem még a közelébe sem... A nick képem nem véletlenül az, ami...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.04. 12:46:17
  • Bandicoot
    #1532
    Nem tudom, én közvetlenül elötte toltam, és mindenben pozitív erős fejlődést érzek, főként az előzőben kritikus pontokban.
  • Bandicoot
    #1531
    A tiedből meg az hogy nagyon igazolni kívánod hogy ez egy remaster kiegekkel holott messze nem. Refundot kértél 3 nap után. Hát hogyne. :)