3327
  • Norbertboy
    #1923
    Nekem kb 200 órám van a játékban és tényleg az elejétől beszippantja az embert.

  • lonvard
    #1922
    Ja mer csak csöved van, mi? :D

    Nem baj, az ételautomata az tényleg csak poénból van, csipszet ad és talán 5 egység kaja. De lehet csak 3. Szóval szard le. Eleinte frissen levadászott főzött halon élünk. Pár sótömböt szedjél össze, csinálsz tartósított halakat, és azt meg elviszed ha távolabbra úszol és nem tudsz főzni. Később lesz hőkésed ami azonnal megfőzi a halat, onnantól kajára nincs gond.
  • McFrost
    #1921
    Túlélőben vagyok, 5 óra után, és azt mondom, hogy lenyűgöző. Tényleg sokszor csak a szám tátom, látványos és izgi is egyelőre.
    Csináltam egy kis bázist, de az ételautómata nem fér be.
  • lonvard
    #1920
    Emlékszem hogy amikor először játszottam vele 2 éve kábé, kb. 10 másodperc alatt beszippantott, és aztán az idő haladtával nemhogy nem csökkent a lelkesedésem, hanem inkább csak tátottam egyre nagyobbra a szám. Ilyesmi nagyon nagyon kevés játéknál fordul elő. Inkább a fordítottja van, hogy adott egy játék ami nem igazán fekszik nekem, aztán egy idő után ráérzek és megszeretem. És akárkinek ajánlottam még, mindenki hanyatt vágta magát tőle. Én lettem a legjobb barátjuk utána. :D

    Egyébként nem igazán történet központú, szóval én vagy két évig úgy játszogattam vele, hogy a sztori ott ért véget, hogy a Sunbeam lezuhant, és én meg magamra vagyok hagyva és túl kell élnem.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.07.22. 19:10:49
  • Norbertboy
    #1919
    Én is játszottam 15 órát komótos tempóban hard core módban. Sajnos saját hibámból meghaltam. Ez a játék fantasztikus, kevés játék volt ami ilyen hatással volt rám. Amik még jobban növelik a játék élményt, hogy szép grafika, elég jól van optimalizálva. Személy szerint nem szeretem a történettel rendelkező játékokat és amik terelgetik az embert, de ez kivétel. Most kicsit félre rakom, de újra előveszem amint kedvet érzek hozzá.
  • lonvard
    #1918
    Egyébként a scanner room számomra mostanában derült ki, hogy mennyire hasznos. Eredetileg csak amolyan jópofa, ám szükségtelen dolognak tartottam, amit a fejlesztők se tudtak minek raktak bele, de a végén már ezzel kutattam a roncsokat, meg főleg a roncsokon belül a fontos adatfájlokat. Az a titka, hogy bele kell pakolni 4 darab hatótáv növelőt, és akkor hirtelen egészen nagy területet képes belátni, és mindent ami a területen van azt megmutat. Szóval csináltam egy minibázist, amit felépítettem-lebontottam, és így kutattam át nagyobb területeket. És éppen most készülök az 1400-as mélységre, megtaláltam a lejáratot az inaktív láva zónához, és oda akarok egy valamivel nagyobb, de azér kompakt bázist, szóval ennek a prototípusát építem éppen a főbázis mellett. Az a helyzet hogy 1 darab élettel játszom, és fel kell készülnöm, hogy a küklopszot szétverik alattam. A szellem leviatán pillanatok alatt leamortizálta, nem tudom mire számítsak, szóval kell egy B-terv, ha minden kötél szakad. Lesz benne elemtöltő, cellatöltő, víztisztító, természetesen a kedvencemmé vált megfigyelőtoronnyal, amivel feltételezem a komplett alsó barlangrendszert beláthatom. Tudom kicsit túlagyalom, úgy se lesz semmi baja a küklopsznak, csak hát az egy élet az egy élet, kell az a B-terv. Meg a barlangrendszerhez úgy érzem mindenképpen kell oda egy scanner room, tehát úgy is építenék bázist, akkor már mért ne egy normálisat. Meg kellett osztanom veletek ezt, köszönöm hogy elolvastatok. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.07.22. 16:38:24
  • Norbertboy
    #1917
    Ha ügyes vagy, nem az teszi ki a játékot. Van benne vonóágyú, gravitációs csapda, víztisztító.

    Az élet nem Hollywood, küzdj az életért! ;)
  • McFrost
    #1916
    Egyelőre csak 100 méteres körben úszkálok :)
  • lonvard
    #1915
    Alapból nincs ezzel baj, hanem ami a baj, hogy az evés-ivás nincs kidolgozva. Olyasmi rendszer kellene, ami a The Long Darkban, hogy gyengülni kezd a szervezet, nem pedig instant halál. De nekem így is sokat hozzátesz az élményhez, mivel ennek az a célja, hogy ne érezze magát az ember biztonságban. Fordítok rá időt, telepakolok két üvegszekrényt sózott hallal meg 0,5 literes vízzel, aztán ehető növényeket is termesztek, és akkor így nem nagyon kell foglalkoznom ezzel a résszel. Kiveszem a "hűtőből" ami kell, aztán ennyi. Néha vadászok csak úgy poénból, néha meg gyümölcsöt fogyasztok, a változatosság kedvéért. Néha pedig kávézom. :D
  • lonvard
    #1914
    Hát ha én ma szembesülnék először ezzel a játékkal, hanyatt esnék. Innen megmondom, hogy ez az év játékélménye lesz neked. :)
  • Ironman2
    #1913
    Én ha újrakezdeném,akkor nem survival modba játszanék,idegesítő nagyon hogy vizeket meg kajákat kell itt is folyamatosan keresgélni,meg gyártani.
  • McFrost
    #1912
    Tegnap vettem meg, ma merülök alá először ham inden igaz, hát kíváncsi vagyok nagyon!
  • lonvard
    #1911
    Joh, ezt még kellett. Tudjátok ha az ember ráérez arra, hogy hogyan tudja kiirtani a természetet, akkor elkezdi csinálni. :D

    Egyébként meg megtámadta a küklopszot és két pillanat alatt leverte az életerejét a kétharmadára, így nagyon megijedtem, mert tele van pakolva mindennel, szóval beláthatjátok, hogy meg kellett tennem. Egyébként mocskos szívós dög, nehezebb megölni mint a reapert.


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.07.20. 13:25:01
  • lonvard
    #1910
    Nah, lemerültem a Lost Riverhez a küklopsszal, erre megtámadott ez a polip. Asszem ez nyírta ki a degasi túlélőit. Bekapcsoltam a pajzsot, aztán gyorsan felszerelkeztem, két nagy tartály a hátra, puska, hőkés, elemlámpa, elsősegély, védőruha, aztán már úsztam is kifelé. Sokkal könnyebb volt kinyírni, mint a reapert. Ez egy mamlasz. Talán nem látszik, de ezen a képen már halott, csak az istennek se süllyed le, lökdösni lehet. Talán mer tele van vízzel, és ez felfelé úszik azonnal, ha döglött. Na mindegy, megbosszultam egy rakat ember halálát. Most még jelez a radar valamit hátulról, most van egy kis dolgom és nincs időm rá, de annyira benne vagyok a leviatán vadászatban, hogy természetesen nem úszhatja meg élve. :)


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.07.20. 12:44:03
  • lonvard
    #1909
    Ja most innentől a célom a polip meggyilkolása, amelyik megölte a degasi kompániát. Ott a lost river bejárata közelében. Nehogy már ne nyírjam ki. Most mindenkit kinyírok. Ezek a leviathánok nem normális ragadozók, nincs helyük az ökoszisztémában. Én vagyok a király, én osztom az észt, és a polipnak nem osztok. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.07.20. 10:10:12
  • lonvard
    #1908
    Végül is kinyírtam. Nagyon nehezen találtam meg a puskát, ezért váratott ez ilyen sokat magára. A legeslegutolsó roncsban lett meg a tervrajz második eleme. Mindenképpen ki kellett nyírni, mert a bázis 200 méteres körzetében okvetetlenkedett. Meg kellett mutatni ki az igazi apex predator ugye, meg hát a zátony amúgy is a szívügyem. Nekem ne terrorizálja egy ilyen a halaimat. Szóval a megoldás a puska + hőpenge. Szemből rálőni az arcára, aztán aláúszni, nyakánál nyissz-nyassz 5-6 vágás, aztán rálőni megint, aztán nyissz tovább. Ekkora dögöt még nem nyírtam ki a játékban, szóval mondhatjuk, hogy ez életem főműve. :D


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.07.20. 10:06:02
  • lonvard
    #1907
    Jaj gyerekek, nagyon tetszik. Épp fabrikálom a kilövő platformot, és gyönyörű. Beállok mellé a tengeralattjáróval, mellette a zátonyon a bázisom, olyan szépek. A történettel még sehol se tartok, még csak most derítem fel a Lost Rivert, mintha ott lenne még egy alien bázis (a halfejesen kívül), azt akarom még kibogarászni mer mintha az lenne a következő lépés. Kihagytam több hónapot a játékkal, nagyon nehezen kezdtem bele, hogy végigtoljam, mer előzőleg beleraktam vagy 2 évet, szóval kiégtem, de most hogy épül a platform és kalandozom a barlangrendszerekben így megint ráizgultam. Mindjárt megyek felderítek rezet, mer kell és elfogyott. ;-)
  • Desert
    #1906
    Szia!
    Igen Lost Riverben is van kén, csikóhallal 900 méterig le tudsz menni.
    Igen 2 sziget van. Erre már nem nagyon emlékszem, de inkább a másik szigeten lesz a találka pont. (Történet szempontjából mindegy.)
  • Ajani127825
    #1905
    Sziasztok!
    Kikristályosodott kén a lávafolyam környékén található? Ha igen oda meg hogy lehet eljutni?
    És túlélő módban csak 2 szárazföld van? Az Auróra találkozási pont és az ahol a Napsugár hajó akart landolni?
    Köszönöm
  • RoboKutya78
    #1904
  • senna76
    #1903
    Sziasztok!

    Írtam a játékhoz egy mod-ot ami a konzol parancsok használatát teszi egyszerűbbé egy GUI-n keresztül.
    Minden lényeges dolgot beleraktam, de akad pár extra is pl.: csikóhal tud repülni, teleport titkos helyekre, nappal van mindig, sebességállítás...
    Akit érdekel letöltheti a Nexus-ról:CheatManager

    ui:kell hozzá a QModManager

    O2-ben gazdag merülést kívánok mindenkinek ;)
  • Caliph
    #1902
    power cell kell bele,már a kraftoláshoz is,ahhoz meg akku (battery) többek között
  • RoboKutya78
    #1901
    a csikóhalba csak alap ellem fér el ha jól emlékszem bár régen játszottam
  • RoboKutya78
    #1900
    vannak egy vagy négy helyes falra szerelhető kaspó kis növénytárolók abba lehet tenni magot.
  • Caliph
    #1899
    Bentre én kb csak marblemelont ültetek,kaját és vizet is tölt,illetve lanthern treet amivel a bioreaktort látom el(ezt vázába is lehet ületni ,nem csak ládába)
    Kintre deep shroom,creepvine,bloodvine és gel sack amit érdemes ültetni

  • Caliph
    #1898
    üdv!
    Az a fali zöld fal az csak dekoráció,azzal más nem tudsz kezdeni. Viszont lehet szerezni kültéri és beltéri ültetőládákat,abban tudsz ültetni különböző,szigeten talált növényeket,jó pár hasznos is ám,pl a chinise potato meg a marblemelont ha elülteted meg is van oldva a kaja és ital szükséglet.
    Külső ládába pl creepwine és gombákat lehet ültetni amiket víz alatt látsz,és hasznosak

    ezeket a termesztett növényeket pl a bioreaktorba is be lehet tenni,amivel energiát állít elő

    Késsel lehet magokat szedni pl a marblemelonból,azokat elültetve újra lehet termelni,egy dinnye ad több magot is
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.06.05. 17:23:08
  • Ajani127825
    #1897
    Üdv!
    A veteményes "működésére" nem jövök rá. Ha pl. csinálok beltéri fali veteményest akkor gondolom vetni is kellene. Ha jól sejtem a szárazföldön kell találni növényt és azelőt elültetni mielőtt megrohad?
  • Caliph
    #1896
    cella kell bele,hátul az aljánál a kiálló részen van a tárolója
  • Ajani127825
    #1895
    Sziasztok!
    A csikóhalba lehet cserélni az elemet? Elem kell bele vagy cella? Én nem tudok új cellát tenni bele. Lehet hogy előbb valamilyen modult kell fejlesztenem?
    Köszönöm
  • Carlos
    #1894
    hát ha az embernek túl könnyű akkor menjen neki.
    Én kerültem mint a leprát...
  • MerlinW
    #1893
    Alapvetően a játék célja, hogy elkerüld őket, ne nekik menj:)
  • Carlos
    #1892
    de akkor kevésbé vehemensen mész neki leviatánnak.
  • MerlinW
    #1891
    Mondjuk nekem egyszer sem sikerült meghalnom a végigjátszásom során, így azt sem nevezném túl nagy nehezítésnek:)
  • Carlos
    #1890
    jaaa értem... én kérek elnézést!
  • Madi92
    #1889
    Attól nem lesz nehezebb, hogy újra kell kezdeni mindig.
  • Desert
    #1888
    Én nem nyírtam ki egy Leviathant se, csak leszkenneltem őket.
  • Carlos
    #1887
    Játsz nehezebb fokozaton. :)
  • Madi92
    #1886
    Mod támogatás lesz valaha a játékhoz? Tudom, nexuson van pár, de azok többnyire könnyítő modok, én nekem meg olyan kell, ami ad + kihívást.
  • MerlinW
    #1885
    Ha meg is ölöd, újraspawn-ol azonnal valahol máshol a biome-ban. Nem a játékmechanika része a gyilkolás.
  • Desert
    #1884
    Több az, előbb meglövöd, majd utána teljesen feltöltve újra lövöd.