3327
  • Ironman2
    #2083
    Már írták korábban hogy újraspawnolnak,hiába ölitek le őket,csak nem ugyanoda hanem távolabb.De én könnyen beszélek,mert befosok ha eggyel is találkozok,olyan ijesztő hangja van :))))
    Most nem tudom hirtelen ki volt a hangmérnök ebben a játékban,de minimum egy díjat megérdemelne,ha lenne játékbeli Oscar díj.Iszonyat jó hangok vannak,én 5.1-es fülessel nyomom minden játékot,de ennél megint élvezem a térbeli hangokat újra.Pl mikor kinyilnak azok a kénes virágok,és kilövi azt a kamikaze halat (crasfish a neve a játékban),hallom hogy melyik irányból várható,és az ellenkezőjébe menekülök előle.Még nem voltam mélyen,de szerintem az ottani hangok még félelmetesebbek,igaz csak videón láttam,de élőben teljesen más,azt át kell élni.
  • axemiskolc
    #2082
    Üdv Búvárok!
    Pár hete rákattantam én is erre, óriási királyság!
    Levágtam 6-7 reapert de valahogy mindig újrajönnek. Veletek is előfordult már ez?
    Milyen modokat használtok?
  • lonvard
    #2081
    :D Legalább izgi lesz onnan kinavigálni. :)
  • McFrost
    #2080
    Ott pont van egy kaszás is, simán tőle vetted el! :D
  • lonvard
    #2079
    De hülye vagyok, azt fogom csinálni hogy a küklopszot az aurora orrában építem meg, és akkor olyan mintha onnan hoztam volna ki. :)
  • McFrost
    #2078
    A fvxom kivan! Ma direkt alámerültem csak azért, hogy végre meg legyen a Küklopsz. Meg is találtam nagy nehezen hozzá mindent, elkezdtem legyártani hozzá a cuccokat, erre kihalt a gépem! :D Persze nem mentettem! Most kezdhetem elölről.
  • lonvard
    #2077
    Újrakezdtem. :D Egyszerűen imádom.

    Most mindenképpen arra fogok törekedni, hogy a küklopsz legyen az egyetlen bázisom. Két dolgot nem lehet vele megcsinálni, vizet szűrni és a szárazdokkos fejlesztéseket végrehajtani. Tehát egyetlen, kis bázist építek, de azon fogom verni magam, hogy minél előbb lekeveredjek kianitot és egyebeket bányászni meg ioncella alaprajzot összeszedni, és onnantól csak a küklopsz.

    Az lesz a sztorim, hogy a küklopszot az aurora dokkjában találtam, és csak megjavítottam. Odanavigálok vele és ezt eljátszom. Lehet szétverem késsel előtte. Vagy valamivel. :D Csak mer illúzióromboló, hogy egy ilyen komoly járművet csak úgy a semmiből felhúzok.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.08.13. 17:22:10
  • Caliph
    #2076
    igen,ha már ismered a tervrajzot 2 titant ad érte
  • Ironman2
    #2075
    Egyébként használom a térkép modot,nagyon sokat segít,legalább a roncsok felkutatásában,mert tudom hogy melyeket látogattam meg,be lehet szinezni őket!

  • Ironman2
    #2074
    Amiket már egyszer beszkenneltem tárgyakat,alkatrészeket,és újra szkennelem megint,akkor titaniumot ad érte? Furcsállom hogy mindig teli titaniummal érek haza,mondom honnan a fenéből szedtem össze őket? Már a 4.szekrény van teli vele.
  • McFrost
    #2073
    Voltam a Lost Riveren, de vissza kell mennem egy lila kártyával, mert ott maradt egy adat.
    Én természetesen még nem találtam meg az összes tervet a Küklopszhoz.
  • Caliph
    #2072
    hát én másodszorra tolom,van küklopsz is , de eddig csak arra használtam hogy a cove tree bázishoz hurcibáltam az anyagokat,egy körrel mindent. most van lent egy full bázisom,nem is nagyon kell visszamennem safe swallowsba,ha mégis akkor csikóhallal megyek,mert azzal gyorsabb... lépegetővel már szedtem én is kianitot,ma legyártom a küklopsz mélységi modulját aztán irány az ion cellák
  • lonvard
    #2071
    Azon filózom, hogy ha újrakezdem, akkor mi legyen az irányvonal. Mindenképpen küklopszozni akarok, ami ügyesen úgy van megoldva, hogy hiába építjük meg viszonylag korán, nem fogjuk használni, mer fölösleges sekély vízben úgy hogy se védelme, se semmi, és ráadásul nem lehet visszatölteni a celláját csak cellatöltővel. Szóval önállóan béna kacsa szegényke. No de most már tudom hogyan kell lemenni a kianitért, tehát törekedhetek arra, hogy minél gyorsabban meglegyen a hőenergia hasznosító cucca, illeve azokért az ionizékért is lemehetek már a mélybe mer tudom hol vannak. Abszolút nem használtam ki az ioncellákat a végén. Az a cél, hogy a küklopsz legyen az otthonom. Egyetlen kompakt bázis kell mellé kényelemből, amolyan depónak, 4 emelet magas, 1 raktár, 1 víztisztító helység, egy akváriumos helység, meg legyen egy hely ahol pihenhetek, plusz 1 szárazdokk a fejlesztések miatt. Energia cella töltőket bele, mindent. 4 helység + 1 szárazdokk, szerintem ezzel tökéletesen ki lehet használni a lehetőségeket, ugyanakkor kompakt az egész. Ah, most felizgattam magam, újra akarom kezdeni! :D

    Ja, a szilárdságba nem érdemes energiát fektetni, annyira legyen szilárd, hogy ne kezdjen el összeroppanni, azt kész. Szóval atombunkert fölösleges csinálni mer nem megy oda a leviatán hogy szétverje. Legalábbis én nem építettem oda bázist, ahol erre sansza lett volna. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.08.11. 18:27:42
  • Ironman2
    #2070
    38-as lett az erőssége most a bázisnak,de lehet még fokozni,csak ugye litium kell majd megint.
  • Ironman2
    #2069
    Bioreaktor középen van,raktam is bele ilyen zöld ikonos növényeket amiket összegyüjtöttem valamikor,el is indul,csak nem értem hogy a benne lévő energiát hogyan kell hasznosítani?
  • Ironman2
    #2068

  • Ironman2
    #2067
    7-es kabint is nekünk kell megtalálni,mert nem jelzi a radar.Még jó hogy van a térkép felül,az kiirja hogy hol van.A térkép mod az sokat segithet,lehet felrakom,mert jól néz ki a játékban.
  • McFrost
    #2066
    Persze, elmegyek én kutatni, halálzóna, meg kriptonit ruha, meg minden, csak furcsa, mondom, nem jönnek az üzik és hirtelen azt érzem, hogy valamit kihagytam.
  • lonvard
    #2065
    Igen ezt jól érzékeled, a játék kevés gyenge pontja közé tartozik szerintem, hogy féltávnál elengedi a kezét az embernek, és hirtelen nem tudja mit is kellene csinálni. Én is mindig ott álltam meg történetileg, hogy a Sunbeam lezuhant, bementem az ágyús bázisba, kaptam infót más bázisok irányáról, és ennyi. Teljesen esetlegesen buktam bele 1-1 alien struktúrába, találtam meg fontos barlangrendszereket. Ha most újrakezdeném úgy hogy nem értek semmihez, akkor egy scanner roomot 4 hatótávnövelővel vinnék a csikóhalba pakolva, és azzal fésülném át a komplett zátonyt roncsok és minden egyéb után.
  • Ironman2
    #2064
    Na ezt nem is figyeltem,kösz!
  • Caliph
    #2063
    Ideje elkezdeni felfedezni a mélyebb barlangokat,kezdésnek pl a Tervezett degasi bázis jelzés közelében kiinduló lost river felfedezését ajánlom. ez egy zöld ködszerű valami a barlang alján ami folyóhoz hasonlít,és a fél térképen keresztülnyúlik kb 8-900 méter mélységben...itt találod majd a cove tree-t is,egy nagy fa kék tojással a közepén és kék köddel a környékén(zöld köd bánt ha járművön kívül úszol, a kék nem és itt békés a helyszín): ide érdemes felhúzni a második bázist,mert innen kiindulva még lesznek szép dolgok új lények,és egy rakás felfedezni való akár 1600méteres mélységben is :)
  • Caliph
    #2062
    ha építkezel a bal felső sarokban irja a bázis stabilitás értékét. Ha építesz valamit ,akkor csökken,ha mínuszba megy akkor idővel lyukak keletkeznek a bázisban,és befolyik a víz-ezeket a lyukakat javítva a bázis kiszivatyúzza a vizet,de ha továbbra is minuszban van a stabilitás,előtt utóbb új lyukak keletkeznek.
    Stabilitást alappal,és megerősített fallal tudod növelni
    Minél mélyebbre építkezel,annál kevesebb a induló stabilitás érték
  • Ironman2
    #2061
    Mondom kicserélek 2 falat ablakra,milyen jól nézne ki,erre elárassza a viz a bázisomat.Még jó hogy előtte mentettem.D

  • Norbertboy
    #2060
    Még a fertőzéstől meg kell szabadítanod a bolygót...
  • McFrost
    #2059
    Most, 31 óra játék után, kissé céltalannak érzem a létem, voltam az Aurórán, meg van mindenem a túléléshez, és egy ideje nem jött üzenet. Lehet valamit kihagytam?
  • Ironman2
    #2058
    Mondjuk esetleg még a steam oldalát is belinkelheted felülre,bár a homepage-n elérhető a link.
  • Ironman2
    #2057
    Köszi! Ha van jobb háttér,akkor elfogadjuk.
  • Caliph
    #2056
    Majd ha meglesz a szárazdokk is,és oda dokkolsz mondjuk csikóhallal,akkor a bázis energiájából feltölti a bedokkolt gépet is :)
  • Caliph
    #2055
    általában tervrajzok,pda a történet darabokkal,illetve ott már van magnetit is,szal ércekért is érdemes lemenni
  • MarkBlade
    #2054
    Szólottá és meghallgattatott :D Kicseréltem a térképet ha van még valami amit tehetek szóljatok nyugodtan.. :)
    Új háttér?
  • Ironman2
    #2053
    A Jellyshroom cave-t megtaláltam,bennt is ragadtam.Azok a rohadt jelzők jó lennének,de még azt se tudok kraftolni,mert akkor a bejárathoz tennék egyet.
    Gyönyörű az a barlang,miért érdemes oda bemenni?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.08.09. 15:12:07
  • Ironman2
    #2052
    Majd a következő bázist én is a nagy fához tervezem alulra,elég sokan épitkeztek oda ahogy nézem a videókat.De azt még meg kéne keresnem hun van.Márknak szólok steamen cserélje már ki a térkép linkjét erre:

    https://subnauticamap.io/
  • Ironman2
    #2051
    Ezek az elemtöltők kurva jók,nemtudom hol fogom megtalálni őket.
  • Ironman2
    #2050
    Köszi Norbi és Caliph,pont most néztem róla videót.

  • Caliph
    #2049
    na kedvet kaptam én is egy replayhez :D
  • Caliph
    #2048
    Aurora környéki vizek kedvenc helye a Reaper leviathanoknak... :D nyilván az dudált rád :D

    Bioreaktort csak többcélú szobába lehet lerakni,és csak középre...
    Ha safe swallowsban van a bázisod akkor jobb ha leraksz egy hőerőművet a közeli hot spotra,és odavezeted az energiát energia kapcsokkal-persze ha már megvan a tervrajz :D az simán elég egy nagy bázisnak is ott
  • Norbertboy
    #2047
    Egy üres helységben próbáld.
  • Ironman2
    #2046
    Egyébként a bioreaktort hogyan kell lerakni,mert sehova se engedi nekem,mindenhol piros?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.08.09. 14:20:34
  • Ironman2
    #2045
    Az Auróránál a mélyben akkorát üvöltött valami hogy gyorsan hátrafordultam a csikóhallal,aztán menekülőre fogtam,ilyen üvöltést még nem is hallottam,majdnem teli lett a gatyám,hehe.Tetszik az a homokba fúródó cápa is,láttam ahogy megy a homok alatt végig.Egyelőre még csak farmolok,messzire nem nagyon megyek.Iszonyat durvák a hangok,nemtudom hol vették fel őket,de profi munka mindenhol a játékban.Elmentem gumófákért a szigetre,hármat hoztam is,felraktam még a talált posztert is a lépegetőről.D
    Csinosítgatom,meg majd bővitgetem az első bázisomat.



    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.08.09. 14:19:18
  • Ironman2
    #2044
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    El kell látogatni mindenképpen az alsó szigetre,mert ott az elhagyatott bázisoknál rengeteg dolgot lehet találni,szkennelni,ott találtam meg az obszervatorium elemet,és a nagy lakrészt is,meg az ültetőládát,és az ültetőcserepet is. Különböző növények amik adnak vizet,és kaját,azok is vannak ott,meg pda-k

    Nem messze az aurorától a viz alatt is kell lennie egy bázisnak a térkép szerint,majd megkeresem azt.