9874
A biztonság és védelempolitika aktuális kérdései
  • ManoNegra
    #323
    Kinek az emberei vezetik Ukrajnát? Még a választások előtt alá akarják írni a társulási szerződést.
  • TomDantes
    #322
    Nyugatnak állt érdekében? Nem is az oroszoknak? Jaj de nagyon hülye vagy.
  • ManoNegra
    #321
    Abban tévedsz ha engem ehhez a csoporthoz sorolsz be, de azok után, hogy egy már-már megegyezés közeli állapotban elkezdenek valakik a rendőrökre és tüntetőkre is lövöldözni, hogy eszkalálják a helyzetet, valahogy nem tudok a nyugatra mint jófiúra tekinteni. Itt ez nekik állt érdekükben.
  • TomDantes
    #320
    De ez hülyeség. Különben is, nincs olyan hogy jó meg rossz országok. Meg jó meg rossz népek. Az egyes országok vezetői, olyanok amilyenek, és az orosz vezetés hát nagyon régóta ugyanolyan, csak nevet változtat időnként.

    De amúgy igazad van, az oroszoknak lehetőségük sincs annyi beavatkozásra. (nincs hordozóflotta, csak egy szem Kuznyecov.)
  • TomDantes
    #319
    ,,Ukrajnában a megfélemlítés és erőszak, az ukrajnai politikusok és parlamenti képviselők, a Viktor Janukovics elnök vezette korábbi hatalom embereinek üldözése közepette nem lehet legitim választásokat tartani – mondta az orosz parlament felsőházának elnöke. "

    Még szerencse, hogy bezzeg a Krímben népszavazás se kell a döntéshez, az alkotmányt se kell betartani. Elegendőek az orosz fegyverek.
  • Pluskast
    #318
    Vannak emberek akik úgy gondolják, hogy a rossz az ördög maga az csak és kizárólag az USA és a nyugat, és a jófiúk meg a ruszkik és Kína. Az sok embernek meg sem fordul a fejében, hogy ez a két ország azért nem csinál annyi külföldi beavatkozást mert negyed annyi katonai potenciája van mint az USA-nak, de kertelés nélkül megtenné ha volna rá lehetősége. Ennek jó példája a mostani ukrajnai balhé is.
  • TomDantes
    #317
    Az a szerencse, hogy nem vagy elfogult az oroszokkal szemben, csak nem értemn, honnan jött az orosz imádat? Ez saját gondolat...na nem. Az kizárt.
  • TomDantes
    #316
    Nagy cucc, pofozkodnak a parlamentben. Alig több mint 100 éve a magyar parlamentben lőttek is. Még meg is van a helye, turistacsoportoknak mutogatják.
  • ManoNegra
    #315
    Rendben. El is fogadnám azt amit a saját elfogulatlanságodról írsz, ha az ellenkező oldali "propagandára" is tettél volna ilyen helytelenítő megjegyzést.
  • Narxis
    #314
    Na bocs de letiltottalak SG bővítménnyel. Nem akarom látni a buta, elfogult hozzászólásaid. Neked akár mit mond az ember csak azt látod, hogy az oroszok jók akik meg megbuktatták Janukovicsot azok az ördögtől valók. Én mindvégig azon az állásponton voltam, hogy egyik se szent. Sajnálom, hogy ilyen nehéz felfogású vagy vagy csak szimplán makacs, nem tudom, de mostantól nem látom amit írsz. Bocsi.
  • Narxis
    #313
    Nem én osztogatok neked parancsokat.
  • ManoNegra
    #312
    Nem én osztogatok neked parancsokat.
  • Narxis
    #311
    Mert különben?
  • ManoNegra
    #310
    Mert különben?
  • Narxis
    #309
    jaja, én linkelgetek lejárató videókat, cikkeket. Ez nem jött be, na fejezd be nagyon gyorsan!
  • ManoNegra
    #308
    Igen, nagy az esélye, hogy az ököljog része az ukrán alkotmánynak. Valószínűleg Klicskó is azért állt politikusnak az Ütés nevű pártjával.

    Az meg eléggé látszik, hogy amit itt te csinálsz az a forradalmárok lejáratása, az oroszok védése kb. elfogultabb már nem is lehetnél. Jó lenne ha befejeznéd.

    Én csupán csak azt nem értem, ha az ukrán jogrendszernek része az ököljog, akkor a többségében oroszok lakta részen miért ne verekedhetnének ki maguknak akármit? Az meg eléggé látszik, hogy amit itt te csinálsz az az oroszok lejáratása, a puccsisták védése kb. elfogultabb már nem is lehetnél. Jó lenne ha befejeznéd.
  • Narxis
    #307
    Korábban is rengeteg olyan videó látott napvilágot amiben az ukrán parlamentben pofozkodtak a képviselők, ez szerintem ott ilyen kulturális valami lehet, keményebbek az emberek még a politikusok is.

    Az meg eléggé látszik, hogy amit itt te csinálsz az a forradalmárok lejáratása, az oroszok védése kb. elfogultabb már nem is lehetnél. Jó lenne ha befejeznéd.
  • ManoNegra
    #306
    Te mondod meg mi a propaganda? :-)

    Lemondatta tisztségéről csütörtökön Vaszil Turdaj ezredest, Kárpátalja megye napokban kinevezett rendőrparancsnokát a kárpátaljai Jobb Szektor (PSZ), amely Ungváron a rendőri vezető ellen szervezett tüntetésen íratta meg vele felmondását.

    link
  • Narxis
    #305
    Így járás esete. Nem kell a propaganda.
  • ManoNegra
    #304
    A Jobb Szektor politizál.

  • ManoNegra
    #303
    Voliny kerület kormányzójával tárgyal a békésen tüntető tömeg.



    És alázza:





    Tudom, te nem ismered az ukrán jogrendszert, lehet hogy az így létrejött megállapodás teljesen jogszerű.
  • TomDantes
    #302
    Ha valakit amúgy érdekel Ukrajna történelme: Font Márta Varga Beáta Ukrajna története c. könyvet ajánlom. Online is elérhető. Tanulságos, a mai eseményeket is jobban lehet érteni, havalaki ismeri a térség történetét.
  • TomDantes
    #301
    Én ezt értem persze. Csak a lényeg, Putyin egy kétszínű alak a kisebbségek ügyében is. Hol így hol úgy, de valójában semennyire se érdekli őket.
    És...ez is nagyon régi dolog, az orosz vezetés sose volt kisebbség párti. A cári időkben is voltak nagyon durva dolgok.
  • TomDantes
    #300
    Ez évszázadok óta a politikájuk része. Kivéve persze az USA, az meg Kína ők később kerültek a képbe. Az iszlám világból meg azok szövetségesek akik nem a nyugattal vannak jóban. Ez is régóta így van, és ezért utálják egymást a törökkel, akik ügye nyugattal haverkodtak. A lényeg, hogy ez a gondolkodás nem változik.

    De ez nem meglepő, az országok nagyhatalmi politikája ritkán és lassan változik. Ez mindenkire igaz.

    És naná hogy Ukrajnát oda kell csatolni. Érdemes elolvasni a lengyel-kozák konfliktusok történetét. Lesznek érdekes furcsán idevágó dolgok.
  • fonak
    #299
    Hát azért itt nyilvánvalóan a kaukázusiakról, közép ázsiaiakról van szó természetesen, akik kb. olyan népszerűségnek örvendenek ott, mint nálunk a C kategóriások. És nem is a helyben lévőkről, hanem azokról akik "odamennek" (pl. Moszkvába jobb munkalehetőségért vagy seftelni, droggal kereskedni stb.), mint a beszédben is szerepel.
  • fonak
    #298
    Ez a könyv állítólag orosz katonai vezetők képzésénél ma is tananyag, mindenesetre elég meredek dolgok vannak benne. Leírja, hogy Oroszország fő ellensége az USA (na, eddig semmi meglepő), potenciális szövetségese pedig az iszlám világ és az ortodox államok, beleértve pl. Görögországot, Romániát, Bulgáriát is a mai EU-ból. Kínát is veszélynek tekinti, és arról ír, hogy Kínát déli irányba kell orientálni, hogy arrafelé terjeszkedjen (vagyis ne az oroszok felé:)). Külön érdemes ránézni az Ukrajnáról szóló pontra. Ezt a könyvet 1997-ben írta egy orosz teoretikus. Hevenyészett fordításban:
    "Ukrajnát Oroszországhoz kell csatolni, mert Ukrajna mint független állam bizonyos területi ambíciói miatt (gondolom a Krím és Kelet-Ukrajna iránti igény fenntartása, vagyis hogy nem lennének hajlandóak lemondani ezekről szépszerével - a szerk.) óriási veszélyt jelent az egész Eurázsiára (vagyis az orosz vezetésű "birodalomra" - a szerk.) és az ukrán probléma megoldása nélkül teljesen értelmetlen beszélni a kontinentális politikáról (mármint az orosz birodalom újjáépítéséről - a szerk.)". Ukrajnának nem szabad megengedni, hogy független legyen, kivéve, ha egészségügyi kordonként létezik."
    Persze kár túl komolyan venni, ez nem egy új Mein Kampf (mármint jelentőségében), de az orosz gondolkodásmódot azért jellemzi Ukrajnával kapcsolatban.
  • TomDantes
    #297
    Csak neked, idézet Putyintól a kisebbségekről:neked tetsző honlapról ráadásul. Na hogy van ez? Jó lesz a magyar kisebbségnek az orosz bevonulás, miközben Putyin ilyeneket mond? Ezt hogy magyarázod ki?
  • TomDantes
    #296
    Inkább arra mondj valamit, hogy is van az ,hogy az ENSZ megfigyelőket akiknek vezetője magyar, be se engedik a Krímbe? Hogy van ez? Fogadjunk ezt is kimagyarázod.

    A tatárok meg nagyon nem akarnak oroszok tartozni. Pedig hát szerinted az oroszok azok tök jó fejek. Békefenntartókat kérnek. Mi van ezekkel a tatárokkal? Szerinted mi zavarja őket? Miét nem akarnak oroszokhoz tartozni? Ez se zavar? Lehet a tatárok még emlékeznek arra, hogy közel a felüket a II. vh után kiírtották/deportálták? Ja, persze, az a SZU volt, semmi köze Oroszországhoz.

    Áh, neked kéne a tatároknak megmondani a frankót.
  • TomDantes
    #295
    Ez csak ennyit jelent. Kész. Akkor jó, eldöntötted. Meg is nyugodtam.
  • ManoNegra
    #294
    Az amiben bíztam addig a percig volt érvényes, míg ki nem derült, hogy mi Krímmel Putyin szándéka. Ezt most csak a nyelvtörvény alá nem írása miatt linkeltem.
  • Narxis
    #293
    Ez megint valakinek a véleménye DE még ha igaz is az csak engem támaszt alá. Az orosz kisebbség mögött ott van Oroszország akikkel nem mernek kekeckedni. A magyar kisebbség mögött meg legjobb esetben majd ha egyszer nemzeti kormányunk lesz a magyar kormány áll egymagában. Éppen ebből kifolyólag mindig lesznek egyenlőbbek . Oroszoktól félnek, tőlünk nem félnek. Ha meg még el is szakad az orosz kisebbség az ukránoktól akkor meg ágyő precedens amiben te annyira bízol. :)
  • ManoNegra
    #292
    Ez csak annyit jelent, hogy ő sem számol vele, ahogy a nyugat se. Ilyen helyzetben pedig tényleg nincs jövője a politikában. Aztán lehet hogy ennek ellenére mégis likvidálják, csak még mindig nem értem az okát. Neked az egyetlen érved, hogy Sztálin is ezt csinálta. Nem mondom hogy nem lehet bármire példát találni bármire a történelemben, de nem húzható rá teljes egészében ez a szituáció a hatvan évvel ezelőtti sztálini időszakra.
    A politikai gyilkosságoknak általában egy közös nevezőjük mindig akad, mégpedig az, hogy nyomós okkal történnek. Te megtaláltad a történelemben azt a kivételt, akinek még erre sem volt szüksége.

    Mit lehet erre még mondani? Unalmas vagy TrollDantes.
  • kissssss
    #291
    némi összefoglaló arról hogy ukrajna miért is került ennyire széteső állapotban ilyen "hamar".

    (a cikk írója fehérorosz ha jól tudom)

    kitekintő cikk
  • TomDantes
    #290
    Hát ha Putyin mondta...akkor minden rendben. Miért is ne lehetne hinni neki? Békés, barátságos, igazi demokrata.
  • ManoNegra
    #289
    Putyin is nyilatkozta, hogy nincs jövője a politikában.
  • ManoNegra
    #288
    Jah gondolod... valójában meg ahogy én sem te sem tudsz semmit.

    link
  • TomDantes
    #287
    Elvesztette jelentőségét? A Putyin által és általag legitimnek tekintett vezető? Azért nem nyilatkozik ,mert elvesztette jelentőségét-csak mondom, az emigrációba szorult vezetők nem szoktak hallgatni, hanem aktívan politizálnak! nézz már meg pár példát-áh úgyse fogsz, te jobban tudod. Nem kell semminek se utána olvasni. Elég jobban tudni.

    De komolyan, hihető, hogy a ,,legitim" ukrán elnök nem nyilatkozik, az utolsó nyilatkozata ellentétes vendéglátója Putyin tetteivel!!! és most gyógykezelik.

    És ebben semmi gyanús nincs. Oké. Ha nem gyanús, hát nem az.
  • TomDantes
    #286
    A Fekete-tengeren lenne jelenleg?Szerintem nincs ott. Pár napja felröppent a hír, de úgy tudom kamu volt, nincs ott. És ha nem tévedek,nem típusra, hanem vízkiszorításra szól a egyezmény, és szerintem a Kuznyecov ebbe se fér bele. Nem tudok róla hogy a Fekete-tengeren lett volna bármikor is, de persze de nem vagyok én hírszerző hogy nyomon kövessem hol járnak az orosz hadihajók. Lehet rosszul tudom, javíts ki nyugodtam, de hol olvastál erről?
  • ManoNegra
    #285
    Mit tudom én. Amit kellett azt lenyilatkozta, de átléptek felette az események, egyszerűen jelentőségét veszítette az az ember.
  • ManoNegra
    #284
    Ha nem látod a különbséget a két rendszer között arról én nem tehetek. Egyébként már csak azért sem érv ez, mert még a Szovjetunió vezetői közül is kimagaslóan kegyetlen gazember volt Sztálin, és a tisztogatásokhoz sem volt különösebben szükség arra, hogy álcázza őket.