9874
A biztonság és védelempolitika aktuális kérdései
  • Pluskast
    #443
    Nos azért mikor pár hete Obama Japánba látogatott tett pár kemény kijelentést. Nevezetesen, hogy Japánt készek fegyverrel is megvédeni. Ez kiverte Kínában a biztosítékot. Ha valós háború veszélye fenn állhat - amibe az USA belekeveredhet - bárhol is a világban az a Kína vs Japán, plusz pár ázsiai ország.
  • ManoNegra
    #442
    De egyre forróbb az a térség is.
  • ManoNegra
    #441
    Az azért még az USA-nak is kemény lenne, ha az oroszok után Kína felé is ilyen agresszívan frontot nyitna. Katonai konfliktusba nem kezd, gazdaság szankciókba meg saját maguk is megroppannának.
  • Pluskast
    #440
    Mivel a topik címe biztonságpolitika és az ugye nem csak Ukrajnáról szól azért [URL=http://index.hu/kulfold/2014/05/15/veres_zavargas_lett_a_kinai_nyomulasbol/]itt egy másik "érdekes" konfliktus kezdete.[/URL] A cikket olvasva, nagyon morbid lenne ha az USA katonailag segítené meg Vietnamot. A sorsnak és a történelemnek néha elég perverz az ízlése :)
  • Sir Quno Jedi
    #439
    Hehe. Jaja.

    Itt csak a hatalmasok játszmájáról van szó, mint rendesen. Valakik mocskosul meggazdagszanak, bármi is legyen. A hülye kisemberek meg egymást puffogtatják az utcán, mert azt hiszik, hogy ez róluk, meg a szabadságról, nemes elvekről, meg az igazságról és hasonló baromságokról szól. Pedig csak szimpla üzlet a szokásos elnyomó osztály részéről. Mint rendesen. Bábjáték.

    Ezért mondom mindig, hogy én semmiben sem vagyok hajlandó részt venni. Még a legjobb indulatúnak tűnő mozgalom, párt, mozgalom, elv, egyház, forradalom stb. mögött is ott rejtőznek a haszonra törő hiénák és kiforgatják, meggyalázzák, megtapossák, megerőszakolják, kihasználják az egészet háromszor, még mielőtt bármit is elérnél... BÁRMIT is. ÉS aztán csak éhesebbek jönnek...
  • BladeW
    #438
    Ha már összeesküvés elméletek
  • Pluskast
    #437
    A pénz nagy úr (sajnos).....
  • szenyor Lopez
    #436
    Nem kell mindenben a tudatosságot látni! Meg összeesküvéseket. Nyilván feltettek egy álláshirdetést a profession.hu-ra, amit az alelnök fia olvasott, jelentkezett és nyert. Csak nem gondolsz olyanra, hogy valaki mindenféle folyamatokat gerjeszt a világban, hogy a saját malmai felé hajtsa a vizet???
  • ManoNegra
    #435
    Közvetlen érdekeltséget szerzett az amerikai alelnök fia a polgárháború szélére sodródott Ukrajna gázüzletágában, miután Hunter Biden a Cipruson bejegyzett Burisma igazgató tanácsának tagja lett. A Földgáz és kőolajtermelő cégen belül a jogász végzettségű ifjabb Biden a jogi kérdéseket fogja koordinálni, feladata az lesz, a Burisma nemzetközi útjának egyengetése lesz – írta kedden a National Journal.
    link

    Hogy mik vannak...
  • Pluskast
    #434
    Szerintem nincs azzal baj ha innen linkelsz. Én is szoktam olvasni, csak nem veszem készpénznek amit oda leírnak. Azért mégis csak az orosz médiához tartozik. A legjobb szerintem ha minden oldalról olvas az ember és aztán ha mind a 2 oldal infóit elolvasta akkor leszűri a saját végkonklúzióját.
  • fonak
    #433
    Ja, mert a mai Oroszország nem kapitalista ugye?
  • ManoNegra
    #432
  • TomDantes
    #431
    na ide figyelj te agyatlan hülye elmebeteg fasz. Soha nem mondtam hogy halott, bazd meg kibaszott elfajzott hülye gyökér. Olyan kurvára hülye vagy, hogy az nekem okoz fizikai fájdalmat! Olvasd már vissza hogy faszról ugattam anno te agyatlan segghülye elmebeteg nyomorék!
  • ManoNegra
    #430
    Janukovics: Kijevnek sürgősen vissza kell vonnia csapatait és a zsoldosokat Délkelet-Ukrajnából

    Tudom-tudom ruvr.ru-ról tájékozódni nem sikk, csak Jankó miatt tettem be. Egész jó ez egy hullától.
  • ManoNegra
    #429
    Magyarázd már el, miben különbözik ez az ideológiai bunkósbot attól, amit akár itthon, akár máshol használnak bizonyos körök a politikai ellenfelekkel.
  • TomDantes
    #428
    Hogy ennyire világosan lásd a dolgokat...ezt biztos hosszas gyakorlással érted el.
  • ManoNegra
    #427
    Mivel erről van szó. Biztos meglepő lehet a náci kártyát rendszer szerűen kijátszóknak.

    Amúgy ennyi erővel azt is kérdezhetném, hogy mi ez a hálátlanság? A mai napig felszabadítóként ünnepli(te)k őket, most meg kígyót békát kiabálnak rájuk.
  • TomDantes
    #426
    Ideológia mindig van. Az oroszoknak szánt ideológiai agymosás része az hogy Nyugat= imperialista, kapitalista, rossz gonosz náci/fasiszta országok.
  • TomDantes
    #425
    Nézz végig ezen a fórumon. Bizonyos ideológiai körökben Magyarországon ma oroszpártiknak kell lenni. Nem értem miért, talán az USA ellenesség révén? De attól ,hogy egyik nagy hatalommal esetleg nem szimpatizálok, miért kell a másikat fényesre nyalni?
  • TomDantes
    #424
    Tök jól megértetted a dolog lényegét!
  • Garfield
    #423
    Mi mást lehet várni azoktól, akik az Oroszország Hangja oldalról tájékozódnak?
  • Pluskast
    #422
    Ok nem is neked vagy Sir Quno-nak ment, hanem pl a hajam égnek áll, hogy különböző magyar netes sajtó orgánumok Ukrajnával kapcsolatos híreinél a sok idióta orosz fan beböfögi a fúj mocskos náci nyugat és USA szlogent. Nem értem, hogy ezek az emberek, hogy lehetnek ennyire sötétek.
  • fonak
    #421
    Az meg csak kiterjesztése a címkének, hogy a "náci" ellenfél támogatói szintén "nácik", nyilván.
  • fonak
    #420
    Ahogy mondtam, ez csak egy címke, az "ellenség" megjelölésére. Ahogy a szerbek szerint a horvátok "usztasák" voltak, amiért függetlenek akartak lenni, annak ellenére, hogy a vezetőjük Tito egy volt tábornoka volt (Tudjman), aki épp az usztasák ellen harcolt anno a II. vh-ban.
    Az ukrán nacionalisták között meg tényleg van kultusza Sztepan Banderának, aki egyesek szerint fasiszta volt, persze ez is kb. annyira igaz, mint hogy Horthy az volt.
  • Pluskast
    #419
    Mégis az ő szemszögükből nézve is, hogy lehet benne valami? Tegyük már tisztába a náci szó jelentését! Mostanában mindenki olyan könnyedén dobálózik ezzel a szóval, közben meg a jelentéstartalmát abszolút kifordítják. Egyetlen egy európai állam és még az USA sem nevezhető még csak nyomaiban sem nácinak. Az is egy baromi nagy idióta aki ezt a ruszki propaganda szöveget beszívja. Melyik mai európai ország állított fel fajelméletet vagy hozott olyan törvényeket amik egy adott faji vagy vallási csoportot kisemmizik, jogaiktól megfosztják őket vagy tulajdonukat elveszik? Melyik mai európai állam állított fel koncentrációs táborokat ahol halálra éheztetnek embereket és aztán megölik őket? Melyik mai európai országban van ma fajelméletre épülő übermensch elmélet? Melyik mai európai (EU-s tagállamban) államban van ma egypárti diktatúra erőszakszervezetekkel és titkos rendőrséggel? Legyünk már tisztában - legalább nyomokban - a fogalmakkal ha már használjuk is őket.
  • benőmenő
    #418
    Ha már nácik, anno a németek sem hiába indultak el keletnek.
    Tehát az oroszok meg az usákok az európai gázon/olajon veszekednek.
    Közben széthullik Európa második legnagyobb országa, és még háború sem volt, ami ha mégis lenne, akkor ismét csak Európa lenne lerombolva.
    Fasza.
  • Sir Quno Jedi
    #417
    Ja, a ruszkik szemében a nyugat eusok nacionalista náci állatok. És az ő szemszögükből nézve még van is benne valami. Ami az egyik félnek nemzeti hős, a másiknak meg terrorista. Evvan. :DD Ez ilyen sport.
  • ManoNegra
    #416
    Akasztják a hóhért? Az index is folyton retteg a náciktól, hát most ők is nácik lettek egy kicsit.
  • Pluskast
    #415
    Csak aki totál hülye (na meg aki abszolút elfogult) az nem hiszi el, hogy ott nincsenek USA ügynökök, ahogy azt sem, hogy ott nincsenek ruszki ügynökök.
  • fonak
    #414
    Mondjuk ez is érdekes hír, szóval mégsem csak orosz propaganda az amerikai zsoldosok tevékenykedése (ugye volt olyan híresztelés, hogy lelőttek egy helikoptert amin amerikai zsoldosok utaztak, fel is ajánlották az USA-nak hogy visszaadják a holttesteket, de az amerikaiak nem reagáltak, vagy hogy oroszul nem tudó maszkos Kijev-párti fegyvereseket videóztak le...) Az, hogy a németek ezt nyilvánosságra hozták, azt jelezheti, hogy ez azért nekik sem feltétlenül tetszik annyira. Őket kihagyták a játszmából, ahogy általában az EU-t is, az ukrán ügy tisztán amerikai-orosz meccs. A németbarát Klicskót kigolyózták az ukrán hatalomból, ahogy az amerikai diplomaták lehallgatott beszélgetése is jelezte ezt a szándékot.
    Szóval ez sima nagyhatalmi játszma, azért ne felejtsük el, hogy az oroszokkal szemben egy fegyveres zendüléssel hatalomra került, kvázi puccsista, törvénytelen kijevi kormány áll. A tét meg Fekete-tengeri gázmezők, állítólagos palagáz mezők Kelet-Ukrajnában stb. Meg persze a soha fel nem adott amerikai stratégiai cél, hogy Oroszországot a lehető leghátrább szorítsák vissza mindenhonnan, ahol csak lehet.
  • fonak
    #413
    Nincs ebben semmi ideológia, a fasiszta az csak egy címke, azt jelenti, hogy oroszellenes nacionalista. Ahogy a szerbek is fasisztanácinak nevezték a horvátokat sőt a NATO-t is. Az orosz nacionalistáknak meg szépen megfér egymás mellett Lenin, Sztálin és a SZU a cárral meg az antiszemita érzelmekkel, ideológiailag kicsit kuszának tűnik, de nem is erről szól.
    A nyugat is simán lehet egyszerre náci és dekadens buzeráns liberális, ez sem ellentmondás a szemükben. Itt egyszerűen csak törzsi gondolkodásmódról van szó, meg arról hogy van az örök Orosz birodalom, az aktuális ideológia meg zászló változhat. :]
  • Pluskast
    #412
    Olvastam a cikket én is. A szomorú az, hogy a sok origós meg MNO-s orosz fan kommentelő meg képes elhinni, hogy ez a szavazás teljesen jogszerűen és minden feltételnek megfelelően zajlott le. Komolyan ennyire nagy a sötétség a magyar társadalomban?
  • TomDantes
    #411
    Náci Nyugat európa a kelet ukrajnaiak, és az orosz propaganda szerint.

    Mintha 56-ban is azt mondták volna a bevonolú szovjet hadseregnek a vezetőik,hogy Magyarországon fasiszta/náci ellenforradalmárok vannak akiket le kell verni...ismét...és mintha a Szovjetunió igen sokszor sütötte volna el ezt a poént...
    de tényleg, hát semmi hasonlóság nincs a szovjetek és a mostani orosz vezetés között, bár pont ugyanazt a propagandát mondják, ez nem hasonlóság!

    Véletlen bassza meg! Semmi közük egymáshoz! Ügye?
  • fonak
    #410
    Úgy néz ki nem fognak megindulni az oroszok mégse (ez túl sokba kerülne nekik, a Krímet még elbírják és azt be is fogja nyelni a Nyugat), legalábbis ez az érzésem. Mindenesetre jól kib.sznak így azokkal, akik kiálltak mellettük Kelet-Ukrajnában (nem az átküldött provokátorokra gondolok, hanem a valódi civilekre). De hát ilyen ez a popszakma.
  • Pluskast
    #409
    Kiindulva abból, hogy az oroszoknál sem sokkal jobb az életszínvonal... Ki tudja. De az biztos, hogy egy esetleges oroszországi csatlakozás nem hozna egy olyan életszínvonal növekedés mintha mondjuk Nyugat - Magyarországot Ausztriához csatolnák. Az érzelmi érsz meg más kérdés, igen ez befolyásolhatja az ott élők döntését ebben a kérdésben. Jó lenne tudni, hogy mondjuk ez az ottani orosz kisebbség hány százalékát érinti.
  • Sir Quno Jedi
    #408
    És mi van ha nem. Ha nem lesz még rosszabb a sorsuk, viszont aki marad annak az lesz?! Meg aki orosz eleve, vagy rokonsága az, az lehet vállalná a rosszabb körülményeket is, csak hogy ne másodlagos állampolgár legyen az országában. Furák az emberek és mindenkinek megvannak a saját indokai.
  • Pluskast
    #407
    Azért a két szituáció más. Egyrészt az ukránok nem egy elvesztett világháború után vannak ahol a nagyhatalmak rendelkeznek felettük, másrészt az Ukránok jelenleg nem harcolnak egy külső ellenség ellen sem. Harmadrészt mi sem tűrtük tétlenül, csak épp abban az időben a komcsik próbálták visszaszerezni az országot (tanácsköztársaság) meg ugye később Horty. A véleményem egyébként az, hogyha nem lenne akkora szegénység abban az országban mindez nem történt volna meg. A rossz értelemben vett nacionalizmus és a szélsőség ott üti fel a fejét ahol az embereknek kilóg a seggük a gatyájukból. A Kelet - Ukrajnában lázadók úgy hiszik, hogyha az oroszokhoz csatlakoznak akkor jobbra fordul majd az életük. Sajna tévednek.
  • Sir Quno Jedi
    #406
    Amúgy mi meg pláne szó nélkül hagytuk, hogy mindent elcsatoljanak tőlünk, mivel közben a torkunkra léptek és nem volt más választásunk, mint tűrni és megköszönni. Ez most is így lenne, ha a nagyhatalmak úgy döntenek.
  • Sir Quno Jedi
    #405
    Hát azé ez itt necces történelmileg is, meg mindenhogyan. Sokan élnek úgy, akik pont úgy gondolják, hogy most lesz kerek az országuk, ha kiválnak és mennek a "régi" mesterükhöz. Szóval jobb nem belekeveredni. A sima ukránoknak ez nyilván keserű pirula, de a határokat emberek húzzák, semmi közük semmi máshoz, mint hatalmi harcokhoz.
  • Pluskast
    #404
    Valószínűleg az lenne. Azonban az ukránok szemszögéből nézve a dolgot, te mit tennél ha azt látod, hogy az országod kezd darabokra hullani? Nyilván megpróbálnád erővel összetartani. Melyik ország hagyná szó nélkül, hogy elvegyék a földjét?