3249
QBYTW0tvAwMDBVxLFAVR
  • Hexex86 #756
    Nekem seeeeemi problémám :)
  • TokraFan
    #755
    "de nekem, nagyon nem hiányzik a bázis, ha ott egy univerzum. Az ismeretlen maga vonzóbb mint felhúzni egy betonfalat."

    Akkor te nem építesz és PONT! Mi itt a probléma?
  • DonPedro22
    #754
    Ez igaz :D vagy a BigBoob bolygóra :)
    Utoljára szerkesztette: DonPedro22, 2016.08.12. 20:01:19
  • Carlos
    #753
    A multi abból áll, hogy feltöltöd ATLAS-ba az általad megtalált és elnevezett fajokat, növényeket, bolygókat és azt mások látják. Namost tudod ki kiváncsi a pussy, dick, ass, stb bolygókra...
  • Hexex86 #752
    Ha fullscreenbe rakom out of rangel a monitor. pedig natív felbontásra állítottam. :/
    Valaki ötlet?
    szerk.: bármilyen felbontást állítok, ha fullscreen akkor ezt csinálja.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.08.12. 19:55:15
  • Laza
    #751
    Multi nincs benne .... van vmi online mizéria, de valszeg anélkül is teljes a játék.
  • DonPedro22
    #750
    Igen már fent van pár torrent oldalon, de annak van értelme? elvileg online ugye vagy multi vagy mi... van értelme egyáltalán a virágboltinak? mármint, játszható?
  • spybot919
    #749
    Persze ezekkel tisztában vagyok. Nekem nem is voltak elvárásaim. Mint már mondtam aki erre vágyik az élvezni fogja.

    De 100.000eurot kaptak a projekt életre keltésére. Nem mindig volt kickstarter nem mindenkinek fogják finanszirozni az alap büdzséjét. aztán meg 60euro/db a játék. Reméljük, hogy ezt fejlesztésre fogják fordítani és további csapatok fognak a játékon dolgozni mert van potenciál.

    Egy emberként is meglehet váltani a világot. Ott van Notch. Nézd meg a játékát több millióan megvették/ játszák pedig zseniális egyszerűség jellemzi. Neki is volt munkája benne és ő egyedül csinálta meg. Megcsinálta. Ez egy nagyon jó ellenpélda. És most lehet jönni azzal, hogy hát az nem ugyan az a grafika meg nem ugyan az a programozási nehézség stb. blablabla.

    Nem is akarom lebeszélni az embereket a vásárlásról.
    Csak szeretnék egy kicsit reálisabb képet adni az embereknek arról hogy mi is ez valójában.
    Azért ne vegyék meg mert "talán ez lesz benne meg majd ezt meg azt is talán beteszik" mert akkor csalódni fognak. Vegyék meg azért a játékot ami valójában.
  • Laza
    #748
    388 értékelés van már a Steamen ... rövid játék
  • jocking
    #745
    Remélem nem a te lelkeden szárad az összes f*s, amit az ubi bukarest kinyomott magából... :D
  • Szabi #744
    most épp harmadjára indítja a játékot.. :)
  • Carlos
    #743
    Úgy értem most merre vagy?
  • MerlinW
    #742
    EA igen, amíg volt, UBI Bukarest itthonról.
  • Carlos
    #741
    Már én sem játékipar 7 éve.
    Budapest?
  • MerlinW
    #740
    Most éppen nem játékipar, korábban EA és UBI
  • Carlos
    #739
    Hol húzod az igát?
  • MerlinW
    #738
    Csak 2.5GB a játék, gyorsan csorog:)
  • MerlinW
    #737
    A probléma, hogy az általad várt, elképzelt, igényelt játék nem az NMS. Ne a fejlesztőkre legyél dühös, hanem a Sony-ra, aki rámászott egy 18 fős kezdő csapatra és világszínvonalú hájpot generált a kicsi - most már - exIndie csapat garázsjátékának.

    A szoftverfejlesztésben vagyok lassan 20 éve, dolgoztam nagy kiadóknak, tudom, 18 ember (amiből kb 6 volt aki ténylegesen fejlesztett) nem váltja meg a világot 5 év alatt, főleg, ha saját engine-t is ír. A Star Citizen is 5 éve készül 5x akkora, rutinos csapattal és még hol a vége. Ráadásul az is csak azért tart ott, ahol, mert liszenszelt motor dübörög alatta.

    Én felfogtam amit mondtak már az elején, pontosan tudom mit akartak adni, mit fogok kapni, ezért is vettem meg a játékot, mert nekem ez jó. Nincs ezen mit tovább rágni. Persze lehetett volna a játék autószimulátor, RTS, 1000+1-ik early access építgetős homokozó is vagy kompetitív fps. De nem lett, ez ilyen játék lett.

    A lényeg, hogy a hülye Sony-t kell szidni, mert ahogy a Hello Games is mondta volt, ők sosem akarták ezt a figyelmet. Legalábbis még nem, nem az első szárnynyitogatásukkor.

    Egyébként hosszútávú ingyenes szupportot ígért a csapat, jönnek majd az új fícsörök folyamatosan. Most ennyire tellett a határidőig. Ez egy ilyen szakma. Félreértés ne essék, nem a játékot védem, hanem a csapatot és a szakmát, mert tisztában vagyok vele, hogy a laikusoknak fogalmuk sincs mivel jár és hogyan zajlik egy ekkora (de kicsi sem) fejlesztés menete.

    Végül az ára a játéknak. Sony. Drága és nem ér annyit? Természetesen nem kell megvenni. Idén lesz még két Steam vásár, jövőre meg valószínűleg 20 alatt kapható lesz.


    Részemről végeztem a "védéssel", vagy legalábbis a szubjektív vélemény nyilvánítással, amivel természetesen nem kell egyetérteni. A játék ezennel elérhető, mostantól minden off, warez és nem kifejtett divatfikázás kukázva lesz.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.08.12. 19:17:25
  • Laza
    #736
    Twitchwn már szerencsétlenkednek páran :)

    Azt nézem, sokan akik eddig PS4-en nyomták, most áttértek PC-re ....... azért 2x kifizetni a 60$/eut-t se semmi :)
  • Laza
    #735
    Nyomassátok, estig kitalálom, hogy vegyem e :)
  • Laza
    #734
    Az általad felsorolt játékok kb egyikének sincs köze az általam soroltakhoz ... mert amit te sorolsz, azok leginkább az űrben játszódó cuccok, míg amiket én írtam - főleg a StarBound - az az űrhajódon és a bolygók felszínén játszódik :)

    A 'szimplán' űrlövöldözős játékok - vagy amelyek túlnyomórészt erről szólnak - nálam kuka kategória :D
  • Carlos
    #733
    lehet tolni.
  • Hexex86 #732
    Kíváncsi leszek, hogy mennyire olyan. Nemsokára kiderül :)
  • Laza
    #731
    De ha nincs mit begyűjteni az ismeretlenből és kreálni abból valamit, akkor a random összevágott dolgok felfedezése hamar kifullad ... tudod, kell a jutalom és egyebek :)

    A StarBound tök ugyanaz, mint a NMS - akarom mondano, a NMS egy kiherélt StarBound - csak éppen van benne 'élet', és határtalan kreativitás, bossok, stb.
  • hapi
    #730
    kezdődik! Ezek a csalódások szórakoztatóbbak lesznek a játéknál :)
  • silverchain
    #729
    "Úgy érzem a koncepció jó csak a játék fele hiányzik."

    Na most fején találtad a szöget.
  • spybot919
    #728
    "hátradőlős pihenős játékok " mikor lett elfogadott kategória mert legközelebb így keresek rá a chill játékokra. Mint már korábban mondtam mindenkinek mást jelent a kikapcsolódás mint zenében mint játék stílusban, így nem lehet kategóriaként hivatkozni rá főleg NEM lehet ez egy mentség a fejlesztőktől a content hiányára. Akit a szép tájak nézegetése nyugtat meg annak tökéletes játék és én vagyok a bolond, hogy azért többet várok a pénzemért mint egy 30fps-es beautiful planet slideshow.
    Csak, hogy tisztázzuk nekem tetszik a játék. Én a fejlesztőkre vagyok dühös hogy elpazarolnak egy ilyen remek koncepciót.
    Annyira nem követtem nyomon a játék fejlesztését. Az is lehet, hogy ők már régen ki írták hogy ez a játék ennyit fog tudni se többet se kevesebbet, várjunk mégse:
    "No Man’s Sky is a game about exploration and survival"
    "Every solar system, planet, ocean and cave is filled with danger, and you are vulnerable.
    Your ship and suit are fragile, and every encounter can test your skills to the limit. From dogfighting in space to firstperson combat on a planet’s surface, you will face foes ready to overwhelm you.
    And one mistake could see you lose everything. In No Man’s Sky, every victory and every defeat has lasting consequences."

    Aztán lehet vitatkozni arról, hogy jelenleg hozza-e a játék a survivalt vagy csak az explorationt. Úgy érzem a koncepció jó csak a játék fele hiányzik.
    Utoljára szerkesztette: spybot919, 2016.08.12. 18:22:15
  • drop
    #727
    több értelmét látnám az anyagok gyűjtésére colonia szükséglet miatt,nem azt mondtam hogy minecraft építés akarok csak mondjuk lakható bolygón kelő anyag ha megvan lehetne kolóniát épitenni, és azok fentartásra anyagokat gyüjteni,nem csak az lenne utaz a-b be ja közbe ugrálj bolygóról bolygóra mert kell az üzemanyag, meg ha ott vagy akkor kapcsold be a rádió adót mert a lusta űrlény aki mellesleg az épületbe van nem megy ki
    Utoljára szerkesztette: drop, 2016.08.12. 17:47:25
  • MerlinW
    #726
    Rebel Galaxy az exBlizzard/Runic Games fejlesztőitől? Nekem az egyik kedvencem. Igaz kamu 3D de jó cucc. X-Rebirth is majdnem tökéletesre lett csiszolva, az is tuti darab és ha egyszer elkészül a Star Citizen is jó lesz. Elite Dangerous-nél viszont kevés unalmasabb játékkal játszottam.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.08.12. 17:47:28
  • Hexex86 #725
    Remélem pozitív csalódás lesz számodra is a végtelen univerzum majd :)
  • Mr_no_NaMe
    #724
    Nem tudom pontosan. Én megyek el most itthonról és csak 1-2 óra múlva érek haza, úgy hogy számomra nem fontosak a percek :D De asszem igen, 18:00
  • Hexex86 #723
    18:00-kor nem?
  • Mr_no_NaMe
    #722
    az a baj, hogy a végtelen még mindig azt jelenti számomra, hogy kurva sok random generálás és kevés tartalom, pont azért mert "végtelen". De ne így legyen. Gyerekek 1 óra és nekieshetünk. Ma se fekszem hamar :D
  • Hexex86 #721
    Felöllem lehet benne. Én csak azt mondom, hogy speciel nekem nem hiányzik.
  • MerlinW
    #720
    Nem irónia, ez egy stílus, ilyen a Jurney, Voodo Garden, Eufloria, Gravity Compass, Aquaria, stb. Direkt kikapcsolódós, lassú, hátradőlős pihenős játékok kellemes búgó zenével, képi világgal, játékmenettel. NMS-hez legjobban hasonlító játék talán a Subnautica. Tehát létező dologról van szó.
  • Mr_no_NaMe
    #719
    Hát azért ne haragudj, én akarok egy otthont, egy bázist, egy bolygót ahová bármikor visszatérhetek ha kedvem tartja. Lerakni bányákat, harvestereket stb. De ha ez nincs, legalább az űrhajó fejlődjön, és legyen csurig megpakolható minden szarral és lehessen benne mozogni meg ilyenek míg az az űrben lebeg.
  • jocking
    #718
    "Máig hordom az Infamous SS sapkáját"

    És az utcán nem szólnak meg, hogy náci szimbólumos sapkában flangálsz? :D
  • Hexex86 #717
    Azt aláírom, hogy lassan minden játékban benne van a bázis építés. Lassan minden játékból open worrld-öt csinálnak meg survival gamet. Értem, hogy ez a trendi, de nekem, nagyon nem hiányzik a bázis, ha ott egy univerzum. Az ismeretlen maga vonzóbb mint felhúzni egy betonfalat.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.08.12. 17:40:08
  • yossarianHUN
    #716
    A kettő miért zárja ki egymást? A Starboundban is kismillió bolygót fedezhetsz fel, ettől függetlenül bárhol felhúzhatod a saját kis Rákosrettentődet, ledobsz egy zászlót, vagy teleportert, és onnantól a hajódról bármikor beugorhatsz a kolóniára, ha kell valami, akár egy expedíció szünetében is. Két életveszélyes felfedezőút között meg nagyon jó kis nyugiperiódust szolgáltat a kolóniád bővítgetése, csinosítgatása (főleg a felfedezőkörutak során lenyúlt berendezési és használati tárgyakkal hehehe).
  • Hexex86 #715
    Ott a végtelen univerzum és a lehetőség arra, hogy bejárjuk az egészet, de erre valaki építgetni akar minecraft módra XDD
    Sok más játékba azt lehet csinálni, de ebbe nagyon nem az a cél! :)