3249
QBYTW0tvAwMDBVxLFAVR
  • MerlinW
    #3089
    Nem, de végtelen mennyiségben generálódnak az outpostok, dobj le egy bacon-t és keress másikat.
  • Rae Apofisz #3088
    Ha nem sikerül megfejteni a rejtvényt újra próbálkozhatok valamennyi idő múlva ? Sikerült elrontani :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.10.13. 15:44:38
  • Infrath
    #3087
    űr állomásokon veszel térképet a zöld épülethez ahova betörsz megoldod a rejtvényt és ott választod a recept tanulást, de a másik option ami könnyebb most már az űr anomáliába bemész és megveszed nanite- ból
  • Rae Apofisz #3086
    Amit elkezdtem küldetés, valami Settlers camp. Újra kell épiteni egy falut. Most valami hydraulic wiringet kér. Egy csomó leirást megnéztem, a kereskedő cuccban is probálok venni de sehol nem találom. A wiki szerint valami laboratoriumban lehet gyártani. Nekem ugy rémlik jártam ilyen helyen, ahol be is kapcsolt a riasztó meg örszem drónok üldöztek. De most,hogy szándékosan szeretném megtaláni sehogy nem akadok rá.
    Valaki tudna javaslatot adni melyik küldetéssel, vagy hogyan tudnám minnél jobban és gyorsabban kifejleszteni a gyártás listámat ?
  • hitman1028
    #3085
    az az anomaly nevű ürállomás,te is megtudod idézni ha kész a kűldije,történet szempontjából fontos hely
  • Rae Apofisz #3084
    Egyszer csak megjelent egy halál csillagra hasonlitó objectum. bementem megnézni mi az. Tök jól nézett ki, egy csomó hajó volt bent. Jön egy ember kinézetü valaki de ugy mozgott mint egy player. Küldött valami invite groupot,amit persze nem fogadtam el. Ez igy tök érdekes,hogy helyi játékomba betudnak jönni mások is :) Aztán megyek a teleporthoz és baromi sok kapu cim van benne. Persze egyik sem müködött amit kijelöltem.
    Köszönöm, a másik hajóm sikeresen haza hoztam. Sajnos a kunyhómat még nem sikerült elbontani hogy máshol tudjak épitkezni.
  • hitman1028
    #3083
    asszem 6 lehet egyszerre,x et nyomsz és ott summon vehicle,kiválasztod h melyiket idézed meg,amelyikbe beszálsz az lesz az elsődleges,kell üzemanyag h oda tudjon jönni,ha van már freightered,akkor az összes benn lesz a hangárba
  • Rae Apofisz #3082
    Ma ismét vissza mentem abba a falúba mert van ott egy barlang ami dugig van carbonnal. A házak ismét jól álltak a helyükön. Gondoltam akkor folytatom ezt a küldetést. Aranyat kért hozzá, elkellett mennem érte. Mire vissza mentem most újra a földbe van süllyedve az egész falú és ismét nem tudok onnan elteleportálni. Még az a szerencse hogy velem együtt teleportálódik az űrhajóm is. Sikerült megjavitanom amt találtam B osztályú hajót. kicsit nyomin néz ki de egész jó. Viszont van benne olyan technologia ami kétszer is benne van és nem engedi törölni.
    Amit kérdezni szeretnék,hogy kicsit lejjebb ami linkelve lettek modok, azokat letöltöttem, kibontottam majd bemásoltam a pcbanks nevü mappába de nem látom hogy müködnének. Azokat jó helyre másoltam ?
    A másik amit kérdezni szeretnék,hogy épitettem egy kis bázist. Amiket leraktam azt hogyan lehet felvenni ? Pl falakat.
    Amikor találtam egy másik hajót, kicsit sajnáltam ott hagyni az első kezdö hajóm. Egyszerre csak 1 hajóm lehet ? Vagy hogyan lehet kiválasztani hogy melyik hajót szeretném magamhoz teleportálni ?
    Az inventorim és a fegyver inventoriját küldetéssel lehet bőviteni ? Tudna valaki olyan modot javasolni ami adna egy kis plusz tárhelyet ? :) Sose elég a helyem, állandóan sakkozni kell hogy elférjek :)

    Ezt találtam.
  • Rae Apofisz #3081
    Kár pedig kiváncsi lettem volna mi lesz a falúval, hogy ott lakhatok-e :) Viszont úgy eltévedtem hogy találtam egy B osztályú hajót :)
    Éppen nyersanyagot kerestem amikor átugrott a fejem felett valami százlábú féle lény,de akkor hatalmas volt mint egy hegy. Úgy meglepődtem elfelejtettem lefotózni :)
  • 0Fritz
    #3080
    Régi hiba a játékban és teleportálásnál is előjön. Próbáld újraindítani a programot, ez általában segít.
    Emiatt is szoktak oszlopokra építkezni.


  • Rae Apofisz #3079
    Sajnos nem sokat értek az angolból. A hyperhajtómű már megvan. Ki is próbáltam, ugrottam párat de aztán vissza kellett mennem de közben meg valami küldit volt egy settlers faluban. Több naprendszeren át teleport kapun közlekedtem,de mikor kész lett volna az épitkezés ott rekedtem mert elsülyedtek a házak és nem tudok bemenni a teleport kapuhoz. Ami viszont gond mert a bázisomon lévő már lemerült. Csak azt nem tudom,hogy ez most bug hogy félig a földbe spawnoltak a házak vagy ilyen alapból is hogy elsülyednek a házak és kiásni se engedi.
    Bár mintha az űrhajóm alatt is süppedne lassan a talaj.


    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.10.09. 00:19:26
  • MerlinW
    #3078

  • TokraFan
    #3077
    MIndent ír a játék! Sorban kell haladni ahogy adja a küldetéseket, tulajdonképpen ez felfogható egy tutorialnak is. ezzel vezet be a játék a lehetőségekbe. Ha sorban csinálod amit ír, akkor fokozatosan minden elérhető lesz, a hiperhajtómű is és minden más, milliónyi egyéb lehetőség is.
  • Rae Apofisz #3076
    Köszönöm.
  • Caliph
    #3075
    folytasd a küldiket,valahogy a bázisépítés után jön,el kell menni a space stationra és kérdezgetni az ott lévő lényeket,az egyik ad egy küldit egy distress signallal az egyik bolygón ahol egy lezuhant teherhajóhoz vezet és valahogy ott lesz...rég volt :D
  • Rae Apofisz #3074
    Köszönöm, idöközben ezeket sikerült felfedeznem. Amit nem találok,hogy hogyan tudnák hiper hajtómüvet rakni a hajóra. Még nem tudok utazni másik naprendszerbe és ahol vagyok nem túl szimpik a bolygók. Egyiken megfagyok a minusz 60 fokban, a másikon pont ellenkezőleg, megsülök a nagy melegben, a harmadikon kihullik a hajam a magas rádióaktiv sugárzás miatt.
    A maradék 2 bolygón egyiken ilyen half lifeos repülö kamerák üldöznek a másikon meg nincs szinte semmi. Csak piros viz meg pár talpalattnyi lapos sziget ahol még nyersanyag is elvétve akad.
    Megtaláltam az űrben a piramis alakú bázist,de ott sincs túl sok szerencsém. Npc-ktől vásárláshoz kellene chip, ürhajó vásárlásnál meg a legolcsobb rozoga hajtót is majdnem 7 milláért adná. Szóval mindenképpen jó lenne ha tudnák utazni másik naprendszerbe.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.10.07. 13:44:34
  • TokraFan
    #3073
    Jobb oldalt alul minden esetben írja, hogy mit kell csinálni. A hajót csak azután látod a HUD-on, muitán megjavítottad a szkennert! Onnantól pont úgy mutatja, mint régen. A szkennert megjavítani szögegyszerű, egyetlen anyag kell hozzá ami minden bolygón megtalálható. A feladatleírásban is írja, mit kell hozzá gyűjteni.
  • lacas65
    #3072
    Bocs, hogy ilyen későn válaszolok, de annyira limitált volt az időm, hogy ide csak most jutottam el. :) Semmi extra oka nincs, mindössze arról van szó, hogy időnként újra húzom a rendszert. Pár óra alatt meg van, és annak ellenére, hogy karbantartó szoftver is van a gépemen, a neccesebb, automatizált műveleteknél /munkafázis/, a több órásoknál, mérhetően brutális tud lenni a gyorsulás.
  • Rae Apofisz #3071
    Köszönöm.
  • MerlinW
    #3070
    Már bármikor magadhoz tudod hívni a hajót menüből.
  • Rae Apofisz #3069
    Régebben már játszottam ezzel,de akkor az amolyan "próba" verzió volt. Akkor már alapból is bent volt,hogy a hud-on vagy minek hivják, jelezte távolról is az űrhajóm. Most normál -ban játszok és sehogy nem birom bekapcsolni hogy jelezze. Már 4x kezdtem újra mert leszállok, elmegyek nyersanyagot gyüjteni és nem találom az űrhajóm :) Lentebb emlitett modokat is gondoltam kipróbálom de valószinüleg nem jó helyre másolom be mert nem használja a játék.
    Hogyan lehet bekapcsolni hogy jelezze hogy hol van az űrhajóm ? A modokat hova kell bemásolni ?
  • Rae Apofisz #3068
    Köszönöm.
  • MerlinW
    #3067
    Központi NMS szerver van, PC-n max 32 játékos, (konzolon 8) lehet egy zónában a Nexus-on. Minden más tevékenység peer2peer, azaz ami közted és a csapattársaid között történik azt a játékosok gépe menedzseli, ami köztetek és a világ között az pedig megy fel a hivatalos szerverre. Nincs dedikált szerver, hiszen mindent amit csinálsz, felfedezel, az hatással van a galaxisra, minden felhasználóra. Ez a játék lényege, itt semmi értelme dedikált szervernek, elvesztené az értelmét a a lényeg, a közös galaxis.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.04. 13:58:35
  • Rae Apofisz #3066
    Köszönöm. Az kár, pedig azt hittem van ilyen lehetőség.
  • Alanw
    #3065
    Amennyire tudom nincs olyan szervermegoldás amire utalsz..
  • Rae Apofisz #3064
    Sziasztok.
    Hosszú ideje szemezgettem ezzel a játékkal. Most végre megvettem kihasználva az 50%-os akciót.
    Mindjárt szeretnék is kérdezni.
    Ehhez a játékhoz a multiplayer modhoz léteznek bérelhető szerverek amihez bárki szabadon csatlakozhat ?
    Én tudok keresgélni ilyen non-stop futó online szerverek között ha vannak ?
    Hogyan müködik ez a multiplayer mod dolog ? Amit ir egy kodot azzal hogy lehet csatlakozni ?
    Letöltöttem pár modot,azokat hova kell bemásolni ?
    Előre is köszi.
  • MerlinW
    #3063
    Patch 3.68

    Bug fixes

    Introduced a number of optimisations for settlements and large bases.
    Fixed an issue that could cause some settlement buildings to placed outside of the flattened area.
    Fixed an issue that could cause two NPCs to occupy the same chair.
    Improved the behaviours of settlement NPCs, so that they group up and converse more often.
    Fixed a rare issue that could cause the settlement mission to become blocked after changing your settlement.
    Fixed an issue that could cause the interaction with the settlement technology merchant to become blocked if they were interacted with while outside the marketplace.
    Fixed an issue that could cause two identical NPCs to be spawned for a settlement decision.
    Fixed an issue that could cause an error when supplying materials to some specific small settlement buildings.


    Fixed an issue that could cause multiple bases on the same planet to share screenshots when viewed on the teleporter page.
    Fixed an issue that prevented ladders from working correctly when placed in cuboid rooms.
    Fixed an issue that prevented some corner pieces from snapping correctly.
    Fixed an issue that prevented some basic floor pieces from flattening the terrain.
    The base building recolour menu now has hover tips to display the name of the colour.
    Fixed an issue that allowed players to delete communications beacons.
    Fixed an issue that could count other player’s objects as your own for the purposes of planet object limits (for example, Exocraft Geobays).
    Fixed a visual issue with Short-Range Teleporter wires.
    Fixed a number of visual issues with the Race Initiator.
    Improved the snapping behaviour of a large number of base parts.


    Fixed an issue that caused some islands to disappear, leaving player bases floating or mission-related buildings underwater.
    Removed a number of obsolete items from the catalogue.
    Fixed an issue that could cause some head elements to be visible when playing in first person.


    Fixed an issue that could allow players to prematurely start the Space Anomaly story missions whilst on an expedition.
    Fixed an issue that could cause previous expedition saves to be reactivated as Cartographers Expedition saves.


    Introduced a number of memory optimisations for PS4 and PS5.
    Fixed a crash related to interactable objects.
    Fixed a crash related to base and settlement rendering.
    Fixed a number of physics-related memory leaks.
    Fixed a crash related to region decoration.
    Fixed a crash related to noise generation.
    Fixed a physics related crash.
    Fixed a rare issue that could block progress around mission portals.
    Fixed an issue that blocked mission progress in the Japanese version.
    Fixed an issue that could cause a soft-lock when using mods on PC VR.
    Fixed an Xbox-specific crash.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.09.30. 16:45:09
  • Alanw
    #3062
    Mi gond hogy ujratelepited?
  • lacas65
    #3061
    Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! Így már bátran nekivágok win reinstallnak, és a bázis építéssel kapcsolatban is kitisztult a homály. Még egyszer köszi srácok!
  • TokraFan
    #3060
    tt vannak a mentések:

    %AppData%\HelloGames\NMS

    NMS folderről készíts mentést, onnantól bármikor visszaállíthatod. Annyi, hogy újratelepítés után ez a könyvtár még nem létezik, tehát vagy létre kell hoznod, vagy el kell indítanod a játékot és menteni egyet. Utána csak be kell másolni a korábban lementett fájlokat (ha játékindítást csináltál, akkor felül kell írni ami már ott van), és ennyi.
    (Steam csak akkor ment felhőbe, ha be van kapcsolva a kliensben)
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.09.25. 22:40:29
  • Normen76
    #3059
    Bár már rég nem játszom, de talán segíthetek. A mentéseket szerintem a steam menti felhőbe, megmaradnak akármikor újra kezded vagy újra telepíted a géped/játékod. A kutatók ott vannak akárhány bázison leteszed a nekik való ketyerét. Nekem lent voltak két bázisomon is, de a teherhajómon is ott voltak. Mindig ott vannak ahol te is vagy ha van hozzá ketyeréjük. 10-12 bázisom volt különböző helyeken, hogy ha kellett valami, egyből teleportálhassak az adott nyersanyaghoz, gravilabához, viharkristályhoz vagy ami épp kellett. Ha egy bázist lebontasz (már nem tudom mi a neve, amit először le kell rakni gép hogy tudj építkezni) a bázisketyerével bontsd le, van egy másik eszköz amiube beleteleportálódnak a lebontott bázis nyersanyagai. Nekem ez is a teherhajómon volt, de nem nagyon bontottam le bázisokat, mert elvannak nem kérnek enni, ha napelemek tartják fent a rendszert a végtelenségig ottmaradhatnak.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2021.09.25. 15:07:09
  • lacas65
    #3058
    Lenne pár kérdésem:
    Ha újratelepítem a gépemet, akkor a mentéseket, beállításokat hol találom, és mi az amit el kell tennem?
    Ha egy kellemesebb helyre szeretnék egy bázist felhúzni, a régit már abszolút nem használva, mi a legjobb megoldás? Most ugye ott van a 2 kutató a bázisomon, és nem szeretnék hozzájuk visszajárni, őket és minden anyagot elszeretnék majd az új helyre szállítani. A nyersanyagokat gondolom akár teleportal is meg tudom oldani, de a két okoskával mit kell csinálni?
    Előre is köszi!
  • TokraFan
    #3057
    +Caliph
    Sok modot használok, alább összeszedtem a lényegesebbeket.

    Better Planet Generation - Rendkívül változatos proc.gen rendszer
    Exosolar's Beyond Base Building - Bővíti a bázisépítési lehetőségeket
    Clean Space Origins - Élethűbb űr
    JJs Bridge - Tágasabb, jobb hajóhíd
    Reduced Launch Cost - Kevesebb anyag kell a felszálláshoz
    Item Stack Size Modifier - Több hely az itemeknek
    Enable Ship Hover - Ezzel végre lehet egyhelyben lebegni a hajókkal
    Fast-Text-View - Nem kell unásig végigvárni a text scroll-t, ami egy idő után nekem is az agyamra ment.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.09.13. 04:10:45
  • Ssenkradlive
    #3056
    Megkérdezhetem hogy milyen mod-okat használtál a játékban ?
    Csak mert én is kezdem nézegetni őket, hátha kapok valami jó tippet tőled.
  • Carlos
    #3055
    Lett volna időm ráhangolódni, de valahogy nem kapott el... Adok még majd neki időt... valszeg újra is kezdem, de nem most.
  • Caliph
    #3054
    Köszi mindkettőtöknek :)
  • MerlinW
    #3053
    Tessék
  • 0Fritz
    #3052
    Telepítsd

  • Caliph
    #3051
    mod tippek jöhetnek :)
  • TokraFan
    #3050
    Pont így jártam a Subnautica BZ-vel. Az első rész az egyik legjobb játékos élményem volt valami miatt, de a BZ-t már untam pár óra után.
    NMS ilyen chilles, ráhangolódós cím, szerintem sok függ a lelki állapottól is, vagy hogy mennyire van idő nyugodt játékra amiben el tudsz mélyülni. Nálam is hullámzó volt az érdeklődés. Amikor rákaptam, akkor 100+ óra belement egyhuzamban, aztán letettem fél évre. Most megvárom, amíg a kedvenc modjaimat uppolják hozzá, aztán kezdek egy új játékot.