3249
QBYTW0tvAwMDBVxLFAVR
  • Gabo
    #3209
    Új update. Megjöttek a supercharged slotok! Lehet megint átrendezni a tech modulokat az extra bónuszokért!
  • zolcsika080104
    #3208
    nagyon köszönöm,igazából azértis érdekel ennyire mert minap az anomáliában ,az egyik játékos adott két furcsa tojást.Amikor odakinn bolygóközi sebességgel mentem anomáliába ütköztem valamiféle éneklő lény űrhajó kombóba..Elindult a küldetések sorozata,végül ma tojás valami ilyesmit kér most . a vadász //csillag az óceán felett//A vadász//Aznutazó//euklid//euclid//euclid//Gondoltam visszamegyek az euklidesz galaxisba,de ott is ki tudja hányat kell ugrani.
  • PiszkosFred
    #3207
    Tobb fajta van
    Shuttle - kis limlom vackok, altalaban ezzel kezdel
    Fighter - nagy sebzes
    Explorer - nagy ugras
    Hauler - nagy pajzs es rakter
    Exotic - ritkasagok, rendszerint univerzalis hajok egyedi kinezettel, egyik szerepkorben sem a legjobb, de mindenre hasznalhato
    Living Ship - nagy rakter es sok fejlesztes, de sebezhetoek
    Solar - tipikus csempeszhajo, gyors es kivalo bolygo felszini es legkori manoverezokepesseggel + a "napernyok" miatt ujratoltodik a motor, nem kell launch fuellel szorakozni. Viszont az urben kilepve mar necces.
    Freighter - anyahajok, mozgo bazisok

    Mindezt pedig ott talalod meg az osztaly es a Cargo+Tech slotok szama elott, ha szkeneled a hajot (akar a tiedet, akar npct).

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.10.17. 19:07:47
  • PiszkosFred
    #3206
    Neve alatti sorban ott van, ahol latod az osztalyat, a cargo es a tech slotok szamat, erteket, stb.

    (a friss kontent patch ota meg nem kezdtem uj karriert - sose tartom meg a regi menteseket, mindig csak egy-egy expediciot jatszok vegig es annyi - igy nem tudom valtozott e azota a rendszer, de evekig ott lehetett latni a tipusat)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.10.17. 12:07:30
  • zolcsika080104
    #3205
    értem ok szoktam azzal nézni,elkerülte a figyelmem hogy az is ott van milyen típus
  • PiszkosFred
    #3204
    "Nezz rajuk" szkeneren keresztul, mint amikor csekkolod az npck hajoit :)
  • zolcsika080104
    #3203
    Azt hol látni hogy melyik vadász és melyik a felfedező?
  • Gabo
    #3202
    Még egy plusz a patch note-ból, hogy a hajók típus és osztály függő búnuszait is jelentősen megemelték. Szóval innentől még egyértelműbb, hogy pl. ha nagy ugrótávot akarsz, akkor felfedező hajó kell, ha jobb sebzést, akkor vadászgép...
  • Gabo
    #3201
    A hétvégén ápdételték az ápdétet... Vagy valami...
    Ebből amit láttam az az, hogy az összes tech slot engedélyezve lett a ruhánál illetve az aktuális hajómnál. A többi hajóm esetében ez nem történt meg.
    A patch note alapján elméletben csak bónusz tech slottokat kapott mindenki.
    Szintén a patch note alapján a photon cannon eltávlítható lesz a hajókról, ha van más fegyver telepítve. Végre.
  • zolcsika080104
    #3200
    Helo!

    nagyjából kibékültem az új slotokkal miután adtak ingyen párat megspórolva a droop pod keresést.Azt hiszsem nem sokkal a frissítés után ugrottam a calypso galaxis közzéppontjához a nagy kapun keresztül.Onnan azt hiszem egyet ugrottam és ott volt egy A osztályú fregatt,az a szép nagy széles 140 milláért.Le is cseréltem,de S osztályút a 400+ óra játékidőm alatt még egyszer sem láttam
  • TokraFan
    #3199
    Jól ki vannak akadva a népek ezen az új frissítésen. Az inventory elég tré lett valóban és azt is osztom, hogy nem kéne a bugyuta Switch miatt lebutítani a játékot. Kár érte, nagyon szépen haladtak eddig a tartalmakkal.
    Vissza is nyargaltam az Endurance-ra, szerencsére mentettem GOG-ból, mert jelenleg már csak a Waypoint tölthető le, illetve az Endurance-hoz kijött néhány utolsó patch.

    Az viszont tetszett, hogy végre ki lehet kapcsolni a harcot úgy ahogy van, és a hajtómű töltögetést is ki lehet iktatni most már mod nélkül is. Többszáz óra után nem kicsit volt már frusztráló állandóan azért grindelni, hogy legyen craft a hajtóműnek az ugrásokhoz. A QOL dolgok nagyon jók lettek, azokat sajnálom, hogy nem tudom hasnzálni most. Remélem csinálnak valamit ezzel az inventory hülyeséggel, mert így tényleg nagyon gáz lett.

    Oxigénnel egyébként tele vannak a bolygók, hazardous flora-t szétlőve jön szépen. Viszont irgalmatlan sokat generál ebből, minden második bolygó tele van vele.

    Nem tudom másnál hogy van, de nekem szinte mindig ugyanazokat a lapos, téglatest alakú fregattokat dobálja be, bárhova repülök. Multitool-ból szintén mindig ugyanaz a 2-3 féle van mindenhol, jellemzően C-s, nagy ritkán A-s. S-est még egyáltalán nem találtam, pedig mindenféle planétán néztem. A bolygó generálás továbbra is siralmas, csak MOD-okkal lesz élvezhető a felfedezés és érhető el megfelelő változatosság. Ezek viszont nem működnek a Waypoint-al, szóval összességében megértem a csalódottságot. Ez most nem lett egy jó patch.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2022.10.14. 17:53:23
  • Caliph
    #3198
  • PiszkosFred
    #3197
    Megint van pár ingyenes drop, közte egy A-s multi és egy hajó, meg némi jószág és armor skin. (minden nap újabb darabkákkal)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.10.13. 19:02:10
  • TokraFan
    #3196
    Valszeg bug lehet, de van egy cucc, amiből 10db 160 milliót ér. Nem mintha kéne, így is többszáz millióm van, csak érdekesség.
  • Gabo
    #3195
    Még eléggé az elején vagyok a játéknak, ezért a jelenlegi hajóm és a ruha se volt teletömve extra fejlesztésekkel, így az átállás nekem csak kisebb kellemetlenséget okozott. Viszont tény, hogy most minden új raktérnövelést a tech slotokra pakolok, hogy legyen hely a már meglévő modulokat ismét beüzemelni, és az újak telepítéséhez is. Jó lett volna, ha szabadon, vagy némi extra fizetségért át lehetett volna csoportosítani a slotokat a raktér és a tech rész között.

    Egyébként UI design szempontjából az új elrendezés szerintem katasztrofális. Az, hogy állandóan fel-le kell görgetni a raktérnél, hogy mindent meg lehessen nézni... Ezt érdemes lett volna alaposabban átgondolni.
  • Gabo
    #3194
    Úgy látszik nem csak nekem tűnt fel, hogy hiánycikk az oxigén. Reddit-en és a Steam fórumán is megjegyezték néhányan.
    A fejlesztők szerint az oxigén és egyéb alapvető létfenntartó cuccok vásárlása már nem fér bele a standard nehézségi szintbe, bányássza és barkácsolgassa ezeket mindenki magának. Én meg erre azt mondom, hogy akkor nyazsgem! Áttekertem a játék menüjében, a nehézségi szint alatt, ezeknek az anyagoknak a elérhetőségét a piacon abundant-ra, mert szerintem meg ez a "standard"... Van így is éppen elég grind a játékban.

    Nálam eddig úgy néz ki, hogy jelenleg a kereskedelmi flotta küldetések képesek viszonylag tisztes bevételt termelni. Ezek alapján ideje lesz erőteljes flotta fejlesztésbe kezdenem.
  • zolcsika080104
    #3193
    Tricium sincs .Azért rossz mert az exp nem működik enélkül.Nekem az exp a legkényelmesebb módja volt a pénzkeresésnek.-700 milla van expekből,igazából nem is tudom mire költeni .De a triciumot nem tom akkor ezekszerint csak a meteoritokból lehet majd szerezni.
  • Infrath
    #3192
    én mindig úgy játszottam hogy a legfontosabb upgradekkel ami belefért a technologia fülbe, hajón is nem volt szükségem többre igazából
    ha most naponta 20 milla helyet csak 2-t tudok kapni
    a mindennapos eladás miatt nagyon nem zavar majd meg
    az egész kereset azon alapszik mennyi metal plated van :D
    oxigénnel sztem nem volt szerencséd, de ha kell akkor csak egy toxikus növényekkel lepacsizol, flora vagy ott az oxygen harvester stb.
    ezt szinte senki soha nem használta.. inkább mindig letesz az ember egy furó tornyot..
  • Gabo
    #3191
    4.0 eddigi tapasztalatok:
    Tegnap települt a 4.0, de ma már megint volt frissítés az NMS-hez...
    Azzal, hogy a raktérbe nem lehet többet modulokat, tech cuccokat telepíteni, lényegében a hajó és a ruha esetében is megfelezték az upgradek számát. Ez a hajó esetében a fegyverekre és pajzsokra egyértelműen kihatással van.
    Amennyire meg tudtam állapítani, a chlorine és activated indium eladási árát erősen megvágták. Pedig az activated indium-hoz most készült el az első kitermelő tornyom. Most lehet megint értelmes pénzkereset után nézni...
    Sehol nem lehet oxigént venni. Egyetlen állomáson, egyetlen kereskedőnél sem láttam eladó oxigént.
  • MerlinW
    #3190
    A patch notes szerint (én nem játszottam a játékkal 2 éve :)) több techno slotod lehet mint eddig. Fejleszd a ruhádat, lehet akár tech 60 slotod és ~120 cargo slot-od.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.10.08. 02:19:37
  • PiszkosFred
    #3189
    Meg csak most jon lefele a 6.5gb, de ha ugy van, ahogy irod, az valahol bosszanto lesz, eleinte foleg, az teny, de valahol ertheto is ez a lepes, hiszen ezert van kulonszedve a tech es a cargo.
  • zolcsika080104
    #3188
    Sziasztok!
    A mai frissítéssel jobban el sem ronthatták volna.A technológiákat már nem lehet telepíteni az általános slotba.Így ami belefér pl egy csillaghajóba vagy exoruhába,az egyenlő a nullával .Elrontani a jót,ezt nem értem mi értelme?
  • hillman
    #3187
    Jó eséllyel kiakadt. Legegyszerűbb újraindítani a küldetést és előröl az egészet(átmész egy féreglyukon és elég messzire kerülsz az újraindításhoz), vagy save editorral továbblökjük a küldetést
    Ha küldetés közben elmész mást csinálni akkor előfordulhat, hogy kiakad.
    Nekem ez és az artemiszes is kiakadt minden játéknál, mert nem azzal foglalkoztam amit mondott, hanem amihez kedvem volt.
  • zolcsika080104
    #3186
    oksa ez lehetett a hiba,folyamatosan a nagyteljesítményű szonárt használtam a normál helyett
  • Infrath
    #3185
    helyesbítek nem olyan hosszú a quest
    link

    lehet te is azt a hibát követed el mint én, hogy nem olvasod a questet el figyelmesen
    vagy hiányos a leírás
    de sajna télleg nem emlékszem mi volt nálam
  • Infrath
    #3184
    de emlékszem hogy sokáig hülyéskedtem a deep questel mert nem vettem észre mit rontok el, de sajna nem emlékszem mi volt az már
    lehet te is abba a hibába estél mint én
    mert volt vmi amit csináltam a deep questel és sosem volt vége mert rosszul csináltam egy részt, de halvány lila gözöm sincs már mi volt az
    lehet bolygót kellet váltani vagy rendszert már nem emlékszem

    lehet vmi olyan volt a quest hogy keres egy terminált majd lép be az űrbe de sose hagytam el a bolygót, mert mindig írta keress terminált
    vmi ilyesmi
    ez most csak egy példa volt!
  • Infrath
    #3183
    igen az egy hosszú story szál aminek van vége
    egyedül a kezdő küldinek van végtelenített verziója amikor oda mész kb. .1.30 óránként vagy 4 óránként na erre nem emlékszem milyen időközönként és kapsz egy zöld kék fejlesztést vagy nanite/unit dolgot otthon a base computerből
    ez a base computeres küldinek is van egy darabig amit meglehet csinálni, story ja vagy mi
    kb 10-20 quest majd ismétlődik örökké
    ha jól emlékszem
  • zolcsika080104
    #3182
    ok köszi szépen .Még valami lenne remélem nem megyek az agyatokra...Van ez a mélység álmai szál.Már kb 70 elsüllyedt objektum után is nincs vége ,küld tovább.A vége mindig az hogy találtam valamit a rég halott utazó naplójában ami majd segít a saját utamon.Érdekes hogy minden terminál újat mond ,másképp azt hinném bug.Sokáig kell még terminálról terminálra keresni a víz alatt?
  • Infrath
    #3181
    a legtöbb rendszerben van ilyen station az űrben
    ott odamész a térképészhez azt a lila alien artifact map -et megveszed
    többet! mert nem biztos hogy az elsőre meg lesz
    egy map aktiválásával több típus is van amit megmutat/adhat

    kell hozzá ilyen cordinata hogy vásárolhas tőle amit a legtöbb station ön találhatsz is ha megfogsz ilyen kék kockát sárga háromszöget vagy vmi lapos kört
    e vel hosszan interact és vagy nanitot ad vagy nav cord -ot
    nav cordot beválthatod térképre
    vagy ha van elég nanitod akkor abból is vehetsz térképet nála
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2022.09.27. 14:27:39
  • Carlos
    #3180
    alien artifact-okat kell használni és egy idő után találsz egy portált.
  • zolcsika080104
    #3179
    köszönöm a segítségeteket.Végigvittem már ,csak azt nem tudom vagy elfelejtettem. szóval portált hogyan lehet keresni?
    Utoljára szerkesztette: zolcsika080104, 2022.09.27. 13:49:49
  • Infrath
    #3178
    hűű xD 256
    szám is tetszik! meg nem tudtam, hogy ilyen sok van.

    zolcsi elméletben ránézel a napra, ha közel vagy és warp
    és ha segítség nélkül oldod meg könnyebb a frighter -ről warpolni sokkal de sokkal nagyobbat lehet vele warpolni

    a másik ami segítség
    végig viszed gyorsba a storyt hogy meglegyenek a rúna képek
    (portal kapcsolok), keresel egy portált és beütöd a legközelebbi bolygó címet ami a naphoz legközelebb található
    amit googlin megtalálsz
    link
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2022.09.27. 01:25:44
  • MerlinW
    #3177
    256 galaxis van, utána ismétlődnek.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.09.27. 00:44:00
  • zolcsika080104
    #3176
    Sziasztok!
    Ismét egy pici segítség kellene...
    Srácok,hány galaxis van a játékban?Eddig Az Eistam,-(bocsánat ha hibásan írom le)-Hilbert dimension euklidész Valami i betűs galaxisokban voltam.Az anomáliában elérhető kiemeltekre léptem ahol nagyon közel volt a bázis a galaktikus maghoz.A magot elértem de nem tudom kijelölni sem nemhogy oda warpolni.3000 ly távolságot ír a hajtóművem 3200 at tud.A hilbert dimenzióban még 400 ezer ly -onra van a mag az kb 130 ugrás lenne iszonyat sok.Vagy van olyan mag ahonnan nincs tovább? nem értem
  • PiszkosFred
    #3175
    Hasonlot mar en is tapasztaltam par szezonnal elobb, amikor hirtelen a random talalhato freighter roncs skinjet vette fel a szallito hajom. Szallj le valahova az egyik kisebb hajoddal es hivd oda a freightert, az nekem megoldotta es ujra a teljes hajot kaptam/lattam :)
  • zolcsika080104
    #3174
    Sziasztok srácok!
    Pont idevág amit írok
    Első anyahajómat egy vykent ,elcseréltem egy nagyobb korvax hajóra.abban voltam,na most a szépen elrendezett belső tér ugrott.jobb volt mint a titanic,na vicceltem.Erre nagy meglepetésemre a bonyolult elrendezés a legapróbb részletekig átöröklődött az új hajóra.Na mondom ez így korrekt ha meglesz a hatalmas széles hajóra a pénz,megveszem,nem kell félnem hogy a berendezés nyersanyaga és a ráfordított idő elveszlik,és kezdhetem elölröl.Mikor megvettem tegnap éjjel a harmadikat,
    volt a közepén a hajónak kívülről egy hiányosság mintha a hajó középen ketté lett volna válva,illetve csak egy kis gömb fogta össze.Mondom majd egy warp megoldja lehet csak képhiba.Ekkor jött a hidegzuhany .Berendezés eltűnt ,és a warp után a hajó kívülről rosszabb volt mint a roncsok szinte csak az eleje volt meg,az eredetileg hatalmas hosszú hajónak az a nagy széles hosszú deltoid alakúra gondolok.A hiányosságok helyén meg volt sok roncsdarab is vagy mi.Közben ki be lehetett bele repülni belül semmi baja nem volt.Na ez mi ?
    Utoljára szerkesztette: zolcsika080104, 2022.09.05. 21:53:57
  • PiszkosFred
    #3173
    Menj a Freighter hidjara, ott az Upgrade Control panelhez, azon belul Base Parts es ott megtalalod az Interstellar Scannert, amelyet kifejleszthetsz. Lehet, hogy az elozo hajon volt alapbol, azert tudtad hasznalni, az ujon meg nincs.
  • AnuluBamba
    #3172
    Sziasztok - tudtok forrást 3,92-nél frissebb gépi magyarításhoz esetleg? Tudom tanuljak angolul srb.. de vén marhaként szimpatikusabb a könnyebb út :)
    Illetve a másik kérdés - Anyahajó belsőtér fejlesztésekhez, hol "tanulhatok" újabb terveket? Az első kapott anyahajómon be lehetett szkennelni a bolgyókat távolról - anyahajót váltottam, a következőn nem volt, de nem is tudok olyat építeni :(
    Köszi a válaszokat.
  • zolcsika080104
    #3171
    nagyon köszönöm
  • PiszkosFred
    #3170
    Bazison/hajon az "epito uzemmodban" C gomb es akkor kapsz ujabb opciokat, hogy egyes elemekkel mit csinalhatsz: klikk utan mozgatod,skalazod, torlod, szinezed, forgatod, stb.