7071
Space Engineers

Katt a képre
  • Yusukee01 #7071
    Köszi. TIM-t használtam régebben, de láttam, hogy nincs már updatelve.

Más: Hogy érdemes a hajón rögzíteni a pistont? Van piston végén fúró, de ha connectorral rögzítem, az egész hajó mozog magától, csillapítással is. Landging gear régebben felrobbant ilyenkor. Az jó már?

Szerk: azzal is forog a hajó :(
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2019.06.18. 08:53:43
  • laci4321 #7070
    Én ezt szoktam használni:

Taleden's Inventory Manager - Updated (Unofficial)
  • Yusukee01 #7069
    Van most jól működő inventory rendezo script?
  • RJoco #7068
    Sajnálatos tapasztalat, hogy amit a leginkább keresel, azt tálalod meg a legkésőbb. Amit nem keresel, abból egy csomót tálalsz. Még a vassal is így voltam, de végül lett. Mikor jeget kerestem, akkor meg volt minden, csak jég nem. De azért csak meglett.
  • laci4321 #7067
    Istenem milyen szerencsések vagytok akkor :D Vagy csak én vagyok szerencsétlen? :D Lehet.. :D
  • RJoco #7066
    Urán is rengeteg van az űrben. A Ravcor körül épp jeget kerestem a leszálláshoz, erre találtam legalább 3 nagy kavicsot uránnal.
    M0ha a Marsnál talált urán kavicsot. Finomítva kb. 30k jött ki.
  • Yusukee01 #7065
    Találtam magnéziumot, azóta nem is jönnek.
  • laci4321 #7064
    A drón gyár meg tehetetlen az ellen, ha mondjuk nekiküldesz 200m/s-al páncél blokkokat :D (Felgyorsítasz a hajóval a megfelelő irányba, majd lehegesztesz egy páncél blokkot a végéről.)

Csak egy tipp :)
  • laci4321 #7063
    Kivéve urániumot az űrben :D :D Van, de eddig még csak egyetlen aszteroidát találtam. Mióta is? Február végén volt azt hiszem a nagy update amiben átállítgatták az uránium előfordulási gyakoriságát :D

De amúgy tényleg minden van.
  • RJoco #7062
    Mindent lehet találni könnyen.
  • Yusukee01 #7061
    Magnéziumot mindig nehéz találni? Nem találok sehol, ami elég kellemetlen, mert egy ellenséges drón gyár parkol mellettem. Grinderrel érdekes leszedni őket.
  • RJoco #7060
    Én sem lépek be minden nap, de arra nem emlékszem, hogy 5 napot kihagytam volna.
    Amúgy régebben volt erre is valami opció, de lehet, hogy az mod-os cucc volt. Már nem emlékszem rá. De mintha takarításnál utoljára logolt-at is be lehet állítani.
    Lejjebb írta is Laci, hogy 2 hétre van állítva.
  • i robot #7059
    Hát nekem sajnos nem. Ott vártam a napfelkeltét, szóval elidőztem jó pár percet, de semmi nem töltődött be. Elég balszerencsés vagyok ebben a játékban. (Az is vicces volt pl. amikor a tök új hajómmal telibevertem egy kis aszteroidát teljes sebességgel.)
    Esetleg arra gondolok még, hogy napi szinten be kell lépni?
  • tom36 #7058
    tegnap én átnéztem a földi bázisomra ami nincs messze tőletek de nekem még megvolt minden
    viszont amikor az aszteroida bázisomra szoktam ugrani elösször akkor én is mindig úgy látom hogy nincs mag csak a jukak az aszteroidában, de mindig betölti pár másodperc után
  • RJoco #7057
    Én sem tapasztaltam ilyen jellegű dolgokat.
    Mióta meg lett csinálva a szemét takarító, azóta semmi nem tűnt el.
    Kivétel a nem blokk elemek. Azok gyorsan eltűnnek.

Viszont nagyon úgy tűnik, mintha törlődött volna az épület, ha maradéktalanul eltűnt.
  • laci4321 #7056
    Sziasztok!

Nem tudom mik lehetnek ezek az eltűnéses dolgok. A szemét törlő annyira szigorú szabályokhoz kötött, hogy szinte nem is töröl semmit, én magam szoktam manuálisan rányomni a törlésre.

Pl. 2 hétig a legutóbbi belépésük óta nem is töröl semmilyen blokkját a játékosoknak. Nekem még soha egy bázis melletti szemetet nem törölt magától.

Nem tudom egy update okozhat-e ilyen hibákat. Az a félúton megrekedés az űr és talaj között meg végképp viszi a prímet. Volt tegnap óta már egy szerverújraindulás, most is ilyen?
  • Caliph #7055
    csak érdekesség képpen linkelem,talán érkezik egy kihívó a stílusban,starbase a címe és itt egy bemutatkozó videó is ,pre alpha változat. idén tervezik az early accesst

Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.06.12. 16:44:45
  • i robot #7054
    Nem hiszem, hogy ellenség lett volna. Csak lenne valami lövés nyom. Szomszédnak is pont ugyanugy eltűnt minden. Több helyen volt újraéledési pont. Legutoljára a holdon ténykedtem és krióban hagytam a faszikámat.
    Itt valami más gubanc lesz. Kb. 4-5 napja nem léptem be, és ha jól tudom volt valami frissités.
  • Yusukee01 #7053
    Nem ellenség volt? Én elmentem bányászni, mire visszaértem szétlőttek mindent. Csak podban tudnék éledni.
  • i robot #7052
    Jó reggelt! Nem hagyott nyugodni a dolog, ezért lenyultam a szomszéd 1 pilotafülkéjét + 1 napelemét (bocsi), hogy el tudjak repülni a földi bázisomhoz. 100km kellett csak röppeni. Szerencsésen odaértem, viszont a bázisomnak + 2 kis hajómnak + a többi kacatomnak hűlt helye. Csak a lyuk maradt amit a bázis terjeszkedésekor fúrtam. Megnéztem az ottani szomszéd (Giovanni) bázisát, annak a helyén is csak egy lyuk van. Gondolom a Holdon hasonló a helyzet.
    Vissza lehet ezt állítani vagy a pach miatt törlődött minden?
  • Yusukee01 #7051
    Ilyenkor mi van? A szerveren építkeztem az űrben, kiléptem, most csak ennyi van. Se UI, meghalni se tudok.

Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2019.06.11. 20:03:39
  • i robot #7050
    Felnéztem a szerverre, erre megint egy podban tudok csak kezdeni. Ráadásul odadobott az ellen nyakába. Nem is értem.
  • RJoco #7049
    Azért jó lenne, ha azt az ősrégi bugot orvosolnák már, hogy át lehessen nevezni egy járművet.
  • RJoco #7048
    Bekerül fémhulladékként.
    Volt egy közösségi eszmecsere anno és sajnos/nem sajnos úgy döntöttek, hogy az akkuk kapnak egy alap töltöttségi szintet és nem üresen állnak ott megépítve, cserébe a lebontott akkukból nem nyerhető ki az akku komponens.

Érthető is. Mennyi ingyen energiát nyerhetnél, ha mindig megépítesz egy akksit, ha lemerült, akkor lebontod, újraépíted és megint van energiád befektetés nélkül.
    Más akksikat lehetne így töltögetni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.06.11. 14:29:22
  • Yusukee01 #7047
    A power cella is bekerül az inventory-ba? Mikor szétszedek, a cuccból eltűnik, de inventory-ba nem kerül bele.
  • RJoco #7046
    Nálam ilyen bug nem jelentkezett. A hidrogén motor működik.

Lépj ki a faction-ból, amiben vagy.
    Valószínű, hogy valaki nem lépett ki a kezdő faction-ból és elkezdett építeni.
    A szerver beállításai szerint mindig a legközelebbi orvosi/basic blokknál éledsz. Szóval nincs az a vándorlás, hol éledjek opció, mint máskor. Sem új respawn pod.
    Ha nincs ilyen blokk-od és a faction-nak sincs (vagy egyik sincs áram alatt/bekapcsolva), akkor kapsz új pod-ot.
  • Yusukee01 #7045
    Hát azért úgy látom vannak itt még elég durva bugok. Üres inventoryval szedek szét cuccot, de az alkatrészek "elpárolognak". Hydrogen Engine nem működik?

Van arra mód, hogy szerveren respawnoljak saját respawn pod-ba? Meghaltam, de valaki más gépére tesz.
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2019.06.10. 11:16:58
  • RJoco #7044
    A kerekekre van valami számoló?
    Gondolok itt arra, hogy mekkora súlyt bírnak, milyen az erőkifejtés, stb.
    Sajnos meredekebb dombon már nehéz felvinni bármi nehezebbet vagy olyan méreteket kell csinálni, amit kicsit irreálisnak tartok.
    Esetleg nincs valami mod rá, hogy normálisabb, használhatóbb járműveket lehessen készíteni a cudar terepviszonyokhoz?
    Vagy csak megspékelem némi hajtóművel.... De akkor már csinálhatom lebegőre is. Viszont a kerekesnek mégsem kell akkora energia, mint egy hajtóműves járműnek. Sérülni is kevésbé hajlamos, hacsak nem burulok vagy szakadéknak megyek.
  • thebestgergo #7043
    laci4321 #68822019.04.28. 21:27
    Szerintem vannak akik közösen akarnak, szeretnek játszani. Nekem magamnak egyedül vannak bázisaim, de most már játszunk páran, valakihez biztos becsatlakozhatsz :)

Az elérhetőség, hogy ne kelljen sokáig keresni:

Ez a közvetlen csatlakozási link:
    steam://connect/51.77.73.230:29016
    (Space Engineers asztali parancsikonjára jobb klikk, tulajdonságok, majd az URL sorba bemásolva ezt, ha a parancsikonnal indítod a játékot, már csatlakozik is a szeróra.)

Vagy a játékon belüli kereső is működik, a szeró neve: "(EN/HUN) No Rules, Everybody Welcomed, 24/7, Script ON"
  • Yusukee01 #7042
    Sziasztok!

Egy ideig nem követtem az eseményeket. Működik már az online játék? Van esetleg szerver, ahol lehet játszani?
  • RJoco #7041
    Mozgó dologra nehéz. Ezzel a moddal, ha felteszed, akkor talán kicsit könnyíti dolgot, bár jó lenne, ha külön modult is ki tudna jelölni.
    Ha nem, végül is mindegy.
    Eddig is tudtunk nélküle élni, ezután is tudunk vele játszani.

Én az idle-t mostanában mindig kikapcsolom. Biztos látványos, de mikor a hajóban ülök vagy építek valamit, akkor úgysem látom. És amíg nem mozog, addig más játékos sem tudja, hogy vajon be van e egyáltalán kapcsolva.
  • laci4321 #7040
    Van ilyen mod igen, csak az a baj vele hogy rombolja a szim.sebességet. Kísérletezgettem vele offline világban, és az eredmény nem volt túl bíztató Az a baj vele, hogy nem átírja, hanem felülvezérli a már meglévő AI-t. Másodpercenként több tucatszor. Amikor pl. be van kapcsolva az "idle movement" (vagyis hogy mozog az ágyú random irányokba akkor is, mikor nincs mire lőnie) akkor azt látod, hogy remegve mozog az ágyú. Tehát működik alatta az alap AI is, és ezt módosítgatja folyton a mod. Sajnos elég erőforrás zabáló ez a megoldás

Sajnos azt kell mondjam, hogy ha célzottan akartok dolgokat leszedni egy célpontról, akkor manuálisan kell célozni.
  • tom36 #7039
    nah ez tényleg jól jönne mer nagyon idegesítő hogy mindent szétlő ami számítógépet tartalmaz utánna meg mind egy zápor csapódik belém,
    meg nincs értelme szinte kimenni összeszedni a 100 darabban lévő sodródó roncsot, már ami maradt belőle
  • RJoco #7038
    Mondjuk én egy olyannak is örülnék, ami meghatározná az ágyúknak, hogy mit vehetnek célba és lőhetnek le a hajón.
    Néha jó lenne, ha nem csak szétkapnák az egészet. Leszedhetnék a tornyokat, antennákat, utána leállhatnának.
  • tom36 #7037
    hasznos kis mód.
  • RJoco #7036
    A mod biztos, hogy megkönnyíteni a fix ágyús célzást.
    Én támogatom.
  • laci4321 #7035
    Itt le van írva hogy miket tartalmaz az update: Update 1.191 - Build Planner, Small Grid Cryo Pod and Style Pack

Megjelent egy új mod, amit talán érdemes lenne a szeróra is felrakni. Target Lead Indicator
    Mit gondoltok?
  • RJoco #7034
    Ez nem frissítés, csak egy DLC.
    Ráadásul kicsit haszontalannak is érzem.
    A dekorosban legalább volt hasznos dolog, mert az agrós fülkét nagyon szeretem.
    De ez a skines nem fog érdekelni. Mutogatni meg nem szoktam.

Viszont mi lehet a frissítésben?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.06.07. 15:39:10
  • thebestgergo #7033
    Néztétek az új update-t? Hát igen mégis igaz volt hogy jönnek a fizetős frissítések. Ez már most 5€. Úgy lenne fair ha a dekor dlc-be is kerülnének be új dolgok. Meg ebbe a skines dlcbe is de gyanús hogy ezek így fognak maradni.
  • RJoco #7032
    Krió hátuljára egy venti és meg is vagy. A hajó ajtaját meg nyitva hagyni. Bár a roncsnak gondolom eleve nyitott az oldala :D
    Én is most nyitva hagytam az ajtókat, így igaz, hogy nincs a hajóban légtér, de legalább tele vannak a tartályok. Amíg építek kint, addig úgysem annyira fontos a hajóban a légtér.
    Most, hogy így belegondolok, a munkagépemen is egyszerűen meg tudom oldani majd a levegőt. Az agrós kabin tetejére teszek egy ventit. Tartály sem kell. És jó a kilátás is belőle.