7902
Space Engineers

Katt a képre
  • igor1
    #7775
    Sziasztok!
    Szeretnék egy kis segedelmet kérni.
    Most kezdttem ismerkedni a játékkal....
    Single játék föld
    Tudna valaki segíteni hogy meg van a finomító egy konténer egy túlélő kit egy alap összeszerelő.Össze forgatva hogy mindenki mindenkit lasson.be rakom az ércet...csinaltatom az acél lemezt és nagyon lassan komótosan csinálja es szerintem keveset.
    A kis hajó amivel le estem szerintem sokkal gyorsabb volt.
    Vagy lehet hogy több turbina kell?
    Előre isköszönet.
  • Rae Apofisz #7774
    Az öntvény eltünésre az alkatrész szétbontásakkor arra tippelek,hogy azért tünik el mert az összeszerelön nincs olyan modul amivel több nyersanyagot gyárt hanem csak speed modul. És mivel eddig ugye ugy volt megcsinálva nekem a továbbitó szürökkel hogy az ércet bevitte a finomitóba onnan ment vissza a raktárba az kész öntvény. De a raktárból az ötvényt 1-2 helyen közös körön vitte az összerelőn keresztül a naniteba. És ezért mivel nem volt külön szállitási kőr kiépitve a kész öntvény körbe keringet. A továbbitó szürök miatt.És ahányszor körbe keringet egy keveset mindig elvett belölle ami másnapra szépen elfogyott. Nincs más éppkézlább ötletem csak ez. Most újra épitettem a bázist és elvan különitve az érc feldolgozás és a nanite gyártási része. Sőt egy külön körön van az alkatrész szétbontás. Nem tudom helyes-e a feltevésem de eddig még nem tünt el azóta semmim. Bocs ha most sem érthető ahogy leirtam.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.17. 14:02:28
  • Rae Apofisz #7773
    Igen, kivettem azt a modot és a speed modot is. 3 db aksi van rajta plusz 1 kis reaktor. Nem tudom mi mennyit bír de müködik.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.17. 12:51:31
  • RJoco
    #7772
    Az Easy Inventory lekerült a szerverről?
  • RJoco
    #7771
    Felettébb érdekes.
    Egy kis reaktor nem bírj el az NFC-t normál esetben.
  • Rae Apofisz #7770
    Bár mondtad már nem játszol,de hoztam egy videót. Hátha valaki másnak is jó ötletnek tünik. Nem valami gyors,de ott lehet hagyni és kb napi 100-150ezer kg-t szerintem simán begyüjt ,vagy még többet is és önmüködő. Nem kell semmi script meg programozható blok.. de mégcsak fúrkálni se kell. Nem terheli szerintem a szervert mint a hatalmas gépezet amit szoktak épiteni és az utolsó morzsát is megtalálja és begyüjti 150 méteres távolságig. Szerintem ennél egyszerübb bányászás nem nagyon van. Csak egy erős gépezet kell ami elbírja. Ha van az alján talp akkor lejtős területre is lerakható.

  • RJoco
    #7769
    Akkor lehet, hogy hibás a megjelenítésed.
    1 millió baromi sok mind platinából, mind aranyból.
    Ahhoz eszméletlen sokat kell bányászni még NFC-vel is.
    Az 1000 sokkal reálisabb.
    Általában egyikből sem kell túl sok azokhoz a komponensekhez, amelyeket készíteni lehet belőlük.
    Tudom, mert a holdon kézzel szedtem össze valamihez az aranyat.
    És finomításnál is több tízezer liter ércből lesz pár száz arany.

    De, ha biztosra akarsz menni, akkor készíts képet kilépés előtt, meg belépés után.
    Vagy akár minden nagyobb akció előtt. Pl. mielőtt elkezdesz bontani megnézed, hogy mennyi az annyi. Aztán bontás után is.
    Ami még jobb, ha le is videózod. Akkor vissza tudod nézni bármikor, hogy miből mennyit bontottál.
    Emellett lehet, hogy nem ártana beüzemelni az Automated LCD 2-t és egy kijelzőre kirakni a készletet.
    Azon egyszerűbb nyomon követni az adatokat, egyszerűbb képet is csinálni róla.
  • Rae Apofisz #7768
    Bocsi. Egyszer már beszéltünk erről. Ércet nem tárolok mert azonnal feldolgozom öntvénynek. Ha megépitek egy hajót és mondjuk nem tetszik vagy összetöröm, amit lehet megmentek. Az alkatrészeket szétbontom öntvényekre. Az összeszerelőben szoktam bontani is és gyártani is.
    De igen szoktam figyelni mihez miből kb mennyit használ fel. És azt is szoktam nézegetni melyik öntvényből mennyi van. Vagy literben vagy kg-ban jegyzem. Platina, arany és ezüst öntvényem mindegyikből közel 1 millió kg volt. Reggelre kb 1000 kg volt, Nem gyártottam nem bontottam éjjel, még a villanyt is lekapcsoltam..
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.16. 20:27:23
  • RJoco
    #7767
    Jó lenne, ha ezt értelmesen is leírnád.
    Mert ez így katyvasz.
    Most volt 500k aranyad vagy sem? Miben volt az arany, ércben, öntvényben?
    Azt nem hiszem, hogy a komponensek aranytartalmát figyelnéd.
    Alkatrész alatt komponenst értesz, amit beépítesz egy blokkba?
    Angolul ugye ore, ingot, component.
    Mivel bontod szét?
  • Rae Apofisz #7766
    Arra még mindig nem sikerült rájönnöm,hogy hova tünnek el nekem nyersanyagok. Tegnap mikor kiléptem majdnem 500ezer kg aranyam volt. Ma belépek és csak 625 kg van. Mindig akkor tünnek el öntvények ha alkatrészt szétbontok. Mintha nem kapnák vissza mindent. Létezhet ilyen ? Hol platina, hol arany, hol ez hol az tünik el.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.16. 10:07:01
  • Rae Apofisz #7765
    Rendben. Vassmadár kb 1 hete nem lépett be. Amugy nem zavar csak azért kérdeztem,hogy tudjam. Köszi.
  • RJoco
    #7764
    Még egyelőre hagyd őket.
    Sok vizet szerintem nem zavarnak.
    És Vassmadár is ott van még. Nem tudom, hogy mennyit játszik, de el tudja érni őket a medical-on keresztül, ha akarja.
  • Rae Apofisz #7763
    Szeretném megkérdezni,hogy azt mondtad befejezted a játékot és hogy az épitményeid szabad préda vagy törölhetőek ? Mi legyen a sorsuk ?
  • Rae Apofisz #7762
    Igen pont ő az akire gondoltam.Már régebben is játszott nálam és akkor is ez volt. 1-2 nap és meghalt a szerver.
    Nem akarom ráfogni, hiszen én is ludas vagyok részben,de furcsa véletlen. És pont tegnap mutatta meg a hajóját. Még kérdeztem is tőle minek neki 4 nanite ugyanarra a gyártásra.
    Mindegy, kitöröltem mindent aminek nem volt gazdája, az űrből a szemetet, a majdnem 1 hónapja gazdátlan dolgokat.
    Még egyenlőre küzdök mert még mindig nem jó ha berakom azokat a modokat amik eddig is voltak. Gondolkodok azon,hogy végleg lezárom jelszóval és csak az tud belépni akinek megadom.
  • RJoco
    #7761
    Ezt ecseteltem korábban.
    NFC nélkül is meg tudja építeni, de nem valószínű, hogy nekiáll.
    Ha átlépte a 10000 blokkot, akkor töröld ki neki a francba. Más játékát teszi tönkre.
    Amúgy tegnap volt fenn valami Admirális, aki szintén nem tudott köszönni és vagy 3-szor próbált csatlakozni, mire sikerült neki.
  • RJoco
    #7760
    Nem tudom, mi lehet a gondja a szervernek a mod-dal.
    Single-ben simán fut.
    Esetleg próbáld ki a letöltött világban.
    Ha úgy sem jó, akkor valamivel veszekszik.
  • RJoco
    #7759
    Erre mondják, hogy visszanyal a fagyi.
    Még kész szerencse, hogy korábban valami 4 órai restartot írtál.
    Így aztán lehet ám számítani rá...

    Örülök, hogy megmaradt a hajód. Nagy mázlid volt.
  • Rae Apofisz #7758
    Megtaláltam a hiba okát. A szervernek pcu gondjai vannak. A hatalmas bázisok és a sok gépek miatt. Belépek és nagyon sokáig tölt mire berak mindent. Ha lesz idöm, délután ezen még agyalni kell. Nem bántásként,de van egy régi-új playerünk aki iszonyat hajót épit vagy 4 naniteval ha nem több. Szükség lesz némi korlátozásra. Bocsi a sok dupla kommentért. Jelszót levettem.
  • Rae Apofisz #7757
    Megirtam elöző kommentem,majd ftp-n letöltöttem a gépemre a mentést. Gondoltam most nincs fent senki a szerveren megpróbálom ismét berakni azt a pajzsos modot amit linkeltél. Ezt követöen a szerver ismét összeomlott. Azota próbálom vissza állitani a szervert a müvelet előtti idöponta de vagy azt irja hogy a szerver nem válaszol vagy ha be enged nincs karakterem és csak spektatorban mozgok.
    Én nem tudom mi van azzal a moddal de nagyon egy el... baltázott mod. A szerveren egyenlőre jelszó van amig nem sikerül vissza állitanom.
  • Rae Apofisz #7756
    Nekem olyankor szok eltörni.Tegnap mázlim volt. Gondoltam átruccanok a holdra 20,5 millio kg-val. Az az a 500 ezer kg igen csak túlsúly volt. 0,3 g nél majdnem megállt. Átkellett fordulnom,hogy a toló hajtómüvel haladjak. Megérkeztem a holdra és elkezdtem le ereszkedni. Már majdnem leértem mikor hajnali 3 kor automata restart volt. Na mondom most törtem össze a gépet. Mikor beléptem pár centi volt a leszállásból, lebegtem egy helyben. Megúsztam :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.14. 08:04:44
  • RJoco
    #7755
    A kerekeknél van egy Strengt nevű dolog, amivel a felfüggesztés erősségét lehet állítani.
    Pár százalékkal feljebb kell állítani és máris jó lesz.
  • Rae Apofisz #7754
    Csináltam egy automata nanite farmot. Rácsatlakozva bárhova el lehet szállitani, mint egy konténert. A jeget hydrogenre dolgozza fel az ércet pedig öntvényre. Akár ott is lehet hagyni bárhol ahol van nyersanyag. Videót is csináltam róla. A videóban még az elözö beállitás szerint szedte egy ideig a platinát majd átváltottam hogy jeget szedjen. Nem túl szép, van mit csinositani rajta de müködik. A nanite ore detektorban dupla kattintással lehet kiválasztani mit gyüjtsön a nanite. Utána érdemes egy pillanatra ki meg be kapcsolni nanite hogy az új beállitás szerint gyüjtsön. Igyekeztem feljebb venni a grafikát hogy látható legyen minden, de akkor meg én laggolok egy kicsit.
    Na most ha nanite gyárt pár db ilyen "konténer farmot" azt csak elkell vinni olyan helyre ahol érdemes gyüjtögetni, ott hagyni majd idönként elmenni kiüriteni. Hydrogen tartályból sok rá a 4 db de igy szimetrikus, meg a súly elosztás miatt is raktam rá 4-et. De mindegyik tartály alatt van generátor ami termel. Elöször kerekes volt,de ha megtelt a konténer lesülyedt, alig birták el a kerekek és alig birt mozogni, mert két kerékre állt, inkább talpakat raktam alá. A furó járgányt is kihagyom most. A pistonon keresztül nem kap áramot a kerék. Túl macerás volt :)



    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.13. 20:52:53
  • RJoco
    #7753
    Bányászásnál akkor nem tudom mi a baja.
    Leraktam én is olyan detektort, 200 méterig lát el, ebben benne van az urán is, valami 43 ezer darab. Ennek kb. a tizedét szedte ki.
  • Rae Apofisz #7752
    Kipróbáltam naninál a távolságot. Alkatrész dobtam el, és 800 méterig tudja felvenni.
  • Rae Apofisz #7751
    Én ráraktam a hajóra ezt a minning cuccot ami nanitehoz van.


    Tegnap kikapcsoltam a nyersanyag továbbítást hogy lássam mennyit gyüjt. Én nem tudom mennyi platina lehet a hegyben de még mindig szedi. Szerintem ilyen offline gyüjtésre tökéletes.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.13. 14:54:03
  • RJoco
    #7750
    Ma sikerült is kicsit összetörnöm. Kiszakadt pár kerék.
    Éppen vittem vissza a vízre.
    Aztán 1-2 kerék egyszer csak úgy elszállt.
    Majd az egész koceráj repült is egy kicsit.
    Nem tudom, hogy figyelted e az összsúlyt, ha nem, akkor less rá.
    20 m/s-nál elemelkedett a talajtól.
    Én nem is értem ezt a fizikát.
    480 tonnás járgánnyal is repesztek 180 km/h-val, terepen, majd jön egy kisebb bukkanó és már repülök is. Hozzáteszem, hogy 100-zal haladva is repülök.
    Azért egy autó összsúlya jellemzően 2 tonna körül van és 90-nél még mindig nem száll el a bukkanóknál sem.
    Ráadásul a videóban van egy rész, amikor úgy 38-ról (ez valahol 120 és 180 km/h között van) fa miatt egy pillanat alatt hátrafelé gurulok.

    Az NFC-s bányászás nekem valahogy nem sikerült.
    Először kevés volt az energia, megoldottam.
    El is kezdte kiszedni az uránt, aztán megállt a folyamat. Azt írja, hogy bővítsem, csak nem tudom, hogy hova. És látom az ércet a közelben.

    Építettem egy gyors hidrogénes támadó egységet és elmentem a piros jelhez. Igencsak problémás lett volna keréken megközelíteni.
    A nagyját szétlőttem, de a fránya automata célzórendszer mindenre célzott csak a 4 alig észrevehető gépágyúra nem.
    A hajómból nem maradt semmi, csak a BP.
    Úgyhogy elvittem a leszálló hajómat, a Picurt.
    Azzal megtaláltam a tornyokat és elintéztem. Majd még jól szétlődöztem a bázist.
    Bementem gyalog is, érdekes volt. Telepítettek bombát is. Szerencsére nem azonnal robbant, így volt időm odébb menni.
    Viszont az értékes dolgokat el is vitte.
    Jó móka volt.
  • Rae Apofisz #7749
    Köszi a videót. Jól néz ki a járgány.
    Egyszer már irtam egy hosszabb választ de az elküld gombal 404-es hibát adott az oldal.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.13. 13:31:40
  • RJoco
    #7748
    Videó a gépről: Pöttöm
  • RJoco
    #7747
    Mikor megnyitod a toolbar konfigot, akkor bal oldalt ott a lista, hogy minden blokk, csoportok (ha van), fények (ha van) és eszközök (ha van).
    Neked ez utóbbi kell, de nem az utolsó helyen fog szerepelni.
    Beteszed a toolbar-ba és kész. Csak akkor nem lesz aktív, ha több eszközöd is van és másikat választasz ki.
    És akkor nem jelenik meg ilyen lehetőség, ha nem közvetlen a hajóra csatlakozik az eszköz.
    Vagyis piston-okon lévő fúrókat így nem tudsz működtetni, de annak is van trükkje.
  • Rae Apofisz #7746
    Megpróbálkozok a kerekes jármüvel :) Még nem tudom mi lesz a funkciója de jó ötletnek tünik :D
  • Rae Apofisz #7745
    Szeretném megkérdezni,hogy egy bányagépen hol lehet azt beállitani, illetve melyik az a beállitás hogy egérgombal müködjön a fúró ? Nem találom azt a beállitást,hogy jobb egér gombal csak simán ásson.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.12. 22:20:18
  • RJoco
    #7744
    Ez lenne a kerekes előnye. Ott annyira nem számít a súly.
    Van vagy 3,2 millió finomított vasam. Olyan súlya van, hogy csak nézek.
    A kavicsot nem kidobom, hanem megy a finomítóba.
    Hidrogénhajtóművekkel meg feltolom a dombon is a járgányt.
    Csináltam videót, majd holnap megszerkesztem és feldobom.
    Lesz benne némi bénázás is, hogy élethű legyen :)
  • Rae Apofisz #7743
    Eredetileg jégért mentem le a tóra. Ott jutott eszembe vajon szed-e jeget bányászás nélkül. Szedte. Kiváncsiságból a platinát választottam ki. A környéken nem jelzett sehol. Mégis elindultak a fényes nanitok. Kb 350-400 méter magas ez a sziklafal. kb a közepén kezdte el szedni. Odamentem a kézi bányász cuccal, ekkor sem jelzett. Annyira mélyen van,hogy se fentről se oldalról nem jelzi nekem. Aztán feltünt hogy eltünt az antenna a hajóm aljáról amit gyorsan pótoltam és máris jelzi, majdnem 180 méter mélyen. Nanite meg 300 méterig lát. Csak igy meg pont az miatt hogy kiszedi az utolsó apró ércet is, oda kell figyelni rá mert hamar túlsúly lesz a vége :)
  • RJoco
    #7742
    Egy ilyen kerekes járgány pont alkalmas rá, mint a Pöttöm.
    Az enyémen van is NFC. Azzal épült.
    Bár eszembe sem jutott, hogy bányászatra használjam.
    Anno úgy volt, hogy éppen kicsivel többet tud kibányászni uránból, mint amennyit elhasznál a bányászat közben.
    Azóta nem tudom, hogy változott e a dolog.
    Látszatra igen.
    A gépet nem tartana sokáig átalakítani hidrogénes repülőre. Gondolkodtam is rajta.
    Ha NFC-vel bányászok, akkor leszedhetem a tornyot is. Még könnyebb lenne.
  • Rae Apofisz #7741
    Nem is tudom minek kinlódtam eddig a fúrótoronnyal meg bánya géppel. Ha már megtaláltam a nyersanyagot, nanite simán felszedi. Nem olyan gyors mint a fúrás de mégcsak hozzá se kell nyúlni és jön a nyersanyag :) Csak egy mobil járgányra kell szerelni, megadni neki mit szedjen és már szedi is. Öröm nézni :) Itt éppen egy szikla oldalból szedi a platinát. És, igy egy morzsa sem marad a földben mert kiszedi az utolsót is.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.12. 20:43:16
  • RJoco
    #7740
    Én nagyon boldog voltam kerekesek nélkül is. Meg bolygók nélkül.
    De, ha már vannak, akkor macerálni kell. :)
  • Rae Apofisz #7739
    Párszor megszivtam a kerekes jármüvekkel,ezért jobban szeretem ami repül :)
    Mikor azt gondoltam na ez most baromi erös járgány lett, az első vakondtúráson fennakadtam. Én mérgemben ott helyben szétbontottam és haza cipeltem apránként az alkatrészeket.
  • RJoco
    #7738
    Kipróbáltam a Pöttömöt a terepen. Némi bénázással, de sikerült kivinnem a tóról a domborzatra.
    Nem is lenne gond vele, de tele van minden fával, amik állandóan megállítják.
    Gondoltam, én naiv, hogy elviszem az ellenséges bázishoz és megnézem mit produkálnak a fegyverek. Csak 24 km....
    Első gond a fa volt.
    Fogtam a kis kocsit, ráraktam az elejére két flexet és elkezdtem az útból a fákat aprítani.
    De mondom, 24 km baromi messze van és nem ismerem a domborzatot.
    Így inkább neki indultam a Roverrel.
    Nem is kellett messze mennem, mindjárt szakadék.
    Egy baromi nagy kanyon fala állta utam.
    Szerencse, hogy van ez a jó hidrogén fogyasztásos mod, felröppentem a magasba megnézni, mégis mire számítsak.
    Hát a Pöttömöt erre nem kell hoznom, arra számíthatok.
    Így visszamentem és fúrtam vele egy adag kobaltot, mert az nem volt. Majd visszatolattam a Picurig.
    Azért kíváncsi voltam az ellenséges bázisra, így elindultam a Roverrel.
    Gondoltam a kanyonban csak eljutok arra. De megint tévedtem.
    Lefele az út sem volt egyenes, de szerencsére tud siklani a verda, így végül is lerepültem.
    Közben meg besötétedett. Hogy utálom a sötétet. Főleg ebben a játékban.
    Sok kocsikázás után elértem egy pontra, ahonnan nem láttam kiutat. Így megint felröppentem a sötét éjszakába.
    Esélytelen volt, hogy kijussak a kanyonból az ellenséges bázis felé, ami még mindig 14 km-re volt.
    Még kerülővel sem. Sőt, kerekes járművel semerről nem lehet megközelíteni. Legalábbis madártávlatból nagyon úgy tűnik.
    Így visszaindultam a sötétben a Picur felé. Azt még világosban láttam, hogy a kanyonból arrafelé lesz egy kiút.
    Némi keresgélés után meg is lett.
    Nem volt egyszerű felvinni a járgányt, de végül is hazavittem.
  • Rae Apofisz #7737
    Lehet kéne nekem is épitenem valami gép szörnyet :) Ötletem az van , aztán hogy mi valósul meg az már más kérdés :)
  • RJoco
    #7736
    A te szállítód is jó.
    Szeretem az ilyen letisztult, sallangoktól mentes járgányokat.
    Nem úgy, mint a fúróm :)
    De rajta van a fúró rész is.
    Van az a nagy torony, amin nincsenek zöld csíkok, csak szépen sötét.
    A tetején meg a védelem.
    Na az a torony. Az megy le fúrásnál.
    Azon a képen, ahol az LCD-k vannak, mögöttük nehezen kivehetően ott láthatóak a piston-ok.