7902
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #7862
    A TIM nem bírja az értékeimet és állomásomat rendesen kezelni.
    Beállítottam, hogy 200k lemezig meg se álljon, de 107k-nál nem nagyon akar többet csinálni.
    Pedig van anyag is hozzá, meg jó 200 összeszerelő, amit használhatna.
    Az inventorys kijelzőt meg nem használhatom, mert lefagy a script.
    Pedig Load-ra 0%-ot ír. Mindig.
  • ntamas94
    #7861
    Hali!
    Van még valaki a vanilát játszik?
    egyedül nem olyan mókás :)
    Monolith-szerveren vagyok.
    Utoljára szerkesztette: ntamas94, 2022.01.10. 15:53:47
  • RJoco
    #7860
    Szia!
    Érdekesen néz ki.
    A toolbar ikonok színesek? Meg a G-re előjövők?
    Ha jól értem, akkor te csinálod a szervert?
    Milyen hosszútávra van tervezve a dolog?
    Szeretek szerveren játszani, de az időm elég kaotikus. Van, amikor minden nap tudok játszani egy kicsit, van amikor akár egy egész napot is átjátszhatok, máskor meg hétköznap egyáltalán nem, csak hétvégén. Nagyon ritkán, de van, amikor a hétvége is kimarad.
    Most is utoljára vasárnap játszottam, igaz, akkor 11 órát. Azóta semmi, bár némi szerencsével úgy néz ki, hogy holnap megint leülhetek játszani.
  • Man100
    #7859
    Sziasztok!
    Van egy kiválóan beállított magyar szerver nem hostingos tehát garantáltan nem laggos.
    Wipe a közel jövőben nem várható.
    Szerver neve [EU/HUN] MonolithSE PVP
  • lammaer
    #7858
    Van, de nem túl pörgös az se
    https://www.facebook.com/groups/208752136284296
  • Alanw
    #7857
    Van esetleg valami facebook csoport ami magyar?
  • igor1
    #7856
    Köszönöm!
    Ezt akarttam tudni...kár vele foglalkoznom.
    Nagyon bonyolúltnak tünt.
    Szép napot!
  • RJoco
    #7855
    Lehet, hogy régiek a videók, a játék azóta változott.
    Jobban jársz, ha építesz egy frankó bányászhajót és magad csinálod, mint drónozol.
    Itt nem hiszem, hogy nagyon foglalkozott ilyennel bárki is.
    Scriptet kell írni rá, ahhoz meg C-ben tudni kell programozni.
    Volt olyan tagunk, akkor tudott scriptet írni, de sajnos ellépett Minecraft-ba és azóta sem jött vissza.
  • igor1
    #7854
    Sziasztok!
    Tudna valaki segíteni hogy automata banyászdrónt építsek?
    Minden meg van hozzá....
    Ezer videót megnéztem,de valahogy elveszek a beállítasokban.
    Nekem nem ugyan azok a beállítasi lehetősegek vannak mint a videókban...
    Annyi megy hogy tudom távvezérelni a szerkezetet...de hát az nem nagy kunszt
    Vagy dlc nelkül nem lehet?
    Az is nagy segítség lenne ha tudnátok egy oldalt ahol le van írva.
    Előre is köszönöm.
  • thebestgergo
    #7853
    Nincs mit. Ezért van ez a fórum Írj ha problémába ütközöl. Szép napot neked is.
  • Profi1000
    #7852
    Nagyon kedves és rendes ember vagy Gergő!! Sok kellene belőled Magyarországra. Tisztelettel köszönöm hogy fáradoztál azért hogy nekem segíts!!!! Minden megoldódott! Vannak aszteroidák!!, Szép napot neked.!! Üdvözlettel Bíró József
  • thebestgergo
    #7851
    Nem tudom mi lehet a probléma. Csináltam egy gyors videót nálam, hogy megy. Még kell neki pár perc mire feldolgozza a HD felbontást.



    Amint a videón lehet látni az aszteroidák csak abban a pillanatban jelennek meg amikor kiteleportálom a karaktert. Ugyanis csak akkor generálódnak le ha ott vagy.
  • Profi1000
    #7850
    Bármit csinálok egy aszteroida sincs mindent a leírtaknak megfelelően csinálok. 4000 km-ig mentem fel ott sem volt
  • Profi1000
    #7849
    Fent vagyok 76km en egyetlen aszteroida sincs
  • Profi1000
    #7848
    Teljes törlés után néző és kísérleti mód bepipálva
    Utoljára szerkesztette: Profi1000, 2021.10.13. 11:06:29
  • Profi1000
    #7847
    A kísérleti mód is fekete nem lehet bejelölni
  • Profi1000
    #7846
    Végigcsináltam amit írtál és a viveót is nincs egy db aszteroida sem.
  • thebestgergo
    #7845
    A kísérleti módot kapcsold be nyugodtan nem lesz semmi. Én mindig bekapcsolva tartom. Az aszteroida sűrűséget fel szoktam venni maxra.
  • Profi1000
    #7844
    Ami baj még hogy a néző módot csak a kísérleti mód bekapcsolása után engedné nah ezt nem engedi sötét tehát nem tudom bepipálni
  • Profi1000
    #7843
    Nagyon köszönöm hogy segítesz. Vásárolt játékról van szó. Az összes dlc-vel. Töröltem teljesen mindent. Ha elkezdem új játék egyéni játék ezen belül túlélés majd a fejlett beállításokban a szerszámok hatékonyságát másra véve aszteroida normál sűrűségre van állítva azaz végtelen.
    Aztán kiválasztom a föld nevű bolygót a bázissal. Majd indítok a játékot eddig van hiba????
  • thebestgergo
    #7842
    Nem szeretem magyarul használni a játékot, de most átraktam. Szóval, Játék betöltése, Beállítások módosítása, Fejlett, "Néző engedélyezése"

    By default its F8 for 'free' spectator view (F6 to exit spectator), and CTRL+SPACE to teleport to the current position.

  • Profi1000
    #7841
    A pálya betöltése előtt nem tudok mást állítani csak hogy kreatív vagy túlélés a fejlett beállításokban pedig nincs olyan ami leírtál. Ha elindítom a pályát akkor az alt F10 re már jön a menű de nem tudok gyorsan teleportálni
  • thebestgergo
    #7840
    Teleportálni úgy tudsz, hogy a pálya betöltése előtt a beállításokban bekapcsolod a spectator lehetőséget, átrakod kreatívra, elindítod a játékot, F8-at lenyomva kerülsz nézelődő módba, ilyenkor nem a karakterrel mozogsz. ALT-ot nyomva tartva a görgővel tudsz sebességet növelni. Szóval pillanatok alatt ki lehet repülni bárhova. Utána ALT+F10, jobb felső sarok legördülőmenüben "Entitás lista", és ott va na gomb, hogy "teleportáljon ide". Ha nem öltél bele sok időt kezdj új pályát. Sajnos csak ennyit tudok mondani. Milyen modokat használsz?
    Utoljára szerkesztette: thebestgergo, 2021.10.13. 08:25:31
  • Profi1000
    #7839
    51000-en vagyok és csak két bolygó van előttem egy aszteroida sincs!
  • Profi1000
    #7838
    Szia Gergő köszönöm hogy időt szánsz rám! EarthLike pályát indítottam ami egy félkész bázist ad! Próbáltam a kreatívban teleportálni de nem megy nem tudom hogyan kell. Alt F10 az meg van de a teleport beállítások nem akarnak összejönni!
  • thebestgergo
    #7837
    Hát ez érdekes. Most indítottam egy alap pályát. Spectator segitségével gyorsan kiteleportáltam magam. 40 ezer felett már egyből láthatóak voltak az aszteroidák. Állítsd át kreativra a pályád és teleportálj ki az űrbe nézz szét. Ha nincs lehet az egyik mod okozza. Bár én olyat még nem láttam. Melyik pályát indítottad?
  • Profi1000
    #7836
    Alap beállítás volt csak a szerszámok gyorsaságát állítottam át ill biztonságos környezetet állítottam. Néztem videókat másnál 22000m- nél már vannak. Én voltam már 45000-en nincs egy darab sem.
  • thebestgergo
    #7835
    Szerintem létező világnál már nem lehet módosítani, de ha alap beállításokon indítottad a világot akkor is lennie kellene aszteroidáknak.
    Utoljára szerkesztette: thebestgergo, 2021.10.12. 14:24:12
  • Profi1000
    #7834
    Ha esetleg leírnád hogy hol van a beállítás azt megköszönném! :)
  • Profi1000
    #7833
    Julian sajnos nincs a beállításokban lehetőség állítani az aszteroida sűrűséget! De 40Km nél tovább is mentem ott se találtam egyet sem!
  • Profi1000
    #7832
    Köszönöm szépen holnap megnézem a beállításokban.
  • RJoco
    #7831
    Szia! 40 km-nél éppen csak a gravitációs teret hagytad el, ha jól emlékszem.
    Repülj tovább.
    A világ beállításainál meg lehet adni, hogy milyen sűrűn jelenjenek meg aszteroidák. Ott tudsz rajta állítani, ha nagyon kevés jelenne meg.
    Az egyéb égitesteket meg látnod kellene a bolygóról. De lehet, hogy rossz oldalán vagy.
  • Profi1000
    #7830
    Sziasztok nem régen kezdtem el játszani! Modokat használok ,túlélés van beállítva a földön tolom! Egy űrhajóval felmentem kb 40000m ig de egyetlen aszteroidával vagy kisbolygóval sem találkoztam! Mi lehet a baj? Várom tisztelettel a válaszaitokat! Szép napot nektek!!
  • RoboKutya78
    #7829
    A szimetrikus építkezés tényleg jó móka szoktam használni hajóépítésnél.
    Kopaszt is próbáltam meggyözni, de ő a szenvedés nagy híve inkább háromszor körberepüli az objektumát mire egyszer rendesen megépíti.
    És akkor hangoztatja hogy ez a játék időmiliomosoknak való :)
  • RJoco
    #7828
    Asszem kiírja, ha alapanyag hiány miatt nem tudod letenni.
    De nem kell a teljes blokkhoz az anyag.
    Elég, ha csak az első eleméhez megvan nálad az anyag.
    A legtöbbször acéllemez és beltéri lemez kell.
    Az üveghez gerenda.

    A kreatív egy kicsit más. Ott beletehetsz dolgokat a voxel-ba. Csak sajnos azokkal gond lesz.
    Ha még nem tettél le nagy antennát hajó belsejében, akkor nem tudod, mi a legrosszabb.

    A letételnél tényleg van finommozgás. Ezt be tudod állítani, asszem mindjárt helyben egy billentyűvel.
    Az is állítható, hogy a blokkot forgassa magától egy "megfelelő" irányba vagy ne.
    Ha nem jelennek meg a billentyűparancsok a HUD-on, akkor a "h" nyomogatásával lehet elővarázsolni.
    Nem tudom, melyek a konkrét betűk, melyekkel nálad ezek kapcsolhatóak.
    A billentyűkiosztást amúgy is érdemes áttanulmányozni.
    Kreatívban lehet tükörben építkezni, de több tengely is megadható, így lehet egyszerűen szimmetrikusan építeni dolgokat.
  • RoboKutya78
    #7827
    A másik
    Vagy én vagyok a gyagya vagy most ezek szerint ez így működik.?
    Ha aktív a tereptárgyak másolása a játékban és le szeretném tenni a másolt objektumot valahová lehet valahogy finom hangolt beállítást csinálni vagy ez a kb 25 fokos ugrálós beállítás létezik? Régebben mintha lehetett volna kis mozgásokkal meghatározni hova szeretném letenni a másolt alakot.
  • RoboKutya78
    #7826
    akkor lehet ez a gond:)
    tényleg zavaró az a dolog is ha pl egy kavics belsejében épp egy fúrót szeretnék leteni egy dugatyúra és látom hogy piros elkezdhetek gondolkodni hogy vagy alapanyag hiány vagy belelóg a fúró valahol a falba ebbe az esetben sajna nem tudom teljesen körbelátni a fúró határait hogy lássam merre van a probléma így elég macerás az építkezés :) a vicc az hogy kreatív módba ilyenkor meg símán lerakja a fúrót a falba a játékot nem érdekli hogy belelóg és nem fog elindulni vagy szétrázódik :)
  • RJoco
    #7825
    A kulcs a "meghajtó modult"-ban keresendő.
    Vagyis gondolom a hajtóműre gondoltál.
    Ami baromi nagy, 3x3x3 kocka. Lehet, hogy a mod-olt hajtómű még nagyobb.
    Sajnos a lerakásnak, illetve illesztésnek van egy maximális hatótávja.
    És ekkora blokkok esetén nagyon kicsi a mozgástér a lerakás és a már belelógok a lerakás helyébe között.
    Ha meg messze vagy, akkor azért nem megy.
    Elvileg az egérgörgővel ezt a határt ki lehet tolni vagy épp közelebb hozni. De csak bizonyos keretek között.
    Ha egy blokk már "ragasztható" lenne a másikhoz, de nem olyan az oldala, akkor is piros keret jelenik meg, mint mikor valami az útjában van és azért nem lehet letenni.
  • RoboKutya78
    #7824
    Arra gondolok hogy hiába jelölöm ki azt a blokott egérrel amire pl az meghajtó modult akarom feltenni marad a szabad forgatási lehetőség és nem igazodik az elem a kijelölt blokk mellé mint amikor az alap kockát illeszted a másik oldalához.
    Lehet hogy modhibába estem de nem az első mod használatakor jelentkezett ez a jelenség.
    köszi megtaláltam a leírást odafennt :) igaz már a kedvenceim közt volt.
  • RJoco
    #7823
    Nem tudom mire gondolsz. Kicsit konkrétabban? Mely blokkok?

    TIM: Klikk a bannerra, ott találsz infót, magyar nyelvű leírást. A pontos nevét nem írom le, mert azt én sem tudom pontosan.