7902
Space Engineers

Katt a képre
  • Rae Apofisz #7695
    Nekem egyszer ugy sérült meg egy bányagép hogy nem tudtam beülni, de közben meg ment lefelé. 5km-nél feladtam, gondoltam megvárom mi lesz vele. Le is fúrt szép egyenesen 20-22km mélyre. Lementem útána kiváncsiságból és tök fura volt mert ahogy mentem lefelé csökkent a gravitáció. Aztán egy idő után begyógyult a lyuk. Valahogy visszanőtt.
  • RJoco
    #7694
    Nekivághatsz
  • RJoco
    #7693
    Nem lehet, hogy az NFC elhasználta?
  • i robot
    #7692
    Mi a terv? Árfúrni a Hold-at?
  • Rae Apofisz #7691
    Bocsi ha érthetetlenül irtam le. A lényegen nem változtat. Egy teli konténerből átrakok egy másikba x mennyiséget és helyette másik helyről rakok bele a félre rakott anyagnak a teljes mennyisége nem szabadna hogy beleférjen. Nincs máshol és nem dobtam el.
    2 szállitó kőr van kiépitve. Egyiken egyik irányba a másikom meg vissza. Ha bekapcsolom a továbbitó szürőt hogy a öntvényeket vigye el a konténerbe de ha elfogy, nincs mit továbbitania, a konténerből kivesz egy kis mennyiséget és azt szállitja kőrbe kőrbe. Ezért gondoltam azt hogy az alkatrész szétbontása közben megtelt a konténer és nem volt hova rakni azért tünt el a hiányzó mennyiség.
  • RJoco
    #7690
    Elkészült a Buldózer.

    .

    .
  • RJoco
    #7689
    Ez nekem nem vili.
    Megpróbáltam lerajzolni, de valamit nem jól írtál le, mert a rajz alapján a két konténer nincs összekötve az "egy konténerrel, amin az összeszerelő van"
    A szortírozóknak van egy 10000 körüli rakterük. A szerverbeállítások alapján nem tudom mennyi pontosan. 10-es szorzóval 10k. Itt akkor raktároznak, ha a célállomáson nincs több hely. Illetve ekkora mennyiséget tud egyszerre áttolni, bár ez elméletileg nem látszik.
    Az alkatrészekből öntvényre tudsz bontani, ércekre nem lehet "bontani".
    Az anyagok nem tűnnek el, csak, ha kiveszed és eldobod. Vagy lebontod azt a blokkot, amiben épp vannak, de akkor is kiesnek. Illetve, ha túltolod a flexet, akkor megsemmisülhetnek.
    Valószínű, hogy átkerültek egy másik konténerbe.
  • Rae Apofisz #7688
    Üdv.
    Ismét kérdezni szeretnék. Van egy nagy konténer amin az összeszerelő van. Behúzza magának az érceket. Egy továbbitó szürő pedig elviszi egy másik nagy konténerbe az öntvényeket. Ez a nagy konténer mellett van egy másik is. Lebontottam pár dolgot és az alkatrészeket ércekre bontottam. Egy idő után megtelt a nagy konténer,ezért pár dolgot kézzel áthuztam az üresbe. Tovább bontottam és mikor végeztem az a mennyiség amit elözőleg kivettem simán befért, ugy hogy nem lett tele. Valahova eltüntek az ötvények. Nem gyártottam semmit közben. Logikám szerintem ha egy teli raktárból kiveszek 1000 litert, berakok másik helyról 500 litert az elöző 1000 literből csak 500 férne vissza. De nekem megse telt újra a konténer.
    Azon filozok,hogy nem-e lehet hogy a továbbitó szürö ha üres az összeszerelő körbe keringeti az érceket, és nem-e lehet hogy minden kőrnél kevesebb érkezik vissza ? Lényegében a conveyorokon keresztül oda-vissza tud keringeni,hogy ez nem lehet gond ?
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.02. 23:36:06
  • RJoco
    #7687
    Akkor az afterburner-ed nincs jól beállítva.
    Nekem a 7 perces videóm volt kb. 1 GB. És nem is fullHD, mert csak 1600x900-ban játszom.
    Mondjuk én jobban szeretem a Bandicam felvevőt.
    Ezt még egy programmal átkonvertáltam, így kisebb lett. És utána ment a YT-re.
    720p-ben meg is tekinthető.
  • Rae Apofisz #7686
    Köszönöm mindenkinek aki segített a játék rejtelmeinek megismerésében. Nélkületek nem jöhetett volna létre immár 2 steam mühely munkám

    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2504895834
  • Rae Apofisz #7685
    MSI Afterbourner szoktam felvenni. Ez 30 fps és igy is ez a 17 perc 1,7 gb méretü.
  • RJoco
    #7684
    Igen, de általában nem tart neki ilyen sokáig a dolog.
    Először én is azt hittem, hogy még túl korán nézem, de minden videód ilyen volt, az is, amit sokkal később néztem, mint a feltöltés ideje.
  • Rae Apofisz #7683
    Elnézést a videó minőségért. Más esetben hd-ra vált a youtubon, talán idővel ez is az lesz. A feltöltött videó minősége tökéletes csak sajnos a youtube elöször sd majd hd minőséget csinál belölle.
  • RJoco
    #7682
    Jobb minőségű videókat nem tudsz csinálni?
    360p-ben semmit nem lehet kivenni.

    A leszállást meg gyakorolni kell, ha ennyire nem megy.
    Eleve számításba kell venni, hogy az atmo hajtóművek magasságtól függően hatékonyak.
    Lehet, hogy ezért sem tudtál megállni korábban sem, mert mire olyan hatékonysággal működött volna a hajtómű, amivel lassultál volna, addigra földet is értél.
    Felfele meg azért megy könnyebben, mert teljes hatékonysággal indulnak a hajtóművek és visz a lendület is, valamint a gravitáció is csökken. Így a kisebb teljesítmény is visz fölfele.
  • Rae Apofisz #7681
    Helyi játékban leteszteltem. Elöször 16 millió kg-val. Az majdnem sikerült,de csak majdnem :) Másodjára 10 millió kg-val. Fura dolog ez a súly.
    Felszállás sima ügy, de leszállásnál már óvatosnak kell lenni. Még lenne hely az alján hydrogen hajtómüveknek, kb duplája lehetne a mostaninak de ezt már nem bántom. Még csinositok rajta , kitakarítom és mehet steamra :)
    Kicsit hosszú lett a videó mert nem vágtam ki belölle. Ha valaki kiváncsi egy le és egy fel szállásra :)
    Még lenne pár ötletem hozzá, például egy lift a beszálláshoz, vagy egy fúró egység az öntöltö jéghez,de egyenlőre ilyen lett.
    2 napig épitettem nanite segitségével de ez legalább saját gyártmány :)

    Videó


    Kép
  • RJoco
    #7680
    Akartam neked számolni, hogy mit bír a hajód, de úgy látszik, hogy kicsit változtattak a hajtóművek paraméterein.
    Bonyolították is a képletet.
    Így a táblázatom már nem működik jól.
    Viszont a wikipédián ott van minden adat, ki tudod te is számolni.
  • RJoco
    #7679
    Szerintem is jó ez az üvegezés így.
    Megy a hajóhoz.
    És a színéről sem a női havibaj jut az eszembe.
  • Rae Apofisz #7678
    Ó ez már többször is megtörtént. Erről már több adatom is van :) Ezen 12 large amosfera motor van ami felfelé hajt mellete 18 db smal hydrogen. Nem fogom teli használni felszállásra. Van rajta jumper, 2 db large hydrogen tank,finomitó,összeszerelő,3 mini contener 1 large contener, survival kitt és cryo.2 mini atom reaktor 10 aksi és kb 16 gyro. Szóval jól megvan tömve, igy lett a súlya eddig, üres tankal 1,6 millio kg. 2 helyen lehet feltölteni. Hátul csak jeget mini conténerbe. Földi bázison lesz áttöltve hydrogen,ez csak tartalék. Másik szállitásra de ha érc van betöltve azt fel is dolgozza.
    Igyekeztem ugy megépiteni,hogy ha megosztom steamon majd, azok is tudják használni akik olyan szerveren játszanak ahol például sebez a hajtómü. De pl ahol kisebb a conténer mérete ott vigan fog röpködni azzal a súlyal. Vegyes nyersanyaggal megrakva nálam a large contener kb 15 millio kg. Ennyi súlyhoz kell a 14 atmosfera motor+a hydrogen motor. Legalábbis Juliantól kapott hajó ennyivel birkozott meg. Elözetes kalkulációm szerint ennek 10 millio kg-val simán felkell tudnia szállni. De majd kiderül ha eljön a teszt ideje :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.01. 08:26:56
  • Jóózsf István #7677
    Miért nem csinálsz terheléses próbát. Telerakod a járművet kaviccsal és ha felszáll, akkor lefelé sem lehet gond!
  • i robot
    #7676
    Ez jobban néz ki mint a piros! Nekem teszik az üvegezése.
  • Rae Apofisz #7675
    Az a ferde üvegezés nagyon nem megy. Még az ellejével kéne valamit kezdeni mert ez igy nagyon csúnya

  • Rae Apofisz #7674
    Meritve az ötletekből egy új hajó épitésbe kezdtem. Meglátjuk mire jutok vele.
    Kicsit újra gondoltam a dolgot. Platina ugyebár nincsen föld bolygón. Vagyis terhet csak felfelé vinnék az űrbe a földi bázisról, lefelé mehetek üresen ha az űrben dolgozom fel a talált platinát. Vagy helyben a holdon, pl. Nekem általában a visszatérésnél szokott balesetem lenni. Igy ezt kihagyhatom :)
  • RJoco
    #7673
    Az ionra azt írtad, hogy gyengusz, szóval a teljesítménye nem a legjobb.
    Első probléma, hogy túl kicsi helyre túl sok súlyt lehet tenni. Vagyis az inventory szorzó. Már 10x-nél sem tudsz igazán normális hajót csinálni, főleg, ha jól tele is pakolod a konténereket. Itt meg valami 25x a szorzó. És a plusz atmo plusz fölös súly az űrben.
    A másik gond, hogy az ilyen beállításokkal nem nő meg a hajtóművek ereje. Nincs is rá beállítás. Mondjuk nem lenne rossz, ha arányosan változna, de egy konténer nélküli hajó meg túl erős lenne. Szóval ez...

    Ellenben ott a hidrogén hajtómű. És mutattam is neked a hajóból hidrogénes változatot.
    Úgyis betettél egy hidrogén mod-ot. Igencsak sokáig ki tudnád húzni egy-két tartállyal.
    Ami azt illeti, egy tartállyal is bőven ki tudok menni és keresni tudok egy jó helyet, ahol megvethetem a lábam.
    És akkor mod-ot még csak nem is használtam.
    A szkafanderben jobban fogy az áram, mint a hidrogén, úgy is, ha folyamatosan tolom neki.
  • Rae Apofisz #7672
    Értem. Nem ékeskedni szerettem volna az idegen tollal de elfogadom amit mondasz.
    Hát nem a legszebb,de nem is az volt a cél hanem a teljesitmény :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.05.31. 10:47:21
  • RJoco
    #7671
    Átnevezheted, de steam-re ne rakd fel.
    Én egy mod-mentes hajót építettem. Hajtóműsebzésre odafigyelve.
    És ne ékeskedj más tollával, még ha kicsit át is szabtad.
    Bár ezzel nem is igazán lehetne ékeskedni.
    Én sem építek túl szépeket, de ez...
    Bocsi.
  • Rae Apofisz #7670
    Ez lett belölle :) Kicsit olyan mikulás piros. Némi változtatással. Végül mégis vissza raktam a finomitót és összeszerelöt, biztos ami biztos hátha hirtelen kell uránrúd vagy valami. Lehet kicsit túl méretes lett a hajtómű de egy teszt során közel 30 millió kg -val mentem ki ürbe és tértem vissza ennél kevesebb hajtómüvel. Az ion hajtómü az igencsak gyengusz de meghagytam. Mindenről csináltam több bp-t is.
    És lenne egy szemtelen kérdésem :) Az átalakitott és átnevezett hajót felrakhatom-e steamra mintha én épitettem volna ? :)

  • RJoco
    #7669
    Használd a CTRL vagy Shift billentyűket kiegészítésnek.
    Az egyik kb. 3 blokknyi területet színez, a másik meg talán 10 blokknyit. Minden irányban.
  • Rae Apofisz #7668
    Igen csak vannak részek ahova nem férek hozzá. Főleg a fali lámpáknál.Köszönöm a választ
  • RJoco
    #7667
    Mindenképp olyan színű lesz.
    Viszont átszínezni egyszerű.
  • Rae Apofisz #7666
    Üdv.
    Még azt szeretném megkérdezni,hogy ha egy mindenféle szinü hajóról csinálok BP-t és azt kivetitem, a Naniteval meglehet azt oldani valahogy, hogy amit megépit az valami más szinü legyen ? A mostani hajóm piros kék zöld meg kitudja milyen szinekből áll. Ezt szeretném egy fajta szinből legyártani, hogy minden mondjuk piros legyen. Vagy mindenképpen olyan szinü lesz mint amiről a BP készült ?
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.05.30. 15:01:45
  • RJoco
    #7665
    Mi is csináltunk szervert, nem is egyet gportálon.
    Az egyikben volt NFC is.
    Az egyik magyar játékos épített egy 35 ezer blokkból álló állomást.
    A szerver meg meghalt. Miután kitöröltem, megint jól ment.
    Egy darabig.
    Volt, hogy lekorlátoztuk az egy építményre lerakható blokkok számát.
    Sajnos az sem használt annyit.
    Mondjuk ez már régen volt.
    Azóta volt optimalizálva is a játék.
  • Rae Apofisz #7664
    Szerintem a mai update miatt voltak laggok.
    https://store.steampowered.com/news/app/244850/view/2994310404311901098
  • Rae Apofisz #7663
    Máskor sem okozott problémát ha megnéztem valakit spektatorban,hogy mit müvel és az a 2-3 bp sem amit beraktam. Az viszont okozott laggot régebben amikor valakik baromi nagy bázist meg gépeket épitettek és szétfúrták a fél bolygót.
    Ez csak egy egyszerü kis gportalos szerver ahol általában minden játékhoz 6 gb használható fel. Köszönöm a segitségeket és az épitő jellegü kritikát. Igyekszek javitani rajta.
  • RJoco
    #7662
    A felszedegetős pont, hogy jó, kevesebb hulladékot kell kezelnie a játéknak.
    A sebesség mod kérdéses, korábban nem volt vele gond. Szerintem sem rossz.
    Az NFC-t nem szeretem, sok mindent értelmetlenné tesz. És az általa épített dolgok okozhatnak galibát. A szétszerelő és bányászó része nem tudom. Korábban nem volt gond ezekkel.
    Sokan sokkal több mod-dal játszanak.
    Mi is játszottunk sokkal több mod-dal. De ilyen hamar az indulást követően nem volt gondunk. A problémák jó 1 hónap után jelentkeztek, de volt 4-8 aktív játékosa a szervernek.
    Mondjuk az admin nem is piszkálta a szervert a kreatívos BP betételekkel, spektator módban való mászkálással és egyebekkel.
  • Rae Apofisz #7661
    Jelenleg 10 mod van a szerveren, szerintem kezd túl terhelődni. Az NFC nem szeretném kivenni, sokszor használom én is. Ezek a modok vannak fent.
    Nanite, Milky Way,(világűr háttérkép) Uranium on planet, ez miatt van uránium bolygókon, Arc reactor, Autopickup ore, magától felveszi amit kitermelsz nem kell kézzel szedegetni, -esetlegezt kivehetem, Proper hydrogen-kevesebb hydrogen fogy, speed mod.esetleg ezt is kivehetem bár elég lassú a 100m/s, easy inventory,text hud api,-ez azt hiszem az easy inventorihoz kell, colorful icon,

  • i robot
    #7660
    Most délután sikerült fellépnem. A hajóra raktam connectort meg a fúrófejeket előrébb helyeztem. Jeget bányászni tökkéletes!
  • RJoco
    #7659
    Az NFC szerintem meg tudja zakkantani, főleg, ha valaki valami nagyot építtet vele és az esetleg lassan elkészül.
    De lehet, hogy csak a gportal vacakol.

    Jó, hogy most vettem meg a két hiányzó DLC-t.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.05.29. 07:35:26
  • RJoco
    #7658
    Sikerült visszalépnem, de értelme nem volt.
  • i robot
    #7657
    Valami nagyon szétküldi a szerót. Nem is enged felcsatlakozni. ping felugrott 289 re.
  • RJoco
    #7656
    Én erről a színes ikonról beszéltem:
    Színes ikonok
    Amit te betettél az valami borzasztó.

    Emellett lehalt a szerver.
    Lehet, hogy inkább az NFC modot kellene kivenni.

    Az Easy Inventory működik.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.05.29. 07:31:15