7902
Space Engineers

Katt a képre
  • Rae Apofisz #7735
    Bocsi, megváltozott a link.
    Tök jól néz ki a fúród. De hol van a fúró rész, vagy az még nincsen rajta ?
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2513925559
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.11. 20:13:55
  • RJoco
    #7734
    Gondoltam építek egy kerekes fúrógépet, ha már úgyis a földön vagyok.
    Kicsit túlzásba estem:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    És még egy két apróság hiányzik is róla.
  • Rae Apofisz #7733
    Nem egy díjnyertes szépség,de müködik és használható :)
    Ilyen lett.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2513897963
  • RJoco
    #7732
    A nyersanyagos dolognak nem örülök.
    Szerintem fölösleges több bolygó. Általában sosem sikerül meglátogatni az összeset.
    Na meg mindegyik kb. ugyanaz.
    Aszteroidát is fölösleges betenni, van az űrben elég.
  • Rae Apofisz #7731
    Mivel ez egy másik mod sajnos van rá esély szerintem hogy máshol vannak a nyersanyag lelö helyek.
    Nézegettem a planetákat a workshopban. Gondoltam rakok be egyet jó messzire. De igazából nem találtam olyant amire felkaptam volna a fejem, hú ez kell.
    Ami nagyjából tetszene meg nem müködik. Volt pár db ami egész jól nézett ki de azoknak meg túl nagy a fájl mérete.Valami földszerü dimbes dombos némi hegyekkel, az összes érc és sok jég, esetleg kisebb gravitációval valami olyan tetszene ami nem elrugaszkodott mint néhány,hogy piros meg kék a fű. Erre esetleg lenne javaslatod ?
    A másik kérdésem,hogy néztem az admint és tudnák különféle aszteroidákat berakni, akár olyant amin nyersanyag van. Szerinted legyen berakva ilyen. Ha igen akkor hova ?
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.11. 12:24:28
  • RJoco
    #7730
    Lehet, hogy veszekszik valamelyik moddal. Na mindegy.
    Remélem a már meglévő uránlelőhely nem tűnt el, mert az nagyon rossz lenne nekem. De jó, hogy platina is van már a bolygókon.
    Nem a holdon vagyok.
    De a két órát köszi!
  • Rae Apofisz #7729
    Hát sajnos nem sikerült. Felraktam ezt a pajzsos dolgot és összeomlott a szerver. Még szerencse hogy elötte csináltam mentést amiből vissza tudtam állitani a szervert. Szerintem elértem a tárhely korlátot a sok moddal. Helyette kicseréltem az uránium on planet modot uránium and platina modra. Igy most elvileg nem csak urán hanem platina is lesz bolygokon.
    Néztem a holdon lévő bázisod és a nap ciklust. Egyik gond az,hogy egy katlan alján van bázisod. A napsütéses időszaknak kb a fele időben süt oda a nap. Ha éjszaka az eget nézed, van az a nagyon sürü csillaghalmaz. Körbe a teljes égen. Ez a tejút galaxis képe és maga a tejút, egy csápja, vagy nem tudom hogyan mondjam,.. szóval a nap szinte teljesen az mentén megy körbe.
    Próbálj olyan helyre épitkezni ami magason van és lehetőleg a fejed felett legyen ez a vonal.Próbáltam számolgatni az idővel is. Az sem tökéletes mert páratlan óraszám a 3 órás napi ciklus. Vagy 2 vagy 4 -re kéne állitani. Neked ideális lenne a 2 órás mert abból elvileg csak 1 óra az éjszaka. Beállitottam 2 órásra. majd kideül jobb-e neked vagy rosszabb.
  • RJoco
    #7728
    Ez így a természetes.
    Aztán ami nem működik jól, azt gyomlálni kell.
  • Rae Apofisz #7727
    De a szándék megvan :) Csakhát, ez is tetszik az is tetszik, meg az is tetszik... aztán hipp hopp összegyülik egy rakat mod :)
  • RJoco
    #7726
    Mindig ezt írod, de, ha már elkezdett az ember modolni, akkor soha nem elég.
  • Rae Apofisz #7725
    Csak a pajzsot raktam be mert már igy is sok lesz a mod. Aztán eszembe jutott hogy régebben már próbálkoztam ezzel a pajzsos dologgal csak nem sikerült rájönnöm hogyan kell használni ezt a modot.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.10. 20:02:50
  • Rae Apofisz #7724
    Megállitottam a kevegőben a fúrótornyomat kb 600 méterre. 7 percig löttem folyamatosan rakétákkal és akkor zuhant le amikor a torony része ledölt és magára zuhant. Egy csomó rakéták rálöttem a hajtómüvekre de nagyon jól birták. Nem tünik túl hatékonynak ez a rakéta dolog.
    Köszi a linkeket, megnézem.
  • RJoco
    #7723
    Pajzs mod.
    Extra infók a blokkokról. Hasznos tud lenni.
    Kameraforgatás. Amúgy csak tornyokkal lehet körbenézni vagy az egész hajót fordítani kell.
    Text HUD API Elvileg ez fenn van.
    HUD LCD Nagyon hasznos, az LCD-re kiírt dolgokat kiírja a HUD-ra, ha beülsz a vezető helyére. Automated LCD script-tel bárosítva baromi jó.
    MessagePlay2 A szerverre kell feltölteni egy txt fájlt, aminek a tartalma ezt követően megjelenik a játékosoknak a szerveren belül. Nem olyan fontos, ritkán van frissítés. Régen nagyon hasznos volt.
    OKI fegyverek Extra fegyverek, megnövelt hatótáv, más kinézet. Feldobja a dolgot. Ha jól rémlik, akkor a mod-ban benne van az is, hogy az NPC hajók is használhatják. Azt nem tudom, hogy a játék beállításainál is van rá kapcsoló vagy nincs.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.06.10. 19:13:26
  • Rae Apofisz #7722
    Órák óta fent vagyok a szerveren. Azota folyamatosan jó idő van. Ugy tünik sikerült a dolog :)
  • RJoco
    #7721
    Akkor ezen semmit sem változtattak.
    Régen is így működött.
    Az első piston-t lerakja, de arra már nem rakja rá, ami jönne. Azt az építőnek kell kisakkoznia. Hacsak nincs rá valami trükk.
    Annyira nem foglalkoztam a dologgal.
    Viszont kreatívban simán bemásolható.
  • Rae Apofisz #7720
    Még a múltkor probáltam kikapcsolni de nem sikerült. Ma kb 2 órán keresztül esett aztán köd aztán homok vihar ... aztán berágtam és kitöröltem a weather fájlt. Azóta még eddig csak napsütés volt. Majd még figyelni kell hogy változik-e.

    A fúrótornyot meg kikellett vennem steamról mert ma megakartam épiteni bp-ből de hibás.
    Ha kivetitem ir valami figyelmeztetést és kimarad a piston meg a fúró. Pedig kipróbáltam adminból úgy meg jó. Csak most egyenlőre a hajót épitem át.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.09. 02:59:33
  • RJoco
    #7719
    Azt hittem, hogy az időjárás teljesen ki lett kapcsolva a szerveren, de a naplementében olyan köd jelent meg, hogy az orromig sem láttam.
  • franky79
    #7718
    Meg kell nézni a szerver logokban / görbékben a memóriahasználatot. Ha a szerver leállítása előtti és utáni memória használat egyforma, akkor nincs ötletem mi értelme a restartnak. Ha kevesebb a memóriahasználat restart után, akkor mégis hasznos, mert automatikusan nem rak rendet a játék.
  • RJoco
    #7717
    A probléma nem abból fakad, hogy 1 perc vagy 5 perc, hanem abból, ha valaki belemélyed a játékba, majd elveszti a tatyója tartalmát, esetleg a járművét abban az 5 percben.
  • RJoco
    #7716
    A szerver nem kezel grafikai részt. Nincs is rajta.
    A grafikai részt a kliens gépek töltik be.
    A nem használt részeket meg amúgy is számolnia kell a szervernek.
    Az akkuk töltődnek, az urán fogy, a finomítók dolgoznak, stb.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.06.06. 16:27:23
  • RJoco
    #7715
    Hogyhogy visszaépítetted?
  • i robot
    #7714
    Vissza lett építve, mod marad.
  • i robot
    #7713
    Szétkaptam, lett helyette egy hagyományos nagy uránzabáló.
  • Rae Apofisz #7712
    SE esetében,hogyan van nem tudom. De szerintem ne legyünk már azok fennakadva,hogy hajnali 5-6 órakkor újra indul a szerver. Nem tart tovább 5 percnél. Hajnal 5 kor tessék vagy még aludni vagy készülődni munkába :) Ez egy ilyen szerver,hogy restartol
  • franky79
    #7711
    Nem lehet, hogy a memóriakezelésnek tesz jót? Leáll a szerver kiürül a memória és újra indulásnál csak azt tölti be, ami aktuálisan kell, régebbi nem látogatott helyeket nem olyan részletességgel vagy egyáltalán.
  • RJoco
    #7710
    Ez azoknál a játékoknál tényleg hasznos, ahol az újraindítás után termelődnek a dolgok.
    Csakhogy a SE nem ilyen. Itt nem termelődnek újra a dolgok, szóval itt egyáltalán nem "bevett szokás".
    De, ha nem tudsz mást megadni, akkor sajnálatos. Úgy látszik esett a gportal színvonala is.
  • Rae Apofisz #7709
    Bevan állitva szerver üzenet restart elött. Azért van beállitva egy restart időpont mert a webadminban már alapból is megkell adni egy intervallumot és ha nem adok meg neki akkor random újra indul. Igy viszont akkor indul újra ami bevan állitva. Nagyon sok játék megköveteli a minimum napi 1x restartot. De pl scum játékban gyakori hogy 4-6 óránként indul újra. Vannak dolgok amiket a playerek elhasználnak és akkor termelödik újra amikor újra indul a szerver. Ez egy bevett szokás az autó restart. Sőt, sok játéknál maga az üzemeltető is megköveteli. Átállitottam hajnali 5 órára.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.06. 10:19:52
  • RJoco
    #7708
    Van olyan mod, amivel be lehet állítani játékon belüli figyelmeztetéseket.
    A szerver újraindulása előtt jelezhetné a játékosoknak, hogy újra fog indulni.
    Amúgy nem is értem, hogy miért van ez beállítva.
    Régen még volt értelme, mert mi sokat toltuk EA korában. Volt, hogy minden nap jött frissítés.
    Most jó, ha heti egy alkalommal van.
    Szóval teljesen felesleges az újraindítás.
    Elég akkor újraindítani, ha jött egy frissítés a játékhoz.
    Emiatt is hasznos a mod, mert, ha valaki frissítés előtt lépett be, akkor ő addig játszhat, míg be nem zárja a játékot.
    És valahogy figyelmeztetni kellene, hogy lépjen már le, hogy a többiek is játszani tudjanak. Ezt az admin megteheti a mod-dal kívülről.
  • RJoco
    #7707
    Miért akarod kivenni az Arc modot?
    Amúgy igen, használatban van.
    Nem lényeges, mert át lehet építeni bármikor rendes reaktorra, viszont ahhoz ott kellene lenni.
    És én most nem vagyok ott.
    Ha Vassmadár átépíti és jelzi, akkor ki lehet szedni.
  • Rae Apofisz #7706
    Éjjel 2 kor még gyakran játszok én is. Akkor inkább korábbi idö pont lenne jobb. Mondjuk hajnali 4 óra ?
  • i robot
    #7705
    A reggel 6:00 kori szerver újraindítást nem lehetne átállítani mondjuk 2:00-ra? Akkor tuti nincs fent senki. Már 3x szopom be.
  • Rae Apofisz #7704
    Nem figyeltem mert mással voltam elfoglalva. Komoly tervezői és mérnőki munkában voltam

    Egy konténer bázist agyaltam ki ami majd valahogy mobilis lenne.


    Aztán Nanite megépitette


    Lassan sor kerülhet bányagép tervezésre ismét A célom az lenne,hogy a hajón lenne egy nanite. Bárhol leszállok ott megtudna épiteni egy feldogozó bázist. Azt szétszedem,elköltözök máshova ott újra megépitem vagy rátalpalok és viszem magammal. Az viszont a súly miatt lenne kicsit necces. kb 6 millió kg lett a bázis és üresek a konténerek.
    Te használod az Arc Generátor modot ? Ha nem használja senki, akkor lehet kivenném ezt a modot.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.06. 00:59:59
  • RJoco
    #7703
    Látod az ellenséges bázis jelét?
    Vagy a földi bázis jelét?
    Tó mellett landoltam és mind a kettőt látom, valamint a holdat is.
  • Rae Apofisz #7702
    Ez a bolygó a Pertam. Része a játéknak de alapból nem volt bent, én raktam be még adminból. Ami a hold mellett látszódik a földröl az a Triton. Az szintén olyan mint a Pertam. Én raktam be. Ezek vannak mod nélkül is de valamiért nem voltak berakva.
    Nekem is eldölt épités közben még mindjárt az elején, pedig csak beültem. Átköltöztem kb a hold alá a földön egy tó mellé. Elöször azt gondoltam kivájon a sziklából a bázisnak a helyet,de aztán rájöttem ez nem jó ötet mert 320 méter magas a szikla és majdnem délben süt oda a nap, igy aztán fecuccoltam a tetejére és majd ott lesz bázis.
    Egész jól belejöttem a nanite használatba. Azért ezzel lényegesen könnyebb. Én csak kirakom az meg befejezi :) Viszont a hajómat arra gondoltam átkéne épitenem,hogy kivülről tudjam használni, ha már van rajta összeszerelő meg finomitó. Lenne mivel elfoglalni magam,de kb 2 napja kaptam meg a domaint és tárhelyet. Egy honlapot csinálgatok, amolyan személyes de ugy terveztem idővel feltöltöm leirásokkal a játékokról amikkel játszok, meg felrakom majd a szervereimről a leirásokat. Sajnos kikellett kapcsolnom,hogy senki ne tudjon regisztrálni. Nem értem pontosan de van valami új eu-s szabály az adatvédelemmel kapcsolatban. Ha nincs adatvédelmi meg kezelési meg mit tom én milyen leirás akkor megbüntethetnek elég komoly összegre. Igy sajnos csak olvasható lesz. Még régebben volt e107 alapu weboldalam aminek egész jól megtanultam az admin részét. De eltelt pár év azóta és úgy felfrissitették rá se ismerek, újra kell tanulnom pedig magyar :)

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.06.05. 19:21:48
  • RJoco
    #7701
    Jöttem, láttam, összetörtem az ércfelderítőm, így el is mentem.
    A képek:


    Átmentem a föld szerű bolygóra.
    Onnan úgy nézett ki, hogy nem is jó bolygóra mentem korábban. Van egy másik, ami akkorának tűnik, mint a hold.
    Nem tudom, hogy mod teszi vagy a 3 bolygós világ lett bővítve, de úgy néz ki, hogy 5-6 bolygó van a világban.
    Most egyelőre itt maradok a földön és megvetem a lábam.
    Aztán irány tovább.

    A kerekes jármű nem is olyan rossz, csak ez a buggy ülés lett kicsit ehh. Csak két blokk széles, így középre nem lehet rakni. Ha középre rakom, akkor az egyéb blokkok nem kerülnek középre, mint a torony, a közepes konténer, stb.
  • RJoco
    #7700
    Na megnéztem azt az égitestet, amit holdnak hittél.
    Az egy majd 2000 km-re lévő bolygó. 1,2g gravitációval, minimális, de lélegezhető oxigénnel. Elég sivatagos, vizet nem láttam, növényzet is kevés.
    Majd rakok fel képet.
  • RJoco
    #7699
    Ja igen, ezt el is felejtettem írni, hogy bugos lett a játék. De az is lehet, hogy mindig ilyen volt.
    A talp csak addig fogja a hajót, míg be nem ülsz a pilóta székébe. Ha ez megtörtént, akkor azonnal zárni kell, mert különben elenged. Hiába zöld.
    Tegnap pont így jártam a Picurral. Épp csak beültem, hogy megnézzem a leendő kilátást. Se giro, se alsó hajtóművek, se hidrogén. Még energia sem volt. Erre a kis aranyos eldőlt hátra.
    Szerencsére kár nem esett, rádobtam a hiányzó blokkokat, töltöttem bele cuccot és nem tudott forogni. Mert a JD elvitte az összes energiát és a giróknak nem maradt. De aztán ezt is megoldottam.
    Szóval erre figyelni kell.
  • Rae Apofisz #7698
    Néha történnek érdekes balesetek :D
    Vittem magammal az egész kivetitő állványt, pedig zöld a talp :D
  • RJoco
    #7697
    Építettem egy kis vadászt. Egy Mining Carrige elég rendesen megtépázott. Igazán használhatatlan így. De azért hazavittem megjavítani.


    Ha már a kis vadász nem működött, építettem egy nagy utazó és leszálló hajót, nevezetesen a Picur-t.

    .

    .
  • RJoco
    #7696
    Ez mindig is így volt, mióta vannak bolygók a játékban.
    Csak a felszínen van meg a max.
    Ha megfigyeled, akkor a távolságot is méri a felszín alatt is. De nem mínuszban.
    A lyukbegyógyulós dolog új. Lehet, hogy a játékteljesítmény miatt beleraktak egy ilyen fícsőrt.
    Vagy egyszerűen csak sosem fúrtam ilyen mélyre és nem találkoztam a jelenséggel.