22993
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
5.50 euró a játék április 29-ig,utána brutálisan megdrágul,utolsó lehetőség,csapjatok le rá!
  • Ironman2
    #22747
    Peccs jött! alfa 20.7 b1

    Semmi változás,csak felkészíti a gamet az alfa21-re.Viszont már most irják hogy az alfa20-as mentések nem lesznek jók az alfa21-re,új játékot kell mindenképpen indítani!
  • Ironman2
    #22746
    Na akkor már nincs sok hátra,még kb 1 hónap.

    Lehet a szervereket izzisztani! Bár tényleg jó lenne ha egy szeróra mennénk sokan! Én Random-nál maradnék,jó kis csapat van ott.

    Random,lesz experimental szerver az alfa 21-ből?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.04.19. 01:44:41
  • ntex
    #22745
    Lesz továbbfejlesztés, gold után még lesznek további patchek bár ezek már csak főleg bugfixek és optimalizációk elsősorban, de biztos lesz még ingyenes tartalmi bővítés is, na meg persze fizetős DLC-vel is lehet majd számolni.
  • Ironman2
    #22744
    Most nézem,szerintem itt a konzolosok fognak egy hatalmasat ujjongani,lehet már be is pisáltak amikor meglátták,hogy alfa21 is jön a gépükre.A stream szerint ps5-re,de gondolom ps4-re is átfirkálják,passz.Ez a portolási folyamat is kurva sok időt elvett tőlük,igaz külön csapat dolgozott rajta (dolgozik),amióta csődbe ment a Telltale Games,akik a konzolos verziót készítették.Jópár év eltelt azóta,hogy konzolon is behozzák a lemaradásukat.A legtöbb bevétel,most a konzolos verzióból fog befolyni.Halleluja.
  • Ironman2
    #22743
    Azért tudott ez a játék ilyen sokáig fennmaradni,mert kaptunk belőle idáig húszféle változatot,amik nagyban különböztek egymástól,csak az utolsó 2-3 verzió,ami már azonosnak tűnik témában,tartalomban,ebbe beletartozik a fejlődésrendszer is.Én kb sok mindennek örülök hogy belekerült,de sok minden nagyon fog hiányozni a régi változatokból.Szóval mindegyik alfa tartogatott rengeteg újdonságot,amiért érdekes volt újrakezdeni a karaktert nulláról.Nekem hatalmas élményeket adott a játék anno,az alfa21-re összekupálódunk,én nem inditok már szerót,szerintem megyünk randoméra,legyünk már sokan egy helyen,úgy az igazi.Támogatást viszont szívesen adnék,majd megbeszéljük.
  • JonasSandor
    #22742
    Ezek az online játékok bedöglenek ki hamarabb ki később. Dayz is mekkorát ment az elején aztán a kutyát nem érdekli már.
  • ntex
    #22740
    Kiadás után egyértelmű hogy zuhanni fognak az eladások. 3 féle játékos van. Akinek már rég megvan a játék, 2013 óta bőven volt idő megvenni. Van az aki kivár a rendes megjelenésig, ők mindenképp megveszik mikor kijön az 1.0, és van a harmadik, akit egyáltalán nem érdekel a játék, ők se eddig, se most, se megjelenés után nem fogják megvenni nagy valószínűséggel. Eladás szempontjából még 1.0 lesz az ami nagy bevételt hozhat, aztán kifújt.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.04.17. 21:05:57
  • Norbertboy
    #22740
    Dehogy jönnek.

    Csak így tudják életben tartani a játékot, végleges kiadás után zuhanni fognak az eladások ha csak nem fejlesztik tovább kiadás után.
  • undY1ng #22738
    Azt hittem már A21-gyel jön az új kari meg szettek. :(
  • JonasSandor
    #22738
    Ha tényleg így van akkor december legvége január elején jöhet teljesbe.
  • ntex
    #22737
    Azok is elhangzottak, hogy az eddigi tervek szerint május közepére megkapjuk az A21-et. Gyanítom hogy ez még experimental lesz, szóval június vége július eleje lesz a rendes kiadás kb. Az A22-re meg nem kell megint másfél évet várni ha minden igaz, hanem max 5-6 hónapot. Azzal fognak jönni az új karaktermodellek, új páncélok, és elvileg az NPC-k is többek között.
  • ntex
    #22736
    Összefoglaló az első dev streamből ha valaki nem akarja az egészet végignézni, hanem csak a lényeget:
    Jövő szerdán elvileg lesz megint egy dev stream, ahol főleg a grafikai újdonságokról, új modellekről, textúrákról lesz szó elsősorban.

  • Random_
    #22733
    Akármennyire is elavult szerinted a grafika, ilyet más játékban nem látsz.
  • ntex
    #22734
    Az A21 már nyáron, legkésőbb kora ősszel ki fog jönni, az eddigi menetrend alapján mikor elkezdik a dev streameket, onnantól 3-4 hónap és jön experimentalba.
  • DevLupius
    #22733
    Én még belengetném, hogy gold előtt átváltunk új grafikai motorra, ezzel a bétát is kitolnám 5 - 8 évre, addig maradna korai hozzáférésben.
    Egyébkén én, idén dec. 13-án adnám ki a ver.21-et amivel átléptetném bétába, olyan 10. évfordulós meglepi lenne.
    De ameddig tojik a tyúk, addig nem vágjuk le :)
  • ntex
    #22732
    Pedig szerintem néhol kifejezetten jól néz ki a játék, pláne belső tereken.
  • hapi
    #22731
    ilyen dögunalom streamet régen láttam. Ráadásul mostanra teljesen eljárt az idő a grafika felett, mindenki rtx, meg dlls 4, ők meg 6 évvel ezelőtti grafika. Ja és mire ez gold lesz még rosszabb lesz a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: hapi, 2023.04.13. 13:31:58
  • Ironman2
    #22730
    Itt megnézhető a teljes videó az alfa 21-ből,ahogy a fejlesztő bácsik játszanak vele.

    Kattints ide de gyorsan ám!

  • Ironman2
    #22729
    Szerda éjjel,nekünk csüt hajnalban lesz a fejlesztői stream az alfa21-ből:

    https://www.twitch.tv/fubar_prime

    twitter link
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.04.10. 21:55:50
  • Norbertboy
    #22728
  • Ironman2
    #22727
    Egy tier 4-es katonai tábor az alfa 21-ből!



    A vending machine is átalakult:



    Katt a kis képekre! Akár kétszer is!

  • JonasSandor
    #22726
    Jézusom mennyit szórakoznak vele.
  • ntex
    #22725
    Utolsó előtti. Még lesz egy A22. Hozzávetőleg 2 - 2,5 év még szerintem mire meg fog jelenni az 1.0, ha figyelembe veszem az eddigi tempót...
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.03.18. 12:47:29
  • JonasSandor
    #22724
    Ez az alfa 21 az utolsó az 1.0 megjelenéséig?
  • undY1ng #22723
    Állítólag máshogyan is fog működni.
  • Ironman2
    #22722
    Azért csak készülget az alfa 21,szép tempóban halad.HA igyekeznek,még idén kijöhet! Most éppen hatalmas erőfeszítéssel,áttextúrázták a jó öreg forge-t! Ez már a második áttextúrázása szegénynek:



    Katt a kisképre!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.03.17. 11:38:18
  • Ironman2
    #22721
    Ősrégi Forest topik itt található,ide kommenteljetek,köszi!

    The Forest 1-2 topik
  • Ironman2
    #22720
    Amíg nem kapunk új alfát,addig csütörtökig álljatok készen,mert olyan jön,hogy beszartok! Többit a topikjában ismét!

  • Ironman2
    #22719
    Night of the dead:

    Egy jelentősebb update volt decemberben,avval jöttek meg a jármüvek is,meg új fegyverek,meg új worldmap.Szóval érdemes arra is beruházni,szintiszta zombihentelős a game,és ott fel kell kötni a gatyót,mert minden éjjel jönnek a hordák hullámban.Én abba is buktam bele.Épiteni még elég necces az elején,nagyon sietni kell.

    szerk:azóta csak foltozgatták,de elég sürün.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.02.05. 13:08:16
  • undY1ng #22718
    Off: Azt is szerettem volna említeni, hogy miért külső nézet de lehet csak túlságosan fps b*zeránti vagyok.
    Ténylegesen jól néz kifele, csak valami olyan fura rajta, arra a Night of the Dead-re emlékeztet egy kicsit... azzal is mi a helyzi? Tényleg off off.
  • Ironman2
    #22717
    Azért félelmetes az új karakter model,és animáció is hozzá,na meg a ruhák is animálva vannak.MAdmole twitter oldalán látunk róla egy gifet.Felül a link a bannerban.Alfa21-ben már jönni fog az új modell,és animáció,egy csapat dolgozik ezen külön.
  • nibron
    #22716
    Amennyire pörög ez a topik, szerintem elfér itt. Ha már hasonló témakör.
  • hapi
    #22715
    szerintem menjetek át egy másik topikba
  • ntex
    #22714
    Hogy érted? Grafikára szerintem teljesen rendben van, engem a külső nézet zavar kissé, jobban szeretem az ilyen játékokat belső nézettel játszani. Remélem lesz majd benne később, ha rögtön az elején nem is. A videóban persze eléggé a csaj karakter segge volt a fókuszban, szinte mindig lehetett látni. Biztos sok embernek fog tetszeni hogy nézegetheti majd folyton, nekem ez nem igazán szempont :D Sok játékelemet nem lehetett látni a videóban, oké hogy lesz fegyvertuning, más kérdés hogy mennyire lesz értelme, lesz e számottevő különbség pl. a különböző összeállítások között. A végén volt pár másodpercnyi harc, amúgy a nagy részét a futás tette ki a videónak. Látszik hogy kontrollerrel játszottak, szóval gyaníthatóan konzolon futott a játék. PC-n ebből kifolyólag valószínűleg ennél is jobban fog kinézni a játék.

    Szerk.: Most látom hogy a linkelt videóban több minden is van, én csak a 10 perces új játékmenet videót láttam, abból írtam amit írtam. Ezek szerint legalább ADS biztos lesz, tehát célzásnál bezoomol az irányzékra a kamera.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.02.03. 20:57:15
  • undY1ng #22713
    Csak szerintem eléggé fapados? :/
  • Normen76
    #22711
    Talán van még remény, bemutatták a 10 perces gameplay-t is. Bár túl sokat nem tudtunk meg belőle, a Tarkov szerű fegyvermoddoláson kívül. Nem tűnik túl izgalmasnak, de a látvány nagyszerű.

    GAMEPLAY Ebben a videóban összefűzték mindazt ami eddig megjelent, lehet hasonlítgatni mit ígértek, és hol tart :)

    Természetesen elnézést az ismételt OFF-ért. Ez még mindig elsősorban a 7 Days To Die fanoknak fenntartott hely :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2023.02.03. 16:20:21
  • Norbertboy
    #22711
    További infó
  • Ironman2
    #22710
    Itt a hivatalos magyarázat rá!
  • ntex
    #22709
    Igen, hallottam róla... Szomorú...
  • Normen76
    #22708
    A játékot törölték a Stam-ról. Fent volt a váró listámon. "Állítólag" valami szerzői joggal kapcsolatos akármi miatt. A fejlesztők azt mondják, a márciusi megjelenést eltolták novemberre. A játékból eddig senki nem látott semmi konkrétat. Remélem, hogy azért lesz belőle valami, de kicsit túl szép volt amit eddig mutattak belőle. Bízom azért benne hogy nem lesz igazam. Meglátjuk novemberben.