485
Banished - városépítő stratégiai játék
  • Zola NFK
    #325
    sziasztok!
    olyannal találkozott már valaki, hogy az emberek nem hajlandóak semmit sem építeni?
    eddig nem volt ilyen gond, de most minden esetben amikor új várost kezdek és megadom az épületek helyét, akkor odahordják ugyan az összes szükséges anyagot, de akármeddig várok, nem épülnek fel az épületek (a Build mindig 0 marad)...
  • Zero 7th
    #324
    Én pont ezt fogom csinálni. Szépen, lassan falunként egyre nagyobb vagyok, csak eleinte kipusztultam különféle bajoktól, most az utóbbi két kezdéssel meg az a bajom, hogy tök jó a falu egy bizonyos határig, aztán meg felborul az első körben elképzelt rendszerem, és elkezd összevissza szarul kinézni.

    Az előző falum kb 300 felnőttnél jutott erre a szintre, most akarok egy olyat, ami kb 500-700 lakó körül néz ki jól. Találtam is egy egész jó térképet hozzá, de lehet, hogy nekem sem lesz türelmem hozzá. Főleg, hogy a kétszáz emberes falu stabilitásához és termeléséhez vagyok még szokva az előző falum miatt, és háromszor gyors egymásutánban bebuktam a kezdést az első télre... :P
  • precise
    #323
    Ha nem építesz új házakat fiatalok nem tudnak külön költözni a szülőktől, így gyereket sem gyártanak. Ha nagyon elkésel, pl mindenki már 60 év körüli, akkor kezdheted is előröl-.

  • skodásJani
    #322
    Üdv! Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy nálam nem születnek gyerekek így kihal a népességem.Meg találtam egy magyarosítást ami csak 50%-os de nem tudom hová kellene "telepíteni" előre is köszi a segítséget :)
  • Hunor1
    #321
    még nem értem el a 200-at, de közel vagyok hozzá(175 felnőtt)a kaja most már szűkös állandóan új földeket kell vetnem. szerszám is rohamosan fogy. 3 kovács kell már. de...ez csak egy spirál, nő a lakosság ergo növelni kell a termelést, ennyi. jóval izgalmasabb egy kezdés egy szar mapon.
  • pocoksari
    #320
    na, milyen?
  • Hunor1
    #319
    oks, akkor folytatom majd tovább, kiváncsi leszek majd ha elérem a 200-at, csak odáig el ne unjam teljesen... :)
  • precise
    #318
    Ezzel én is így voltam. Viszont 200 felett már egyetlen kis hiba is azonnal probléma és kihaláshoz vezet. Ugyanis 50-70 embernél ha esetleg kifogy a szerszám pikk pakk letudod gyártani. Nekem az egyik 200 feletti falvam azért halt ki mert a szénbányát átállítottam vasról szénre majd elfelejtettem, egyszer csak pillanatok alatt kifogyott a szerszám és ki is halt a falu.

    Szóval 50-70 gyerekjáték, 200-300-as népesség már jóval nagyobb figyelmet követel. Nem tudom ki menyit ért el én 300-ra gyúrok de eddig még nem jött össze...
  • Hunor1
    #317
    Most hogy kicsit tapasztaltabb az ember a 4-5. falvam már nagyon jól prosperál. 70 a lélekszám és minden optimális, annyi kaját termelek hogy most már gond a fölösleg. tradelni már nem is kell mert mindenem megvan már. az összes városi és termelő épület+ kő és vas bánya megvan. CSAK SAJNOS MEGSZŰNT a kihívás! nincs miért és hova fejleszteni...miért lenne érdekes 70 ről 200-ra vinni a lélekszámot??? sem betegségem, sem tornádóm nem volt, pedig hardon megy. hát nem tudom....van egy határ ahonnan már nem érdekes a játék, pedig jó kis gamma.
  • Apa27
    #316
    Hogyan lehet serkenteni a népességet, hogy növekedjenek/gyarapodjanak?
  • pocoksari
    #315
    jaja, karámot tele
  • Szabolcs92
    #314
    hát nekem 400-500 főnél már minimum 3, de inkább 4 fullos karámom van 25 juhval, és ugyanennyi fullos marha. Legutóbb 3 szabó gyártott folyamatosan, de még így is sok gyapjú és bőr volt pluszban.
  • Tuvok #313
    Igen eltűnnek a sírok, de olyan lassan, hogy sírok.

    Na nekem két karám juhom van (10-10 juh) és egyszerűen nincs gyapjú. Ahogy az egyik karám kiad 6-ot, már fel is használta a szabó, aztán 1 évig bezár, mert nincs nyersanyag.
    Leather is alig akar pluszban termelődni 3 vadásszal és egy tehenészettel (10 boci).
    Sajnos gyakran vissza kell térnem a sima bőr göncök gyártására a gyapjúhiány miatt, hogy legyen a gyerekekre mit adni.
  • pocoksari
    #312
    kabátom valami miatt nincs kereskedelmi mennyiségbe, pontosabban nem foglal annyit, hogy zavarjon :)

    a lakóház-család párosnál mi a helyes arány, ha növekedést akarok?
  • Szabolcs92
    #311
    Én úgy figyeltem meg, hogy a temetőben egy idő után eltűnnek a régi sírok, szóval csak elég férőhely kell, nem lesz tele az egész térkép temetővel.

    Kereskedni az egyik legjobb sztem a kabát, állattartásból úgyis lesz rengeteg gyapjú és bőr, amik csak kabátnak jók.
  • pocoksari
    #310
    na, megnéztem az erdész 200 fát termel 4 fővel...a fa értéke 2/db...az 400 összesen, ha felhasogatod, akkor duplája, de ahhoz kell még ember...ráadásul az erdészkedésben a legrosszabb az, hogy eszméletlen mennyi helybe kerül

    a kereskedőt is megnéztem 25k értékben hozott szajrét az előbb
  • pocoksari
    #309
    pedig szerintem a húst érdemes elcserélni pl. 4 tehénész 6000 értékben állít elő kaját, míg 4 farmer 1600ért...így 6000 kaját termelek, mivel nem kell ennyi kaja, ezért kevesebb embert köt le a kajatermelésem és így bőven jut másra is ember (kb. 170k kajám van raktáron)

    olyat nem cserélek el, ami véges számú a térképen (szén,vas,kő és szerszámok), mert a depositok elfogynak, a bányák kimerülnek (ráadásul foglalják a helyet kiürülés után is), míg a karám 1000évig is termel

    a kereskedő hoz több szajrét is, olyan 10-15k körül hoznak szajrét...én a magokat sem vettem meg, 5 termény és 2 fa van meg, úgyis tízezerszám veszem őket

    nekem az erdész 4 fővel 100 (max. 150) körül ad fát, ha húst termelek és fára tudom cserélni

    nálam is kiverte a biztosítékot a temető, mert biza tele lesz és húzhatom fel az újat, ami értékes területet vesz el...gondolkodtam, hogy nem építek...
  • Szabolcs92
    #308
    Mármint csak akkor ragad át, hogy ugyanolyan növény/állat van a közvetlen szomszédságban, csak hülyén írtam le :)
  • Szabolcs92
    #307
    A marketeknél a kör tudtommal csak a házak miatt számít (tehát azon a körön belül lévők fognak menni hozzá), az biztos, hogy jóval a körön kívül lévő raktárakba is elmennek a vendorok mindenféléért.
  • Szabolcs92
    #306
    Kell tartani mindig egy üres karámot, ha megbetegszik a csorda, oda átirányítod, és alig néhány állatot veszítesz. Arra meg természetesen figyelni kell állatoknál és növényeknél is, hogy ne legyen 2 ugyanolyan egymás mellett, mert ha az egyik megbetegszik, a másikra is átragad.
  • Zero 7th
    #305
    Én tegnap estére jutottam el úgy közel 200 főig gyerekeket is beleszámítva. Ahhoz képest, hogy délután elején még csak 26+gyerekek voltunk, nem is rossz... Nekem is egybefüggő a falu, az egyik oldala bányászat és ipar, a másik oldala mezőgazdaság, és három nyúlványban erdészet, egy kicsit messzebb a központtól.

    Szerintem elég jól állítottam fel a termelési láncot.
    A termelőegységek mellett van mindig egy raktár, a szántóföld sarkán, a kovács mellett, meg az erdei bandának a falu szélén, ezeket eléri a marketplace-ek karikája, úgyhogy gyakorlatilag mindig minden áru úgy mozog, hogy először beviszik a közeli raktárba kb egyesével, aztán onnan a vendorok eltalicskázzák húszasával. A marketek mindig fullosan állnak, a raktárak szinte üresek, mindezt összesen négy vendorral.

    Már csak a bevándorló nomádok hozzák csak az írástudatlanságot, mindenki más képzett. Meleg kabátot használok, három vadász és egy nagy birkalegelő ellátja a várost, még egy kis pluszt is termelt. Három favágóm van két erdészetre, ezek termelnek annyi tűzifát, hogy a lakók ne szénnel akarjanak fűteni, így a kovácsokból ömlik az acélszerszám.

    Kereskedelemre tűzifát (4), acélszerszámot (10) és meleg kabátot (20) használok, a kaját eszemben sincs elcserélni, azzal évente alig 1000 egységgel járok a fogyasztás fölött, szumma olyan 20000 egység környékén. Viszont attól megőrülnék, ha kaját vennem kéne kézzel, nem pedig automatikusan termelődne, csak a magokra és állatokra hajtok. Semmi más értelmeset nem hoznak úgysem. Kereskedőnél mindig csak annyi cucc van, hogy összesen kitegyen 3150-et, ami jellemzően a drágább magok ára, már több mag van, mint amit használok, és állatokból is megvan mindegyik típus, bár pl tehenet épp csak most hoztak, annak még nincs legelője.

    Iskolából már meg kellett építenem a másodikat, a templomom most kezd betelni. A terjeszkedés most fog egy kicsit problémássá válni, mert most tényleg minden oldalról beszorít vagy egy hegy, vagy a farmjaim, vagy az erdészeti létesítmények. Valószínű az egyik kevésbé kritikus erdőt fogom feladni, de az is lehet, hogy a farmok másik oldalán tényleg egy új falut kell majd kezdeni. Egyelőre azzal még nincs gond, hogy sokat rohangálnának, mindig építettem házakat a falu szélére, ha munkahelyeket tettem le. Van pl "kőbánya úti lakótelep"-em, meg most építem "kőbánya alsót". :)

    A falu folyamatosan 5 szívecske 5 csillag állapotban volt, bár most legutóbb levitt egy csillagot az, hogy a skarlátlázba belehalt gyerekeiket nem volt hová temetniük... :P Kéne nyitnom még egy temetőt, mert ez már nem ürül olyan ütemben, ahogy szükség lenne rá, csak sajnálom a temetőre a helyet.

    Hard, harsh nehézség, de semmi különbséget nem vettem észre az időjárásban. Volt hó nélküli telem, pl. Ja, és 50. év körül járok.
    Most már elég stabil a falum szerintem, jön célnak ugyanaz, mint simcityben, belakni a mapot.
  • Caliph
    #304
    változik,volt hogy az első évben átmászott rajtam egy tornádó.
    hússal az a baj hogy nagy tartalék kell belőle mert ha elhullik a csorda akkor bizony gáz van,több év mire újra felneveled a 20 marhát hogy vághass.
    ellenben a szántóföldet ha elvitte a nyavaja az jövőre megint termel:)
    érdemes tartani mindkettőt,és nem egymás mellett
  • pocoksari
    #303
    no, játszogattam picit, mondjuk még közepesen, normál körülmények között katasztrófák nélkül...
    kicsit zavar, hogy nincs cél, öcsit lehet gyűjteni, de ezzel ki is fújt

    kajáról: ha bőven van terület, akkor az állatos forrás a legjobb, mert:
    - szántóföld 4 emberrel ad 1500-1700 kaját (előny: télen munkásokként dolgoznak), 15*15 területet foglal, értéke 1 arany (hívjuk aranynak a kereskedő váltószámát), tehát emebernként 400 aranyat termel
    - tehenészet 2 emberrel ad kb. 1000 húst (előny: ad bőrt még, ami 12 arany/db ha jól emlékszem, tehát 500 arany jön ebből kb.), 3 arany/hús, tehát beleszámolva a bőrt 2 emberrel 3500 értéket termelsz, azaz 1750 arany/fő, kis hátrány,hogy kell idő, hogy beinduljon és nonstop dolgozik, tehát kell munkás, meg nagyobb területet foglal
    Összegezve, ha van elég hely, akkor tehenészetet raksz le szántőföld helyett és a kereskedőnél átváltod 3500 kajára, mivel ide csak 2 fő kell, ezért a "maradék" két fő mehet máshova...
    Igazából értékben bárminél többet termel, én a húspénzből töltök mindent (ettől függetlenül persze nekem is van szántóm, gyümölcsösöm, gyüjtögetőm, favágóm, bányám stb.)

    ezt a falus részt nem teljesen vágom, nekem egy falum van, az terjeszkedik balra,jobbra,le, fel...szépen összefüggő az egész

    leraktam 2 kereskedőházat, úgy tűnik, mintha kétszer gyorsabban jönnének a kereskedők, szóval gondolom ha 4-5 ilyen van, akkor mindig áll bent kereskedő valamilyen áruval...

    a katasztrófák milyen gyakran jönnek?
  • Ironman2
    #302
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Új verzió!!

    3DMGAME-Banished.v1.0.1.Build.140227.Cracked-3DM

    http://pan.baidu.com/s/1o6scH7c
    http://yunpan.cn/Q43yVrP9bCe3z

    torrent:

    http://bt.3dmgame.com/show.php?hash=431ef31dd8d35d19c5a37dda167eeef46ed202ff

    Fixed a bug causing save games to fail.
    Fixed a crash in the music player.
    Fixed a startup crash when a video card doesn't support depth sampled textures.
    The startup menu scene no longer displays the last seen area.
    Added a command line switch /dx9 to force the game into dx9 mode.
    Added a command line switch /dx11 to force the game into dx11 mode.
    Added a command line switch /windowed to force the game to start windowed instead of fullscreen.

  • Hunor1
    #301
    mentesz, kilépsz és újra belépsz.
  • precise
    #300
    Nekem is előjött az egér másol kattint mint ahova mutat bug. Van mér rá megoldás?
  • MaRee
    #299
    Sikerült megoldani, leraktam nagy nehezen pár házat a bánya köré, aztán lassacskán oda még egy kovácsot, és mostmár túltermelés van :D

    Jelenlegi probléma hogy valami betegség következtében meghalt az összes csirkém amitől kb 40 purcant ki egy-két év alatt :D Az ilyen ellen lehet védekezni valahogy? Plusz a már meglévő pastureból nem lehet átvinni állatot az újba? Mert a csirkék helyére akartam tenni bárányokat, abból van kb 30,de nem megy.
  • MaRee
    #298
    Köszi a válaszokat!

    Nos a bánya mellett van egyből a stockpile, vele szemben pedig az egyik kovács, majd lehet lebontom a másikat és oda rakom ezt is mellé. A házak egy kicsivel messzebb vannak, bár nem nagyon. Majd meglátom mire jutok és megpróbálok házakat rakni a bánya köré is, hátha oda költöznek. Sajnos a trader még sosem hozott sem vasat sem szerszámokat.
  • kemszi2
    #297
    Nekem egy születési halálozási arány hiányzik a statisztikai részből,jó lenne látni,hogy adott évben mennyi gyerek született és hányan haltak meg
  • Tuvok #296
    Nekem a Market mellett van minden létfontosságú épület (kovács, szabó, favágó), a Vendorok mindenből beszereznek és a termelőknek csak a szomszédba kell átugrani nyersanyagért, nincs szükség Laborerekre se, azokat szanaszét szoktam küldeni kőért, vasért.

    Az viszont tényleg bosszantó, hogy a falusiak elkapkodják a szenet fűtésre, ezt csak csökkenteni lehet a Pile-ok különféle elhelyezésével, de a kikapcsolására nincs mód. Talán majd valami patch-ben.
  • Hunor1
    #295
    több ember több gond...könnyen megborul az egyensúly, és rohadt nehéz tervezni azt hogy ne sokat mászkáljanak fölöslegesen az emberek!
  • Zero 7th
    #294
    Én a jelenlegi falumban igyekeztem úgy elrendezni magam, hogy a raktár-piac-tároló tengelytől az egyik irányban van a bánya és az ipar, a másik irányba a lakók. A bányát egyetlen csík út választja el a kovácstól, ami mögött rögtön ott a piac.

    Nem tudtam a héten nagyon haladni vele, szóval csak ~30 embernél járok.Lehet, hogy hosszú távon nem fogok elférni, de egyelőre jónak tűnik.
  • Hunor1
    #293
    hehe nálam 3 favágó alíg bírja tüzelővel ellátni a falut, nem hogy eladhatnék belőle....amúgty is állandó fa hiánnyal közdök. azt sem értem a vedorok mi a fasznak viszik a piacra a rönkfákat a stock piléből???! állandóan elhordják a kovácsok és a favágók elől! mert én úgy telepítettem ezeket az iparosokat hogy a raktár mellett legyenek, azt hittem így hamar alap anyaghoz jutnak....
  • Tuvok #292
    Nálam a tüzifa a kereskedelmi alap, gyorsan termelődik és a fa nem fogy el.
  • Zero 7th
    #291
    Hm. Nem lehet beállítani, hogy ne tüzeljék el a szenet? Meg egy olyan is kéne, hogy ne egyék meg a bogyókat, mert pálinkára kell. Jó lenne a játékban egy ilyen nyersanyaghasználat beállító panel, mint ami a Dwarf Fortressben van...
  • Hunor1
    #290
    jaj az a szén! gondoltam termelek szenet ztán majd jól eladom a kereskedőnél és veszek rajta ezt azt... ahha mindenki elhordta tüzelőnek! de próbáltam más termékből is fölösleget képezni, de mindent hazavisznek vagy mások felhasználják. azt hittem majd 2 szabóval tudok jó sok ruhár készíteni eladásra de sajnos a falusiak elhordják, és lassan készülnek. nem tudom miből lehetne dömpinget csinálni. talán csak a kőbányászatból, azt legalább nem eszik meg... :)
  • kemszi2
    #289
    én vasat,szenet és követ is rendelek,többnyire hallal/hússal esetleg gyapjúval fizetek,az a szén amit hoznak az elég arra,hogy jobb szerszámokkal el tudjam látni a falut,bár sajnos néhány lenyúlják otthonra :D
  • Tuvok #288
    Mindig rendelek Iron-t a kereskedőtől, tüzifával fizetek érte (mert az van bőven). Működik a módszer, egyelőre van vasam dögivel (kop..kop..kop....)
  • Tuvok #287
    Az lehet a baj, hogy a bányászok sokat bóklásznak munka helyett, messze van a házuk, kajájuk (barn/market). Mivel a bányában relatíve sokan dolgoznak, kell a közelébe egy "Outpost", azaz egy kisebb falucska, ahová hazajárnak aludni, melegedni, enni.
    A Stock Pile elhelyezése is fontos, a bányászok egy része a bánya mellé rögtön kipakolja a cuccot, a többi meg (a Laborer-ekkel karöltve) elhordja a legközelebbi Stock Pile-ig. Ha az messze van, a bányászok állandóan cipelnek bányászás helyett. Ráadásul ha messze van a kovácstól, akkor még ő is folyton gyalogol a vas kalapálása helyett. A város halála a sok gyaloglás.

    Így van nálam megoldva, 3. és 4. kép, a két híd másik oldaláig járnak a bányászok mindenért max, tehát nem vészesen távol, így nagyon jó hatékonysággal adják a szenet.

    A szerszámhiány egy ördögi kör, ha bekerülsz szinte meghaltál, nekem csődölt be falum emiatt. Vagy szerencséd van és hoz a kereskedő Iron-t, vagy leállítasz minden termelész ami nélkülözhető, viszont ha a kajatermelőt adják be az unalmast szerszámhiány miatt, akkor véged.
    Ha van Stock Pile, ahol van vasad, bontsd el, amíg a kovácshoz legközelebbi Pile-ra nem kerül a vas.
  • Caliph
    #286
    még nem próbáltam de kereskedőtől nem lehet rendelni,venni?