485
Banished - városépítő stratégiai játék
  • sznek1975
    #445
    Sziasztok. A évszakokat lehet valahogyan lassítani? A szimulált idő lassítón kívül van e valami mód hozzá ?
  • sznek1975
    #444
    Köszönöm
  • Tuvok #443
    Ha megtelnek a lakóházak, nem lesz hely új babáknak. Építs új lakóházakat, de ne sokat egyszerre, mindig csak 2-3-at időnként. És ezzel párhuzamosan növeld a kajatermelést is, hogy megmaradjon az egyensúly.
  • sznek1975
    #442
    Mitől mehet le a lakosság létszám? 45 volt eddig a csúcs van pedig söröző és gyógyfüves a Templom most készül de nehezen mert kevés rá az ember
  • sznek1975
    #441
    Lakosság boldogságát mivel lehet növelni? csak templomnál van oda írva de az meg idő míg meg lesz
  • sznek1975
    #440
    köszi szépen
  • VJP
    #439
    Gyógynövény. Herbalist a neve. (talán... rég játszódtam) Erdőből szedi fel.
  • sznek1975
    #438
    Sziasztok. az egészséget hogy lehet feljebb vinni szép lassan megy lefele.
  • Piko888
    #437
    Grafikailag szebb, de egyébként tök ugyanaz
  • Timbu
    #436
    Ennek van valami köze a Banished-hez? Eléggé hasonlít rá.
  • Piko888
    #435
    Forest megjelent
    Utoljára szerkesztette: Piko888, 2016.08.26. 18:34:13
  • Tuvok #434
    Kaja, kaja, és kaja ! :)

    Idővel építs egy Town Hall-t, nagyon sok hasznos infót ad, és legyen 1-2 kutad is itt-ott, néha eldobnak egy égő csikket, FAházak között.....

    Egy kis gyakorlás után nyugodtan kezdhetsz egyet Hard-on, nincs állatod, seed-ed alapból, meg kevesebben vagytok, de szerintem úgy az igazi kihívás, ha mindened a kereskedőtől veszed meg.
    A CC mod nagyon lekönnyíti a játékot, mindenre van olcsóbb épület, meg kereskedőből is olyan, aki csak seed-eket meg állatot hoz (soha nem használom, too easy), míg az eredeti keri évekig házal minden vacakkal, mire hoz valami értelmeset.
  • Carlos
    #433
    No akkor ráállok majd a woodcutter-ekre.
    Még csak a második év telénél járok és úgy elfogyott a tüzifa meg a kaja, hogy öröm volt nézni. Remélem kihúzzák valahogy a telet. :D
  • Tuvok #432
    Építs Trader-t a vízpartra, oda majd érkezni fog időről időre egy hajó, ő szokott hozni növénymagokat, állatokat, meg kész termékeket/terményeket.
    Viszont elég drága. Minden cuccnak van egy értéke, 1 kaja 1-et ér, egy tüzifa 4-et, egy szerszám asszem 8-12-t típusától függően.
    Egy mag 2500 szokott lenni, azaz ennyit kell fizetned érte, ergo pl. tüzifából 625 db kell (a tüzifa a legjobb fizető eszköz eleinte, mert korlátlanul van és gyorsan készül, csak építeni kell 2-3 Woodcuttert).
    A Trader úgy működik, mint a piac, beleteszel 1 embert, és odatalicskázza amit és amennyit beállítasz neki (csak azzal tudsz cserélni/fizetni, ami a Trader raktárában van).
  • Carlos
    #431
    Köszönöm.
    Mikortól lesznek elérhetőek (és hogyan) másfajta állatok is akiket lehet nevelni? (most csak birka van)
    Továbbá növényből is csak krumpli meg kukorica, fából meg csak alma van. Hogy lehet "unlockolni" a többit? (tutoriálban többféle volt)
  • Tuvok #430
    Minden cuccból visznek oda az ott dolgozók (1-2 ember elég bőven bele), tehát mindenkinek elérhető lesz minden ott. Egyféle mindenes raktár. Ha csak a közeli raktárból esznek az emberek, kevésbé lesz változatos az étrendjük, úgy annál nagyobb egy járvány esélye.
  • Carlos
    #429
    Köszi... jó sok hasznos dolgot írtál.
    A piac mire jó? Mert a kaját meg a cuccot kiszedik a csűrből is az emberek. Mi a különbség?
  • Tuvok #428
    Két fontos szabály van szerintem. Az egyik, hogy mindent szépen lassan, lépésenként. Ha elkapkodsz valamit és borul az egyensúly, pillanatok alatt becsődöl és kihal a falud.
    A másik, hogy kajából SOHA nincs felesleg. Minél több van, annál kisebb az esélye, hogy kaja nélkül maradsz, ősszel mindent hazavisznek a lakók, ezért pillanatok alatt lecsappan ami nyáron soknak tűnhet.
    A gyűjtögető nagyon jó, de soha ne tegyél bele fullra dolgozókat, mert kimerülnek a gyűjtögethető növények. Mindig erdőben legyen(ek), inkább legyen belőle két épület 3-3 emberrel, mint egy 4-gyel.
    A vadász a ruha miatt kell, de elég lassan "termel" sajnos.
    Halászok mindig jó szolgálatot tesznek, két épület 3-4 emberrel rengeteget halat ad. A lényeg, hogy oda rakd, ahol a körében minél több víz van.
    Az alma majd az alkoholhoz fog kelleni inkább.
    A fő kajaforrásod úgyis a farmok lesznek, venni kell hozzá magokat (seed) a kereskedőtől. Ha könnyűn kezdtél, akkor asszem alapból is van.
    Kezdőként kb. annyi a lényeg, hogy még első évben legyen 1-2 gyűjtögetőd és halászod, favágód, szabód (és vadászház mellé) és kovácsod. Célszerű manuálisan szedni a fát, vasat, követ időről időre, nem túl nagy adagokban. És őszre mindenki feje felett legyen fedél.
    Második évben jöhet forester, piac a falú közepére, herbalist, esetleg iskola vagy templom, meg pár új ház.
    Mindig legyen pár szabad laborer-ed, ők a hordárok. Akire nincs szükség pl. a tél miatt a farmerek, ők is laborerként funkcionálnak, automatikusan.
    Pár játékév alatt könnyen ki lehet tapasztalni milyen épületből mennyi kell, és mennyi dolgozó beléjük. Balanszolgatni kell, kb. ennyi a lényeg, később meg már szinte teljesen önfenntartó lesz a falu.
  • Carlos
    #427
    Van pár tipp amit a nagyon kezdő megfogadhat?
    Pl kezdek rájönni, hogy fölösleges volt 5 féle élelemforrást építeni (gyüjtögető, vadász, halász, bárány, almafa), mert csak viszi a munkaerőt... Vagy rosszul látom?
  • Carlos
    #426
    hát még csak ismerkedem, belőttem a CC modot, de ki is szedtem, mert annyira sokminden volt benne, hogy elrettentem. Előbb megismerem az alapot aztán majd ha ott már rájöttem mindenre megint bekapcsolom. :)
  • Tuvok #425
    Új házak építésével. Ahogy írod, átköltöznek, egyrészt mindig próbálnak a munkahelyükhöz közelebb költözni, másrészt a felnövő fiatalok összeköltöznek az új párjukkal, és babájuk lesz.
    Sose építs túl sokat egyszerre, csak szép lassan. A túl gyorsan növekvő lakosság könnyen felborítja az egyensúlyt, elsősorban élelem, ruha és szerszám terén, mindig legyen tartalékod.
  • Carlos
    #424
    Én csak most találtam rá a játékra, kb a tutoriálokon vagyok túl és elkezdtem az első falvamat.
    Kérdésem az volna, hogy a populációt hogy tudom növelni? (ha házat építek, csak átköltöznek a meglevő lakosok).
  • buddy8
    #423
    Ez meg egy Banished klón a Forest Village fejlesztés alatt álló PC játék!
  • buddy8
    #422
    Látom a skót zászlót fújja a szél! :-D
  • Tuvok #421
    A CC a legjobb mod, amit a játékhoz készítettek, imádom.
    Rengeteg új épületet, láncot, terméket, dekorációt, opciót, mindenféle földi jót ad a játékhoz. Egyetlen apró hátránya, hogy mivel mindenre van már olcsóbb, elérhetőbb épület, kissé megkönnyíti a játékot. Persze nem muszáj élni minden lehetőséggel. :)

    Jelenlegi városom, Beaverdale:
    Kép 1
    Kép 2
  • Twist3r
    #420
    Köszi, akkor nem várok a Steam megjelenésre, berakom manuálisan a linkről.
  • buddy8
    #419
    Ez a közvetlen link Colonial Charter 1.6
    https://drive.google.com/file/d/0B_rqpUfkxXC0S2UyN09WZXc4YkE/view?pref=2&pli=1
    Ez pedig a Stream, de az a verzió csak 1.5
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=500578844
    Utoljára szerkesztette: buddy8, 2016.02.23. 18:21:12
  • Twist3r
    #418
    "A CC-t a steamről is le lehet húzni?" SteamWorkShopben kerestem de nem találtam csak valami korai verziós német valamit, úgy tűnik a mi régiónkban nem elérhető. Ha valaki megtalálja a legfrissebbet akkor dobhatna egy linket. Köszi.
  • Piko888
    #417
    Köszi szépen! Nagyon jó leírás, megint kedvet kaptam hozzá. A CC-t a steamről is le lehet húzni?
  • buddy8
    #416
    Csak néhány gondolat!
    A Banished függőséget okoz! - Mondjuk az alapjáték 6-8 város felépítése után, akár hard, harsh climate szinten is, de nagyon sok mods van hozzá. Mindenkinek ajánlom a figyelmébe a Colonial Chartert. http://colonialcharter.com/ Szinte új játékot csináltak belőle, több nyersanyag, épület, állat, mag, fa stb.
    Amiről kevesebb szó esik talán:
    miről volt ismeretes néhány régi nagy birodalom: Róma, Kína, Inka??? - Fejlett úthálózat. Szerintem nagyon fontos! Stone Road! Nagy távolságokat gyorsan meg lehet tenni.
    Oktatás. Az egyik első épület, mert az educated fiatalok sokkal többet tudnak dolgozni.
    Fontos szerintem, hogy jó minőségű kőházakban éljenek a népek, ne fában, megéri! Az angol nyelvű oldalakon hosszan elemezték mindezt.
    Nagyon fontos az előre tervezés. Házakat folyamatosan kell építeni, lényegében ez a születésszabályozás. Ha viszont minden felnőtt azonnal házat kap az baby boom-ot eredményez néhány év múlva és ha az élelmiszer termelés nem tudja követni - akkor éhség és halál következik.
    Viszont nem kell megvárni, hogy dörömböljenek a hontalanok a házért, mert akkor pedig a felnőtté váló fiatalok otthon maradnak és nem születik gyerekük. Elöregszik a népesség és nem lesz aki dolgozzon. Éhség és halál következik.
    Szóval folyamatosan évi 2 ház, kb., és akkor lineáris a népesség növekedése.
    Személy szerint én nem szeretem a migránsokat. Neveletlenek és betegségeket terjesztenek, szóval nem engedem be őket.
    Csak néhány tipp általánosságban. Eleve úgy tervezzük, hogy majd középre jön egy market. A zóna amit lefed pedig körbevehető kisebb körökkel, amiket favágók, gyűjtögetők, vadászok farmok, gyümölcsösök és pásztorok vesznek körül.
    A Banished normál verziójában 12x12-es négyzeteket hozok létre, mindegyiket egy szélességű kő út határolja. A CC-ben ez 14x14, de ott nagyobb a market is. A 12x12-es négyzetekben pedig házak, kézművesek vannak, néhány állat, gabona és fa is bekerül a városon belülre.
    Fontos a kereskedés. Iszonyú sok kőre van szükség, de a sok favágó, és tűzifa készítő miatt, olcsón lehet behozni.
    Mondjuk akinek tetszik a játék, az tényleg töltse le a CC-t, mert nagyon feldobja a játékot.
    Hajrá!
  • Piko888
    #415
    Igen az van, csak a súgó nincs teljesen kész.
  • VJP
    #414
    Hol? Teljes magyarítás? Ezt megtaláltam már.
  • Piko888
    #413
    Sőt már magyarítás is van hozzá.
  • Tuvok #412
    És tegyük hozzá, hogy hihetetlen hangulatos a játék.
    Megjelenése óta felépítettem 18-20 várost, de nem tudom megunni.
  • Piko888
    #411
    Minden forintját megéri, van benne kihívás és tényék sok az achi is.
    Most akciós is, a több, mint 15000 pozitív értékelés a steamen magáért beszél.
  • VJP
    #410
    Szereted a kihívást? Akkor vedd meg! Nem egyszerű a játék.
    Ha nem, nem....
  • Tuvok #409
    Élj túl, építsd be a pályát, tartsd az egyensúlyt, és van egy rakat achi is.
  • Anonymusxx
    #408
    Köszi, akkor egy ft-ot sem ér nekem..
  • Piko888
    #407
    Nincs végcél
  • Anonymusxx
    #406
    A játéknak van valami végcélja ? Vagy olyan mint a simcity?