485
Banished - városépítő stratégiai játék
  • SANTANTICA #205
    Van verzió száma a játéknak?
  • SANTANTICA #204
    óhh...kb már 10x eljátszottam ezt :)
    Mondom mindig ez a vége.
    Akkor kezdik ezt mikor 1x kiírja, hogy megtelt a raktár.
    Persze hiába csökken le utána, onnantól a földre teszik a kosarakat.
  • MaRee
    #203
    Kezdj egy újat sztem.
  • SANTANTICA #202
    sajna mindig ugyan az a történet:


    van kaja, de egy idő után nem viszik raktárba, vagy piacra, hanem mellé teszik a földre...persze kaja lefogy 0-ra és kihal a falu...ez eléggé bug gyanús dolog lesz :(
  • VJP
    #201
    QuippeR:
    Hogy sikerült neked ennyi idő alatt (61 év) ekkora népességet összehozni? Nekem mindig kajaproblémáim vannak, a szükséges megvan, de növelni a falut nem tudom belőle. Normál nehézségen játszol? Mekkorák a farmjaid, és hány ember dolgozik rajtuk?
  • twi452
    #200
    ejha az enyém meg ez lenne 19840205 :D
  • Tuvok #199
    A hivatalos fórumon van topik a pályák seedjére (generált számkódjára), és van aki a szülinapját ütötte be. Kipróbáltam, és olyan fasza pályát kaptam, hogy el is kezdtem.
    19840502, ha érdekel valakit :)
  • Tuvok #198
    Disznót gyártó kovács ? Valami ilyesmi volt :)
    Hát nem kizárt, hogy Luke kitalált valami hasonló vicces dolgot.
  • SANTANTICA #197
    Háááát...sikerült a kaja termelés, nem is kicsit.

    Viszont! Megtelt a raktár, gondoltam építek még egyet. Fel is épült.
    De a következő történt: egyikbe sem vitték a cuccot, hanem letették az udvarra, majd a teli raktárat is kiürítették...persze 0 kaja (kint a földön +4000 ! ) és természetesen kihalt a falu.

    Ez bug, vagy a nem hivatalos miatti "védelem" (anno settlesben volt ilyesmi) ?
  • SANTANTICA #196
    okok próbálom, köszönöm
  • Tuvok #195
    Azért tűnik el, mert beviszik a házakba.
    Tegyél Gatherer-t a közeli erdőbe, az kezdetben elég sok kaját hoz.
  • Terawatt
    #194
    Legjobb kaja bevétel a gyűjtögetés.
  • SANTANTICA #193
    nagyon kezdőnek tudtok valami tanácsot adni?

    indul a játék kb 900-1200 kajával és kb az első 4 percben eltűnik 1000 kaja....

    hiába építek halász kunyhót nem képes magukat sem ellátni kajával :(
  • Tuvok #192
    Élőállatot nem lehet eladni a kereskedőnek ? A TP-nél nincs a listában.
  • Tuvok #191
    A kivágott fát mindig a legközelebbi lerakathoz viszik, a favágó pedig a hozzá legközelebbi lerakathoz megy a fáért, ha pedig ott nincs, indul távolabbra. Viszont így több időt tölt anyagbeszerzéssel, mint favágással.
    A favágóhoz legközelebbi lerakat közelébenl vágj ki manuálisan 6x6 vagy 7x7 kockányi fát, az tuti a favágóhoz kerül.

    Én néha magam gazdálkodok a fával a Forester környékén, ő találomra vág és ültet fát, én viszont néha kivágok egy kockányit, olyankor ő oda ülteti a csemetéket, legközelebb mellette vágok egy kockányit, akkor oda ültet, és így megyek körbe. Hatékonyabb, mint ahogy a Forester vág ki egyet-egyet, és mire körbeérek az első helyen újra nagy fák vannak. Pár év alatt beállt a dolog, a Cut-ot ki is kapcsoltam, én vágok, ő ültet.
  • QuippeR
    #190
    nem elég egy, és erre bizonyítékom is van, mert felvettem az elején a játékot, és próbáltam egy marhával indulni:
    http://www.twitch.tv/darealq/b/504469351

    a videó elején megveszem a marhát, végig egy marad, de a huszonkilencedik percre az is meghal.
  • MaRee
    #189
    Megkérdeztem a steames fórumon, valaki hátha okosabb nálam.
  • wulwerin
    #188
    Nincsen betelve a limited? Ha ez sem akkor lehet valami bug jött elő nálad.
  • MaRee
    #187
    Fehérek az ikonok, tehát működnek az épületek. Konkrétan semmit nem építek, mert nincs miből. 3 lodge-ban van 9 munkás elosztva és van 3 woodcutter 3 emberrel, emellett semmi nem működik ami a logokat használná.
  • wulwerin
    #186
    Nehogy megnyomd a cut gombot, mert azzal kikapcsolod. Ez olyan enable/disable dolog. Minden épületnél, ha megnyomsz valamit akkor kikapcsolod a funkcióját.
  • Fehercsoki
    #185
    Nem lehet hogy túl sokat építkezel? Hány forester munkásod van? Ha kell akkor persze vágj fákat.
  • MaRee
    #184
    Hát akkor tényleg nem értem. Jelenleg 40 fős faluban 3 forester lodge, és az emberek fagyhalált halnak, mert a 3 woodcutter nem tud mit feldolgozni.
  • Fehercsoki
    #183
    Ha fehér az ikon akkor automatikusan csinálják, ha sötét akkor nem. Ha lerakod az épületet ne nyomj semmire csinálnak mindent, elosztják a munkaerőt is. Csak a munkaerőpanelen ossz ki forester lodgeonként legalább 2 dolgozót.
  • MaRee
    #182
    És elég ha a cut-ra nyomok, vagy nyomkodni kéne a plantot is? Mennyire baj ha messze vannak a falutól? Nekem mondom 3 lodge van, de szinte egyáltalán nem termelnek.
  • Fehercsoki
    #181
    Úgy működik, hogy az "öreg" fákat levágják, és mindig ültetnek új fákat, 3-4 forester lodge összesen kb 8 emberrel elég fát termel egy ~60 fős falunak.
  • MaRee
    #180
    Ezek a forester lodgeok hogy működnek? Folyamatos log hiánnyal küszködök, és nincs elég tüzifa. Ha letarolom az erdőket ugye az nem jó, viszont három forester lodge-ot raktam be sűrű részre, de lópikulát se hoznak. Hány embernek kell bennük dolgozni? Plusz az egyes épületek hogyan hatnak egymásra, pl a herbalistom és a gathererem ha be van rakva az erdőbe, akkor ha berakok közéjük egy ilyen lodge-t, hogy a köreik metsszék egymást, akkor az a termelés rováására megy?
    És az idióta woodcutterem miért sétál a fakitermelés területére 10km-t a log-ért, mikor mellette van a storage cuccon egy mázsa?:D
  • Eisenberg
    #179
    Nekem meg iszonyat sok vas van a környéken, konkrétan írtanom kell Őket :D Annyi felesleges vasam van, hogy bármit csinálok, bármennyi idő telik el biztosra veszem, hogy vas mindig dögivel van :D Igaz össz vissz egy kovács dolgozik.
  • Tuvok #178
    Egy elég ? :D Nem túl reális. Luke anno azt írta, hogy a algoritmus szerint az állatok próbálnak 50-50% között megoszlani a nemek között, de elvileg előfordulhat, hogy ha veszel kettőt, mindkettő kakas lesz.
    Szerencsére a csirkéim szaporodnak. :)
  • wulwerin
    #177
    Ahhoz, hogy egy állatfarmot hozz létre elég 1 állatot venned, szaporodni fog, mint Darth Vader. És érdemes 2 herbalistot építeni 2 különböző erdőben, és időnként váltogatni melyik termeljen, mert kimerül az erdő. A storage barn ne legyen messze a farmtól, mert nem végeznek a parasztok a betakarítással, és ha megjön a fagy oda a termés egy része.
  • Tuvok #176
    Vettem az este két élő csirkét, és valószínűleg ez a falum csődjét fogja okozni. Ráment szinte az összes ruha és szerszám amim volt, a leather erősen hiánycikk, a vas rég elfogyott körülöttem, a bánya pedig gyalázatosan keveset termel. Így megszűnt az utánpótlás, se ruha, se szerszám. Lekapcsoltam pár nélkülözhető termelőt, de ha a kajagyárak is beadják az unalmast szerszám hiányában, akkor szép lassú éhhalál vár mindenkire.
  • Hunor1
    #175
    azért az vicces hogy a vadász éhen hal! :)) hardon játszom és alíg bírják fenntartani magukat. 2 vadász 1 gyűjtögető 1 halász 1 tehenész (fullosak persze) vam templom, temető,sörfőzde, iskola és elég házikó még is kevés a gyerek. sokkal nehezebb hardon mint médiumon.
  • Aragorn831109
    #174
    Nem sajna tényleg annyiba kerül. Itt nézz körül, mit mennyiért adhatsz el:
    http://banished-wiki.com/wiki/Trading_Post
    Ahogy egyre több mindent termelsz, egyre több mindenből lesz felesleged és akkor már a magokat is könnyebb lesz beszerezni. :)
  • Tuvok #173
    Most hozott a kereskedő először megvehető seed-et, amiből egy darab 3125-be kerül. Ez most vicc ? Ez szerszámból is közel 400 db-ot jelent
  • Hunor1
    #172
    no akkor munkára !
  • Hunor1
    #171
    jah ha volna... :))
  • Tuvok #170
    Nem, kilép menübe, mintha nyomnál egy Esc-et.

    (Emiatt Tabletről wifin olvasom a fórumot, hogy menjen a játék :DD)
  • Hunor1
    #169
    köszi!
    ha alt+tabbal kilépek olvasni fórumot azalatt is megy az élet a faluban?
  • Tuvok #168
    Ha a barn-ok a külső területeken vannak, az emberek sok időt töltenek azzal, hogy kimenjenek a szükséges, tárolt dolgokért, ahelyett, hogy a munkájukkal foglalkoznának.
    Ha van piac, a lakosságnak nem kell a határba kimenni kajáért, mert a vendorok egy helyre gyűjtenek mindent.
    Arról nem is beszélve, hogy egyik barn-ban X, másikban Y dolog van, a piacon viszont mindenből akad, a változatos kaja pedig boldogságfaktor
  • Hunor1
    #167
    még egyszer megkérdezem akkor:
    A piac mire jó ha az emberek a raktárból is elviszik a cuccokat?Úgy sincs pénzmozgás, így csak több helyen vannak a termékek. vagy a boldogságra van pozitív hatással?
  • precise
    #166
    Kutakat kell építeni pár helyre az oltáshoz.