485
Banished - városépítő stratégiai játék
  • lonvard
    #365
    jaaj köszi! Tiszta stresszben voltam hogy egyszerűen nem tudok vásárolni semmit. :)

  • kirsza94
    #364
    Köszi a gyors választ! :)
  • Zero 7th
    #363
    Levágni _csak_ akkor kell, ha megbetegszenek. Hagyni kell őket szaporodni a kapacitásig, onnantól kezdve a plusz szaporulat automatikusan a henteshez kerül, és onnantól a karám nem csak gyapjút/bőrt, hanem húst is termel.
  • kirsza94
    #362
    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy az állatokat érdemes levágni vagy, hagyni kell , hogy tojást,gyapjút termeljenek?

    Előre is köszi :)
  • Zero 7th
    #361
    A tűzifa asszem négyet ér, ha jól rémlik ilyen 500 fa+a maradék szerszámból csomagokban vettem a magokat.
  • kemszi2
    #360
    félre érted nem 2500 van benne hanem ennyit ér és ekkora értékű cuccot kell érte adni ,ha mondjuk vesszük a halat amiért 1-et ad kell 2500 hal
  • lonvard
    #359
    Köszi szépen. Tél közepén érkezett egy gyümölcsmagokat szállító csónak. A szokásos 2500-as csomaggal amiért elképzelni sem tudom mennyit kellene fizetni. A kereskedő inventoryába beraktam 100 követ (van egy kőbányám és abból éreztem némi fölösleget, tüzifa és élelemhiányban szenvedek épp :)), és ezt 7 egységnek érzékelte.

    Adnátok egy becslést hogy 2500 vetőmag az kb. mennyi tüzifába kerül?
  • QuippeR
    #358
    hát ha van már birkád, akkor lehet gyapjúval. :) a hal meg étel, azt nem fogadja el az összes kereskedő.
  • kemszi2
    #357
    én gyapjúval meg hallal kereskedtem
  • QuippeR
    #356
    elején tüzifa, aztán szerszám vagy ruha
  • lonvard
    #355
    Kereskedőnél ti mit adtok el? Csináltam egy nagyon profi kis falut, 110 fős, minden van már, elkezdtem építeni a burzsuj negyedet kőházakból. :-D

    Egyetlen problémám, hogy az élelmezést még mindig kőkori halászat-vadászat-gyűjtögetés módszerrel oldom meg, pedig óriási búzemezőket gyümölcsösöket, állattenyészeteket álmodok. Néha jön a kereskedő és nem tudok neki mit eladni amiért cserébe vásárolhatnék állatot vagy vetőmagot.
    Mire menjek rá szerintetek? Minek van a legnagyobb értéke? Megcsinálhatom hogy mindenki bányászik követ vagy vasat vagy szenet, vagy gyártunk egy tonna tüzifát, vagy mindenki élelmet gyűjt, valamiből tudnék többletet termelni, kérdés mi a legjobb kereskedelmi anyag.
  • Faterx
    #354
    Szia!
    Okvetlenül nyálazd a tutorialt, ha nem is megy az angol akkor is rájössz...
  • lonvard
    #353
    Sziasztok!

    Nagy nehezen rájöttem a játék alapjaira annyira hogy már van egy 30 fős kolóniám ami nem hal éh vagy fagyhalált. :)

    Lenne két kérdésem.

    Az egyik a terjeszkedés. Szóval ti hogyan oldjátok meg a falutól távol eső vadász-gyűjtögető-erdész kabinok lakhatását, élelmezését, tüzifáját? Minden ilyen külön szekciót kisebb helyőrséggé kell alakítani tehát ellátni lakóházzal, élelemmel, tüzifással, hogy ne kelljen az embereknek mászkálniuk a főfaluba mindezekért, vagy pedig egyáltalán nem kell foglalkozni velük, menedzselik a maguk életét?

    A másik a kereskedő. Csináltam egy halom búzaföldet, akkor jöttem rá hogy nincs mivel megszórnom. Jött a kereskedő, 2500-as csomagokban árulja a vetőmagot (ha jól értelmeztem), és nem tudom mivel tudnám kielégíteni az igényét mert 2500 egységem semmiből nincs, egyáltalán a kereskedést nehezen dolgozom fel mert hiába ajánlok fel mondjuk 200 tüzifát, azt ő magának lekonvertálja 15 egységgé és ha ez így van akkor nem tudom mennyi lenne az az összeg amivel már kereskedhetnék. Jól gondolom hogy 30-40 fős kolóniával még ne nagyon kereskedjek? :-D

    Köszi szépen ha válaszoltok!
  • Caliph
    #352
    castle story se rossz,bár abban van már ellenség is és várat kell építeni:D
  • Zero 7th
    #351
    Clockwork Empires

    Erősen Banished jellegű játék készülőben.
  • Hunor1
    #350
    köszi.
  • juhaszvik
    #349
    Ahoi!
    A következő, a tutorialból ki nem derülő infókatt gyűjtöttem össze a wikiről:
    - a tutorialban azt mondja, hogy a tanult emberek boldogabbak, de valójában a konkrét teljesítményre is kihat, pl. a tanult kovács kétszer annyi eszközt termel
    - a halászat hatékonysága a hatókörön belül található víz mennyiségétől függ, tehát egy tóparton több halat lehet fogni
    - a foresterek begyűjtik az ültetés útjában lévő követ és vasat
    - a foresterek összeférnek a herbalistokkal: "New trees planted by a Forrester, who can also chop down trees to create logs, will not contain these valuable herbs"
    - öregebb erdők több nyersanyagot adnak, bár ez lehet csak a logra vonatkozik, mert a herbalistnál azt írja, hogy nem a fák kora, hanem a sűrűsége számít
    - a herbalist gyógyít kisebb betegségeket (tanulatlan fél élet, tanult 1 élet)
    - érdemes már korán felhúzni az iskolát

    Bocs a triviális dolgokért, saját ötleteket meg írok legközelebb...
  • Apa27
    #348
    Oh! Ezt nem tudtam...
    De akkor is! Igaz, hogy az erdő ahova a herbalistet raktam új ültetésű volt, de minimálisan akkor is gyűjtött. De ha a hunter is dolgozott, akkor semmit sem.
  • Caliph
    #347
    azt figyelembe veszed hogy a herbás csak"öreg" erdőben működik,frissen ültetett fák esetében nem gyűjt semmit?
  • Apa27
    #346
    Én is így csináltam ahogy írtátok, de nekem a herbalist ha dolgozott a hunter semmit sem gyűjtött. :(
  • precise
    #345
    megtudom erősíteni.
  • Zero 7th
    #344
    Én nem vettem észre ilyet. Én egyben szoktam erdőgazdaságot lepakolni, forester, herbalist, gatherer, hunter. Teljesen jól megvannak egymás mellett.
  • Apa27
    #343
    Képzeljétk... Nálam a forester-herbalist tökéletesen megvan...
    A forester-hunter tökéletesen megvan...
    De a hunter-herbalist már nincs meg... A hunter dolgozik, de a herbalist semmit sem csinál. Ha kiveszem a huntert (ne dolgozzon senki!), akkor elkezd lassacskán a herbalist is dolgozni.
    Ti ezt tudtátok?
  • joceruza
    #342
    Nagyon köszi!
  • joceruza
    #341
    Igazából a harmadik fül érdekelne. A többi infót pedig köszönöm!
  • M313R
    #340

    van egy utolsó előtti fül is amin beállíthatod, hogy mi az az alapanyag amiből automatikusan vásárolsz ha van a kereskedőnek

    + A Fuelbe beleszámít a szén (Coal) is (azzal is tüzelnek ezek a nyomorultak : )) Coal bányászásból nyerhető és rengeteg jobb felhasználása van mint a sima eltüzelése de ez nem érdekli a didergő plebset.

  • QuippeR
    #339
    a fuel az a tüzifa. (logból csinálja a woodcutter.)

    a tradernél az első fülön lehet az állomásra hozatni a cuccokat. a második fülön folyik a tényleges csere, amikor ott van egy hajó. az utolsó fülön lehet árut rendelni. (ha jól emlékszem három fül van.)
  • joceruza
    #338
    Helló újra! Ne haragudjatok,de megint lenne egy kérdésem:
    -a játékban a "fuel" mit jelent?
    (És ha valaki megtenné hogy elmagyarázza melyik fül alatt mit lehet csinálni a "trading post"-nál?)
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
  • joceruza
    #337
    Nagyon köszönöm a gyors segítséget!
  • M313R
    #336
    Építeni kell Trading Postothozzá rendelni legalább egy kufárt és az oda érkező kereskedőkkel csereberélni magokat meg állatot. Viszonylag ritkán jönnek a kereskedőhajók és elég húzós az áruk a magoknak, ráadásnak minimum egy párat kell venni az állatokból, hogy el kezdjenek szaporodni.
    A jó hír viszont, hogy rendelhetsz a kereskedőtől, hogy legközelebb mit hozzon.
  • joceruza
    #335
    Helló mindenkinek! Valaki segítsen abban hogy hogyan lehet új vetőmagokra és új állatokra szert tenni?
  • Zero 7th
    #334
    Fél csík healthed van. Építs herbalistot erdőbe.
  • PeeTeR
    #333
    haiii

    segitseg illetve valami tippre lenne szuksegem. mert, hogy most ugy nagysagrendileg minden rendben van (volt...) de elkezdtek kioregedni (elhalalozni) plussz nem igazan nemzenek utodokat (valoszinuleg a keves haz miatt (?)) de ha most a jelen statisztikaval elkezdek hazakat kesziteni akkor meg sem a kaja sem a tovabbi rendelkezesre allo nyersanyag nem eleg. szepen lassan befuccsol az egesz tanya. ezt csak onnan tudom, hogy mar vagy negyedszer kezdem nullarol es a kioregedes (halalozas) pontig megy minden rendesen. utanna vege mindennek :D
    mit kuuuurok el?

    http://oi62.tinypic.com/11rem2c.jpg
  • Zola NFK
    #332
    külön nem, de eddig sem állítottam ilyet, és nem volt gond...
    na majd most!
    köszi mindenkinek az infót!
  • Zero 7th
    #331
    Mindenki, aki épp nem tudja végezni a beállított munkáját, melóssá változik. Így az építők is. Ha nem tudnak dolgozni, mert foglalt a munkaterület, akkor melóssá változnak, és elhordják ők.

    Viszont a munkákat a leklikkelés sorrendjében végzik, ha ki van jelölve egy nagy terület erdőirtás, akkor előbb azt fogják az utolsó fáig kivágni, és csak utána kezdik el letakarítani a telket. Szerintem ez az oka nálad a késlekedésnek.
  • Hunor1
    #330
    oks, nem veszünk össze ezen, különben is 10X es gyorsításon vagyok sokszor, nem szöszölök azon hogy van-e kő az épület helyén.
  • M313R
    #329
    Hmm, nekem többször volt már olyan, hogy amíg valami fa vagy kő vagy bokor akadályozta az építkezést addig laborer nélkül az építészek oda sem szagoltak.
    Ezért az a taktikám, hogy az építési területet kijelölöm, adok neki magas prioritást, rászabadítok néhány laborert és szüneteltetésre rakom, hogy addig az építők máshol dolgozzanak. Amikor meg van tisztítva a terület, ott az összes alapanyag az építkezéshez és van szabad építőm akkor rászabadítom őket. Nálam ez vált be, de ettől még lehet, hogy a játékmechanikája másképp működik. :)
  • Hunor1
    #328
    nem éppen, mert volt olyan hogy pl. 2 laborer volt és építeni akartam. átállítottam ezt a 2 embert építővé és szépen odahordták az anyagot ők is.
  • M313R
    #327
    Kell laborer is az építész mellé különben nem lesz aki elhordja az esetleges nyersanyagot az épület helyéről meg aki odahordja az alapanyagot. Én csak akkor állítok be építészt amikor már ott van minden alapanyag az építkezéshez.
  • Tuvok #326
    Építészt állítottál be a munkásoknál ?