485
Banished - városépítő stratégiai játék
  • Hunor1
    #485
    ja és a steamen van tölthető ingyenes demója is!
  • Hunor1
    #484
    már vagy ötödszörre kezdtem újra mire végre nem haltam ki az első 5 évben! :)))
  • Piko888
    #483
    Jó kis game, aki szerette a Banishedet annak mindenképp ki kell próbálnia
  • Hunor1
    #482
    Megjelent a Patron! valaki tolja? sajnos nincs még topicja :(
    https://www.youtube.com/watch?v=UIiCp753x94
  • Bal0924
    #481
    Köszi.
  • Piko888
    #480
    Ez nem ehhez a Banishedhez van.
  • Bal0924
    #479
    Sziasztok
    Ezt hogyan kell aktiválni?
    Vagy ez nem jó semmire?
  • QuippeR
    #478
    ha nem megfelelő ütemben építed a házakat, akkor elöregszik a lakosság (a fiatalok nem alapítanak családot, hanem a szüleik házában öregednek meg), szóval igen, építeni kell új házakat, különben akár még halálspirál is lehet belőle.
    az erdész vág és ültet is, a legjobb hatékonysághoz annyi ember kell, amennyit ír (például 1 of 3 azt jelenti, hogy 3 lenne a leghatékonyabb, nem tudom az erdésznél mennyit ír).

    modokhoz nem tudok hozzászólni, nem telepítgettem ilyeneket.
  • Ajani127825
    #477
    Üdv!
    Remélem nem baj hogy 2 egymás utáni hozzászólásom van de az előző kérdésemre nem kaptam válszt.
    Most a modokkal van gondom. Steam-en vettem a játékot nem letöltött. A modokat amik a játékhoz vannak nem sikerül installálni. A browse workshop-ból áttöltöm a modokhoz nem csatolja a játékhoz. Ehhez kérek segítséget. Köszönöm
  • Ajani127825
    #476
    Üdv!
    Jó játék ez, talán kezdek ráérezni már a 13. évnél járok. Az emberek elkezdek fogyni mert a kőfejtőben szikla esik a fejükre meg öregednek.
    Na most ha több házat építek akkor hamarabb kezd el növekedni a lakosság?
    És az erdész az fát is vág? Mármint ha be van kapcsolva az cut ikon? Most 3 erdész házam van elszórva mindben 1-1 ember. Ha több embert teszek az erdész házakba gyorsabb az vágás és az ültetés is?
    Köszönöm a válaszokat.
  • VJP
    #475
    Vagy Leather kell neki (vadászház biztosítja), vagy Whool (bárányok "adják"). Vagy mind a kettő a jobb minőségűért.
    https://banished-wiki.com/wiki/Tailor_(Building)
  • Ajani127825
    #474
    Sziasztok!
    A tailor nevű épülethez szeretnék segítséget kérni.
    Meg van építve, 1 ember is van benne. Értem hogy a ruha készítéshez alapanyagot kell szerezni de az honnan jön? Azt hittem az állat teszénytőtől de nem akar alapanyagot adni. Köszönöm
  • Caliph
    #473
    kezdetben elég a herbalist,sűrű erdőben szedi a gyógykórókat.Kaja tüzifa legyen,a többivel ráérsz ahogy fejlődsz.
  • Tuvok #472
    Fedél a fejük felett, elegendő tüzifa, templom, minél változatosabb étrend, gyógyfüvek (herbalist), minél jobb szerszámok és ruhák, alkohol.
  • mefiszto24
    #471
    üdv
    A lakosok boldogságával mit lehet csinálni vagy mivel lehet növelni hogy boldogak legyenek?
    Mindíg megy le és nem tudom hogy mivel lehetne felvinni.

    Köszönöm előre is
  • tfrecc
    #470
    Köszi szépen, ez megoldotta problémát.
  • Tuvok #469
    11-el kéne jónak lennie, viszont a VSync-et kapcsold ki.
  • tfrecc
    #468
    Hali!

    Próbáltam, DirectX 11-en volt, 9c-n is ugyanez a jelenség. Lehet, hogy a driverrel kellene bűvészkednem?
    A grafikai beállításaim a következők:

  • Tuvok #467
    Próbáld meg a DirectX verziót átállítani.
  • tfrecc
    #466
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám, hogy valami miatt a menü, illetve minden ablak a játékban villog. Rákerestem glitching bug meg ilyesmikre, de semmi eredmény. Az nvidia experience nem ismeri fel külön a játékot, tehát nem tudom optimalizálni sem. A grafikai beállításokat már állítgattam, de a low-tól az ultra-ig ugyanez a jelenség. Mod nincs. Érdeklődnék hogy nálatok jelentkezett-e a probléma. Verzió: 1.0.6

    Köszi előre is:
    tfrecc
  • Piko888
    #465
    Megéri az árát, főleg most.
  • Tuvok #464
    Igen.
  • DonPedro22
    #463
    Sziasztok most láttam, hogy akciós a játék steamen, érdemes megvenni?
  • sznek1975
    #462
    Ami módok vannak az ok angolok gondolom.
  • Tuvok #461
    Sose kezdtem easy-n. :)
  • Caliph
    #460
    easy módban kezdéskor kapsz valamilyen állatot,mediumon már nem :)
  • Tuvok #459
    Igazán nincs mit. :)
  • sznek1975
    #458
    Befutott egy és van amit keresek. köszi a segitséget
  • Tuvok #457
    Idővel hoz valamelyik. :)

    Tutorial, ha az angol megy.
  • sznek1975
    #456
    Csak fussak össze egy olyan kereskedővel aki állatot is hoz meg sehol semmi menüben nem találtam élő állatot.
  • Tuvok #455
    Az a lényeg, hogy a Trading Post-ban az Inventory-hoz pakold meg azt, amit el akarsz adni. Tegyül fel 4000 tüzifát, akkor a megfelelő oszlopba beírod a 4000-et. A Trading Post-os pasas szépen idővel betalicskázza a cuccot.
    Aztán vársz, a játék szól, ha megjön a keri, de látod is kikötve a Post-nál.
    Ekkor belemész a Trade fülbe, és írja mi mennyi. Amit meg akarsz venni, annyit ütsz be, amennyi kiteszi a vásárolt cucc értékét. A tüzifa általában 4-et ér, ergo ha valami 1000-be kerül, akkor neked 250 tüzifába fáj. Ezt leveszi az Inventory-ból, aztán klikk a Trade gombra.

    Egy dologra figyelj viszont.
    Ha a Trading Post-ban az Inventory-nál meg van adva 4000 tüzifa, és abból te elbótolsz 1000-et, akkor ezt a kieső ezret a Trading Post-os dolgozó a városi készletekből fogja próbálni pótolni, Piacokról, stb. Ha nincs feleslegben annyi tüzifád szanaszét a városban, hogy tudja pótolni anélkül, hogy a házaknál hiány legyen, akkor az Inventory-ban vedd vissza 3000-re (vagy annyira, amennyit pótolni tudsz). Később, ha a favágók vágtak elég tüzifát, feljebb teheted az Inventory-t újra.
    Ha pedig a vett cuccot ki akarod pakolni a Trading Post-ból, értelemszerűen 0-ra állítod. Ez állatokra, magokra nem igaz viszont. Az vett állatok automatikusan átballagnak a karámba, ha ott beállítottad, hogy azokat lássa el, és van dolgozó is ott.
  • sznek1975
    #454
    Minden kereskedőnek más a lehetséges cuccok listája ? mert az hogy kereskedő dokkban nem láttam sehol sem pedig átnéztem alaposan a menüket.
  • Tuvok #453
    Dismiss, és várj a következő kereskedőre, majd hoz valamelyik, és vele bótolhatsz tüzifára.
  • sznek1975
    #452
    Hát meg építettem a kereskedőt, be futott egy hajó de állat eladás vagy vételnek semmi nyoma, a karám meg ott áll üresen. és a menükben sincsen élő állat hús meg hasonlók vannak de ami él az nincsen. most mihez kezdjek így ?
  • Tuvok #451
    Nem dehogy.
    Először is építs egy csomó favágót (aki a tüzifát csinálja), mert az a legjobb, legolcsóbb, kifogyhatatlan cseretárgy, főleg a játék elején.
    Aztán építesz egy Trader-t, kereskedőt, oda elég 1 ember talicskázni, és bepakolod szinte az összes tüzifát (annyit, hogy azért maradjon télire a lakóknak is).
    Aztán vársz, a kereskedő relatíve ritkán jön. Tőle majd vehetsz magokat a farmokhoz vagy gyümölcsösökhöz, állatokat, vagy kész termékeket. Több kereskedő van, mindegyik mást hoz, de tudsz tőle rendelni. Ha több kereskedőt építesz, mindhez külön jön, ergo gyakrabban, de felesleges, így is hamar meg lesz mindened.
  • sznek1975
    #450
    Akkor először kell kereskedő utána jönnek az állatok. azt hittem épülettel együtt lesznek álatok
  • Tuvok #449
    Persze kell "venned" állatokat a kereskedőtől előtte. :D
  • sznek1975
    #448
    Értem egy próbát meg ér köszönöm szépen
  • Tuvok #447
    Kiválasztod az állatot amit beleteszel, és embert is hozzáadsz, akkor aktiválódik magától azt hiszem.
  • sznek1975
    #446
    Helló. építettem egy karámot de a munka le van tiltva hogy lehet be kapcsolni ?